Author Topic: PROLONGÁCIA PREUKAZU ISIC - ZAVÁDZAJÚCE INFORMÁCIE  (Read 24181 times)

stricky

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 6641
  • "LOCKnem vsetkych vratane Hun?a"
    • View Profile
Re: PROLONGÁCIA PREUKAZU ISIC - ZAVÁDZAJÚCE INFORMÁCIE
« Reply #25 on: 16.02.2012, 10:15:47 »
poviem ze sa mi odlepila :D

ale stve ma hlavne to, ze ako ti moze nieco prist, co si si neobjednala a este od teba pytat peniaze? vsak to je na zalobu

ZuzkaGaRR

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 134
    • View Profile
    • http://kosice.topenglish.sk/
Re: PROLONGÁCIA PREUKAZU ISIC - ZAVÁDZAJÚCE INFORMÁCIE
« Reply #26 on: 16.02.2012, 12:03:35 »
Ak sa niekto trošku vyznáte v zákonoch, nevedeli by ste to niekde nájsť (malo by to podľa mňa byť v obchodnom zákone) definíciu obchodného vzťahu - niečo v tom zmysle, že kupujúci a predávajúci sú v obojstranne dobrovoľnom obchodnom vzťahu. O toto by sa dalo oprieť, keďže sa nájdu študenti, ktorí v tomto 7€ obchode nie sú dobrovoľne, že kde CKM-SYTS berie tú odvahu takto podnikať....
Skúšala som túto definíciu nájsť tak narýchlo, ale ešte sa mi to nejak nepodarilo....

stricky

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 6641
  • "LOCKnem vsetkych vratane Hun?a"
    • View Profile
Re: PROLONGÁCIA PREUKAZU ISIC - ZAVÁDZAJÚCE INFORMÁCIE
« Reply #27 on: 16.02.2012, 18:44:07 »
popytam sa

ZuzkaGaRR

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 134
    • View Profile
    • http://kosice.topenglish.sk/
Re: PROLONGÁCIA PREUKAZU ISIC - ZAVÁDZAJÚCE INFORMÁCIE
« Reply #28 on: 21.02.2012, 14:32:43 »
Ešte si to nechám prejsť hlavou a možno trochu upravím, ale predbežne by som p. Bédiovej z CKM SYTS poslala asi niečo takéto:

Vážená p. Mgr. Zuzana Bédiová,

nadväzujem na našu predchádzajúcu korešpondenciu. Pri zavedení nového postupu objednávania si prolongačných známok mi určité záležitosti nie sú celkom jasné.

Mojou prvou otázkou je, že v prípade, že maturant si podá prihlášku na TUKE v riadnom termíne napríklad dňa 15.5 2012 (termín podania prihlášky je do 31.mája 2012 http://www.fberg.tuke.sk/bergweb/), akú má možnosť voľby medzi ISIC-om a NO ISIC-om, pričom web rozhranie na voľby a objednávku je k dispozícii od februára do konca marca http://www.tuke.sk/tuke/pre-studentov/oznamy/objednavka-prolongacnych-znamok-pre-dennych-studentov-na-ar-2012-2013/) .

Mojou druhou otázkou je, že v prípade, že študent si žiadnu zo známok do konca marca neobjedná, podľa dokumentu o základných informáciách mu bude vydaná originál známka ISIC. V akom štádiu vzniká medzi študentom a Vašou spoločnosťou obchodný vzťah, keďže originál známka ISIC stojí 7,-€? Akým spôsobom a akým právom bude tento študent vyzvaný zaplatiť si za služby, o ktoré nemá záujem?


Ak máte nejaké konštruktívne nápady, čo by sa tam ešte hodilo, sem s nimi, prípadne super vec by bola, keby jej napísal ešte niekto, aby aj oni vnímali, že nám, študentom, to nie je jedno a to nenecháme tak a nebudeme len "držať hubu a krok"....

Brand

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 317
    • View Profile
Re: PROLONGÁCIA PREUKAZU ISIC - ZAVÁDZAJÚCE INFORMÁCIE
« Reply #29 on: 21.02.2012, 14:42:08 »
Mozno by bolo zaujimave sa spytat na vztah TUKE <-> CKM SYTS, resp. ISIC <-> CKM SYTS. Teda aspon mne osobne to nie je vobec jasne. Ze by CKM SYTS bol kvazi vyhradny "prevadzovatel" kariet ISIC v SR ? Ako moze byt preuzak studenta komercializovany?

