Author Topic: Help s vyberom notebooku  (Read 11095 times)

DeViLvs

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 222
  • f1.yweb.sk
    • View Profile
Re: Help s vyberom notebooku
« Reply #25 on: 27.11.2011, 02:05:07 »
Pozeram, ze ten dropbox je dost vymakany. dik za link

domino3d

  • Moderator
  • Full Member
  • *****
  • Posts: 161
    • View Profile
Re: Help s vyberom notebooku
« Reply #26 on: 27.11.2011, 02:35:16 »
skus este na nete pozret nejake lenovo
vivat academicus

mishelka

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4269
  • Bacikova, nie Kreutzova. Bacikova!! :D
    • View Profile
Re: Help s vyberom notebooku
« Reply #27 on: 27.11.2011, 03:08:11 »
Lenovo je vela penazi za malo muziky :)
  

#define TRUE FALSE //Happy debugging suckers :D

markus

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 916
    • View Profile
Re: Help s vyberom notebooku
« Reply #28 on: 27.11.2011, 06:12:27 »
ja som si kupil pred par mesiacmi lenovo konkretne
ikaro.ekatalog.biz/zbozi/ip-y560-i3-370m-15-6hd-c-4g-500-ati1-dvd-b-w7hp64/detail.aspx?p=z:225571&
a musim skonstatovat ze som s nim nadmieru spokojny... je pravda ze som mal 3rocnu asusku co znela ako keby startovalo triskove lietadlo a to sa s tymto zrovna neda porovnavat :D ale ma slusny zvuk, dobru grafiku (aj nove hry typu Skyrim sa rozchadzaju na pomerne vysokych pozaidavkach bez najmensich problemov) ... no proste pohoda :D

orsi

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 182
    • View Profile
Re: Help s vyberom notebooku
« Reply #29 on: 27.11.2011, 06:21:43 »
Lenovo je vela penazi za malo muziky :)
ten tvoj asus detto  :D
a musim skonstatovat ze som s nim nadmieru spokojny... je pravda ze som mal 3rocnu asusku co znela ako keby startovalo triskove lietadlo a to sa s tymto zrovna neda porovnavat :D ale ma slusny zvuk, dobru grafiku (aj nove hry typu Skyrim sa rozchadzaju na pomerne vysokych pozaidavkach bez najmensich problemov) ... no proste pohoda :D
to ma teší že skyrim pobeží na tom. tento konkrétne sa už nedá kúpiť, už prišli nové modely s numerickou klávesnicou a ja budem brať výkonnejší model oproti tvojmu.

Ing. nemtom

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 7709
  • lofr dyslektik
    • View Profile
Re: Help s vyberom notebooku
« Reply #30 on: 27.11.2011, 06:25:15 »
Lenovo je vela penazi za malo muziky :)

omg dufam ze toto nemyslis vazne
brix will be shat

ultimate

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 337
    • View Profile
Re: Help s vyberom notebooku
« Reply #31 on: 27.11.2011, 16:35:20 »
ja som si kupil pred par mesiacmi lenovo konkretne
ikaro.ekatalog.biz/zbozi/ip-y560-i3-370m-15-6hd-c-4g-500-ati1-dvd-b-w7hp64/detail.aspx?p=z:225571&
...

a vsimol si si ako sa na nom prehyba cele veko displeja ? Skus zatlacit jemne zo zadu na displej alebo hocikde a uvidis ake to je krehke, tenke, nespevnene ... okolo klavesnice to tiez nie je najlepsie, tiez sa dost prehybaju plasty ... uplne nevhodne na caste prenasanie ... mal som ten notebook necely tyzden, potom som ho radsej vratil naspät kym sa dalo ... neodporucam nieco taketo na caste prenasanie (inak vykon bol v pohode, mne postacujuci, zvuk vyborny, vydrz tiez dost dobra, displej priemerny ... ale sasi zla)

domino3d

  • Moderator
  • Full Member
  • *****
  • Posts: 161
    • View Profile
Re: Help s vyberom notebooku
« Reply #32 on: 27.11.2011, 17:05:31 »
ja som si kupil pred par mesiacmi lenovo konkretne
ikaro.ekatalog.biz/zbozi/ip-y560-i3-370m-15-6hd-c-4g-500-ati1-dvd-b-w7hp64/detail.aspx?p=z:225571&
...

