Author Topic: Grafika do NB  (Read 1721 times)

Guisseppe

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 169
    • View Profile
Grafika do NB
« on: 27.01.2010, 21:32:53 »
Zdravim,
mozno sa tu niekto v tom vyzna, tak mi poradi.. Na nb mi odisla grafika a v servise povedali, ze nova by vysla na 300e. Je to realna cena, alebo by sa to dalo niekde aj lacnejsie zohnat? Resp co by som s tym nb mohol robit, ked zan nechcem vyhodit tolko E (kedze novy s rovnakymi parametrami by stal cca rovnako). Nepoznate nejaky sposob, ako ho predat(mozno po castiach alebo v celku odpredat do servisu...)/opravit lacnejsie...?
Model nb: Toshiba Satellite A100-001
http://www.ribbon.cz/a100-001

Dik za info.

LNC

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1003
  • biflošskí geekovia, to je moje
    • View Profile
    • grcke
Re: Grafika do NB
« Reply #1 on: 28.01.2010, 06:57:14 »
tak to mi je novinka, ze dakto dokaze vymenit grafiku v notebooku.. tam je to vsetko pekne na maticnej doske a riesi sa to vymenou maticnej dosky.. celej.. (ibaze by to boli nejaki fiskusi, co vedia odletovat ten stary graf. chip a nahodit tam novy..) nieee.. to isto nie..
skor si myslim, ze maju daku staru pokazenu toshibu a vdaka tomu vedia spravit vymenu maticnej dosky..

to mas za to, ze kupujes shity typu ToshiTa..

BTW, novy book za 300evry musi byt riadny shiťak.. min. 450€ na aky-taky NB, co sa Ti nerozsype mesiac po skonceni zaruky..
http://www.digitalnysvet.sk/ lubim moj HP Probook

totaluser

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 621
    • View Profile
Re: Grafika do NB
« Reply #2 on: 28.01.2010, 15:39:10 »
tak zas neni pravda ze grafika sa neda vymenit  :whacko:

niektore "nie az take shit" grafiky niesu na maticnej ale na vlastnom PCB pichnutom do MXM slotu

ci je aj tato, netusim, ale aj keby bola, stale sa to neoplati

petocervik

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 160
    • View Profile
Re: Grafika do NB
« Reply #3 on: 28.01.2010, 18:04:54 »
Nie je pravda, že grafika sa nedá vymeniť. Mne odišla a v servise mi ju vymenili. Ak neveríš môžem odfotiť servisnú správu :). Mám Toshibu Satellite A210 - 19J. Ináč tá cena, čo ti povedali je fest vysoká. Toľko niekedy nestojí ani celá matičná doska a nie grafická karta ==> asi ti chcú vymeniť celé vnútro. Možno by som skúsil na tvojom mieste pozrieť po dajakých bazároch alebo na ebay, či ho tam niekto pokazený nepredáva za lacný peniaz a pokúsil by som sa to vymeniť (najprv by som zistil, či sa to vôbec dá).
p.s.: podľa mňa Toshiby nie sú shity - lepšie ako HP
Kybernetika a informačno-riadiace systémy 2. ročník

psicho

  • VIP
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3173
  • Markus[pSicho]Fesi
    • View Profile
    • codemazing
Re: Grafika do NB
« Reply #4 on: 28.01.2010, 18:24:34 »
a ta cena zavysi aj od servisu napr viem ze Siemens service na toshibu je kurva drahy a je v ke este aj iny skus tam, ked teraz si bol v siemens
read my blog> www.codemazing.com <read my blog

LNC

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1003
  • biflošskí geekovia, to je moje
    • View Profile
    • grcke
Re: Grafika do NB
« Reply #5 on: 29.01.2010, 01:42:15 »
tha asi tazko bude mat vymenitelnu grafiku, ked novy s takymi parametrami jak toshita stoji 300€ ;)
to bude kvalitka ten book :)
http://www.digitalnysvet.sk/ lubim moj HP Probook