genie

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 666
    • View Profile
Re: PROLONGÁCIA PREUKAZU ISIC - ZAVÁDZAJÚCE INFORMÁCIE
« Reply #30 on: 21.02.2012, 15:09:52 »
Mojou prvou otázkou je, že v prípade, že maturant si podá prihlášku na TUKE v riadnom termíne napríklad dňa 15.5 2012 (termín podania prihlášky je do 31.mája 2012 http://www.fberg.tuke.sk/bergweb/), akú má možnosť voľby medzi ISIC-om a NO ISIC-om, pričom web rozhranie na voľby a objednávku je k dispozícii od februára do konca marca http://www.tuke.sk/tuke/pre-studentov/oznamy/objednavka-prolongacnych-znamok-pre-dennych-studentov-na-ar-2012-2013/) .
prvak si plati celu isic kartu  ta sa vo verzii NO ISIC kupit neda
“Any fool can use a computer.  Many do.”

Brand

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 317
    • View Profile
Re: PROLONGÁCIA PREUKAZU ISIC - ZAVÁDZAJÚCE INFORMÁCIE
« Reply #31 on: 21.02.2012, 17:30:16 »
Ked sa dobre pozriete, tak prva kolonka na nalepky na karte je bez nalepky, lebo tam je "na tvrdo" licencia ...

stricky

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 6641
  • "LOCKnem vsetkych vratane Hun?a"
    • View Profile
Re: PROLONGÁCIA PREUKAZU ISIC - ZAVÁDZAJÚCE INFORMÁCIE
« Reply #32 on: 27.02.2012, 12:56:45 »
zuzka k tomu druhemu bodu by som dopisal nieco v zmysle, ze take nieco ani zakon neumoznuje, a student ako spotrebitel by mohol toto riesit aj sudnou cestou, a ze na NO ISIC ma student pravo, nakolko poplatok za externe fukncionality je zahrnuty v zapisnom, takze ten mu nemozu odmietnut a na platenie ho zase nemozu prinutit
« Last Edit: 27.02.2012, 13:00:24 by stricky »

orsi

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 182
    • View Profile
Re: PROLONGÁCIA PREUKAZU ISIC - ZAVÁDZAJÚCE INFORMÁCIE
« Reply #33 on: 28.02.2012, 13:10:30 »
ked si objednám NO ISIC mám 100 percentnú istotu že mi bude karta fungovať na studentské cestovne listky na vlaky (ZSR) a mhd tu v KE?

paloSK

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 613
  • :D
    • View Profile
Re: PROLONGÁCIA PREUKAZU ISIC - ZAVÁDZAJÚCE INFORMÁCIE
« Reply #34 on: 28.02.2012, 13:18:54 »
ked si objednám NO ISIC mám 100 percentnú istotu že mi bude karta fungovať na studentské cestovne listky na vlaky (ZSR) a mhd tu v KE?
Ano !  ;)
:D

stricky

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 6641
  • "LOCKnem vsetkych vratane Hun?a"
    • View Profile
Re: PROLONGÁCIA PREUKAZU ISIC - ZAVÁDZAJÚCE INFORMÁCIE
« Reply #35 on: 28.02.2012, 15:01:07 »
ked si objednám NO ISIC mám 100 percentnú istotu že mi bude karta fungovať na studentské cestovne listky na vlaky (ZSR) a mhd tu v KE?
Ano!

Brand

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 317
    • View Profile
Re: PROLONGÁCIA PREUKAZU ISIC - ZAVÁDZAJÚCE INFORMÁCIE
« Reply #36 on: 28.02.2012, 15:45:42 »
ked si objednám NO ISIC mám 100 percentnú istotu že mi bude karta fungovať na studentské cestovne listky na vlaky (ZSR) a mhd tu v KE?

Nie!

Karta nefunguje "na nalepku" :D, musi byt re-aktivovana na terminali v skole :). Nalepka je len pridavny kontrolny faktor, ze mas platnu kartu :).

stricky

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 6641
  • "LOCKnem vsetkych vratane Hun?a"
    • View Profile
Re: PROLONGÁCIA PREUKAZU ISIC - ZAVÁDZAJÚCE INFORMÁCIE
« Reply #37 on: 03.03.2012, 08:35:32 »
brand aj my sme to tak mysleli.... samozrejme treba re-aktivovat, ale k tomu nepotrebujes mat zakupenu ISIC nalepku

Brand

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 317
    • View Profile
Re: PROLONGÁCIA PREUKAZU ISIC - ZAVÁDZAJÚCE INFORMÁCIE
« Reply #38 on: 03.03.2012, 13:36:13 »
No to mi je jasne, ze aj vy ste to tak mysleli, otazka je, ci to z toho mohol dotycny pochopit :).

