Author Topic: VTIPY A FLIPY  (Read 936960 times)

zeratul

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 418
  • Consider It Done
    • View Profile
Re: VTIPY A FLIPY
« Reply #4675 on: 23.02.2009, 22:04:34 »
Pirate bay sa stale sudi ako o zivot, ale nikto im nic nemoze :D A este jaku buzeraciu si jebnu na stranku :D :D :D
http://thepiratebay.org/
Aka buzeracia, maju pravdu.

Som si myslel ze ked nam Klesc dnes na prednaske hovoril o tom kodexe ta ze si robi srandu, tak na odlahcenie atmosfery, ale vidim ze niekto na vyssich postoch nema co na praci :laugh:
imidz je na nic :) pouzivaj WIN :D

Aniy

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 549
    • View Profile
    • AnimeXpo
Re: VTIPY A FLIPY
« Reply #4676 on: 24.02.2009, 02:39:01 »
no keď máš na prednáške wifi tak hneď kontroluješ či je to fór alebo ešte väčší fór :)


Smokie

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 852
    • View Profile
    • TESEL
Re: VTIPY A FLIPY
« Reply #4677 on: 24.02.2009, 07:44:57 »
ja fandim TPB, jednoznacne... trochu ten proces sledujem na cdr.cz a zatial to vyzera v prospech TPB a ti pravnici zalujucej strany uz skusaju vsetko mozne na com by mohli svedkov chytit a vystrelit z toho na TPB, ale zatial sa im to nedari. TPB to ma z pravneho hladiska velmi dobre osetrene a hlavne samotne svedske zakony stoja na ich strane (TPB su svedi so servermi na svedskom uzemi). a aby toho nebolo malo, tak norsky minister skolstva tiez stoji na strane TPB a dokonca sa chce pokusit zaviest legalizaciu zdielania.

uz v prvy den (zajtra bezi tusim siedmy) bola polovica zalob zavrhnuta pre nedostatok presvedcivych dokazov. vtipny bol pokus jedneho z pravnikov zalobcu v prvom dni vysvetlit vobec princip fungovania torrentov a DHT, co sa mu nepodarilo...
vysledkom stiahnutia polovica zalob je to, ze z "napomahania porusovania autorskych prav" ostalo uz len "napomahanie spristupnovania diel", co udajne podla zalobcu je len lepsie, lebo je tak sud prehladnejsi, ale.... kazdy nech si urobi vlastny nazor.
dalsi trapny pokus bolo vycislovanie skod zalobcu. ten tvrdi, ze co stiahnutie, to priama strata predaja. pritom uz davnejsie sud v USA uznal, ze takto sa strata vycislovat NEDA...

velmi pekne znela obhajoba obhajcu TPB:  „Přiměl snad Carl Lundström (jedna z veducich osob TPB) King Konga v kambodžské džungli, aby spáchal zločin?“ Jeho obhajoba se nesla v tom duchu, že žalující strana nemůže prokázat, že Lundström je sám o sobě tím, kdo poskytuje autorsky chráněný materiál. „Směrnice EU 2000/31/EG (zjednodušeně) říká, že kdo poskytuje informační službu, nemůže být odpovědný za poskytované informace. Aby byl dotyčný odpovědný, musel by být tím, kdo takovou informaci poskytne. A to nejsou provozovatelé The Pirate Bay, ale konkrétní uživatelé, kteří jsou fyzicky identifikovatelní. Dávají si různá jména jako třeba King Kong.“ Pokračoval na téma napomáhání zločinu: „Podle litery zákona musí být obvinění vzneseno proti jedinci a mezi ním a napomahatelem musí být úzká vazba. A právě ta nebyla prokázána. Žalobce musí prokázat, že Carl Lundström se osobně na spáchání trestného činu domluvil s King Kongem, který může žít klidně zrovna v kambodžské džungli.“

ale viac sa mi tu o tom pisat nechce. kto chce, precita si to na cdr.cz
"And how is education supposed to make me feel smarter? Besides, every time I learn something new, it pushes some old stuff out of my brain. Remember when I took that home winemaking course, and I forgot how to drive?"
- Homer Simpson -

Worry what your friends think, not your enemies

Agamemnon

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2942
  • Per aspera ad Astra
    • View Profile
Re: VTIPY A FLIPY
« Reply #4678 on: 24.02.2009, 15:57:21 »
All code is crap.

