Author Topic: wifi- poradte....  (Read 2038 times)

sharpay

  • Newbie
  • *
  • Posts: 32
    • View Profile
wifi- poradte....
« on: 29.09.2012, 01:05:37 »
mam taky mensi problem...po tom ako som sa rozhodla skoncovat s zdieranim od internetoveho poskytovatela zabezpecila som si tuto sietovu wifi kartu ( TP-LINK TL-WN951N bezdrotovy PCI adapter,300Mbps) a tuto vsesmerovu wifi antenu (WiFi antena MaxLink Dipol vsesmer 10dBi 2,4GHzRSMA).problem je v tom ze musim preklenut vzdialenost 16 metrov ( z izby na pojd-tam mam 100% istotu ze narazim na nezabezpecenu wifi siet- nepolemizujte ze to je okradanie inych mna to nezaujima tiez mi 4 roky sa mi niekto napajal na siet mozem aj ja trocha parazitovat). Chcela som to riesit kablom ibaze taky dlhy kabel momentalne nemaju v datacompe na sklade a nevedia kedy im ho dodavatel naskladni a taktiez cez kabel su velke straty. Iny pan v inej PC predajni mi poradil aby som to riesila cez acess point. Ale ako, to nespomenul...Kto by vedel poradit ako sa to da vyriesit (najlepsie s podrobnym popisom co budem potrebovat a aku znacku a typ by doporucil) popripade uviedol ine fungujuce riesenie budem mu vdacna....

Brand

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 317
    • View Profile
Re: wifi- poradte....
« Reply #1 on: 29.09.2012, 01:56:22 »
Access point (AP) vie "previezt" wifi signal na ethernet (a naopak) - polopatisticky sformulovane :D. Takze asi to myslel tak, ze si daj AP na pojd a odtial si potiahni ethernetovy kabel dalej, bud priamo do PC alebo do switchu, alebo do dalsieho AP, ktore by vytvaralo uz novu vlastnu wifi siet v Tvojom dome :).

Kedze si teda chcela pouzit 1 wifi kartu s priamym spojenim na antenu, tak by Ti nemuselo vadit riesenie:

Tvoja antena -> Access Point -> Ethernetovy kabel priamo do PC (rezim AP)

Existuje este jedna moznost a to pouzit Access point ako repeater signalu, teda by zosilnoval signal wifi, do ktorej je pripojeny, s tym ale nemam skusenosti a napr. AP, ktory mam doma, to dokaze len v sucinnosti s AP/routrami rovnakej znacky a myslim, ze je nutne to aj nejako konfigurovat.

Pri sietovom kabli sa uz nebavime o ziadnych relevantnych stratach (teoreticky az pri 100+ m).

Access pointy a sietove kable su pomerne lacna zalezitost :), kludne mozes brat aj najlacnejsie, konfiguracia sa prevadza zvycajne cez webove rozhranie a je pomerne intuitivna a lahko zvladnutelna, ale su navody na rozne scenare pouzitia.


DarthVader

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 507
    • View Profile
Re: wifi- poradte....
« Reply #2 on: 29.09.2012, 05:44:11 »
na 16 metrov by som teda neriesil ziadne wifi... drb kabel a hotovo, lacne rychle stabilne... na takej vzdialenosti nemas absolutne ziadnu stratu...

laktibrada

  • Newbie
  • *
  • Posts: 41
    • View Profile
Re: wifi- poradte....
« Reply #3 on: 29.09.2012, 23:22:11 »
normalne v nejakom pc obchode nejaky sukromnik musi mat taky kabel. ja co som bol u typka som povedal ze chcem tolko metrov, a on mi aj tolko metrov odroloval z takeho kotuca velkeho, dal tam koncovky hotovo... len musis poznat ludi.. ale s tvojim pristupom ze ma okradali a bla bla ludi poznat nebudes..takze odporucam zmenit pristup, bud mila k svetu aj svet bude mily k tebe  :p: :p: :p: :p: :p: :p:

sharpay

  • Newbie
  • *
  • Posts: 32
    • View Profile
Re: wifi- poradte....
« Reply #4 on: 30.09.2012, 01:08:57 »
normalne v nejakom pc obchode nejaky sukromnik musi mat taky kabel. ja co som bol u typka som povedal ze chcem tolko metrov, a on mi aj tolko metrov odroloval z takeho kotuca velkeho, dal tam koncovky hotovo... len musis poznat ludi.. ale s tvojim pristupom ze ma okradali a bla bla ludi poznat nebudes..takze odporucam zmenit pristup, bud mila k svetu aj svet bude mily k tebe  :p: :p: :p: :p: :p: :p:
ale ja tu nemam problem s kablom....ten si viem zohnat...ale nevadi...a s tym pristupom..pokial budes mily na kazdeho, kazdy ta s prepacenim oserie....