Author Topic: PROLONGÁCIA PREUKAZU ISIC - ZAVÁDZAJÚCE INFORMÁCIE  (Read 24185 times)

genie

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 666
    • View Profile
Re: PROLONGÁCIA PREUKAZU ISIC - ZAVÁDZAJÚCE INFORMÁCIE
« Reply #50 on: 31.08.2012, 20:42:50 »
som zvedavá, či sa táto informácia objaví aj niekde na stránke školy/fakúlt.
“Any fool can use a computer.  Many do.”

mino

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 181
    • View Profile
Re: PROLONGÁCIA PREUKAZU ISIC - ZAVÁDZAJÚCE INFORMÁCIE
« Reply #51 on: 01.09.2012, 01:21:56 »
Pri objednani nálepky NO-ISIC mi prišiel takýto email " že som sa pokúšala uplatnovať zľavu ale že oni ho evidujú ako neplatný" Neviete niekto čo stím?

Aj mne prisiel taky mail a tiez som si objednaval NO-ISIC. Dufam, ze je to len nejaky univerzalny mail, ktorym nam chceli povedat, ze nasa licencia ISIC je zrusena a teda mame NO-ISIC.  ???

@fakovnik: Keby to bolo zle zadane cislo, tak ako by mohol prist mail?

Makaveli

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 313
    • View Profile
Re: PROLONGÁCIA PREUKAZU ISIC - ZAVÁDZAJÚCE INFORMÁCIE
« Reply #52 on: 01.09.2012, 01:26:08 »
Pri objednani nálepky NO-ISIC mi prišiel takýto email " že som sa pokúšala uplatnovať zľavu ale že oni ho evidujú ako neplatný" Neviete niekto čo stím?

Aj mne prisiel taky mail a tiez som si objednaval NO-ISIC. Dufam, ze je to len nejaky univerzalny mail, ktorym nam chceli povedat, ze nasa licencia ISIC je zrusena a teda mame NO-ISIC.  ???

@fakovnik: Keby to bolo zle zadane cislo, tak ako by mohol prist mail?

rozpraval som sa človekom čo to bol riešiť na UVT a jemu povedali že to nemá riešiť :Dže mu príde to čo si objednal
Máte pravdu. Jsem blázen. Ale víte co ještě? Je mi to u prdele:P KED NIECO NEVIES TUKE FORUM VYRIESI :)))

ZuzkaGaRR

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 134
    • View Profile
    • http://kosice.topenglish.sk/
Re: PROLONGÁCIA PREUKAZU ISIC - ZAVÁDZAJÚCE INFORMÁCIE
« Reply #53 on: 01.09.2012, 14:31:20 »
Rozhodne sa môžete hocikto z Vás obrátiť na p. Jedličku (CKM SYTS), prípadne na mňa, ak máte nejakú sťažnosť. Prísľub máme, že ktokoľvek, kto si NO ISIC neobjednal, a teraz by ho chcel, bude mať nárok. Len budeme potrebovať vytvoriť menný zoznam študentov, aby vedeli pozháňať presný počet NO ISIC známok. To je však len riešenie dočasné pre tento akademický rok.

Údajne výroba a distribúcia tých malých nálepiek ISIC kdesi z Holandska stojí isté náklady, a pokiaľ ich objednajú viac, než sa predá, tak nepredané kusy nemôžu vrátiť späť spolu s refundáciou peňazí. Preto zavádzajú objednávkový formulár. Toto však považujem za problém ich podnikania, nie bežného študenta, ktorý si či ISIC či NO ISIC kupuje dobrovoľne.

Navrhovala som, že by stálo za zváženie ponúknuť študentom, ktorí nestihnú termín práve známku NO ISIC - pretože študent sa nebude sťažovať, že musí niečo platiť (otvorene, v dnešnej dobe sú to práve peniaze, čo všetkým možným hýbe) a ak by niekomu z týchto študentov išlo o zľavy a bonusy ponúkané v rámci ISICu, tak bude kvázi potrestaný, že prepásol termín. Údajne sa vyskytli prípady, že sa študenti sťažovali, že veď my sme chceli ISIC a nie nejaký NO ISIC, takže nie je jednoduché vyriešiť túto vec. Rozhodne je to však problém spoločnosti CKM SYTS, nie študentov. Vieme, kto by ho mal teda riešiť.

genie

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 666
    • View Profile
Re: PROLONGÁCIA PREUKAZU ISIC - ZAVÁDZAJÚCE INFORMÁCIE
« Reply #54 on: 01.09.2012, 16:07:50 »
hlavná vec, že do minulého roka zjavne nebol problém vrátiť nevyužité no isic nálepky... je mi z nich na grc...
a okrem toho, ak mám no isic, stále si môžem v priebehu roka dokúpiť isic na pobočke CKM.
“Any fool can use a computer.  Many do.”