42

mishelka

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4269
  • Bacikova, nie Kreutzova. Bacikova!! :D
    • View Profile
Re: VTIPY A FLIPY
« Reply #4679 on: 25.02.2009, 03:19:51 »
Manželská hádka:
On - prosím ťa neštvi ma, lebo prebudíš vo mne zviera!!!
Ona - hádam si nemyslíš, že sa bojím somára!

.... aky je rozdiel mezdi zrazenym ciganom a zrazenym psom???? pred psom je brzdna draha...

Viete aky je rozdiel medzi E.T. a poliakom v UK?
E.T. vie po anglicky a chce sa vrátit domov
  

#define TRUE FALSE //Happy debugging suckers :D

psicho

  • VIP
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3173
  • Markus[pSicho]Fesi
    • View Profile
    • codemazing
Re: VTIPY A FLIPY
« Reply #4680 on: 25.02.2009, 14:08:02 »
Viete aky je rozdiel medzi E.T. a slovakom v UK?
E.T. vie po anglicky a chce sa vrátit domov
read my blog> www.codemazing.com <read my blog

t0Mi

  • Guest
Re: VTIPY A FLIPY
« Reply #4681 on: 25.02.2009, 14:45:45 »
Este k tomu Pirate Bay, ja som cital uz davnejsie, ze tam je prave ta finta, ze tie servre NIE SU vo svedsku, a ze proste prave preto im nic nemozu... No ale neviem, nevyznam sa v zakonoch... Hej a:

Viete aky je rozdiel medzi E.T. a Dudasom?
Dudas vie aj po nemecky.

kOsTi

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 12765
    • View Profile
    • pretaktovanie.sk
Re: VTIPY A FLIPY
« Reply #4682 on: 25.02.2009, 15:10:54 »
to si len myslis ze vies :P
:trestac:

kOsTi

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 12765
    • View Profile
    • pretaktovanie.sk
Re: VTIPY A FLIPY
« Reply #4683 on: 25.02.2009, 15:43:41 »
potom nechcem pocut tu anglictinu :D
:trestac:

mishelka

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4269
  • Bacikova, nie Kreutzova. Bacikova!! :D
    • View Profile
Re: VTIPY A FLIPY
« Reply #4684 on: 25.02.2009, 16:25:12 »
Skúška z fyziky. Profesor sa zle vyspal. Pýta sa prvého študenta:
- Idete autobusom a je hrozné teplo, čo urobíte?
- Otvorím okno.
- Dobre. A teraz popíšte aerodynamické zmeny, ktoré v autobuse nastanú.
- ???????????????
- Ďakujem, zapíšte sa na ďalší termin. Ďalší!
Druhý študent, rovnaká otázka, rovnaká odpoveď, rovnaké hodnotenie.
Za pol hodinu je stav zápasu profesor versus študenti 9 : 0.
Ako desiata vchádza pekná študentka. Profesor sa pýta:
- Idete autobusom a je hrozné teplo, čo urobíte?
- Vyzlečiem si košeľu.
- Vy mi nerozumiete, je naozaj teplo.
- Tak si ešte vyzlečiem sukňu.
- Je neznesiteľne horúco, - stupňuje profesor.
- Tak si vyzlečiem aj podprsenku.
To profesorovi vyrazilo dych. Študentka dodáva:
- Ešte si môzem vyzliecť nohavičky, ale okno neotvorím ani keby ma mal pretiahnuť cely autobus.
  

