Author Topic: Co divneho som dneska videl (zazil, spravil)  (Read 575427 times)

kOsTi

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 12765
    • View Profile
    • pretaktovanie.sk
Re: Co divneho som dneska videl (zazil, spravil)
« Reply #3450 on: 29.01.2010, 20:20:35 »
pogrcal
:trestac:

nighthunter

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 7786
    • View Profile
Re: Co divneho som dneska videl (zazil, spravil)
« Reply #3451 on: 29.01.2010, 20:21:55 »
aj zošikal ?
10 veci ktore na PC nenavidim
1. MAIS 2. Vista 3. Office 07 4. ICQ 5 Internet Explorer 6 WMP 7 BSOD 8.......(prijimam napady)

kOsTi

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 12765
    • View Profile
    • pretaktovanie.sk
Re: Co divneho som dneska videl (zazil, spravil)
« Reply #3452 on: 29.01.2010, 20:57:53 »
aj dokakal
:trestac:

Havran

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2003
  • Here comes the fuzz
    • View Profile
Re: Co divneho som dneska videl (zazil, spravil)
« Reply #3453 on: 02.02.2010, 04:33:11 »
inac haluz toto

http://www.esa.int/esaCP/SEM72XRJR4G_index_0.html

jeden hmyz z afriky a este dajaky lysajnik to rozchadzaju vo vesmire, len tak, vonku, taze v pohode k nam moze s meteoritom doletiet dajaky alien hmyz z outer space :)
Achievement of your happiness is the only moral purpose of your life.

Smokie

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 852
    • View Profile
    • TESEL
Re: Co divneho som dneska videl (zazil, spravil)
« Reply #3454 on: 02.02.2010, 13:56:03 »
Ak vydrzi bez vody 10 rokov, tak to je obdivuhodne. Ale je to dost na cestovanie vesmirom? Len cesta od Zeme k Neptunu trva vesmirnym sondam okolo 12 rokov. Ako rychlo lietaju komety a asteroidy? :)
"And how is education supposed to make me feel smarter? Besides, every time I learn something new, it pushes some old stuff out of my brain. Remember when I took that home winemaking course, and I forgot how to drive?"
- Homer Simpson -

Worry what your friends think, not your enemies

Havran

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2003
  • Here comes the fuzz
    • View Profile
Re: Co divneho som dneska videl (zazil, spravil)
« Reply #3455 on: 02.02.2010, 16:09:08 »
ta oni celkom az tak nesu vtedy aktivne, su hybernovane a sa prebudia az ked sa znovu dostanu do podmienok nejakych normalych pre zivot, ako testovaly to len na 18 mesiacov zatial, ale aj tak to je haluz ze sa to vobec da
Achievement of your happiness is the only moral purpose of your life.

nighthunter

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 7786
    • View Profile
Re: Co divneho som dneska videl (zazil, spravil)
« Reply #3456 on: 02.02.2010, 21:38:26 »
na zgulovali kolegyne
10 veci ktore na PC nenavidim
1. MAIS 2. Vista 3. Office 07 4. ICQ 5 Internet Explorer 6 WMP 7 BSOD 8.......(prijimam napady)

wirer

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 369
  • ... wirerko ...
    • View Profile
    • homepage :-P
Re: Co divneho som dneska videl (zazil, spravil)
« Reply #3457 on: 03.02.2010, 06:19:32 »
neviem, či skôr to dať medzi VTIPY A FLIPY, alebo čo divného som dnes zažil...spolužiak mal na facebooku...ja sa ale pýtam, je toto možné??

Pondelok, 1.2.2010 - Policajti bezdovodne blokuju kamionistov na parkovisku Triblavina, 6km pred Bratislavou... 
Policajti bezdovodne blokuju kamionistov na triblavine

Utorok, 2.2.2010 - Policia uz druhy den stale bez udania relevantneho dovodu blokuje kamionistov na parkovisku Triblavina pred Bratislavou. 
Policia na triblavine kamiony stale blokuje

Smokie

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 852
    • View Profile
    • TESEL
Re: Co divneho som dneska videl (zazil, spravil)
« Reply #3458 on: 03.02.2010, 16:22:27 »
Sila, blokovat ich kvoli PREDPOKLADU...
"And how is education supposed to make me feel smarter? Besides, every time I learn something new, it pushes some old stuff out of my brain. Remember when I took that home winemaking course, and I forgot how to drive?"
- Homer Simpson -

Worry what your friends think, not your enemies

kOsTi

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 12765
    • View Profile
    • pretaktovanie.sk
Re: Co divneho som dneska videl (zazil, spravil)
« Reply #3459 on: 03.02.2010, 16:51:24 »
to jak keby som kazdeho policajta posielal do pice len kvoli predpokladu ze mi strci do batoziny vybusninu
:trestac:

Cadmus

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 89
    • View Profile
Re: Co divneho som dneska videl (zazil, spravil)
« Reply #3460 on: 03.02.2010, 17:38:09 »
hmmm nikto sa nestazoval, ze sa mu pokazi v kamione maso alebo co. takze vsetci isli na prazdno robit bordel do blavy lebo sa im nechce platit za cesty, ktore sami nicia. tam by obmedzovali slobodu ovela viac ludi. tak co je lepsie? obmedzit 10 ludi alebo polku blavy?


