Author Topic: Uschovna bicyklov  (Read 84187 times)

Marek_Baranica

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 255
    • View Profile
Re: Uschovna bicyklov
« Reply #450 on: 26.05.2012, 04:51:44 »

ApokalypS

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 5801
  • apokalyps(a) sa mení..
    • View Profile
    • projekt k mojej diplomovke..
Re: Uschovna bicyklov
« Reply #451 on: 27.05.2012, 20:13:27 »
nice, ale chcelo by to na viac bicyklov, alebo viac takychto zariadeni ;D
80% mozgu človeka tvorí kvapalina, v mojom prípade brzdová..

CHCEM S5 :zuzka: STARY IS :zuzka: !!!!
http://www.tu-ke.com/forum/o-nicom/otvoreny-list-vedeniu-firmy-dupress-(dodavatel-mais)/

ZuzkaGaRR

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 134
    • View Profile
    • http://kosice.topenglish.sk/
Re: Uschovna bicyklov
« Reply #452 on: 07.07.2012, 03:11:30 »
Tento stojan je  v areáli TUKE. OK, určitý krok, posúďte sami, či vpred, alebo vzad... :/. Zabezpečenie v podstate nulové, aj tu (mimo fb) vyhlasujem mini-anketku, či tento stojan BUDEM / NEBUDEM využívať.

Agamemnon

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2942
  • Per aspera ad Astra
    • View Profile
Re: Uschovna bicyklov
« Reply #453 on: 07.07.2012, 05:43:05 »
inak? ako si to predstavuješ? :) čo si predstavuješ pod zabezpečením?
vieš ako vyzerajú také stojany na bicykle, napr. v nemecku? :) presne takto... prídeš s bicyklom, zamkneš ho (vlastným zámkom) a máš...
samozrejme, výnimky existovať budú... ale toto riešenie je bežné a oveľa častejšie ako iné...
All code is crap.

42

ApokalypS

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 5801
  • apokalyps(a) sa mení..
    • View Profile
    • projekt k mojej diplomovke..
Re: Uschovna bicyklov
« Reply #454 on: 09.07.2012, 16:03:54 »
ak sa nebude pouzivat usudia, ze su taketo stojany nepotrebne a dovi, dopo
80% mozgu človeka tvorí kvapalina, v mojom prípade brzdová..

CHCEM S5 :zuzka: STARY IS :zuzka: !!!!
http://www.tu-ke.com/forum/o-nicom/otvoreny-list-vedeniu-firmy-dupress-(dodavatel-mais)/

ZuzkaGaRR

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 134
    • View Profile
    • http://kosice.topenglish.sk/
Re: Uschovna bicyklov
« Reply #455 on: 09.07.2012, 16:30:39 »
V Nemecku si možno študenti môžu dovoliť zamknúť si bicykel len jedným praobyčajným zámkom, u nás asi nie, keďže ku krádežiam v areáli TUKE už došlo. V diskusii sa nedávno objavil link napr. na článok v Korzári, kde je príklad zabezpečeného cykloparkoviska v Edinburgu. Také niečo si predstavujem. Bezpečnosť zámku poistená bezpečnosťou priestoru na uzamykanie bicyklov.
Naša univerzita je otvorený verejný priestor, hocikto sa môže dostať úplne ku tým stojanom a nenápadne (asi ako spred T-systems za pár sekúnd) rozobrať zámok a bicykel potiahnuť.
Uznávam, že tieto stojany sú akýmsi krokom. Neviem, či vpred. Osobne nevidím rozdiel medzi zamknutím bicykla o zábradlie niekde pod strechou a zamknutím bicykla v tomto stojane. Ba, možno o zábradlie si ho zamknem o kostru bicykla ešte o niečo pohodlnejšie, ako o tieto tenučké rámy pre zamknutie kolesa.

totaluser

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 621
    • View Profile
Re: Uschovna bicyklov
« Reply #456 on: 09.07.2012, 22:11:37 »
vzhladom na fakt, ze sa jedna o 1 stojan pre 10 bicyklov nevidim dovod, preco by nemohol byt hoc aj v hlavnej budove oproti vratnici, kde by nan aspon vratnik videl

ApokalypS

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 5801
  • apokalyps(a) sa mení..
    • View Profile
    • projekt k mojej diplomovke..
Re: Uschovna bicyklov
« Reply #457 on: 09.07.2012, 22:19:09 »
co by to pomohlo?

takto nan vidi aspon kamera, teda ak som spravne usudil, ze kam ho postavili,
80% mozgu človeka tvorí kvapalina, v mojom prípade brzdová..

