Author Topic: na akej stolicke sedite pri praci na pc?  (Read 16852 times)

Johny Bravo

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2974
  • Da chief!
    • View Profile
    • www.tu-ke.com
na akej stolicke sedite pri praci na pc?
« on: 07.11.2011, 19:19:17 »
hi

no takze je nacase vymenit moju stolicku a chcem daco fakt good, lebo velmi vela hodin sedim pred pc..

ma niekto doma spinalis ?
http://www.youtube.com/watch?v=VLqlkoCbu-s&feature=player_embedded#!

alebo je to blbost?

xxx3

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
    • View Profile
Re: na akej stolicke sedite pri praci na pc?
« Reply #1 on: 07.11.2011, 19:27:54 »
nie je to blbost ... ale pozrel si si aj cenu ? Tie zakladne zacinaju na nejakych 600- 700€ az po tie lepsie aj za 2 000€

Brand

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 317
    • View Profile
Re: na akej stolicke sedite pri praci na pc?
« Reply #2 on: 07.11.2011, 19:40:25 »
Ja sedim na tomto, nie je to sice nic extra, ale som spokojny. Vacsi problem ako sedenie je pre mna "ulozenie ruk" na stole (myska + klavesnica).

http://www.asko-nabytok.sk/kancelarske-kreslo-8.html


Uvazujem, ze si zozeniem taku nadstavbu, aby som dosiahol optimalnu ergonomiu:
http://www.getyourmobo.com/


Johny Bravo

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2974
  • Da chief!
    • View Profile
    • www.tu-ke.com
Re: na akej stolicke sedite pri praci na pc?
« Reply #3 on: 07.11.2011, 19:56:18 »
nie je to blbost ... ale pozrel si si aj cenu ? Tie zakladne zacinaju na nejakych 600- 700€ az po tie lepsie aj za 2 000€
som pozeral, som aj precital nejake diskusie a kazdy pise ze je to super.. maju obchod v ke takze si idem na to pozriet.. asi :)

Johny Bravo

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2974
  • Da chief!
    • View Profile
    • www.tu-ke.com
Re: na akej stolicke sedite pri praci na pc?
« Reply #4 on: 07.11.2011, 19:56:59 »
Ja sedim na tomto, nie je to sice nic extra, ale som spokojny. Vacsi problem ako sedenie je pre mna "ulozenie ruk" na stole (myska + klavesnica).

http://www.asko-nabytok.sk/kancelarske-kreslo-8.html


Uvazujem, ze si zozeniem taku nadstavbu, aby som dosiahol optimalnu ergonomiu:
http://www.getyourmobo.com/


hm to getyourmobo vyzera dobre

xxx3

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
    • View Profile
Re: na akej stolicke sedite pri praci na pc?
« Reply #5 on: 07.11.2011, 20:13:46 »
ten "doplnok" je dobry fakt .. nemusis sa prehybat ku klavesnici k stolu a tym, ze ju mas tak blizko tela sa nehrbis

domino3d

  • Moderator
  • Full Member
  • *****
  • Posts: 161
    • View Profile
Re: na akej stolicke sedite pri praci na pc?
« Reply #6 on: 07.11.2011, 21:07:05 »
myslim ze ten espinalis je blbost jak fit lopty na sedenie pred kompom
za tu cenu si kupis plne nastavitelne kreslo
cim viac nastaveni, tym lepsie, lebo sa prisposobi tvojmu telu
na monitoringu v t systems maju take (vraj)
vivat academicus

Johny Bravo

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2974
  • Da chief!
    • View Profile
    • www.tu-ke.com
Re: na akej stolicke sedite pri praci na pc?
« Reply #7 on: 07.11.2011, 22:56:05 »
no fit loptu pouzivam aj ja doma a je to super, len clovek na tom nevydrzi dlho sediet...

domino3d

  • Moderator
  • Full Member
  • *****
  • Posts: 161
    • View Profile
Re: na akej stolicke sedite pri praci na pc?
« Reply #8 on: 07.11.2011, 23:31:06 »
sak toto ze to nie je na dlhe sedenie ta lopta, ta je na ine veci :)
vivat academicus

DeViLvs

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 222
  • f1.yweb.sk
    • View Profile
Re: na akej stolicke sedite pri praci na pc?
« Reply #9 on: 08.11.2011, 01:21:05 »
nechapem ako to moze zlepsovat svalstvo, ked aj tak pri sedeni som oprety a viac menej sa nehybem, sedim uvolnene. Ci mam stale krutit zadkom jak.... ?