ZuzkaGaRR

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 134
    • View Profile
    • http://kosice.topenglish.sk/
Re: PROLONGÁCIA PREUKAZU ISIC - ZAVÁDZAJÚCE INFORMÁCIE
« Reply #55 on: 01.09.2012, 16:12:11 »
A ešte by som Vás chcela poprosiť o rozšírenie fb skupiny http://www.facebook.com/groups/499063983456726/, pridávajte tam svojich známych, ktorí študujú na TUKE, aby sa o tejto aktuálnej možnosti čo najskôr dozvedeli a tiež aby sledovali situáciu. Ďakujem.

dEVIANT

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1311
  • Robím, čo môžem. Keď nerobím, nemôžem!
    • View Profile
Re: PROLONGÁCIA PREUKAZU ISIC - ZAVÁDZAJÚCE INFORMÁCIE
« Reply #56 on: 02.09.2012, 00:03:26 »
Niekedy sa tu cítim jak medzi neandertálcami. Min. mesiac bolo všade popísané, že KTO NECHCE ISIC má vyplniť jeden skurvený formúlár či čo to...proste robota na max. 5 minút. Jednoduchšie to už nebude, pretože zatiaľ čítanie vaších myšlienok nie je možné.

A teraz tu idete plakať že ste nič nevyplnili a musíte platiť. Potrestaní ste za svoju ľahostajnosť, nezodpovednosť a prístup.

Toto je krásny úkaz našej mentality. Nič nerobím (nevyplním formulár), a potom keď príde na lámanie chleba, tak budem pičovať a mudrovať.

Podľa mňa by si každý dotknutý študent mal dať po pysku a poučiť sa z toho. A čítať študentské maili, pretože každý rok na zápise hovoria tie tetky z študíjneho aby si študenti pravidelne kontrolovali maili. Ale hold, debilita vládne svetu, dementi sa na zápise bavia, smejú a hrajú, kto prdne smradlavejší prd.

Sori za nadávky, ale ľudská hlúposť ma vie vytočiť.
Nie je nič nákazlivejšie ako rozhodný a presvedčením sa vyznačujúci život.

paloSK

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 613
  • :D
    • View Profile
Re: PROLONGÁCIA PREUKAZU ISIC - ZAVÁDZAJÚCE INFORMÁCIE
« Reply #57 on: 02.09.2012, 02:13:41 »
V tom co si popisal mas pravdu , ale zober si to z tej strany, ze ako si dovolia ziadat od niekoho peniaze, za nieco co si neobjednal ?

Po druhe roky to bolo tak, ze kto si nic neobjadnal, dostal no isic, preco by to tak nemohlo ostat aj nadalej ? Treba na druhej strane povedat, ze nie kazdy ma cas sledovat tu ich blbu stranku, a citat spami na tuke maily.  Takze velmi by som tu bandu isicovych zlodejov neobhajoval. 

Ale celkovo pravdu pises no, kazdy na vsetko serie, a potom sa stazuje, no ale to tak dnes chodi...
:D

tino8

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1093
    • View Profile
Re: PROLONGÁCIA PREUKAZU ISIC - ZAVÁDZAJÚCE INFORMÁCIE
« Reply #58 on: 02.09.2012, 02:39:14 »
inak co by sa stalo keby som to nezaplatil?


karamel je cukr co se uz neuzdravi!

paloSK

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 613
  • :D
    • View Profile
Re: PROLONGÁCIA PREUKAZU ISIC - ZAVÁDZAJÚCE INFORMÁCIE
« Reply #59 on: 02.09.2012, 03:45:48 »
Podla mna, by si nedostal nalepku ISIC.
:D

dEVIANT

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1311
  • Robím, čo môžem. Keď nerobím, nemôžem!
    • View Profile
Re: PROLONGÁCIA PREUKAZU ISIC - ZAVÁDZAJÚCE INFORMÁCIE
« Reply #60 on: 02.09.2012, 04:49:26 »
Ináč ešte ma prekvapuje. To fakt za ten rok tým isicom neušetríte 7 eur???? Veď na ten isic sú zľavy doslova v každej riti.

