Author Topic: Teoreticka informatika  (Read 157057 times)

kOsTi

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 12765
    • View Profile
    • pretaktovanie.sk
Re: Teoreticka informatika
« Reply #725 on: 23.01.2010, 17:50:30 »
az na to, ze toto nieje po novom, to je po starom :P v piatok a v stredu to bolo po novom

preto tie uvodzovky ;)

akoze nie? ved ja som mal v piatok AD, PŽ a SZ, no vidim, ze teraz to zas bolo..

tj?  :trestac:
:trestac:

ApokalypS

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 5801
  • apokalyps(a) sa mení..
    • View Profile
    • projekt k mojej diplomovke..
Re: Teoreticka informatika
« Reply #726 on: 23.01.2010, 18:01:43 »
tj, ze v stredu a v piatok boli dost podobne otazky, povedal by som, ze tie iste.. teda 3 zo 4
theory algebra Dijkstra a priklady polynom žegalkina a sekvencne zobrazenia..
80% mozgu človeka tvorí kvapalina, v mojom prípade brzdová..

CHCEM S5 :zuzka: STARY IS :zuzka: !!!!
http://www.tu-ke.com/forum/o-nicom/otvoreny-list-vedeniu-firmy-dupress-(dodavatel-mais)/

SirMephisto

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 264
    • View Profile
Re: Teoreticka informatika
« Reply #727 on: 23.01.2010, 18:11:43 »
btw k tomu co mala druha skupina tak ak sa nemylim mali TS a jazyky typu 0 a druhu otazku mali Algebra boolovských funkcií (BF) a problém funkcionálnej úplnosti systémov BF
ich priklady si nepamatam.

leniocka

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 192
    • View Profile
Re: Teoreticka informatika
« Reply #728 on: 23.01.2010, 19:32:45 »
mali dajaky ZA a sekvencny stroj, ale konkretne ulohy neviem

anticasper

  • Newbie
  • *
  • Posts: 47
    • View Profile
Re: Teoreticka informatika
« Reply #729 on: 23.01.2010, 21:08:44 »
nechce sa niekto z 3tieho vymenit na 29?

ElMino

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 122
    • View Profile
Re: Teoreticka informatika
« Reply #730 on: 23.01.2010, 23:02:56 »
nechcem byt zly, ale zase na druhej strane ma aj p.Hudak pravdu v tom ze, toto je vlastne uz druha polovica skuskoveho obdobia, a vlastne doteraz nebol ani jeden termin full, takze doteraz si mohol kludne mat uz riadny za sebou a v druhej polke skuskoveho si dat opravny :( je to na diskusiu, ale v prave je on...
praveze Hudak robi kazdy rok chybu v tom, ze hoc je to povinny predmet (cize na tu skusku ide cely rocnik) on si da kapacitu 25 ludi. preco to nie je hromadny termin ako to robil niekedy na SOJke ked to este ucil? on by chcel skusat kazdeho teoriu. Lenze koli tomu aj ked je kopec terminov, znizuje sanca dostat sa na skusku aspon dvakrat(naco mas podla studijneho poriadku aj narok). Je dost problematicke  sa dostat na opravny termin koli ludom co sa zlaknu a prehlasia sa na iny termin.

Skusme trosku pocitat:
Vypisanych bolo 9 terminov, co je asi najviac terminov na jeden predmet. Kolko vas je v rocniku 140, 150?
Berme  150. Plus este nas opakujucich piatakov bolo neaky 20. Cize dokopy to mame 170 studentov.
Nech 35 nedostalo zapocet, takze na skusku pojde spolu 135 ludi.
Ak by kazdy z  9 terminov bol stale plne obsadeny, tak celkovo by bola kapacita 225 ludi.
Cize za idelanych podmienok by mohlo ist teoreticky na opravny termin 90 ludi.
Lenze podla stud. poriadku ma kazdy student narok na riadny a opravny termin.
Cudujem sa, ze tento problem este nikto neriesil.


Preto tvrdim, ze najlepsim riesenim by bol hromadny termin. :baaa:

PS1: uff, ale som sa rozpisal. snad ste ma pochopili.
PS2: chcelo by to zistit presny pocet ludi, ktory maju zapocet.
Co ma nezabije, to ma posilni. Len aby som koli skole neupadol do trvalej komy.