CHCEM S5 :zuzka: STARY IS :zuzka: !!!!
http://www.tu-ke.com/forum/o-nicom/otvoreny-list-vedeniu-firmy-dupress-(dodavatel-mais)/

totaluser

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 621
    • View Profile
Re: Uschovna bicyklov
« Reply #458 on: 09.07.2012, 22:34:11 »
to ze nan vidi kamera mi hned pomoze, budem si pustat zaznam ako mi kradnu bicykel kazdy vecer pred spanim bp
to ze ktore z tych kamier smerovanych na parkovisko idu a ktore nie (a ktore nie dlhodobo) je uz debata o niecom inom

Agamemnon

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2942
  • Per aspera ad Astra
    • View Profile
Re: Uschovna bicyklov
« Reply #459 on: 09.07.2012, 23:41:48 »
tá kamera má väčší význam... ak si myslíš, že sa teraz vrátnik rozbehne pri kradnutí bicykla... tak sa mýliš...  hlavne, ak nič také nemá v zmluve...
tie kamery sa v prípade krádeže dajú použiť oveľa lepšie...

btw...
ešte by som poprosil, aby ľudia prestali fungovať na mylných predstavách, že v západnej európe sa nekradne alebo niečo podobné...
All code is crap.

42

esperian

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 873
    • View Profile
Re: Uschovna bicyklov
« Reply #460 on: 10.07.2012, 01:58:56 »
ja som videl asi 3, alebo 2 urciite..

totaluser

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 621
    • View Profile
Re: Uschovna bicyklov
« Reply #461 on: 10.07.2012, 02:17:02 »
ok, tak teda vratnik nevybehne, no aspon bude "monitorovat" situaciu
ak niekto riskne ze ho uvidi, tak ten bike proste vezme a je mu to jedno
kazdopadne pozriet sa kde ti kamery su, hodit na seba mikinu a kuklu a z toho zaznamu mas vies co.

neviem ako ty, ale uz som prisiel o 3 bicykle z uzamknutych priestorov a policia nikdy nic nenasla a ani moc neriesila, ked mali dobru naladu tak max prisli a pofotili vylomene zamky


stary hrdzavy crep za 50e by som tam aj zamkol, no novy bike za x-nasobne viac ani nahodou,
PS: v zapadnej europe kde nemas pristahovanu vychodoeuropsku luzu (nemyslim len nasich spoluobcanov, ale vseobecne ludi s mentalitou slovaka a jemu podobnych :( ) sa fakt nemusis bat nechat bike na ulici zamknuty len retazou
tu ti z neho daju dole minimalne kolesa a sedadlo ak nemaju rovno klieste a zoberu cely bike :buttrock:

Agamemnon

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2942
  • Per aspera ad Astra
    • View Profile
Re: Uschovna bicyklov
« Reply #462 on: 10.07.2012, 03:12:44 »
jasne... určite bude vrátnik monitorovať situáciu... by si sa divil, čo všetko robia vrátnici... (hlavne napr. ak im cez vestibul prechádzajú vkuse nejakí ľudia - ako napr. na tuke)

kradnutie nemá nič "vychodoeuropsku luzu"... to je hlavne o tom, akí ľudia sa pohybujú v oblasti, kde ten bicykel necháš... sú časti, kde by som bicykel nenechal ani v ke, ani v nemecku... a sú, kde som nechal bicykel zamknutý vonku aj tu (a mám o dosť drahší bicykel ako 50e - aj keď už nejaký čas z istých dôvodov nejazdím), a kde by som ho nechal aj v nemecku...
All code is crap.

42

ApokalypS

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 5801
  • apokalyps(a) sa mení..
    • View Profile
    • projekt k mojej diplomovke..
Re: Uschovna bicyklov
« Reply #463 on: 10.07.2012, 17:49:25 »
totaluser, bol pripad, ked priamo z pred budovy, konkretne T-Systems, dokonca natocene na kameru potiahli bike.. skusal som najst to videjko, no zatial marne
chcem ti len povedat, ze kamera ti nie vzdy pomoze.. je to iba zaznam o tom, ze sa to stalo a ak je pachatel dobre otoceny, tak ti to nic nepomoze

to len ako dodatok k tomu, co si napisal
« Last Edit: 10.07.2012, 17:54:30 by ApokalypS »
80% mozgu človeka tvorí kvapalina, v mojom prípade brzdová..