a vsimol si si ako sa na nom prehyba cele veko displeja ? Skus zatlacit jemne zo zadu na displej alebo hocikde a uvidis ake to je krehke, tenke, nespevnene ... okolo klavesnice to tiez nie je najlepsie, tiez sa dost prehybaju plasty ... uplne nevhodne na caste prenasanie ... mal som ten notebook necely tyzden, potom som ho radsej vratil naspät kym sa dalo ... neodporucam nieco taketo na caste prenasanie (inak vykon bol v pohode, mne postacujuci, zvuk vyborny, vydrz tiez dost dobra, displej priemerny ... ale sasi zla)

aj na hp sa prehyba ked silno zatlacis a to ma kovovu zadnu stranu
... (aj nove hry typu Skyrim sa rozchadzaju na pomerne vysokych pozaidavkach bez najmensich problemov) ...
:D  :evica:
vivat academicus

ultimate

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 337
    • View Profile
Re: Help s vyberom notebooku
« Reply #33 on: 27.11.2011, 17:17:53 »
aj na hp sa prehyba ked silno zatlacis a to ma kovovu zadnu stranu
ale na to lenovo y560 staci slabo zatlacit .. zatlacit nato silno by som sa ani neodvazil :D

orsi

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 182
    • View Profile
Re: Help s vyberom notebooku
« Reply #34 on: 27.11.2011, 19:03:47 »
ja mam 3rocny Acer Aspire 5930 a ten je z takych tvrdych plastov ze ani ked zatlacim silno tak sa neohne ani o milimeter, ani displej ani okolo tačpedu. klavesnica má flex uplne minimalny, možno 2-3 mm ked sa fakt silno zatlačí a aj to len v mieste špeciálnych znakov. pánty displeja idu rovnako ťažko ako ked som ho vybalil zo skatule a su take tuhe ze sa displej neda otvorit jednou rukou v ziadnom pripade. musim ten spodok pridrzať aby som ho otvoril. imho svoj ntb prenasam casto medzi (domov, skola, intrak), nikdy som nemal žiadny obal naň, ani špeciálnu tašku alebo batoh. nosim ho v normalnom batohu bez obalu a nikdy som nemal problem.

ano to lenovo má strašný plast na tom displeji. som sklamaný z prevedenia novych notebookov, ked vydim ako sa im ohybaju klavesnice a chyti to niekto do jednej ruky  uz sa ide cely ntb rozlámať. treba fakt dobre hladat aby si nasiel ntb z kvalitnym spracovanim a vykonom zaroven.

paloSK

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 613
  • :D
    • View Profile
Re: Help s vyberom notebooku
« Reply #35 on: 27.11.2011, 19:13:32 »
Ci ze kup si Acer.
:D

orsi

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 182
    • View Profile
Re: Help s vyberom notebooku
« Reply #36 on: 27.11.2011, 19:17:18 »
obavam sa ze ten tiez isiel dole vodou. zavisi aj od stastia aky kus si kupis. risk je zisk, ale niekedy je to fail. :D

Tren

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1060
  • Fortes fortuna adiuvat
    • View Profile
Re: Help s vyberom notebooku
« Reply #37 on: 27.11.2011, 20:03:32 »
ja mam 3rocny Acer Aspire 5930 a ten je z takych tvrdych plastov ze ani ked zatlacim silno tak sa neohne ani o milimeter, ani displej ani okolo tačpedu. klavesnica má flex uplne minimalny, možno 2-3 mm ked sa fakt silno zatlačí a aj to len v mieste špeciálnych znakov. pánty displeja idu rovnako ťažko ako ked som ho vybalil zo skatule a su take tuhe ze sa displej neda otvorit jednou rukou v ziadnom pripade. musim ten spodok pridrzať aby som ho otvoril. imho svoj ntb prenasam casto medzi (domov, skola, intrak), nikdy som nemal žiadny obal naň, ani špeciálnu tašku alebo batoh. nosim ho v normalnom batohu bez obalu a nikdy som nemal problem.