A nemoze to mat take ucinky ako fit lopta, lebo ta cloveka nuti mat napnuty chrbat. Kdezto ked sa akokolvek opriem, tak uz svaly nenapinam nie?
Jedinu vyhodu vidim v tom, ze to ma prisposobitelny sedak...........ale za taku cenu

Ing. nemtom

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 7709
  • lofr dyslektik
    • View Profile
Re: na akej stolicke sedite pri praci na pc?
« Reply #10 on: 08.11.2011, 06:03:35 »
daj potom vediet co a jak, tiez uvazujem o novej stolicke
brix will be shat

Johny Bravo

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2974
  • Da chief!
    • View Profile
    • www.tu-ke.com
Re: na akej stolicke sedite pri praci na pc?
« Reply #11 on: 08.11.2011, 15:44:28 »
vraj ti vratia aj peniaze do 30 dni ked sa ti to nepaci, checknem na to tento tyzden alebo buduci  ;)

domino3d

  • Moderator
  • Full Member
  • *****
  • Posts: 161
    • View Profile
Re: na akej stolicke sedite pri praci na pc?
« Reply #12 on: 08.11.2011, 16:40:57 »
nechapem ako to moze zlepsovat svalstvo, ked aj tak pri sedeni som oprety a viac menej sa nehybem, sedim uvolnene. Ci mam stale krutit zadkom jak.... ?

A nemoze to mat take ucinky ako fit lopta, lebo ta cloveka nuti mat napnuty chrbat. Kdezto ked sa akokolvek opriem, tak uz svaly nenapinam nie?
Jedinu vyhodu vidim v tom, ze to ma prisposobitelny sedak...........ale za taku cenu

jj

A fit lopta ta nic nenuti praveze, to je taky klam, ked na tom sedis si najdes uvolnenu polohu  a jedine co mas napnute je spodna cast chrbtice -ktora sa skor aj unavi apotom boli- a horna cast chrbtiice zostava zhrbena dopredu pretoze nema ziadnu oporu. V reklame to sice vyzera pekne, ale skutocnost je ina (jak inak ne? :D ). Napnuty si prvych 5 minut a potom uz nevzladzes, dalsia vec je ze to nie je vyskovo polohovatelne, tym pado neergonomicke,a ruky pri praci mas vseliak mozne nepodoprete.
vivat academicus

Havran

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2003
  • Here comes the fuzz
    • View Profile
Re: na akej stolicke sedite pri praci na pc?
« Reply #13 on: 08.11.2011, 18:27:45 »
nechapem ako to moze zlepsovat svalstvo, ked aj tak pri sedeni som oprety a viac menej sa nehybem, sedim uvolnene. Ci mam stale krutit zadkom jak.... ?

A nemoze to mat take ucinky ako fit lopta, lebo ta cloveka nuti mat napnuty chrbat. Kdezto ked sa akokolvek opriem, tak uz svaly nenapinam nie?
Jedinu vyhodu vidim v tom, ze to ma prisposobitelny sedak...........ale za taku cenu

praveze na tom spinalise nesedis uplne uvolnene, lebo je to tak zrobene ze sa to s tebou nahyna zo strany na stranu, teda ty to musis korigovat

ale aj tak nechapem preco by som nechcel sediet uvolnene na stolicke ...

najlepsie je si nastavit operadlo do 45% zhruba, zasunut sa pod stol a veget
Achievement of your happiness is the only moral purpose of your life.

Johny Bravo

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2974
  • Da chief!
    • View Profile
    • www.tu-ke.com
Re: na akej stolicke sedite pri praci na pc?
« Reply #14 on: 09.11.2011, 00:08:05 »
nechapem ako to moze zlepsovat svalstvo, ked aj tak pri sedeni som oprety a viac menej sa nehybem, sedim uvolnene. Ci mam stale krutit zadkom jak.... ?

