Author Topic: co vsetko na TUKE laguje?  (Read 7250 times)

LukasSJF

  • Newbie
  • *
  • Posts: 45
    • View Profile
co vsetko na TUKE laguje?
« on: 11.09.2010, 04:03:02 »
Hi all. Uz nejaky ten tyzden browsujem po fore tu-ke.com a ocenujem toto forum lebo taky clovek co nepozna ex studenta tuke tak si myslim ze strateny pripad. Pomoze toto forum sa zorientovat v nejakych veciach. Moja otazka na vas potrebujem nazory na zodpovedanie. Mal som moznost najst na fore niekolko prispevkov ohladom MAIS toho modularneho akademickeho systemu. Vraj to nie je ziadna slava pisali ste vedeniu firmy list ktory som nemal moznost precitat lebo odkaz co ma niekto v podpise je neaktivny z nejakeho dovodu. Kazdopadne nevydareny system? Pytam sa vas lebo budem s nim pracovat sice uz aj teraz som nazrel neni to zle je to rychle len zvykli ste napisat ze ked je obdobie zapisovania system pada je nestabilny takze si to asi uzijem mam taky pocit. Dostal som email konto ktore je uz aktivne. Naloguvava ma do 3 sekund co nie je zle ale pytam sa vas co za konfiguraciu ma ten server kde bezi email server? Nie su problemy s postovym serverom? Lebo ked su ja si presmerujem radsej postu na moj imap / pop3 postovy server nemam chut sa s tym babrat. 100mb kapacita si myslim ze postacuje len nikde nie je napisane kolko sa da priloha prijat a kolko odoslat. Vobec posielaju sa emaily na student.tuke.sk?

Prihlasovacie udaje na http://www.tuke.sk/sdtu/ sa kde daju ziskat?

LukasSJF

  • Newbie
  • *
  • Posts: 45
    • View Profile
Re: co vsetko na TUKE laguje?
« Reply #1 on: 11.09.2010, 04:05:18 »
Este som chcel dodat kludne by mohla byt ikona na tuke.sk na toto forum pre lepsie vypomahanie si.

Agamemnon

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2942
  • Per aspera ad Astra
    • View Profile
Re: co vsetko na TUKE laguje?
« Reply #2 on: 11.09.2010, 04:08:30 »
škola nemá s týmto fórom nič spoločné... to je súkromná aktivita jedného už teraz bývalého študenta...
All code is crap.

42

LukasSJF

  • Newbie
  • *
  • Posts: 45
    • View Profile
Re: co vsetko na TUKE laguje?
« Reply #3 on: 11.09.2010, 04:09:51 »
Ved ja chapem tak by mohli dat odkaz na facebook. Nech je nejaka skupina ludi aktivna. Ved len pre vypomahanie si kvoli nicomu inemu. Ci len kvoli tomu ze by nemala forum pod palcom?

dEVIANT

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1311
  • Robím, čo môžem. Keď nerobím, nemôžem!
    • View Profile
Re: co vsetko na TUKE laguje?
« Reply #4 on: 11.09.2010, 05:18:51 »
A ja zas nechápem pointu threaduuuu  ak:  ak: :D
Nie je nič nákazlivejšie ako rozhodný a presvedčením sa vyznačujúci život.

freshmakerik

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 570
  • v ?avej ruke mám kladivo keby nebolo vidno ;)
    • View Profile
Re: co vsetko na TUKE laguje?
« Reply #5 on: 11.09.2010, 06:00:00 »
Prihlasovacie udaje na http://www.tuke.sk/sdtu/ sa kde daju ziskat?
jake prihlasovacie udaje ?? si o dačom takom počul ?? skús upresniť..
maximálne čo sa intráku tíka tak je prihlasovanie len na userpanel, ale to sa tiež využíva len dva krát do roka..
a info o ubytovaní (počet bodov a podanie žiadosti na ďalší rok) je na maise
takže fakt nvm o čom točíš  ???
aj počítač je len človek..

v_oid

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 631
    • View Profile
Re: co vsetko na TUKE laguje?
« Reply #6 on: 11.09.2010, 07:09:26 »
Tiez nechaoem pointu a ani sa to neda citat. Skus sa naucit pisat odseky.

ApokalypS

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 5801
  • apokalyps(a) sa mení..
    • View Profile
    • projekt k mojej diplomovke..
Re: co vsetko na TUKE laguje?
« Reply #7 on: 11.09.2010, 14:49:43 »
alebo aspon ciarky :)

a aby som bol k teme, tak skola ma podla mna celkom slusne vybavenie, co sa serverov tyka, len fakt pocas zapisovania a skuskoveho je to dost vytazene, ale s tym nic nenarobime
80% mozgu človeka tvorí kvapalina, v mojom prípade brzdová..

