Author Topic: V budove vznikol poziar, prosim opustite budovu  (Read 10804 times)

popko

  • Newbie
  • *
  • Posts: 41
    • View Profile
V budove vznikol poziar, prosim opustite budovu
« on: 10.11.2009, 18:29:50 »
Prave som sa dostal z novej budovy kniznice kde vraj horelo. Mierumilovne som si sedel na 2. poschodi a zrazu sa rozozneli sireny ze hori aby sme opusitli budovu.

Uvedomil som si pri tom zopar veci:
  • Tety od prepazky totalne nevedeli co robit
  • Bolo nas tolko ze by sme davno uhoreli kym by sme sa dostali na prve poschodie cez ten skvely vytah
  • Nenasiel som sipocky smerujuce k poziarnemu schodisku
  • V priestore poziarneho schodiska som asi prestal pocut niektore tony, pretoze sireny boli umiestnene prave tam a hulakali riadne

Poziarne schodisko som nakoniec nasiel, pre vasu informaciu do buducna : nachadza sa na opacnej strane miestnosti oproti normalnemu schodisku (resp. oproti skvelemu, rychlemu a velkemu vytahu). Myslim ze som si z tejto situacie zobral poucenie a sice vzdy pri vstupe do budovy zistit kde sa nachadza poziarne schodisko alebo ako sa k nemu dostat z miesta kde sa prave nachadzam. Inak povedane keby skutocne horelo, tych par minut by mi mohlo byt osudnych...

Co by sa na poziarnej "ochrane" nasej kniznice urcite malo zlepsit:
  • Tety od prepazky by mali vediet co v tychto situaciach robit a ako sa spravat
  • Mali by tam byt dobre znacene unikove vychody (ak su tak ja som slepy :D)
  • Sireny by mali byt umiestnene tak aby som neprisiel o sluch. Umiestnenie na schodisku je mozno z niektoreho dovodu dolezite, no ti co sa na tom schodisku nachadzaju (pretoze by sa malo pouzivat len v pripade poziaru) uz urcite vedia ze hori a preto nema zmysel im to hulakat decibelmi ktore by pocul aj 120-rocny dedusko so stuplami s vypeckovanym heavy metalom. Vacsinou ma clovek v tom zhone plne ruky veci a nema si ako zapchat usi, kuakua.

Po cviku sa tam vratim, snad nenajdem len zhorenisko :D Zaujimalo by ma tiez kolki ludia kniznicu naozaj opustili...

Havran

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2003
  • Here comes the fuzz
    • View Profile
Re: V budove vznikol poziar, prosim opustite budovu
« Reply #1 on: 10.11.2009, 19:24:12 »
Quote
Bolo nas tolko ze by sme davno uhoreli kym by sme sa dostali na prve poschodie cez ten skvely vytah

vytah nesmies pouzivat v case poziaru
Achievement of your happiness is the only moral purpose of your life.

t0Mi

  • Guest
Re: V budove vznikol poziar, prosim opustite budovu
« Reply #2 on: 10.11.2009, 19:41:14 »
si slepy ? ved tam je uplne jasne kde je poziarne schodisko.. ak si slepy prepac, to nemalo byt ofenzivne..

Smokie

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 852
    • View Profile
    • TESEL
Re: V budove vznikol poziar, prosim opustite budovu
« Reply #3 on: 10.11.2009, 20:25:54 »
si slepy ? ved tam je uplne jasne kde je poziarne schodisko.. ak si slepy prepac, to nemalo byt ofenzivne..
Je pekne, ze je jasne vyznacene a vies si ho vsimnut ked mas cas si ho vsimnut, ale az zaznie poziarny poplach kvoli skutocnemu poziaru a do miestnosti sa bude valit dym, tak nemas cas hladat poziarny vychod. Musis ho vidiet.