A nemoze to mat take ucinky ako fit lopta, lebo ta cloveka nuti mat napnuty chrbat. Kdezto ked sa akokolvek opriem, tak uz svaly nenapinam nie?
Jedinu vyhodu vidim v tom, ze to ma prisposobitelny sedak...........ale za taku cenu

praveze na tom spinalise nesedis uplne uvolnene, lebo je to tak zrobene ze sa to s tebou nahyna zo strany na stranu, teda ty to musis korigovat

ale aj tak nechapem preco by som nechcel sediet uvolnene na stolicke ...

najlepsie je si nastavit operadlo do 45% zhruba, zasunut sa pod stol a veget
fit lopta je super vecicka, ked som mal problemy s chrbticou tak som kupil vselico mozne aj kosmodisk a vsetko bolo napicu :) potom som zobral fit loptu za cca 400skk a bolo po problemoch, no len dlho na tom nevydrzis sediet, takze nieco co funguje na podobnom principe by bolo super

domino3d

  • Moderator
  • Full Member
  • *****
  • Posts: 161
    • View Profile
Re: na akej stolicke sedite pri praci na pc?
« Reply #15 on: 09.11.2011, 01:17:31 »
nehovorim ze lopta je zla, praveze je super, ale na 24/7 sedennie pred kompom treba fakt daco ine
vivat academicus

JCube

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 9008
    • View Profile
Re: na akej stolicke sedite pri praci na pc?
« Reply #16 on: 09.11.2011, 01:21:25 »
v praci sedim na takej chujovej...doma som si kupil take pohodlne kreslo...spinalis mi prisiel drahy
sudo [ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf /* || echo "Alive!"

totaluser

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 621
    • View Profile
Re: na akej stolicke sedite pri praci na pc?
« Reply #17 on: 09.11.2011, 02:46:04 »
mam doma Spinalis Spider
je fajn

pol roka som zil na obycajnom nenastavitelnom kresle a neda sa to porovnat
hlavne ked sedis za kompom dlho, tak aj na konci sa citis OK
na druhej strane na tej debilnej stolicke co som mal po par hodinach nieco boli (podla toho ako sedis)

mne osobne vyhovuje, ale poznam ludi, co si na pohyblivu sedaciu plochu proste nevedia zvyknut

DeViLvs

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 222
  • f1.yweb.sk
    • View Profile
Re: na akej stolicke sedite pri praci na pc?
« Reply #18 on: 11.11.2011, 21:35:24 »
take daco niekto skusal?
http://www.ergonomis.sk/stolicky/product=1&productname=ergonomis-basic.html

Princip velmi podobny (ten isty) jak Spinalis, len o dost lacnejsie.

cheMicka

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1631
    • View Profile
Re: na akej stolicke sedite pri praci na pc?
« Reply #19 on: 12.11.2011, 19:12:02 »
urcite odporuicam spinalis. je to obdoba fit lopty. clovek neustale musi vyrovnavat rovnovahu a tym ho nuti sediet v spriamenej polohe, tym sa aj posiluju svaly hlavne chrbtove. oproti fit lopte maju stolicky vyhodu, ze maju aj operadlo aj na ruky a  daju sa vysovo nastavit. doma ju nemam, ale podla toho co sme sa ucili v skole, je to najlepsia volba :D
a pozor na "lacne" napodobeniny ergpnomis. su nekvalitne a nemaju ani zdaleka take vlastnosti ako by mali mat

domino3d

  • Moderator
  • Full Member
  • *****
  • Posts: 161
    • View Profile
Re: na akej stolicke sedite pri praci na pc?
« Reply #20 on: 12.11.2011, 20:07:14 »
vsetko vyzera super, aj by som to kupil, len mam par takych vseobecnych otazok (tak isto jak pri kazdom zazracnom vyrobku, a tento stoji nekrestanske peniaze)
certifikovana zdravotna pomocka? co to znamena?
nechapem ako moze spevnovat svaly, to potom musis byt po celom dni unaveny ked makas na tom len aby si sa tam udrzal sediet
ako mozte tvrdit ze posiluje svaly ak to nemate, a nemate ani vyskusane?
a dalsia vec, kde je podpora krcnej chrbtice? kazdy co sedi pred kompom sa pristihne jak po case hlavu taha dopredu alebo proste je nejak zdeformovany v tejto hornej oblasti, ani fitlopta nijak ovplyvni krcnu chrbticu k lepsiemu, pave naopak IMO
ako mi ta stolicka zabezpeci ze si nepokazim viac krcnu chrbticu?
vivat academicus