ano to lenovo má strašný plast na tom displeji. som sklamaný z prevedenia novych notebookov, ked vydim ako sa im ohybaju klavesnice a chyti to niekto do jednej ruky  uz sa ide cely ntb rozlámať. treba fakt dobre hladat aby si nasiel ntb z kvalitnym spracovanim a vykonom zaroven.
ked chces taky book zase, tak nemas co hladat medzi multimedialnymi notebookmi, ale medzi pracovnymi probook, elitebook, thinkpad edge, travelmate a neviem este ake ine. take prevedenie je tazko najst aby vydrzalo to zatazenie fyzicke aj vykonove  :)
« Last Edit: 02.12.2011, 19:08:10 by Tren »

lecter

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 244
    • View Profile
Re: Help s vyberom notebooku
« Reply #38 on: 27.11.2011, 20:17:10 »
Lenovo je vela penazi za malo muziky :)
ee :)

Kuresfank

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 107
    • View Profile
Re: Help s vyberom notebooku
« Reply #39 on: 29.11.2011, 06:38:45 »
ked chces taky book zase, tak nemas co hladat medzi multimedialnymi notebookmi, ale medzi pracovnymi probook, elitebook, thinkpad edge, travelmate a neviem este ake ine. take prevedenie je tazko najst aby vydrzalo to zatazenie fyzicke aj vykonove
Dell Latitude/Precision...

mishelka

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4269
  • Bacikova, nie Kreutzova. Bacikova!! :D
    • View Profile
Re: Help s vyberom notebooku
« Reply #40 on: 02.12.2011, 17:07:36 »
Lenovo je vela penazi za malo muziky :)

omg dufam ze toto nemyslis vazne
ved si prejdi ceny notebookov na datacompe, daj si vysku max 1000 eury, a potom porovnaj parametre (ram, hdd, procak)... nevravim ze asus je lepsi ako lenovo po stranke kvality, ale za kvalitu sa plati a preto je lenovo drahsie - cize s rovnakymi parametrami je lenovo drahsie ako asus. Takto to bolo myslene, nezjedzte ma za to ;) Jasne ze by som chcela lenovo alebo dell, ale s takymi parametrami na to jendoducho za tych 1000 eury nemam :)
« Last Edit: 02.12.2011, 17:09:36 by mishelka »
  

#define TRUE FALSE //Happy debugging suckers :D

mishelka

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4269
  • Bacikova, nie Kreutzova. Bacikova!! :D
    • View Profile
Re: Help s vyberom notebooku
« Reply #41 on: 02.12.2011, 17:08:17 »
obavam sa ze ten tiez isiel dole vodou. zavisi aj od stastia aky kus si kupis. risk je zisk, ale niekedy je to fail. :D
suhlasim
« Last Edit: 02.12.2011, 17:10:19 by mishelka »
  

#define TRUE FALSE //Happy debugging suckers :D

mishelka

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4269
  • Bacikova, nie Kreutzova. Bacikova!! :D
    • View Profile
Re: Help s vyberom notebooku
« Reply #42 on: 02.12.2011, 17:11:45 »
ked chces taky book zase, tak nemas co hladat medzi multimedialnymi notebookmi, ale medzi pracovnymi probook, elitebook, thinkpad edge, travelmate a neviem este ake ine. take prevedenie je tazko najst aby vydrzalo to zatazenie fyzicke aj vykonove
ja som nehladala medzi multimedialnymi, ale medzi vsetkymi. Ak vyberies potom zo vsetkych konkretny book, zaradi ti ho automaticky do skupiny multimedialnych/hernych... Nehovoriac o tom, ze na datacompe je vacsina vykonnejsich notebookov v skupine multimedialnych/hernych, neviem preco :D
  

#define TRUE FALSE //Happy debugging suckers :D

Tren

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1060
  • Fortes fortuna adiuvat
    • View Profile
Re: Help s vyberom notebooku
« Reply #43 on: 02.12.2011, 19:02:47 »
ked chces taky book zase, tak nemas co hladat medzi multimedialnymi notebookmi, ale medzi pracovnymi probook, elitebook, thinkpad edge, travelmate a neviem este ake ine. take prevedenie je tazko najst aby vydrzalo to zatazenie fyzicke aj vykonove
ja som nehladala medzi multimedialnymi, ale medzi vsetkymi. Ak vyberies potom zo vsetkych konkretny book, zaradi ti ho automaticky do skupiny multimedialnych/hernych... Nehovoriac o tom, ze na datacompe je vacsina vykonnejsich notebookov v skupine multimedialnych/hernych, neviem preco :D
prepac, ja som to nemyslel na teba ale na Orsiho, na jeho priority, ktore hraju rolu aby to bolo pevne atd  :)