Osobne len na obedoch a pri vstupoch na plaváreň sa mi tých 7 eur vráti ani nie za mesiac.

No jedine môžete dosiahnúť opačný postup, že kto budechcieť ISIC bude musieť písať mail...len aby potom tí, ktorí mali ISIC nezačali kampaň že to chcú opačne :D
Nie je nič nákazlivejšie ako rozhodný a presvedčením sa vyznačujúci život.

genie

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 666
    • View Profile
Re: PROLONGÁCIA PREUKAZU ISIC - ZAVÁDZAJÚCE INFORMÁCIE
« Reply #61 on: 02.09.2012, 05:08:43 »
no pravdupovediac nie, neusetrim, lebo somarciny so zlavami chodim nakupovat na segrin ISIC, pretoze oni NO ISIC nemali... :) ale teraz dumam, ze by som si tu nalepku predsa len kupila, bo planujem nakupovat dajake knihy a segra uz dostudovala...
“Any fool can use a computer.  Many do.”

Tren

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1060
  • Fortes fortuna adiuvat
    • View Profile
Re: PROLONGÁCIA PREUKAZU ISIC - ZAVÁDZAJÚCE INFORMÁCIE
« Reply #62 on: 02.09.2012, 06:41:23 »
Niekedy sa tu cítim jak medzi neandertálcami. Min. mesiac bolo všade popísané, že KTO NECHCE ISIC má vyplniť jeden skurvený formúlár či čo to...proste robota na max. 5 minút. Jednoduchšie to už nebude, pretože zatiaľ čítanie vaších myšlienok nie je možné.

A teraz tu idete plakať že ste nič nevyplnili a musíte platiť. Potrestaní ste za svoju ľahostajnosť, nezodpovednosť a prístup.

Toto je krásny úkaz našej mentality. Nič nerobím (nevyplním formulár), a potom keď príde na lámanie chleba, tak budem pičovať a mudrovať.

Podľa mňa by si každý dotknutý študent mal dať po pysku a poučiť sa z toho. A čítať študentské maili, pretože každý rok na zápise hovoria tie tetky z študíjneho aby si študenti pravidelne kontrolovali maili. Ale hold, debilita vládne svetu, dementi sa na zápise bavia, smejú a hrajú, kto prdne smradlavejší prd.

Sori za nadávky, ale ľudská hlúposť ma vie vytočiť.

Absolutne suhlasim  :thumbs-up:
inak co by sa stalo keby som to nezaplatil?

Ked si si neobjednal NO ISIC a teraz nezaplatis 7e tak ne len nalepku nedodtanes ale budes vyluceny v internych aj externych terminaloch zevraj..cize asi ani autobus mhd a ani obedy ti nepojdu

Ináč ešte ma prekvapuje. To fakt za ten rok tým isicom neušetríte 7 eur???? Veď na ten isic sú zľavy doslova v každej riti.

Osobne len na obedoch a pri vstupoch na plaváreň sa mi tých 7 eur vráti ani nie za mesiac.

No jedine môžete dosiahnúť opačný postup, že kto budechcieť ISIC bude musieť písať mail...len aby potom tí, ktorí mali ISIC nezačali kampaň že to chcú opačne :D

Na obedy inak nepotrebujes isic nalepku, pokial viem ta nalepka plati len pre obchody, kino, niektore posilnovne a podobne sluzby..kde je zmluvny partner ten CKM

Tren

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1060
  • Fortes fortuna adiuvat
    • View Profile
Re: PROLONGÁCIA PREUKAZU ISIC - ZAVÁDZAJÚCE INFORMÁCIE
« Reply #63 on: 02.09.2012, 06:45:10 »
no pravdupovediac nie, neusetrim, lebo somarciny so zlavami chodim nakupovat na segrin ISIC, pretoze oni NO ISIC nemali... :) ale teraz dumam, ze by som si tu nalepku predsa len kupila, bo planujem nakupovat dajake knihy a segra uz dostudovala...