cheMicka

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1631
    • View Profile
Re: na akej stolicke sedite pri praci na pc?
« Reply #21 on: 12.11.2011, 20:45:28 »
vsetko vyzera super, aj by som to kupil, len mam par takych vseobecnych otazok (tak isto jak pri kazdom zazracnom vyrobku, a tento stoji nekrestanske peniaze)
certifikovana zdravotna pomocka? co to znamena?
nechapem ako moze spevnovat svaly, to potom musis byt po celom dni unaveny ked makas na tom len aby si sa tam udrzal sediet
ako mozte tvrdit ze posiluje svaly ak to nemate, a nemate ani vyskusane?
a dalsia vec, kde je podpora krcnej chrbtice? kazdy co sedi pred kompom sa pristihne jak po case hlavu taha dopredu alebo proste je nejak zdeformovany v tejto hornej oblasti, ani fitlopta nijak ovplyvni krcnu chrbticu k lepsiemu, pave naopak IMO
ako mi ta stolicka zabezpeci ze si nepokazim viac krcnu chrbticu?

keby si cely den sedel v spravne anatomickej polohe, tak ako mas, tak sa ti tymto spevnuju svaly, ktore si inak mal ochabnute. ak napr. sedis zhrbene, mas gulaty chrbat, pri spravnom vystretom sedeni sa ti tie svaly na chrbte teda spevnuju, nenatahuju sa tak ako pri hrbeni.
ak by si predklanal hlavu pri sedeni na fit lopte, doslo by k nerovnovahe a zacal by si balansovat na tej lopte, teda by ta to zase nutilo najst tu spravnu vyvazenu polohu

domino3d

  • Moderator
  • Full Member
  • *****
  • Posts: 161
    • View Profile
Re: na akej stolicke sedite pri praci na pc?
« Reply #22 on: 12.11.2011, 22:52:14 »
mam loptu, sedim na nej, som zhrbeny  :trestac:

anatomicka poloha je

Code: [Select]
O
|_   
 --|_

a ja neverim ze by dakto v takom sede vedel vydrzat cely den

ps> sory, viem ze uz vyzeram jak chuj, ale nepaci sa mi ze vsetci tomu tak bezmozgovo verite bez vyskusania :) a obhajujete a recitujete ich reklamu (mozno pravdivu, mozno nie, no comu uz dnes mozme verit, ze? ;) ), ja len vyjadrujem svoj nazor
« Last Edit: 12.11.2011, 22:59:29 by Domino3D »
vivat academicus

cheMicka

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1631
    • View Profile
Re: na akej stolicke sedite pri praci na pc?
« Reply #23 on: 12.11.2011, 23:25:14 »
mam loptu, sedim na nej, som zhrbeny  :trestac:

anatomicka poloha je

Code: [Select]
O
|_   
 --|_

a ja neverim ze by dakto v takom sede vedel vydrzat cely den

ps> sory, viem ze uz vyzeram jak chuj, ale nepaci sa mi ze vsetci tomu tak bezmozgovo verite bez vyskusania :) a obhajujete a recitujete ich reklamu (mozno pravdivu, mozno nie, no comu uz dnes mozme verit, ze? ;) ), ja len vyjadrujem svoj nazor

ja len pisem to, co vyplyva z anatomickeho postavenia tela pri sedeni a z biofyzikalnych a biomechanickych vlastnosti tela pocas sedenia. netvrdim ze ked clovek zacne sediet na tejto stolicke, hned zrazu bude mat  vyrovnany chrbat a nebude mat problemy  s chrbticou. ta stolicka je pomocka, teda pomaha telu k sedeniu v anatomickej polohe a k nenatahovaniu a skracovaniu fazickych a posturalnych svalov.  spravne anatomicky sa da sediet na takmer kazdej jednej stolicke, ci kresle. staci si erogonomicky prisposobit vysku a vzdialenost k stolu.  lenze ak ma clovek svaly skratene a natiahnute, ma tendeciu sa hrbit a krivit na obycajnej stolicke.  kdezto spinalis ma taku konstrukciu, ktora nuti cloveka sediet vystreto, ak sa clovek zhrbi, dojde k nerovnovahe a zacne sa kyvat a takto sa sediet neda

domino3d

  • Moderator
  • Full Member
  • *****
  • Posts: 161
    • View Profile
Re: na akej stolicke sedite pri praci na pc?
« Reply #24 on: 12.11.2011, 23:41:43 »
ja som zhrbeny a poskracovany, mam aj skoliozu, ked vravis ze to pomaha tak by som to aj chcel skusit
inak je to certifikovana zdravotna pomocka? co to znamena? moze mi to teta doktorka predpisat?
samozrejme som vdacny za nazor cloveka co sa do toho vyzna :)
vivat academicus