#define TRUE FALSE //Happy debugging suckers :D

t0Mi

  • Guest
Re: VTIPY A FLIPY
« Reply #4685 on: 25.02.2009, 17:51:26 »
Ženská má strašnú chuť na sex, ide na diskotéku a zbalí tam chlapa. Veľa drinkov, vzájomné sympatie, nejaké to bla bla a o chvíľu odchádzaju k nemu. Keď už sú u neho doma, ženská beží na chvíľu do kúpeľne. Zarazená zistí, že dostala krámy, tak zaváha - ale stále má strašnú chuť zašukať si, tak sa to snaží ignorovať. Vlezie k nemu do postele a šukajú potme celú noc.
Ráno sa chlap prebudí a pozerá: ženská nikde a celá posteľ od krvi! Rozmýšľa čo sa dialo predchádzajúcu noc, ale keďže presne si nespomína, napadne mu to najhoršie. Tak ide pozrieť nože - všetky čisté, ide pozrieť pištoľ - plne nabitá a na svojom mieste. Chodí po byte, premýšla - až zbadá svoju tvár v zrkadle a zakričí:
- Pane bože, ja som ju zožral!!

===========================================================

Starší žid sa oženil s mladou dámou a mali se veľmi radi. Avšak nezávisle na tom ako sa starý pán snažil, jeho manželka nikdy nedosiahla orgazmus. Lenže židovská manželka má v každom prípade nárok na sexuálne uspokojenie, preto sa obrátili o radu na rabína. Rabín si vypočul ich prianie, pohladil si briadku a navrhol:
- Najmite pekného mladíka a keď sa budete milovať, nech ten mladík nad vami máva uterákom. To povzbudí vašej manželke fantáziu a určite dosiahne orgazmus.
Tak se vrátili domov, že hneď vyskúšajú rabínovu radu. Najali pekného mladého chlapa a povedali mu, aby mával nad nimi uterákom, keď sa budú milovať. Ale žiaľ vôbec to nepomohlo a manželka nebola uspokojená. Zničení a nešťastní sa vrátili k rabínovi.
- Dobre, - hovorí rabín manželovi, - tak to skúste opačne. Nech sa mladík miluje s tvojou ženou a ty nad nimi mávaj uterákom.
Zasa sa vrátili domov a aplikovali rabínovu radu. Mladík si ľahol do postele s mladou manželkou a starý pán začal mávat uterákom. Mladík sa s vervou pustil do práce a o chvíľu mala manželka obrovský orgazmus. Manžel se usmial, víťazoslávne sa pozrel na mladého muža a povedal:
- Vidíš, ty nemehlo - takto sa máva!!!

===========================================================

Poznáte určite reklamu na náplaste s nikotínom, aby ste sa odnaučili fajčiť, však??? Tak tu je ďalší boom istej farmaceutickej firmy...:
Heslo dňa: "Súložil by som, ale nemusím!!!"
Už nemusím! Nalepil som si na vajcia náplasť JeBalBySom, a tá mi postupne uvoľňuje semeno z gulí cez vtáka von. Semeno sa mi nehromadí v hlave a ja nepociťujem žiadnu túžbu. Moja výkonnosť v práci stúpla o 30%, prechod kolegyne v extrémnej minisukni, ktorej už sa nehovorí sukňa - ale "pozvánka" okolo môjho stola už ma nerozhodí... Môj kamarát si NENALEPIL náplasť JeBalBySom na gule a musel sa oženiť. Má dve deti. Manželka ho stojí asi 15.000,- Sk mesačne, deti po cca 10.000,-. Deti majú v pláne míňať jeho peniaze asi do tridsiatky, manželka do (JEHO) smrti. Celkovo ho tento špás vyjde asi na 24 miliónov korún. Kúpte si náplasť JeBalBySom a ušetríte desiatky miliónov!!! Dostanete v každej dobrej lekárni. Podrobne si prečítajte návod na použitie a vypočujte odporúčania lekárničky.
JeBalBySom - ale už nemusím!!!
« Last Edit: 25.02.2009, 17:59:23 by t0Mi »

mishelka

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4269
  • Bacikova, nie Kreutzova. Bacikova!! :D
    • View Profile
Re: VTIPY A FLIPY
« Reply #4686 on: 25.02.2009, 21:31:39 »
Učí veľký žralok malého, ako ma zaútočiť na človeka v mori.
Vysvetľuje, že treba niekoľkokrát urobiť
kolečko okolo plávajúceho človeka, vynoriť sa,
potom znova tri kolečka, znova vynoriť a tak zautočiť.
Malý žralok ale oponuje a hovorí, no ale dalo by sa aj hneď zaútočiť
bez toho krúženia?!
Starý žralok odpovedá:
No áno, ale budeš ho jesť aj s hovnami?
  