Makaveli

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 313
    • View Profile
Re: PROLONGÁCIA PREUKAZU ISIC - ZAVÁDZAJÚCE INFORMÁCIE
« Reply #39 on: 06.03.2012, 20:06:11 »
čo v prípade ak som si objednával tu nálepku a som zle zadal svoj email som spravil preklep   :(a znova sa to spraviť neda
Máte pravdu. Jsem blázen. Ale víte co ještě? Je mi to u prdele:P KED NIECO NEVIES TUKE FORUM VYRIESI :)))

Alicevil

  • Newbie
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
Re: PROLONGÁCIA PREUKAZU ISIC - ZAVÁDZAJÚCE INFORMÁCIE
« Reply #40 on: 06.03.2012, 20:09:24 »
Pri objednani nálepky NO-ISIC mi prišiel takýto email " že som sa pokúšala uplatnovať zľavu ale že oni ho evidujú ako neplatný" Neviete niekto čo stím?

fakovnik

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 340
    • View Profile
Re: PROLONGÁCIA PREUKAZU ISIC - ZAVÁDZAJÚCE INFORMÁCIE
« Reply #41 on: 07.03.2012, 18:53:37 »
Zle číslo opísané možno ?

Whoever said money can't buy happiness isn't spending it right.

ZuzkaGaRR

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 134
    • View Profile
    • http://kosice.topenglish.sk/
Re: PROLONGÁCIA PREUKAZU ISIC - ZAVÁDZAJÚCE INFORMÁCIE
« Reply #42 on: 09.03.2012, 10:34:14 »
Vidno, že systém má aj iné vážne nedostatky. Napadá mi jedna, možno celkom užitočná vec: Ak každý dotknutý študent napíše jeden e-mail tej pani z CKM-SYTS (čo je otázka 10 minút), ak sa každý z nás opýta čo i len jednu logickú otázku, už toto môže byť pre nich znamením, že niečo nie je v poriadku.

Osobne budem rada, ak sa pridajú aj ďalší študenti, aby v danej spoločnosti videli, že to nie je niečo, čo leží v žalúdku len jednej študentke, ale že je to plošný problém. Čo vy na to? Mail, poskytnem, buď v súkromnej správe, alebo ak by nás bolo viac, tak rovno sem :)

Čo vy na to? Skúsime s tým trochu pohnúť SPOLOČNE?

fakovnik

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 340
    • View Profile
Re: PROLONGÁCIA PREUKAZU ISIC - ZAVÁDZAJÚCE INFORMÁCIE
« Reply #43 on: 09.03.2012, 11:33:29 »
Podľa mňa je teraz to objednávanie OK. Kto ignoruje mail, zaslúži si trest v podobe známky ISIC  :D  :)

Whoever said money can't buy happiness isn't spending it right.

Marek_Baranica

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 255
    • View Profile
Re: PROLONGÁCIA PREUKAZU ISIC - ZAVÁDZAJÚCE INFORMÁCIE
« Reply #44 on: 09.03.2012, 14:49:50 »
Podľa mňa je teraz to objednávanie OK. Kto ignoruje mail, zaslúži si trest v podobe známky ISIC  :D  :)
zachvilu budes dostavat maily ze otvorenim tohto mailu potvrdzujes ze nam zaplatis tisic evry :D

ZuzkaGaRR

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 134
    • View Profile
    • http://kosice.topenglish.sk/
Re: PROLONGÁCIA PREUKAZU ISIC - ZAVÁDZAJÚCE INFORMÁCIE
« Reply #45 on: 09.03.2012, 16:23:53 »
Podľa mňa je teraz to objednávanie OK. Kto ignoruje mail, zaslúži si trest v podobe známky ISIC  :D  :)

Podľa mňa týmto systémom pridali každému študentovi o jednu pseudopovinnosť naviac. Nastal určitý pokrok, ale opäť divným smerom.

ZuzkaGaRR

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 134
    • View Profile
    • http://kosice.topenglish.sk/
Re: PROLONGÁCIA PREUKAZU ISIC - ZAVÁDZAJÚCE INFORMÁCIE
« Reply #46 on: 23.08.2012, 18:43:21 »
Zverejňujem ďalšie moju korešpondenciu s p. Bédiovou (CKM SYTS), s ktorou som pred rokom komunikovala na túto tému, teda aby odstránili nedostatky a účelovo nezavádzali študentov ku kúpe niečoho, o čo nie všetci v podstate majú záujem.

Dobrý deň p. Bédiová,

 

po obdržaní aktuálnej výzvy na zaplatenie poplatku 7 € za ISIC kartu (licenciu) usudzujem, že navrhované zmeny, o ktorých sme sa bavili v našej korešpondencii spred roka, ste neuskutočnili ani pre tento AR.