CHCEM S5 :zuzka: STARY IS :zuzka: !!!!
http://www.tu-ke.com/forum/o-nicom/otvoreny-list-vedeniu-firmy-dupress-(dodavatel-mais)/

Agamemnon

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2942
  • Per aspera ad Astra
    • View Profile
Re: co vsetko na TUKE laguje?
« Reply #8 on: 11.09.2010, 16:23:08 »
všeobecne, čo sa týka pc a inf, tak fakulta má slušné vybavenie :) aspoň odhadom, pri veľmi letmom pohľade študenta :)
All code is crap.

42

ApokalypS

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 5801
  • apokalyps(a) sa mení..
    • View Profile
    • projekt k mojej diplomovke..
Re: co vsetko na TUKE laguje?
« Reply #9 on: 11.09.2010, 16:42:10 »
moj pohlad ani nemoze, ani nieje iny :)
80% mozgu človeka tvorí kvapalina, v mojom prípade brzdová..

CHCEM S5 :zuzka: STARY IS :zuzka: !!!!
http://www.tu-ke.com/forum/o-nicom/otvoreny-list-vedeniu-firmy-dupress-(dodavatel-mais)/

LukasSJF

  • Newbie
  • *
  • Posts: 45
    • View Profile
Re: co vsetko na TUKE laguje?
« Reply #10 on: 11.09.2010, 17:46:50 »
Prepacte, ale pisal som to v rychlosti. Kazdopadne som len chcel vediet aky email server ma TUKE a taktiez na akom stroji bezi MAIS kedze sa na fore spominaju problemy v case vytazenia. Druhu vec co som chcel vediet bola, aky login pouzit do portalu skolskej jedalni.

dEVIANT

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1311
  • Robím, čo môžem. Keď nerobím, nemôžem!
    • View Profile
Re: co vsetko na TUKE laguje?
« Reply #11 on: 11.09.2010, 18:01:39 »
No vidíš, že to ide aj na dva riadky zrozumiteľne :D ...A jaký portál má škólska jedáleň?? ja tiež neviem...
Nie je nič nákazlivejšie ako rozhodný a presvedčením sa vyznačujúci život.

LukasSJF

  • Newbie
  • *
  • Posts: 45
    • View Profile
Re: co vsetko na TUKE laguje?
« Reply #12 on: 11.09.2010, 18:12:30 »
Web stranka do skolskej jedalni je tu: http://www.tuke.sk/sdtu/
MAIS prihlasovacie udaje nefunguju a registracia neexistuje. Co sa s tym da urobit ked sa chcem stravovat v skolskej jedalni?

dEVIANT

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1311
  • Robím, čo môžem. Keď nerobím, nemôžem!
    • View Profile
Re: co vsetko na TUKE laguje?
« Reply #13 on: 11.09.2010, 18:14:39 »
Na to ti tam netreba registráciu. Normálne si dobiješ na ISIC pri pokladni a kúpiš jedlo. Si prečítaj dakde pri vchode dotácie ako sú, a to je všetko čo ti treba vedieť.
Nie je nič nákazlivejšie ako rozhodný a presvedčením sa vyznačujúci život.

LukasSJF

  • Newbie
  • *
  • Posts: 45
    • View Profile
Re: co vsetko na TUKE laguje?
« Reply #14 on: 11.09.2010, 18:16:52 »
Tu je nejake rozhranie: https://stravovanie.tuke.sk/WebKredit/ a hore je Login a Heslo. S tym sa da robit nieco nie? Rezervovat jedlo alebo skontrolovat zostatok na ISIC karte. Ako ziskam login?
« Last Edit: 11.09.2010, 18:21:27 by zweihunter »

cenki

  • Guest
Re: co vsetko na TUKE laguje?
« Reply #15 on: 11.09.2010, 18:27:06 »
Tu je nejake rozhranie: https://stravovanie.tuke.sk/WebKredit/ a hore je Login a Heslo. S tym sa da robit nieco nie? Rezervovat jedlo alebo skontrolovat zostatok na ISIC karte. Ako ziskam login?
Kašli na to, vezmeš ISIC, dojdeš do jedálne ktorej chceš pozrieš čo majú, vezmeš, dobiješ si kredit na ISIC pri pokladni a hneď ním aj zaplatíš, zješ a dúfaš že to prežiješ. :)
Načo si komplikovať život dákym tým objednávaním či ako a somarinami?

dungeo

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 220
  • ked avatar, tak avatar :P
    • View Profile
Re: co vsetko na TUKE laguje?
« Reply #16 on: 11.09.2010, 21:01:41 »
Tu je nejake rozhranie: https://stravovanie.tuke.sk/WebKredit/ a hore je Login a Heslo. S tym sa da robit nieco nie? Rezervovat jedlo alebo skontrolovat zostatok na ISIC karte. Ako ziskam login?
kamo, toto vidim prvykrat a to sa uz v jedalnach TUKE stravujem rok :D
Základom automatizácie tvorby jazykových procesorov je ekvivalencia reprezentácie jazyka generovaním a rozpoznávaním.