A ak ho nevidel teraz v case kludu, tak je niekde problem... :)
"And how is education supposed to make me feel smarter? Besides, every time I learn something new, it pushes some old stuff out of my brain. Remember when I took that home winemaking course, and I forgot how to drive?"
- Homer Simpson -

Worry what your friends think, not your enemies

t0Mi

  • Guest
Re: V budove vznikol poziar, prosim opustite budovu
« Reply #4 on: 10.11.2009, 21:00:33 »
Preboha ved tam je vidiet to schodicku uplne odvsadial.. Ci ste si mysleli ze to je len v rohu miestnosti nejaky priestor ?

mishelka

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4269
  • Bacikova, nie Kreutzova. Bacikova!! :D
    • View Profile
Re: V budove vznikol poziar, prosim opustite budovu
« Reply #5 on: 12.11.2009, 16:00:18 »
Pointa je v tom, ze niektorym ludom to jednoducho nedojde, niektori musia mat velku cervenu sipku.. Ja sama som si to schodisko vsimla az ked prestali fungovat normalne schody a aj vytah (asi po troch tyzdnoch), inak by ma ani nenapadlo sa nad tym zamyslat.. Z hladiska bezpecnosti sa nepredpoklada, ze vsetci ludia su rovnako vnimavi a rovnako si vsimaju nejake zastrcene tmave dvere v rohu miestnosti a automaticky predpokladaju, ze je to unikovy vychod. RADSEJ sa tam ta sipka da, aby nenastal problem. Takze je zbytocne si tu jeden na druheho ukazovat, ci nam sibe, treba to riesit, pre kazdy pripad.. To je ako ked da mama nozik na stol a predpoklada, ze jej dzecko vie, ze ten nozik je nebezpecny a nema ho na seba zhadzovat. Ale co vsetko sa moze stat, ak to nevie? ;)
  

#define TRUE FALSE //Happy debugging suckers :D

t0Mi

  • Guest
Re: V budove vznikol poziar, prosim opustite budovu
« Reply #6 on: 12.11.2009, 19:44:50 »
z decka moze vyrast hltac mecov a moze si otvorit vlastny cirkus a mamke zabezpecit pekny dochodok

popko

  • Newbie
  • *
  • Posts: 41
    • View Profile
Re: V budove vznikol poziar, prosim opustite budovu
« Reply #7 on: 12.11.2009, 22:58:47 »
Quote
Bolo nas tolko ze by sme davno uhoreli kym by sme sa dostali na prve poschodie cez ten skvely vytah

vytah nesmies pouzivat v case poziaru

To mi je jasne, lenze vtedy som este nevedel, ze v tej budove vobec poziarne schodisko existuje :D

popko

  • Newbie
  • *
  • Posts: 41
    • View Profile
Re: V budove vznikol poziar, prosim opustite budovu
« Reply #8 on: 12.11.2009, 23:01:44 »
si slepy ? ved tam je uplne jasne kde je poziarne schodisko.. ak si slepy prepac, to nemalo byt ofenzivne..

Smokie sa vyjadril vystizne. K tomu mozem dodat ze mi trvalo "len" chvilku najst ho, ale v kontexte skutocneho poziaru to mohla byt kua dlha chvilka.. Alebo kua posledna :D

kOsTi

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 12765
    • View Profile
    • pretaktovanie.sk
Re: V budove vznikol poziar, prosim opustite budovu
« Reply #9 on: 12.11.2009, 23:04:11 »
wtf? ja som ani nevedel ze tam je vytah kym nezacali tam robit tie kktiny na schodisku a neda sa tam chodit...
:trestac:

kOsTi

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 12765
    • View Profile
    • pretaktovanie.sk
Re: V budove vznikol poziar, prosim opustite budovu
« Reply #10 on: 13.11.2009, 17:19:40 »
pekne zrovna nie (cele take jak napoly urobene ci co) ale plni to svoj ucel, vlastne take miesto doteraz dost chybalo na TUKE, niekde kde by sa dal travit aj volny cas atd, mas tam aj wifi aj zasuvky aj secko
:trestac:

mishelka

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4269
  • Bacikova, nie Kreutzova. Bacikova!! :D
    • View Profile
Re: V budove vznikol poziar, prosim opustite budovu
« Reply #11 on: 13.11.2009, 18:14:37 »
hej, len skoda ze najnovsie vymysleli, ze v STUDOVNIACH SI NEMOZTE DAT NOTBUK VLASTNY lebo v studovniach sa STUDUJE (akoze neviem jak mam studovat INFORMATIKU BEZ NOTBUKU tam, ale dobre no) a ten mozte mat len v malych studovniach (za prve neviem co to vlastne je, im je to mozno jasne, ale mne nie a za druhe v tychto takzvanych malych studovniach NESU skoro ZIADNE ZASTRCKY! ZASUVKY (a ked su tak NEFUNKCNE!!!), tak na kieho frasa mam ist do malej studovne? a na kieho frasa su tolko zastrcky na tych stoloch vo velkej studovni??).. ak im vadi pustanie videa a hudby nahlas (co mimochodom vadi aj mne, a nerobim to), tak maju dat zakaz hudby a videa a prikaz nosit sluchadla a ne zakazat notbuky!!! a este som si tam minule prisla, poslusne som na prikaz ujcika zbalila notbuk a vybalila si miesto toho mafin, sak co ked uz sa notbukovat nemozem, ta sa aspon najem ne... ta prisiel ze tu neni bufet ani nic, ale studovna.. ta nech do rici da papier ze sa tam nesmie jest, ta nebudem jest more!!! nech vyskoci z okna!!!!! am :03:
« Last Edit: 13.11.2009, 19:14:59 by mishelka »
  

#define TRUE FALSE //Happy debugging suckers :D

kOsTi

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 12765
    • View Profile
    • pretaktovanie.sk
Re: V budove vznikol poziar, prosim opustite budovu
« Reply #12 on: 13.11.2009, 18:20:37 »
hm.... a co je studovna?
:trestac:

t0Mi

  • Guest
Re: V budove vznikol poziar, prosim opustite budovu
« Reply #13 on: 13.11.2009, 18:42:33 »
hej, len skoda ze najnovsie vymysleli, ze v STUDOVNIACH SI NEMOZTE DAT NOTBUK VLASTNY lebo v studovniach sa STUDUJE (akoze neviem jak mam studovat INFORMATIKU BEZ NOTBUKU tam, ale dobre no) a ten mozte mat len v malych studovniach (za prve neviem co to vlastne je, im je to mozno jasne, ale mne nie a za druhe v tychto takzvanych malych studovniach NESU skoro ZIADNE ZASTRCKY! tak na kieho frasa mam ist do malej studovne? a na kieho frasa su tolko zastrcky na tych stoloch vo velkej studovni??).. ak im vadi pustanie videa a hudby nahlas (co mimochodom vadi aj mne, a nerobim to), tak maju dat zakaz hudby a videa a prikaz nosit sluchadla a ne zakazat notbuky!!! a este som si tam minule prisla, poslusne som na prikaz ujcika zbalila notbuk a vybalila si miesto toho mafin, sak co ked uz sa notbukovat nemozem, ta sa aspon najem ne... ta prisiel ze tu neni bufet ani nic, ale studovna.. ta nech do rici da papier ze sa tam nesmie jest, ta nebudem jest more!!! nech vyskoci z okna!!!!! am :03:

ZASUVKA:


ZASTRCKA:

stricky

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 6641
  • "LOCKnem vsetkych vratane Hun?a"
    • View Profile
Re: V budove vznikol poziar, prosim opustite budovu
« Reply #14 on: 13.11.2009, 18:50:17 »
ono k tym stenam som sa tusim pytal nejakeho manika a odkazal ze to je zapadny styl - aby sme boli aj my "in" - akurat potom tie panely nemuseli byt popisane ....