#define TRUE FALSE //Happy debugging suckers :D

LM

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 627
    • View Profile
Re: VTIPY A FLIPY
« Reply #4687 on: 25.02.2009, 22:40:03 »
Este k tomu Pirate Bay, ja som cital uz davnejsie, ze tam je prave ta finta, ze tie servre NIE SU vo svedsku, a ze proste prave preto im nic nemozu... No ale neviem, nevyznam sa v zakonoch... Hej a:

Viete aky je rozdiel medzi E.T. a Dudasom?
Dudas vie aj po nemecky.

je absolutne jedno v ktorej krajine su servri,
zalezi na tom v ktorej domene su registrovane, a podla toho sa vztahuje na nich zakon, a zodpovedny je vlasnik domeny.
Hardware: the parts of a computer that can be kicked.
- Jeff Pesis

   Who's General Failure and why's he reading my disk?
- Anonymous

   Internet is so big, so powerful and pointless that for some people it is a complete substitute for life.
- Andrew Brown

t0Mi

  • Guest
Re: VTIPY A FLIPY
« Reply #4688 on: 25.02.2009, 23:03:14 »
je absolutne jedno v ktorej krajine su servri,
zalezi na tom v ktorej domene su registrovane, a podla toho sa vztahuje na nich zakon, a zodpovedny je vlasnik domeny.

No ved vravim ze sa nevyznam... A za dnesny vypadok siete na DBS je kto zodpovedny ? Voky ? :P

LM

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 627
    • View Profile
Re: VTIPY A FLIPY
« Reply #4689 on: 26.02.2009, 02:42:46 »
je absolutne jedno v ktorej krajine su servri,
zalezi na tom v ktorej domene su registrovane, a podla toho sa vztahuje na nich zakon, a zodpovedny je vlasnik domeny.

No ved vravim ze sa nevyznam... A za dnesny vypadok siete na DBS je kto zodpovedny ? Voky ? :P

juuuuj, tak je tam aj moje zavinenie, lebo som dnes na prvom cviku zmetkoval :)
ale nechapem preco mate zakazane EDIT... ??? to mi este nedoslo...
a za siet moze PC CENTRUM :)
Hardware: the parts of a computer that can be kicked.
- Jeff Pesis

   Who's General Failure and why's he reading my disk?
- Anonymous

   Internet is so big, so powerful and pointless that for some people it is a complete substitute for life.
- Andrew Brown

t0Mi

  • Guest
Re: VTIPY A FLIPY
« Reply #4690 on: 26.02.2009, 03:15:05 »
No ta siet uz minuly semester niekomu nesla (napriklad mne), teraz nejde inym, mne ide... Ale dnes aj mne vypadavala... A tak... Ale inak cviko pohoda, si myslim ze kazdy kto tam bol bol na tolko inteligentny aby pochopil ze chyba je mimo miestnosti... Hold tie systemy (moodle, is, testovacie srandicky a spol) su este v plienkach, za par rokov to bude parada...

kane77

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 886
    • View Profile
Re: VTIPY A FLIPY
« Reply #4691 on: 26.02.2009, 04:43:36 »
Este k tomu Pirate Bay, ja som cital uz davnejsie, ze tam je prave ta finta, ze tie servre NIE SU vo svedsku, a ze proste prave preto im nic nemozu... No ale neviem, nevyznam sa v zakonoch... Hej a:

Viete aky je rozdiel medzi E.T. a Dudasom?
Dudas vie aj po nemecky.

je absolutne jedno v ktorej krajine su servri,
zalezi na tom v ktorej domene su registrovane, a podla toho sa vztahuje na nich zakon, a zodpovedny je vlasnik domeny.

az tak jedno to zase nie je.. ale podstatne je to ze sud prebieha podla svedskej jurisdikcie...
A: Because it messes up the order in which people normally read text.
Q: Why is top-posting such a bad thing?
A: Top-posting.
Q: What is the most annoying thing in e-mail?