Btw kde su dobre zlavy na knihy s ISICom ?  :)

Zeusetdeus

  • Newbie
  • *
  • Posts: 14
    • View Profile
Re: PROLONGÁCIA PREUKAZU ISIC - ZAVÁDZAJÚCE INFORMÁCIE
« Reply #64 on: 02.09.2012, 07:23:18 »
Pantha rei. Tusim 10% na ISIC.

markus

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 916
    • View Profile
Re: PROLONGÁCIA PREUKAZU ISIC - ZAVÁDZAJÚCE INFORMÁCIE
« Reply #65 on: 02.09.2012, 14:01:53 »
brloh ma tiez 10%tne zlavy na isic... niekedy som to vyuzival kym som nezacal masovejsie kupovat knihy cez net :D som celkom rad ze po piatich rokococh sa nemusim starat co sa deje na tejto skole :D

ZuzkaGaRR

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 134
    • View Profile
    • http://kosice.topenglish.sk/
Re: PROLONGÁCIA PREUKAZU ISIC - ZAVÁDZAJÚCE INFORMÁCIE
« Reply #66 on: 02.09.2012, 14:32:07 »
Niekedy sa tu cítim jak medzi neandertálcami. Min. mesiac bolo všade popísané, že KTO NECHCE ISIC má vyplniť jeden skurvený formúlár či čo to...proste robota na max. 5 minút. Jednoduchšie to už nebude, pretože zatiaľ čítanie vaších myšlienok nie je možné.

A teraz tu idete plakať že ste nič nevyplnili a musíte platiť. Potrestaní ste za svoju ľahostajnosť, nezodpovednosť a prístup.

Toto je krásny úkaz našej mentality. Nič nerobím (nevyplním formulár), a potom keď príde na lámanie chleba, tak budem pičovať a mudrovať.

Podľa mňa by si každý dotknutý študent mal dať po pysku a poučiť sa z toho. A čítať študentské maili, pretože každý rok na zápise hovoria tie tetky z študíjneho aby si študenti pravidelne kontrolovali maili. Ale hold, debilita vládne svetu, dementi sa na zápise bavia, smejú a hrajú, kto prdne smradlavejší prd.

Sori za nadávky, ale ľudská hlúposť ma vie vytočiť.

Známky ISIC a NO ISIC su rovnocenné v zmysle, že študent si dobrovoľne volí, ktorú chce. Nie je to však spravodlivé, že dobrovoľnosť platí len do určitého termínu a potom sa zo študenta stáva nedobrovoľne nakupujúci. Ak je známka ISIC taká skvelá a výhodná, bolo by dokonca logickejšie "potrestať" ľahostajnosť a nevšímavosť študentov takým spôsobom, že ten úžasný ISIC už nedostanú, ale odídu s dlhým nosom a s NO ISIC známkou. Ale forma "trestu", pri ktorej si súkromná firma zarobí slušný balík peňazí, to zaváňa nekorektným obchodovaním.

veteran

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 956
    • View Profile
Re: PROLONGÁCIA PREUKAZU ISIC - ZAVÁDZAJÚCE INFORMÁCIE
« Reply #67 on: 02.09.2012, 14:53:10 »
Min. mesiac bolo všade popísané, že KTO NECHCE ISIC má vyplniť jeden skurvený formúlár či čo to...proste robota na max. 5 minút. Jednoduchšie to už nebude, pretože zatiaľ čítanie vaších myšlienok nie je možné.

IMHO to malo byť nastavené presne opačne. Že kto chce, tak nech si ho vyplní. Opačne mi to nedáva žiadnu logiku - iba ak vyťahovanie peňazí. Kto si nič neobjednal, nemal by nič dostať a nič platiť. (ja som toto neriešil, mne sa tá nálepka, či ki ďas to je, oplatí.)

Ale celý tento cirkus nie je nič iné, ako výborný biznis istej firmy, ktorá sa len priživuje na tom, že ako študent TU máš povinnosť vlastniť ISIC kartu. Tak čo by si nenastavili také pravidlá, aby toho urvali čo najviac.

dEVIANT

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1311
  • Robím, čo môžem. Keď nerobím, nemôžem!
    • View Profile
Re: PROLONGÁCIA PREUKAZU ISIC - ZAVÁDZAJÚCE INFORMÁCIE
« Reply #68 on: 02.09.2012, 16:25:28 »
Na obedy inak nepotrebujes isic nalepku, pokial viem ta nalepka plati len pre obchody, kino, niektore posilnovne a podobne sluzby..kde je zmluvny partner ten CKM

Jo jo, len ja nemyslím obedy v škólskych stravovacích zariadeniach, ale normálne v reštike.
Nie je nič nákazlivejšie ako rozhodný a presvedčením sa vyznačujúci život.