mishelka

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4269
  • Bacikova, nie Kreutzova. Bacikova!! :D
    • View Profile
Re: V budove vznikol poziar, prosim opustite budovu
« Reply #15 on: 13.11.2009, 19:15:16 »
hej, len skoda ze najnovsie vymysleli, ze v STUDOVNIACH SI NEMOZTE DAT NOTBUK VLASTNY lebo v studovniach sa STUDUJE (akoze neviem jak mam studovat INFORMATIKU BEZ NOTBUKU tam, ale dobre no) a ten mozte mat len v malych studovniach (za prve neviem co to vlastne je, im je to mozno jasne, ale mne nie a za druhe v tychto takzvanych malych studovniach NESU skoro ZIADNE ZASTRCKY ZASUVKY (a ked su, tak NEFUNKCNE!!!), tak na kieho frasa mam ist do malej studovne? a na kieho frasa su tolko zastrcky na tych stoloch vo velkej studovni??).. ak im vadi pustanie videa a hudby nahlas (co mimochodom vadi aj mne, a nerobim to), tak maju dat zakaz hudby a videa a prikaz nosit sluchadla a ne zakazat notbuky!!! a este som si tam minule prisla, poslusne som na prikaz ujcika zbalila notbuk a vybalila si miesto toho mafin, sak co ked uz sa notbukovat nemozem, ta sa aspon najem ne... ta prisiel ze tu neni bufet ani nic, ale studovna.. ta nech do rici da papier ze sa tam nesmie jest, ta nebudem jest more!!! nech vyskoci z okna!!!!! am :03:

ZASUVKA:


ZASTRCKA:

ospravedlnujem sa za svoju hlboku neznalost
  

#define TRUE FALSE //Happy debugging suckers :D

mishelka

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4269
  • Bacikova, nie Kreutzova. Bacikova!! :D
    • View Profile
Re: V budove vznikol poziar, prosim opustite budovu
« Reply #16 on: 13.11.2009, 19:17:49 »
a je tam cisto? alebo jak na celej tuke? :)
je tu cisto, pokym tu nepride nejaky pako a nezasvini cely stol alebo zem.. ale zachody su rovnake ako na celej tuke.. rina, ziadne hajzlakpapiere, ziadne mydla, proste....
  

#define TRUE FALSE //Happy debugging suckers :D

kOsTi

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 12765
    • View Profile
    • pretaktovanie.sk
Re: V budove vznikol poziar, prosim opustite budovu
« Reply #17 on: 13.11.2009, 19:18:04 »
mno a teraz odpoved na moju otazku...?
:trestac:

mishelka

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4269
  • Bacikova, nie Kreutzova. Bacikova!! :D
    • View Profile
Re: V budove vznikol poziar, prosim opustite budovu
« Reply #18 on: 13.11.2009, 19:18:54 »
hm.... a co je studovna?
ani boh nezna... spytaj sa ujcika, co je taky protivny  am
  

#define TRUE FALSE //Happy debugging suckers :D

kOsTi

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 12765
    • View Profile
    • pretaktovanie.sk
Re: V budove vznikol poziar, prosim opustite budovu
« Reply #19 on: 13.11.2009, 19:37:51 »
hm ta potom co sa rozculujes ked ani nevies o co ide? :D
:trestac:

joker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 598
  • Na zazraky neverim, ja sa na nich spolieham
    • View Profile
Re: V budove vznikol poziar, prosim opustite budovu
« Reply #20 on: 13.11.2009, 21:41:43 »
Studovna je to, co su tam nie kompy - ten velky preistor... a tam notebook nemozes mat.... ten mozes mat tam, kde kompy nie su - take priestory na medzi poschodi a tak pomimo... kde fakt nemas kde zapojit notebook... cize "parada"...


A ten zapadny styl :-D akoze to ma dostalo :-D .. to vyzera, ako keby nestihli dorobit, a nie ze zapadny styl :-D

stricky

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 6641
  • "LOCKnem vsetkych vratane Hun?a"
    • View Profile
Re: V budove vznikol poziar, prosim opustite budovu
« Reply #21 on: 13.11.2009, 22:39:16 »
ja by som sa len chcel opytat, ze ako ked tam pride nejaky nestudent sadnut na net tak kto ho skontrpluje ci je ci nie je a tak... jednoducho ze tam ma pristup kazdy...