Konštatujem, že naša korešpondencia nepriniesla žiaden výsledok, kedže vo formulácii naďalej nútite študentov k zaplateniu 7 € poplatku za licenciu. Preto sa Vás, p. Bédiová, pýtam jednoduchú otázku: Je tento poplatok pre študenta dobrovoľný alebo povinný?

 

Takže stručne: naďalej ostávam študentkou školy a chcem si uplatniť nárok na základné funkcionality ISIC karty (prístup do školskej knižnice, jedáleň, vstup do učební atp). Nemám záujem o žiadne ISIC licencie, zľavy, zľavové kupóny ani nič podobné. Poplatok za externé funkcionality karty 2,50 € som v riadne oznámenom a stanovenom dátume uhradila. Preto nevidím žiaden dôvod na účelové zasielanie šeku so žiadosťou o zaplatenie dobrovoľného 7 € poplatku za licenciu ISIC. Tento 7 € poplatok nezaplatím v presvedčení, že tým neriskujem stratu žiadnej zo základných funkcií ISIC karty. Keby predsa, očakávam a žiadam precízne zdôvodnenie, hodné zverejnenia.

 

Opätovne Vám pripomínam princíp dobrovoľnosti študenta uvedený v uznesení č. 31/2004, spomínaný v jednom z predchádzajúcich e-mailov.

Zároveň podotýkam, že o zmenách, ktoré som požadovala, som opäť na základe našej korešpondencie informovaná nebola.

 

Na vedomie:
 
p. Ing. Dzurňáková, PhD. (tajomníčka ÚVT)
p. doc. RNDr. Dušan Olčák, CSc. (predseda akademického senátu TUKE)
p. doc. Ing. Pavel Raschman, CSc. (prorektor pre vzdelávanie)
 
Odpoveď žiadam preposlať všetkým upovedomeným osobám. Ďakujem.

S pozdravom

Bc. Zuzana Labašová


Mail si prečíta zajtra, piatok 24.8.2012, teraz je out of office. O ďalšom priebehu tu hodím info, samozrejme. Držme palce!

ZuzkaGaRR

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 134
    • View Profile
    • http://kosice.topenglish.sk/
Re: PROLONGÁCIA PREUKAZU ISIC - ZAVÁDZAJÚCE INFORMÁCIE
« Reply #47 on: 30.08.2012, 23:09:42 »
Ahojte. Situácia sa vyostruje a naberá spád, takže to tu ani nestíham všetko podrobne rozpisovať. Ale pokúsim sa ešte dnes podať ďalšie info, nateraz asi toľko, že check out facebook stránku no ISIC http://www.facebook.com/groups/499063983456726/ . A dajte o tomto vedieť ľuďom.

ZuzkaGaRR

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 134
    • View Profile
    • http://kosice.topenglish.sk/
Re: PROLONGÁCIA PREUKAZU ISIC - ZAVÁDZAJÚCE INFORMÁCIE
« Reply #48 on: 31.08.2012, 18:19:41 »
Vladimír Jedlička (CKM SYTS) mi v dnešnom obsiahlom telefonáte prisľúbil, že pre tento akademický rok zabezpečí NO-ISIC známky pre študentov TUKE, ktorí si ich neobjednali a nemajú záujem o 7 € ISIC, ale o lacnejší NO-ISIC. Bude však potrebné nahlásiť počet študentov do zatiaľ neurčeného termínu (bude to čoskoro).

Preto Vás vyzývam, sledujte situáciu, rozšírte túto informáciu medzi všetkých študentov, ktorí prejavili istú nespokojnosť, alebo hoci len zmeškali termín 12.4.2012. Nahlasovanie počtu a menného zoznamu študentov si ešte upresníme.

A pokiaľ máte niekto nápady, ako túto vec riešiť do budúcna, píšte, čokoľvek konštruktívne môže obmedziť problémy pre nasledujúce ročníky.... Samozrejme, bolo by fér, pokiaľ by problematika bola podrobne vysvetlená nie len mne do telefónu, ale študentom verejne.

tino8

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1093
    • View Profile
Re: PROLONGÁCIA PREUKAZU ISIC - ZAVÁDZAJÚCE INFORMÁCIE
« Reply #49 on: 31.08.2012, 19:27:47 »
edit: uz chapem :)

Spisanie takeho zoznamu studentov je riadna blbost, ved na fore a v niejakej fb skupine je kolko? 2-3% vsetkych studentov? :D


karamel je cukr co se uz neuzdravi!