Payne

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 408
    • View Profile
Re: Teoreticka informatika
« Reply #731 on: 23.01.2010, 23:09:00 »
LOLOL

Kazdy normalny clovek clovek co kus rozmysla tak mu davno napadlo ze s tymy terminami to nebude ruzove a bol na skuske uz davno.

Vyhovorky typu ze kazdy ma pravo su smiesne. Chod za hudakom a mu povedz a on ti povie ze sak boli poloprazdne terminy tak vtedy si mohol ist. Na to proste trebalo mysliet skorej. Ja som mal uplne prve bludne predmety jak TI s Stavba a ostatne az teraz neskorej a v pohode s prehladom potom mas terminy.

A co sa toho tyka ze ludia sa odhlasovali, to je jasne. Sak jak ja som siel na prvy termin som fest rozmyslal si sa neodhlasim, bo nikto nevedel jak bude skusat ani nic. Tak je jasne ze ked clovek nevie jak to chodi, jake typy prikladov davaju a co sa zvyknu pytat tak sa ludia poodhlasuju predsa.

Je mi to fest smiesne ze teraz sa tu stvrtaci zacnu vyhovarat na bludy. Sak kazdy je na skole uz minimalne 3 a pol roka a aj ked su niektori z inej skoly tak tam to mozno podobne fungovalo...
« Last Edit: 23.01.2010, 23:11:59 by Payne »

valentino

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 150
    • View Profile
Re: Teoreticka informatika
« Reply #732 on: 24.01.2010, 00:58:28 »
..ano zvykne a asi aj prida este termin, a k tym odhlasovaniam, je to chyba asi v nas a nie v nom...

Ps: priklady druhej skupiny

Pr1:  ZA (xcx) - reverzne
Pr2:  L1 (S1,S2.....Sn)
       L2 (A1,A3,A5....A2k+1, A1,A2,A3.....A2k+1)    otazku presne neviem, najskor zistit ci su deterministicke? nepametam presne, ale bolo v podmienke ze to treba dokazat pomocou vlastnosti sekvencneho automatu....

sri

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 644
    • View Profile
    • ACEQES, s.r.o.
Re: Teoreticka informatika
« Reply #733 on: 24.01.2010, 01:10:31 »
...
nesuhlasim s Tebou ani valentinom... nahlasoval som sa sice trosku neskor, ale este stale dost skoro pred zaciatkom skuskoveho.... a prvy volny termin na TI bol 27.1. , podla toho som si zariadil aj ostatne skusky a teraz sa naozaj neprehlasim na skusku TI den alebo 2 dni vopred, nie len preto ze je to nemozne za taky cas naucit ale aj preto, ze v tom case (priblizne) mam aj ine skusky ...
 
a po poslednom termine by som sa necudoval keby celkovy pocet studentov + pocet vyhodenych bol vacsi ako celkovy pocet miest na vsetkych terminoch ....

ale lahko sa tu picuje na ludi ktori sa nahlasili na neskorsie terminy (nie pre svoju lenivost alebo pohodlnost), ked vy uz mate po skuske...
« Last Edit: 24.01.2010, 01:16:58 by sri »

rennow

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 163
  • Sleeping Beauties by Tanya Chalkin
    • View Profile
Re: Teoreticka informatika
« Reply #734 on: 24.01.2010, 01:44:22 »
Tie vypocty podla mna sedia, v tomto je to podla mna uplne v poriadku, aj pocet terminov a vzhladom na sposob skusania, tak aj kapacita terminu je v poriadku. Ja vidim problem v inom. Vezmite si ine predmety, kde na uspesnost studentov na jednom termine je cca 70-80%, to znamena, ze zvysok sa jednoducho prehlasi a z nich znovu 70%-80% tu skusku spravi.

U Hudaka je to ale ine, tie percenta su u neho znaecne nizsie, staci ze sa pohybuju v okoli 50% a uz vznika problem preplnenosti terminov. Ked si dovoli vyhodit kludne 2/3 studentov zo skusky a hoci sa mozno nad tym aj zamysli a vie, ze na inych predmetoch tak nie je. Tak aj tak dava za vinu prednostne studentom, pretoze sa nedostatocne nenaucili.
« Last Edit: 24.01.2010, 01:45:58 by rennow »

kOsTi

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 12765
    • View Profile
    • pretaktovanie.sk
Re: Teoreticka informatika
« Reply #735 on: 24.01.2010, 01:49:53 »
zbytocne riesite.... bud da dalsie terminy a neni problem abo proste neda a nic s tym robit nemozme... ina moznost nie je
:trestac:

rennow

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 163
  • Sleeping Beauties by Tanya Chalkin
    • View Profile
Re: Teoreticka informatika
« Reply #736 on: 24.01.2010, 01:58:19 »
Co sa mi vseobecne nepaci, je to, ze je na ten predmet kladeny taky obrovsky doraz, ze je to povinny predmet, napriek tomu, ze vedomosti z neho vyuzije len mizive percento studentov. Iste su to zaklady teorie o informatike. Je ich vela a su narocne. Myslim, ze studentom sa toto jednoducho ucit nechce, lebo ich to nebavi, nevidia v tom ziadnu perspektivu uplatnenia, ich bavia databazy, c# ci ine jazyky, web, mozno modelovanie na zswi, cisco...   tieto veci od nich budu zamestnavatelia vyzadovat. Nech sa Hudak snazi akokolvek, ani ja a ani drvivy pocet studentov si o rok na TI vedomosti nespomenie, vlastne ihned po uspesnej skuske maju cele vedomosti z TI na haku. A toto Hudak proste nezmeni akokolvek chce. Trend informatiky je dnes uz asi niekde inde ako pred 10 - 20 rokmi.

rennow

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 163
  • Sleeping Beauties by Tanya Chalkin
    • View Profile
Re: Teoreticka informatika
« Reply #737 on: 24.01.2010, 01:59:01 »
zbytocne riesite.... bud da dalsie terminy a neni problem abo proste neda a nic s tym robit nemozme... ina moznost nie je

napriek vsetkemu mas pravdu

carin

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 84
    • View Profile
Re: Teoreticka informatika
« Reply #738 on: 24.01.2010, 02:01:59 »
...
nesuhlasim s Tebou ani valentinom... nahlasoval som sa sice trosku neskor, ale este stale dost skoro pred zaciatkom skuskoveho.... a prvy volny termin na TI bol 27.1. , podla toho som si zariadil aj ostatne skusky a teraz sa naozaj neprehlasim na skusku TI den alebo 2 dni vopred, nie len preto ze je to nemozne za taky cas naucit ale aj preto, ze v tom case (priblizne) mam aj ine skusky ...
 
a po poslednom termine by som sa necudoval keby celkovy pocet studentov + pocet vyhodenych bol vacsi ako celkovy pocet miest na vsetkych terminoch ....

ale lahko sa tu picuje na ludi ktori sa nahlasili na neskorsie terminy (nie pre svoju lenivost alebo pohodlnost), ked vy uz mate po skuske...



suhlasim...   :beer1:

ElMino

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 122
    • View Profile
Re: Teoreticka informatika
« Reply #739 on: 24.01.2010, 15:49:30 »
LOLOL

Kazdy normalny clovek clovek co kus rozmysla tak mu davno napadlo ze s tymy terminami to nebude ruzove a bol na skuske uz davno.

Vyhovorky typu ze kazdy ma pravo su smiesne. Chod za hudakom a mu povedz a on ti povie ze sak boli poloprazdne terminy tak vtedy si mohol ist. Na to proste trebalo mysliet skorej. Ja som mal uplne prve bludne predmety jak TI s Stavba a ostatne az teraz neskorej a v pohode s prehladom potom mas terminy.

A co sa toho tyka ze ludia sa odhlasovali, to je jasne. Sak jak ja som siel na prvy termin som fest rozmyslal si sa neodhlasim, bo nikto nevedel jak bude skusat ani nic. Tak je jasne ze ked clovek nevie jak to chodi, jake typy prikladov davaju a co sa zvyknu pytat tak sa ludia poodhlasuju predsa.

Je mi to fest smiesne ze teraz sa tu stvrtaci zacnu vyhovarat na bludy. Sak kazdy je na skole uz minimalne 3 a pol roka a aj ked su niektori z inej skoly tak tam to mozno podobne fungovalo...
naco hned osocujes? no ale k veci. pravda je ze hned v den ako sa zverejnili terminy, uz boli prve 3 terminy plne. Kedze som bol pouceny minulym rokom, chcel som ist na hned prvy termin. Podarilo sa mi najst niekoho, s kym som si vymenil termin. Za co dotycnej aj teraz dakujem a skusku som dal na na tom prvom termine. Lenze vymenu som spravil este pocas Vianoc, cize som mal dostatok casu na pripravu. I tak si stale myslim, ze hromadny termin by bolo najlpsie riesenie. Hudak by nemusel tak casto chodit do skoly (sak ma uz svoj vek), ludia by mali tri pokusy a neboli by ziadne vyhovorky.  :metal:
PS: GL vsetkym co ich este caka tato skuska.
Co ma nezabije, to ma posilni. Len aby som koli skole neupadol do trvalej komy.