Ing.Veduci

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2033
  • Ucit sa, ucit sa, ucit sa...
    • View Profile
Co bolo, to bolo. Terazky som Ing.Veduci
Predpokladám, že väčšina z vás má doma počítač. Buď to, alebo ste si túto stránku vycucali z vredu na nohe.

LM

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 627
    • View Profile
Re: VTIPY A FLIPY
« Reply #4693 on: 26.02.2009, 07:09:30 »
Este k tomu Pirate Bay, ja som cital uz davnejsie, ze tam je prave ta finta, ze tie servre NIE SU vo svedsku, a ze proste prave preto im nic nemozu... No ale neviem, nevyznam sa v zakonoch... Hej a:

Viete aky je rozdiel medzi E.T. a Dudasom?
Dudas vie aj po nemecky.

je absolutne jedno v ktorej krajine su servri,
zalezi na tom v ktorej domene su registrovane, a podla toho sa vztahuje na nich zakon, a zodpovedny je vlasnik domeny.

az tak jedno to zase nie je.. ale podstatne je to ze sud prebieha podla svedskej jurisdikcie...

mas jedno ci mas server v cechach alebo na slovensku alebo v USa, ak mas domenu .sk tak sud bude prebiehat podla nasej jurisdikcie, ak mas .net, .com, .org ... tak bude podla americkej.
aspon co ja viem tak je to podla toho, ale ak sa milym, tak sorac.

Tam nejde o server, pretoze ten sa berie ako hardware, cize je jedno kde je umiestneny, ale chranene su vlastne data a software, ako dusevne vlastnictvo zaregistrovane v danej krajine.
Aspon sa mi zda ze takto to je ponimane.
« Last Edit: 26.02.2009, 07:11:29 by LM »
Hardware: the parts of a computer that can be kicked.
- Jeff Pesis

   Who's General Failure and why's he reading my disk?
- Anonymous

   Internet is so big, so powerful and pointless that for some people it is a complete substitute for life.
- Andrew Brown

ppt

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 935
    • View Profile
Re: VTIPY A FLIPY
« Reply #4694 on: 26.02.2009, 07:15:37 »
LM: ale zase je rozdiel mat SK domenu a napr NET domenu. Pri SK domene je vsetko pisane na konkretnu existujucu osobu, kdezto NET domenu ti zaregistrujem aj na neexistujucu osobu - nevedia ma teoreticky vypatrat tak ako pri SK domene.

radix

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3506
    • View Profile
Re: VTIPY A FLIPY
« Reply #4695 on: 26.02.2009, 15:48:33 »

Smokie

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 852
    • View Profile
    • TESEL
Re: VTIPY A FLIPY
« Reply #4696 on: 26.02.2009, 16:21:51 »
Sud sa posunul o dalsie dva dni.
V pondelok bola prestavka a v utorok sa zalobca opat snazil podporit svoje ciele pripadom Finrecatora z Finska, kde administratori prehravaju.
Zalobca si strelil vlastny gol, hned dvakrat. Zastupkyna filmoveho priemyslu v tejto kauze poziadala jednu svoju priatelku, spisovatelku, aby na sa Facebooku prihovorila za likvidaciu TPB. Ona to urobila, lenze holka zabudla, ze pred casom sa sama stala clenkou skupiny podporujucej The Pirate Bay, pretoze hladala nejaky stary film a jej ako spisovatelke vtedy TPB dobre posluzilo, ked umoznuje pristup citatelom k jej starsim kniham, ktore sa dnes nepredavaju. Velmi podobne dopadol pred casom aj jeden poliajt najaty Warner Bros.

Zalobca opat pozmenil znenie zaloby, ale nejde o nic zavazne. Aspon mam taky pocit. Co ale zaujimave moze byt je to, ze zalobca odvolal dvoch svedkov, pricom vypoved jedneho z nich obhajoba priamo pozaduje. Zalobca ma tiez problem zohnat jedneho zo svedkov, ktoreho vypoved pozaduje sudca.