Smokie

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 852
    • View Profile
    • TESEL
Re: V budove vznikol poziar, prosim opustite budovu
« Reply #22 on: 13.11.2009, 23:14:54 »
hej, len skoda ze najnovsie vymysleli, ze v STUDOVNIACH SI NEMOZTE DAT NOTBUK VLASTNY lebo v studovniach sa STUDUJE (akoze neviem jak mam studovat INFORMATIKU BEZ NOTBUKU tam, ale dobre no) a ten mozte mat len v malych studovniach (za prve neviem co to vlastne je, im je to mozno jasne, ale mne nie a za druhe v tychto takzvanych malych studovniach NESU skoro ZIADNE ZASTRCKY! ZASUVKY (a ked su tak NEFUNKCNE!!!), tak na kieho frasa mam ist do malej studovne? a na kieho frasa su tolko zastrcky na tych stoloch vo velkej studovni??).. ak im vadi pustanie videa a hudby nahlas (co mimochodom vadi aj mne, a nerobim to), tak maju dat zakaz hudby a videa a prikaz nosit sluchadla a ne zakazat notbuky!!! a este som si tam minule prisla, poslusne som na prikaz ujcika zbalila notbuk a vybalila si miesto toho mafin, sak co ked uz sa notbukovat nemozem, ta sa aspon najem ne... ta prisiel ze tu neni bufet ani nic, ale studovna.. ta nech do rici da papier ze sa tam nesmie jest, ta nebudem jest more!!! nech vyskoci z okna!!!!! am :03:
bez komentara...radsej...
"And how is education supposed to make me feel smarter? Besides, every time I learn something new, it pushes some old stuff out of my brain. Remember when I took that home winemaking course, and I forgot how to drive?"
- Homer Simpson -

Worry what your friends think, not your enemies

Ing. nemtom

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 7709
  • lofr dyslektik
    • View Profile
Re: V budove vznikol poziar, prosim opustite budovu
« Reply #23 on: 13.11.2009, 23:18:40 »
veru, studovna neni bufet
brix will be shat

domino3d

  • Moderator
  • Full Member
  • *****
  • Posts: 161
    • View Profile
Re: V budove vznikol poziar, prosim opustite budovu
« Reply #24 on: 14.11.2009, 00:32:37 »
Prave som sa dostal z novej budovy kniznice kde vraj horelo. Mierumilovne som si sedel na 2. poschodi a zrazu sa rozozneli sireny ze hori aby sme opusitli budovu.

Uvedomil som si pri tom zopar veci:
  • Tety od prepazky totalne nevedeli co robit
  • Bolo nas tolko ze by sme davno uhoreli kym by sme sa dostali na prve poschodie cez ten skvely vytah
  • Nenasiel som sipocky smerujuce k poziarnemu schodisku
  • V priestore poziarneho schodiska som asi prestal pocut niektore tony, pretoze sireny boli umiestnene prave tam a hulakali riadne

Poziarne schodisko som nakoniec nasiel, pre vasu informaciu do buducna : nachadza sa na opacnej strane miestnosti oproti normalnemu schodisku (resp. oproti skvelemu, rychlemu a velkemu vytahu). Myslim ze som si z tejto situacie zobral poucenie a sice vzdy pri vstupe do budovy zistit kde sa nachadza poziarne schodisko alebo ako sa k nemu dostat z miesta kde sa prave nachadzam. Inak povedane keby skutocne horelo, tych par minut by mi mohlo byt osudnych...

Co by sa na poziarnej "ochrane" nasej kniznice urcite malo zlepsit:
  • Tety od prepazky by mali vediet co v tychto situaciach robit a ako sa spravat
  • Mali by tam byt dobre znacene unikove vychody (ak su tak ja som slepy :D)
  • Sireny by mali byt umiestnene tak aby som neprisiel o sluch. Umiestnenie na schodisku je mozno z niektoreho dovodu dolezite, no ti co sa na tom schodisku nachadzaju (pretoze by sa malo pouzivat len v pripade poziaru) uz urcite vedia ze hori a preto nema zmysel im to hulakat decibelmi ktore by pocul aj 120-rocny dedusko so stuplami s vypeckovanym heavy metalom. Vacsinou ma clovek v tom zhone plne ruky veci a nema si ako zapchat usi, kuakua.

Po cviku sa tam vratim, snad nenajdem len zhorenisko :D Zaujimalo by ma tiez kolki ludia kniznicu naozaj opustili...

napis staznost mozno pomoze, mozno ne :(
aleb to zapis do knih pripomienok a vylepseni ak taka existuje :D
vivat academicus