CHCEM S5 :zuzka: STARY IS :zuzka: !!!!
http://www.tu-ke.com/forum/o-nicom/otvoreny-list-vedeniu-firmy-dupress-(dodavatel-mais)/

totaluser

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 621
    • View Profile
Re: Uschovna bicyklov
« Reply #464 on: 10.07.2012, 18:51:55 »
totaluser, bol pripad, ked priamo z pred budovy, konkretne T-Systems, dokonca natocene na kameru potiahli bike.. skusal som najst to videjko, no zatial marne
chcem ti len povedat, ze kamera ti nie vzdy pomoze.. je to iba zaznam o tom, ze sa to stalo a ak je pachatel dobre otoceny, tak ti to nic nepomoze

to len ako dodatok k tomu, co si napisal
presne to som myslel
ak je kamera dobre umiestnena a funkcna, tak prinajlepsom neskor uvidim ako mi kradnu bicykel, co mi uz velmi nepomoze

podla mna cele toto "vychadzanie v ustrety" cyklistom skonci tak, ze par ludi si vybavi kluce od miestnosti/skladov/kanclov, kde bude mat svoj bike zamknuty  a zvysok nic

ved uz teraz par ludi nosi svoj bike na 5. poschodie do hlavnej budovy

ApokalypS

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 5801
  • apokalyps(a) sa mení..
    • View Profile
    • projekt k mojej diplomovke..
Re: Uschovna bicyklov
« Reply #465 on: 10.07.2012, 19:27:03 »
ale to urcite nie su studenti ;)
my tiez skladujeme svoje bicykle v sukromnych priestoroch, ale to tu teraz nebudem rozpisovat
« Last Edit: 10.07.2012, 19:32:54 by ApokalypS »
80% mozgu človeka tvorí kvapalina, v mojom prípade brzdová..

CHCEM S5 :zuzka: STARY IS :zuzka: !!!!
http://www.tu-ke.com/forum/o-nicom/otvoreny-list-vedeniu-firmy-dupress-(dodavatel-mais)/

totaluser

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 621
    • View Profile
Re: Uschovna bicyklov
« Reply #466 on: 10.07.2012, 21:12:16 »
ale to urcite nie su studenti ;)

to samozrejme viem
a pri pohlade na ten stojan sa im ani necudujem, je to asi najlepsie riesenie, no zial nie pre kazdeho

stanulik

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 312
    • View Profile
Re: Uschovna bicyklov
« Reply #467 on: 11.07.2012, 14:28:24 »
ked som bol v holandsku vsimol som si, ze na niektorych uliciach maju "hangare" na bicykle http://www.bakfiets-en-meer.nl/wp-content/uploads/2009/12/fietshangar-3.jpg .. no myslim, ze toto by uz bolo o dost drahsie riesenie pre skolu (i ked ovela bezpecnejsie) + by potrebovali vyhradit urcitu plochu na vybudovanie takehoto parkoviska :)

mrkvy

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3249
  • Forever young......
    • View Profile
Re: Uschovna bicyklov
« Reply #468 on: 14.07.2012, 07:11:04 »
totaluser, bol pripad, ked priamo z pred budovy, konkretne T-Systems, dokonca natocene na kameru potiahli bike.. skusal som najst to videjko, no zatial marne
chcem ti len povedat, ze kamera ti nie vzdy pomoze.. je to iba zaznam o tom, ze sa to stalo a ak je pachatel dobre otoceny, tak ti to nic nepomoze

to len ako dodatok k tomu, co si napisal

Zlodej kradne bicykel spred T-Systems

=)
(\__/)
(O.o )
(> < ) To understand is to be, but to be taken, requires a state of trance.......  ;)


mrkvy :zuzka: svoj vodicak :D

nighthunter

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 7786
    • View Profile
Re: Uschovna bicyklov
« Reply #469 on: 15.07.2012, 04:48:45 »
poslal som zuzke nejake obrazky, tak to sem dufam nahodi
10 veci ktore na PC nenavidim
1. MAIS 2. Vista 3. Office 07 4. ICQ 5 Internet Explorer 6 WMP 7 BSOD 8.......(prijimam napady)

ZuzkaGaRR

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 134
    • View Profile
    • http://kosice.topenglish.sk/
Re: Uschovna bicyklov
« Reply #470 on: 25.07.2012, 16:43:10 »
Vďaka za fotky, dve z nich som poslala redaktorke Korzára, ktorá sa teraz touto problematikou zaoberá, dúfam, že v budúcom článku ich použije. Z myšlienok toho e-mailu vybarám zopár:

- Ja osobne tento stojan vyuzivat nebudem, za ostatnych studentov nemozem hovorit. Mozno by som sa vsak nechala presvedcit, pokial by aj p. prorektor ako objednavatel tento stojan vyuzival na upinanie svojho vlastneho bicykla.
 - zamestnavatel ma zo zakona povinnost zabezpecit bezpecne odkladanie aj bicyklov svojim zamestnancom, pokial ich pouzivaju ako dopravny prostriedok do prace (zakonnik prace, § 151, ods. 3). V pripade TUKE neviem o tom, ze by take nieco pre zamestnancov existovalo, avsak, ak tak je, bolo by urcite technicky a prakticky riesitelne takto vyjst v ustrety aj studentom, cim by skola ziskala prestiz a vynikajuce meno medzi univerzitami.
 - Novy stojan na bicykle vnimam ako symbolicku, avsak nedomyslenu ustretovost voci studentom-cyklistom. Kradeze uzamknutych bicyklov v nasom meste su, zial, samozrejmostou. Preco potom expremimentovat s majetkom studentov, ked je zrejme, ze kradeze su len otazkou casu? Okrem samotnych kradezi sa obavam aj opacneho efektu tohto polovicneho riesenia. Ak tento stojan na bicykle nebude primerane vyuzivany, vedenie univerzity si to vysvetli nezaujmom o bicyklovanie a viac pre studentov-cyklistov nespravi.

Odporúčam sledovať aj facebook stránku Cyklisti na TUKE.

Marek_Baranica

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 255
    • View Profile
Re: Uschovna bicyklov
« Reply #471 on: 28.07.2012, 20:27:36 »
Vďaka za fotky, dve z nich som poslala redaktorke Korzára, ktorá sa teraz touto problematikou zaoberá, dúfam, že v budúcom článku ich použije. Z myšlienok toho e-mailu vybarám zopár:

- Ja osobne tento stojan vyuzivat nebudem, za ostatnych studentov nemozem hovorit. Mozno by som sa vsak nechala presvedcit, pokial by aj p. prorektor ako objednavatel tento stojan vyuzival na upinanie svojho vlastneho bicykla.
 - zamestnavatel ma zo zakona povinnost zabezpecit bezpecne odkladanie aj bicyklov svojim zamestnancom, pokial ich pouzivaju ako dopravny prostriedok do prace (zakonnik prace, § 151, ods. 3). V pripade TUKE neviem o tom, ze by take nieco pre zamestnancov existovalo, avsak, ak tak je, bolo by urcite technicky a prakticky riesitelne takto vyjst v ustrety aj studentom, cim by skola ziskala prestiz a vynikajuce meno medzi univerzitami.
 - Novy stojan na bicykle vnimam ako symbolicku, avsak nedomyslenu ustretovost voci studentom-cyklistom. Kradeze uzamknutych bicyklov v nasom meste su, zial, samozrejmostou. Preco potom expremimentovat s majetkom studentov, ked je zrejme, ze kradeze su len otazkou casu? Okrem samotnych kradezi sa obavam aj opacneho efektu tohto polovicneho riesenia. Ak tento stojan na bicykle nebude primerane vyuzivany, vedenie univerzity si to vysvetli nezaujmom o bicyklovanie a viac pre studentov-cyklistov nespravi.

Odporúčam sledovať aj facebook stránku Cyklisti na TUKE.
sak daj link zuza, myslis ze to niekto bude hladat?

ApokalypS

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 5801
  • apokalyps(a) sa mení..
    • View Profile
    • projekt k mojej diplomovke..
Re: Uschovna bicyklov
« Reply #472 on: 31.07.2012, 14:18:07 »
ach, ta dnesna mladez :/ skus pozriet tu
80% mozgu človeka tvorí kvapalina, v mojom prípade brzdová..

CHCEM S5 :zuzka: STARY IS :zuzka: !!!!
http://www.tu-ke.com/forum/o-nicom/otvoreny-list-vedeniu-firmy-dupress-(dodavatel-mais)/

Marek_Baranica

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 255
    • View Profile
Re: Uschovna bicyklov
« Reply #473 on: 01.08.2012, 01:09:16 »
a: nepis, kto sa ta pytal

z: ludia skorej tam pojdu ak maju link, nikomu sa nechce hladat a tak sa na to vykasle aj ked mal aku taku ochotu tam ist, je to v tvojom zaujme ;)

ApokalypS

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 5801
  • apokalyps(a) sa mení..
    • View Profile
    • projekt k mojej diplomovke..
Re: Uschovna bicyklov
« Reply #474 on: 01.08.2012, 14:26:30 »
nikto, ale ked vidim, aky si ochotny, tak som to nasiel za teba a pastol link
(nie kazdy je totiz taky, aky si ty sam.. to iba na margo tvojej druhej vety)
80% mozgu človeka tvorí kvapalina, v mojom prípade brzdová..

CHCEM S5 :zuzka: STARY IS :zuzka: !!!!
http://www.tu-ke.com/forum/o-nicom/otvoreny-list-vedeniu-firmy-dupress-(dodavatel-mais)/