Zalobca sa opat pokusil nieco dokazat pomocou screenshotov z Azureusa. Neuspesne, pretoze pri stahovani nebolo vypnute DHT, ktore rozdeluje stahovanie medzi viacero trackerov (aspon ja to tak chapem) a tak nemohlo byt dokazane, ze bol pouzity tracker TPB (to sa uz pise v clanku). Takze opat nula bodov pre zalobcu.

Tiez padla otazka preco nezaluju aj Google, ked aj on svojim sposobom funguje ako torrent search engine... Odpoved bola jednoducha. Google je clen IFPI a ma skupinu 10 ludi, ktori bojuju proti piratstvu. Inak by zalovali aj ich.
"And how is education supposed to make me feel smarter? Besides, every time I learn something new, it pushes some old stuff out of my brain. Remember when I took that home winemaking course, and I forgot how to drive?"
- Homer Simpson -

Worry what your friends think, not your enemies

ApokalypS

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 5801
  • apokalyps(a) sa mení..
    • View Profile
    • projekt k mojej diplomovke..
Re: VTIPY A FLIPY
« Reply #4697 on: 26.02.2009, 18:29:17 »
http://www.bbc.co.uk/science/humanbody/sleep/sheep/reaction_version5.swf
podarilo sa mi dosiahnut level rocketing rabbit.. ale dost rychle to bolo na mna.. :D neviem na ktory pokus som sa dostal tak vysoko.. :D
Tiez padla otazka preco nezaluju aj Google, ked aj on svojim sposobom funguje ako torrent search engine... Odpoved bola jednoducha. Google je clen IFPI a ma skupinu 10 ludi, ktori bojuju proti piratstvu. Inak by zalovali aj ich.
zalozte si vlastny topic o tom.. ;) toto su vtipy a flipy..
a pobavilo ma, ze by zalovali aj google.. to teraz mozu zalovat vsetkych a za vsetko, v podstate..
80% mozgu človeka tvorí kvapalina, v mojom prípade brzdová..

CHCEM S5 :zuzka: STARY IS :zuzka: !!!!
http://www.tu-ke.com/forum/o-nicom/otvoreny-list-vedeniu-firmy-dupress-(dodavatel-mais)/

Dragoon17

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 526
    • View Profile
Re: VTIPY A FLIPY
« Reply #4698 on: 26.02.2009, 18:47:45 »

Agamemnon

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2942
  • Per aspera ad Astra
    • View Profile
Re: VTIPY A FLIPY
« Reply #4699 on: 26.02.2009, 19:39:02 »
Este k tomu Pirate Bay, ja som cital uz davnejsie, ze tam je prave ta finta, ze tie servre NIE SU vo svedsku, a ze proste prave preto im nic nemozu... No ale neviem, nevyznam sa v zakonoch... Hej a:

Viete aky je rozdiel medzi E.T. a Dudasom?
Dudas vie aj po nemecky.

je absolutne jedno v ktorej krajine su servri,
zalezi na tom v ktorej domene su registrovane, a podla toho sa vztahuje na nich zakon, a zodpovedny je vlasnik domeny.

az tak jedno to zase nie je.. ale podstatne je to ze sud prebieha podla svedskej jurisdikcie...

mas jedno ci mas server v cechach alebo na slovensku alebo v USa, ak mas domenu .sk tak sud bude prebiehat podla nasej jurisdikcie, ak mas .net, .com, .org ... tak bude podla americkej.
aspon co ja viem tak je to podla toho, ale ak sa milym, tak sorac.

Tam nejde o server, pretoze ten sa berie ako hardware, cize je jedno kde je umiestneny, ale chranene su vlastne data a software, ako dusevne vlastnictvo zaregistrovane v danej krajine.
Aspon sa mi zda ze takto to je ponimane.

tbp je .org... žalujú ho podľa švédskej jurisdikcie...
imo to s doménou nebude mať až tak veľa spoločného, lebo inak by sa nepchali warez servery do ua a ruska... alebo kde všade ešte... skôr asi s tým, kde je daná firma zaregistrovaná, prípadne, kde má adresu (tj. majetok a tj. servery) - toť môj odhad...
All code is crap.

42