M4D4

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 256
    • View Profile
Re: PROLONGÁCIA PREUKAZU ISIC - ZAVÁDZAJÚCE INFORMÁCIE
« Reply #69 on: 02.09.2012, 17:14:54 »
Min. mesiac bolo všade popísané, že KTO NECHCE ISIC má vyplniť jeden skurvený formúlár či čo to...proste robota na max. 5 minút. Jednoduchšie to už nebude, pretože zatiaľ čítanie vaších myšlienok nie je možné.

IMHO to malo byť nastavené presne opačne. Že kto chce, tak nech si ho vyplní. Opačne mi to nedáva žiadnu logiku - iba ak vyťahovanie peňazí. Kto si nič neobjednal, nemal by nič dostať a nič platiť. (ja som toto neriešil, mne sa tá nálepka, či ki ďas to je, oplatí.)

Ale celý tento cirkus nie je nič iné, ako výborný biznis istej firmy, ktorá sa len priživuje na tom, že ako študent TU máš povinnosť vlastniť ISIC kartu. Tak čo by si nenastavili také pravidlá, aby toho urvali čo najviac.

je to IMHO kvôli tomu, že je o dosť viac tých, ktorí si objednajú 7eurový ISIC ako tých, čo si objednajú NO ISIC ;-)

veteran

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 956
    • View Profile
Re: PROLONGÁCIA PREUKAZU ISIC - ZAVÁDZAJÚCE INFORMÁCIE
« Reply #70 on: 02.09.2012, 17:38:43 »
je to IMHO kvôli tomu, že je o dosť viac tých, ktorí si objednajú 7eurový ISIC ako tých, čo si objednajú NO ISIC ;-)

Dobre, ale aj tak... Robiť objednávku na to, že niečo nechcem?  ;D Pripadá mi to "trochu" čudné...

ZuzkaGaRR

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 134
    • View Profile
    • http://kosice.topenglish.sk/
Re: PROLONGÁCIA PREUKAZU ISIC - ZAVÁDZAJÚCE INFORMÁCIE
« Reply #71 on: 03.09.2012, 03:11:19 »
Kto máte záujem o NO ISIC a nemáte ho objednaný, napíšte správu, v ktorej uvediete svoje meno, priezvisko, skratku fakulty a skratku študijného odboru na adresu:

noisictuke@gmail.com.

Zatiaľ nie je určený termín, do kedy treba nahlásiť počet, keď to bude dohodnuté, dám to hneď sem. Zatiaľ píšte maily, kto už napíše, nemusí nič viac sledovať, už len toľko, kde a kedy si pre svoju NO ISIC známku máte prísť.

Tren

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1060
  • Fortes fortuna adiuvat
    • View Profile
Re: PROLONGÁCIA PREUKAZU ISIC - ZAVÁDZAJÚCE INFORMÁCIE
« Reply #72 on: 03.09.2012, 05:45:54 »
inak ten NO ISIC nalepka stoji nieco? neobjednaval som si ho tak neviem a nikde som nenasiel otom nejake info..ohladom ceny, lebo mam take info ze na UPJS ISIC stoji 8€ a NO ISIC 6€  :D :D :D ( info z prvej ruky, objednavky som videl na vlastne oci :D )

genie

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 666
    • View Profile
Re: PROLONGÁCIA PREUKAZU ISIC - ZAVÁDZAJÚCE INFORMÁCIE
« Reply #73 on: 03.09.2012, 06:55:18 »
nic - teda aspon logika mi tak dava, lebo ten poplatok 2.50 v zapisnom platis bez ohladu ci mas isic alebo no isic.
“Any fool can use a computer.  Many do.”

ZuzkaGaRR

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 134
    • View Profile
    • http://kosice.topenglish.sk/
Re: PROLONGÁCIA PREUKAZU ISIC - ZAVÁDZAJÚCE INFORMÁCIE
« Reply #74 on: 03.09.2012, 13:55:08 »
P. Dzurňáková (ÚVT) mi vysvetlila, že aj známka NO ISIC čosi stojí, ale že je do väčšej miery dotovaná školou. Cena 2,5 € je len časť ceny NO ISIC známky, ktorú hradí študent, zvyšok je dotovaný univerzitou.

Nevedela mi však vysvetliť, prečo na NO ISIC známku nemám nárok, hoci som 2,5 € + 2 € (knižnica) riadne a v stanovenom termíne zaplatila.

Ceny NO ISIC a ISIC známok sa na jednotlivých univerzitách líšia, zrejme je to výsledok rôznych dotácii týchto škôl.