Author Topic: Scumbag GPS  (Read 3192 times)

Havran

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2003
  • Here comes the fuzz
    • View Profile
Scumbag GPS
« on: 06.06.2012, 19:58:41 »
By som chcel vediet, ci niekto iny s tym ma skusenosti ale na mobile ked si zapnem GPS bez netu, tak ma lokalizuje pomaly 5 minut ak vobec, ale ked zapnem net ta som za 10 sec. lokalizovany. Akoze sere ma to fest, bo ne vsade je net, dakde v lese abo tak a v zahranici su tote shitne poplatky za net roamingove dost solidne. Ta chcem vediet ci to je normalne abo len ja mam taky fasnuty problem.
Achievement of your happiness is the only moral purpose of your life.

ApokalypS

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 5801
  • apokalyps(a) sa mení..
    • View Profile
    • projekt k mojej diplomovke..
Re: Scumbag GPS
« Reply #1 on: 06.06.2012, 20:28:12 »
ja som si to tiez vsimol, ze cez wifi ma vie lokalizovat lahsie a rychlesie.. no to podla siete a nie podla satelitov.. na ich odpoved si treba pockat, obzvlast v zabyvanej oblasti

podla mna, ale to som neskusal, to v lese pojde lepsie, ak nie si priamo pod nejakymi hustymi stromami, etc.
80% mozgu človeka tvorí kvapalina, v mojom prípade brzdová..

CHCEM S5 :zuzka: STARY IS :zuzka: !!!!
http://www.tu-ke.com/forum/o-nicom/otvoreny-list-vedeniu-firmy-dupress-(dodavatel-mais)/

tino8

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1093
    • View Profile
Re: Scumbag GPS
« Reply #2 on: 06.06.2012, 21:58:17 »
.. no to podla siete a nie podla satelitov..
toto sedi akurat tak na html5 geolokaciu, ale nie pri pouzivani gps. To zariadenie totizto potrebuje kopu informacii o satelitoch a cez net si ich zisti rychlejsie


karamel je cukr co se uz neuzdravi!

Stormmast3r

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 133
    • View Profile
Re: Scumbag GPS
« Reply #3 on: 06.06.2012, 22:35:05 »
Ten studeny start bez dat z netu je v pohode. Moj turisticky garmin s ovela citlivejším čipom sa na studeno zapina aj 3 minuty. Ak sa nemylim, v mobiloch je montovane Assisted - GPS, tj. dáta ziskane z gps sa vyhodnocuju (alebo doplnuju) datami z netu.

V akych podmienkach si skusal to zariadenie? Mobilove čipy maju pomerne slaby prijem, niekedy stači že je zamračene. Imho, v KE je velmi slaby signal.
« Last Edit: 06.06.2012, 22:37:15 by Stormmast3r »

domino3d

  • Moderator
  • Full Member
  • *****
  • Posts: 161
    • View Profile
Re: Scumbag GPS
« Reply #4 on: 06.06.2012, 23:38:45 »
no j asom si cital vela o tom ked som kupil nokiu s gps
tam ide o ten cip a vypocet triangulacie podla satelitov
ked zapnes neta tak ti urci polohu podla toho kde si sa pripojil, teda ti neda tvoju polohu ale poloho priblizne medzi vysielacmi
ak mas prvykrat zapnute GPS a si necital prirucku k tomu (co si necital) tak tam sa pise ze prvy krat to trva aj pol hodiny a telefon musi byt vpolozeny bez pohybu s vyhladom na nebo
dalsie starty maju byt a su rychlejsie, ale tota moja nokia uz sa nestartuje tak rychlo jak dakedy, aj ked je pravda ze sem tam ma prekvapi, hlavne ked je odkazana nagps netreba s tym jazdit (auto, bicykel lebo to nerozhchodi) ked idete peso tak pohoda (napriklad zjebany z mesta domov a zabludite :D, tru story)

Vivat pijaci :)
vivat academicus

Havran

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2003
  • Here comes the fuzz
    • View Profile
Re: Scumbag GPS
« Reply #5 on: 07.06.2012, 00:51:43 »
ta ja som skusal v Ke v Brne a aj po ceste v buse a tak, wifi nemam zapnute skorej net mobilny 3G vecsinou, ale ta ok vidim ze to neni az taky nezvyk toto
Achievement of your happiness is the only moral purpose of your life.

totaluser

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 621
    • View Profile
Re: Scumbag GPS
« Reply #6 on: 07.06.2012, 03:47:05 »
tak cold start bez netu zvykne trvat dlhsie, hlavne ak su data v cache pamati uz neaktualne

napr ked som bol v zahranici a po vystupeni z lietadla (samozrejme s cistym vyhladom na nebo) v DE tak trvalo asi 5-10 minut, kym som mal lock

nasledne starty trvaju do 20s

po velkej zmene polohy alebo dlhej dobe nepouzivania GPS to trva skutocne dlho

telefon mam DHD

DarthVader

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 507
    • View Profile
Re: Scumbag GPS
« Reply #7 on: 07.06.2012, 05:36:54 »
co ja viem ja ked zapinam napr v KE a okoli na bika na runkeepera ta ide dobre. ako neni plne ze presne ale ide.

v_oid

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 631
    • View Profile
Re: Scumbag GPS
« Reply #8 on: 07.06.2012, 05:37:52 »
co ja viem ja ked zapinam napr v KE a okoli na bika na runkeepera ta ide dobre. ako neni plne ze presne ale ide.

Hej na Runkeepera s ktorym sa potom prechadzas.. :D

DarthVader

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 507
    • View Profile
Re: Scumbag GPS
« Reply #9 on: 07.06.2012, 05:48:54 »
co ja viem ja ked zapinam napr v KE a okoli na bika na runkeepera ta ide dobre. ako neni plne ze presne ale ide.

Hej na Runkeepera s ktorym sa potom prechadzas.. :D

na biku ty chuju najprv citaj poriadne az potom tu pot svoje lamovske komenty  bp

Tren

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1060
  • Fortes fortuna adiuvat
    • View Profile
Re: Scumbag GPS
« Reply #10 on: 07.06.2012, 15:42:54 »
v mobile mam Sygic a netrva to nikdy dlhsie ako 1,5 - 2minuty, vzdy bez netu. kamosom ktorym som to daval taktiez sa nestazuju (HTC Wildfire S, HTC Desire S, Nokia E52)

tino8

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1093
    • View Profile
Re: Scumbag GPS
« Reply #11 on: 07.06.2012, 16:02:55 »
aj ja mam sygic na e52 ale rychlejsie mi chyti signal povodna nokia aplikacia. Aspon sa mi to tak zda :D


karamel je cukr co se uz neuzdravi!

Stormmast3r

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 133
    • View Profile
Re: Scumbag GPS
« Reply #12 on: 07.06.2012, 17:18:24 »
ja by som povedal, ze na aplikacii ani tak nezalezi  ???