genie

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 666
    • View Profile
Re: co vsetko na TUKE laguje?
« Reply #17 on: 11.09.2010, 21:08:16 »
Tu je nejake rozhranie: https://stravovanie.tuke.sk/WebKredit/ a hore je Login a Heslo. S tym sa da robit nieco nie? Rezervovat jedlo alebo skontrolovat zostatok na ISIC karte. Ako ziskam login?
kamo, toto vidim prvykrat a to sa uz v jedalnach TUKE stravujem rok :D
to mas na rezervaciu jedla... akurat to ma tu nevhodu, ze si pon mozes prist len v urcenom case, takze aj vacsina tych, co o tom aj vie to mfp
“Any fool can use a computer.  Many do.”

LukasSJF

  • Newbie
  • *
  • Posts: 45
    • View Profile
Re: co vsetko na TUKE laguje?
« Reply #18 on: 12.09.2010, 00:40:03 »
OK a este ma zaujima ci sa vyuziva studentsky email aktivne. Zasielaju na studentske emaily nieco?

genie

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 666
    • View Profile
Re: co vsetko na TUKE laguje?
« Reply #19 on: 12.09.2010, 00:45:12 »
akurat spam  :puf:
“Any fool can use a computer.  Many do.”

freshmakerik

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 570
  • v ?avej ruke mám kladivo keby nebolo vidno ;)
    • View Profile
Re: co vsetko na TUKE laguje?
« Reply #20 on: 12.09.2010, 02:00:37 »
no.. spamom by som to priamo nenazval.. skôr "infotext" o odstávkach wifi v škole a iné podobné..
odporúča sa využívať na komunikáciu s vyučujúcim a študijným oddelením.., ale ta.. väčšinou ľudia používajú iné maily..
aj počítač je len človek..

v_oid

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 631
    • View Profile
Re: co vsetko na TUKE laguje?
« Reply #21 on: 12.09.2010, 02:38:07 »
Ja posielam cviciacim/prednasajucim zo skolskeho. Sak ked si nastavite IMAP do klienta neni problem. Ci?

libra

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 407
    • View Profile
Re: co vsetko na TUKE laguje?
« Reply #22 on: 13.09.2010, 12:50:09 »
Tu je nejake rozhranie: https://stravovanie.tuke.sk/WebKredit/ a hore je Login a Heslo. S tym sa da robit nieco nie? Rezervovat jedlo alebo skontrolovat zostatok na ISIC karte. Ako ziskam login?

Niektore jedalne (napr. J7) maju taky system, ze prides, vyberies si z aktualnej ponuky (vacsinou tie, pri ktorych svieti kontrolka - ak ju nezabudli vypnut). Vyberies si jedlo, zaplatis kartou (pri splneni podmienok mas narok na dotaciu) alebo hotovostou, resp. stravnymi listkami.
Dalsie jedalne (napr. Vysokoskolska) maju zavedeny system objednavania, teda najneskor rano si objednas jedlo z ponuky (z asi 3 jedal), ktore potom prides zkonzumovat. Tato objednavka sa da uskutocnit bud v jedalni - cez terminal, alebo cez spominanu web stranku.
Este som to neskusal, ale takto by to malo fungovat - vyuzivaju to vacsinou zamestnanci...

lecter

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 244
    • View Profile
Re: co vsetko na TUKE laguje?
« Reply #23 on: 13.09.2010, 21:10:59 »
Niektore jedalne (napr. J7) maju taky system, ze prides, vyberies si z aktualnej ponuky (vacsinou tie, pri ktorych svieti kontrolka - ak ju nezabudli vypnut). Vyberies si jedlo, zaplatis kartou (pri splneni podmienok mas narok na dotaciu) alebo hotovostou, resp. stravnymi listkami.
Dalsie jedalne (napr. Vysokoskolska) maju zavedeny system objednavania, teda najneskor rano si objednas jedlo z ponuky (z asi 3 jedal), ktore potom prides zkonzumovat. Tato objednavka sa da uskutocnit bud v jedalni - cez terminal, alebo cez spominanu web stranku.
Este som to neskusal, ale takto by to malo fungovat - vyuzivaju to vacsinou zamestnanci...
no na J7 by som sa praveze na tu kontrolku pri jedlach nespoliehal, tam treba prist k pultu a mrknut co maju, oni mam pocit maju tie kontrolky dost v pazi :D

freshmakerik

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 570
  • v ?avej ruke mám kladivo keby nebolo vidno ;)
    • View Profile
Re: co vsetko na TUKE laguje?
« Reply #24 on: 13.09.2010, 22:39:26 »
na J7 väčšinou nepozerám kde svieti kontrolka.., len prídem ku jedlu, ukážem rukou a poviem: "toto" :D
aj počítač je len človek..