Ing. nemtom

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 7709
  • lofr dyslektik
    • View Profile
Re: Teoreticka informatika
« Reply #740 on: 24.01.2010, 17:16:40 »
keby boli hromadne terminy skusal by do polnoci
brix will be shat

ApokalypS

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 5801
  • apokalyps(a) sa mení..
    • View Profile
    • projekt k mojej diplomovke..
Re: Teoreticka informatika
« Reply #741 on: 24.01.2010, 17:47:58 »
ved prave, kedy by potom skusal ustne?
80% mozgu človeka tvorí kvapalina, v mojom prípade brzdová..

CHCEM S5 :zuzka: STARY IS :zuzka: !!!!
http://www.tu-ke.com/forum/o-nicom/otvoreny-list-vedeniu-firmy-dupress-(dodavatel-mais)/

ElMino

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 122
    • View Profile
Re: Teoreticka informatika
« Reply #742 on: 24.01.2010, 18:04:27 »
keby boli hromadne terminy skusal by do polnoci
SOJku neskusal len on sam ;)
Co ma nezabije, to ma posilni. Len aby som koli skole neupadol do trvalej komy.

Ing. nemtom

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 7709
  • lofr dyslektik
    • View Profile
Re: Teoreticka informatika
« Reply #743 on: 24.01.2010, 18:11:33 »
toto neni SOJ
brix will be shat

kOsTi

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 12765
    • View Profile
    • pretaktovanie.sk
Re: Teoreticka informatika
« Reply #744 on: 24.01.2010, 18:13:10 »
SOJ neskusal nikto
:trestac:

ApokalypS

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 5801
  • apokalyps(a) sa mení..
    • View Profile
    • projekt k mojej diplomovke..
Re: Teoreticka informatika
« Reply #745 on: 24.01.2010, 18:46:51 »
toto neni SOJ
80% mozgu človeka tvorí kvapalina, v mojom prípade brzdová..

CHCEM S5 :zuzka: STARY IS :zuzka: !!!!
http://www.tu-ke.com/forum/o-nicom/otvoreny-list-vedeniu-firmy-dupress-(dodavatel-mais)/

ElMino

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 122
    • View Profile
Re: Teoreticka informatika
« Reply #746 on: 24.01.2010, 19:00:10 »
SOJ neskusal nikto
sami ste si dali znamku, ci co? niekto to opravovat a vyhodnotit musel. ;)
toto neni SOJ
ale je to Hudakovina. a SOJ tiez bola niekedy. OK nema cenu to dalej rozoberat. radsej nech sa kazdy nauci tak, aby to spravil. takze drzim vsetkym palce. HOWK
Co ma nezabije, to ma posilni. Len aby som koli skole neupadol do trvalej komy.

kOsTi

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 12765
    • View Profile
    • pretaktovanie.sk
Re: Teoreticka informatika
« Reply #747 on: 24.01.2010, 19:03:55 »
toto neni SOJ

a toto je ozvena z nemtomovej jaskyne? :D
:trestac:

ApokalypS

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 5801
  • apokalyps(a) sa mení..
    • View Profile
    • projekt k mojej diplomovke..
Re: Teoreticka informatika
« Reply #748 on: 24.01.2010, 19:08:54 »
nie, potrvredenie z tej mojej ;)
80% mozgu človeka tvorí kvapalina, v mojom prípade brzdová..

CHCEM S5 :zuzka: STARY IS :zuzka: !!!!
http://www.tu-ke.com/forum/o-nicom/otvoreny-list-vedeniu-firmy-dupress-(dodavatel-mais)/

badi

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 170
  • G ( . )( . ) GLE => Silicony Valery
    • View Profile
Re: Teoreticka informatika
« Reply #749 on: 24.01.2010, 23:28:47 »
TAKMER nekonecna paska uzrela svetlo sveta ...
http://www.dsl.sk/article.php?article=8636
Som rýchly ako Intel, lebo iba hádam, ale jedinečný ako AMD, keďže to viem aj zdôvodniť.