Smokie

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 852
    • View Profile
    • TESEL
Re: Co divneho som dneska videl (zazil, spravil)
« Reply #3462 on: 03.02.2010, 18:01:09 »
hmmm nikto sa nestazoval, ze sa mu pokazi v kamione maso alebo co. takze vsetci isli na prazdno robit bordel do blavy lebo sa im nechce platit za cesty, ktore sami nicia. tam by obmedzovali slobodu ovela viac ludi. tak co je lepsie? obmedzit 10 ludi alebo polku blavy?
No ved ty pockaj az stupnu ceny potravin kvoli tomu, ze obchodne siete budu radsej dovazat tovar z rakuska alebo inych okolitych statov nez cez polovicu slovenska, pretoze ich to takto vyjde lacnejsie... A tiez by som rad videl co budes hovorit potom ako zacne myto v tejto podobe platit aj pre osobne auta.

Ten protest ma svoj zmysel a ani zdaleka sa netyka LEN kamionistov.
"And how is education supposed to make me feel smarter? Besides, every time I learn something new, it pushes some old stuff out of my brain. Remember when I took that home winemaking course, and I forgot how to drive?"
- Homer Simpson -

Worry what your friends think, not your enemies

Ing. nemtom

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 7709
  • lofr dyslektik
    • View Profile
Re: Co divneho som dneska videl (zazil, spravil)
« Reply #3463 on: 03.02.2010, 19:10:24 »
hmmm nikto sa nestazoval, ze sa mu pokazi v kamione maso alebo co. takze vsetci isli na prazdno robit bordel do blavy lebo sa im nechce platit za cesty, ktore sami nicia. tam by obmedzovali slobodu ovela viac ludi. tak co je lepsie? obmedzit 10 ludi alebo polku blavy?

nie lebo isli nakladat nie vykladat
brix will be shat

tino8

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1093
    • View Profile
Re: Co divneho som dneska videl (zazil, spravil)
« Reply #3464 on: 03.02.2010, 19:15:20 »
hmmm nikto sa nestazoval, ze sa mu pokazi v kamione maso alebo co. takze vsetci isli na prazdno robit bordel do blavy lebo sa im nechce platit za cesty, ktore sami nicia. tam by obmedzovali slobodu ovela viac ludi. tak co je lepsie? obmedzit 10 ludi alebo polku blavy?

obmedzit by trebalo ludi ktori nevidia dalej ako ich spicka nosa, asi aj ty medzi nich patris


karamel je cukr co se uz neuzdravi!

Cadmus

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 89
    • View Profile
Re: Co divneho som dneska videl (zazil, spravil)
« Reply #3465 on: 03.02.2010, 19:32:50 »
ja tiez musim platit za net a mam kvoli tomu nizsie zisky a nepaci sa mi to. ale nikomu kvoli tomu nezhadzujem pripojenie, hoci by som mohol. keby provider mal podozrenie, ze to spravim, tak ma zrusi a mozem sa stazovat akurat tak na lamparni.

stat rozpredal ziskove podniky, ostali mu stratove. musi ich z dacoho financovat. ked stupnu dane vsetkym, nikomu sa nepaci. ked kazdy plati za to, co pouziva, zase sa to nikomu nepaci. nechceli by ste pecene holuby rovno do ust? radsej by ste boli, keby nebolo myto, ale boli by vyssie dane? tak ci tak sa to odrazi na cenach.

2smokie: myto existovalo vzdy. vo vela statoch eu stale je. dokonca aj v rakusku.

tino8

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1093
    • View Profile
Re: Co divneho som dneska videl (zazil, spravil)
« Reply #3466 on: 03.02.2010, 19:37:48 »
ja konkretne by som bol zato aby hranol vyhovel podmienkam dopravcov. Lebo v principe ani oni niesu proti mytu, ale su proti systemu ktory si niekto vymyslel, netestoval, nepytal sa tych ktorim to ovplivni biznis


karamel je cukr co se uz neuzdravi!

Smokie

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 852
    • View Profile
    • TESEL
Re: Co divneho som dneska videl (zazil, spravil)
« Reply #3467 on: 03.02.2010, 20:12:18 »
ja tiez musim platit za net a mam kvoli tomu nizsie zisky a nepaci sa mi to. ale nikomu kvoli tomu nezhadzujem pripojenie, hoci by som mohol. keby provider mal podozrenie, ze to spravim, tak ma zrusi a mozem sa stazovat akurat tak na lamparni.

stat rozpredal ziskove podniky, ostali mu stratove. musi ich z dacoho financovat. ked stupnu dane vsetkym, nikomu sa nepaci. ked kazdy plati za to, co pouziva, zase sa to nikomu nepaci. nechceli by ste pecene holuby rovno do ust? radsej by ste boli, keby nebolo myto, ale boli by vyssie dane? tak ci tak sa to odrazi na cenach.

2smokie: myto existovalo vzdy. vo vela statoch eu stale je. dokonca aj v rakusku.
Tvoje prirovnanie k netu a pripojeniu je neadekvatne, pretoze myto sa bude tykat aj vodicov osobnych aut, o niekolko rokov. Ale vtedy uz bude trochu neskoro protestovat. Ako velmi si nechame skakat po hlave, tak zle sa nam bude zit.

Poriadne si precitaj co som pisal. Nikde nepisem, ze myto je nieco nove. Pisem, ze sa protestuje proti mytu v sucasnej podobe.

A tiez trochu mimo sa mi zda tvoj monolog o zvyseni dani a stratovych podnikoch. Tu by peniaze boli, ak by ich niekto nekradol... A ten niekto rozhodne nie su obycajni obcania a kamionisti.
"And how is education supposed to make me feel smarter? Besides, every time I learn something new, it pushes some old stuff out of my brain. Remember when I took that home winemaking course, and I forgot how to drive?"
- Homer Simpson -

Worry what your friends think, not your enemies

Cadmus

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 89
    • View Profile
Re: Co divneho som dneska videl (zazil, spravil)
« Reply #3468 on: 03.02.2010, 21:48:12 »
Tvoje prirovnanie k netu a pripojeniu je neadekvatne, pretoze myto sa bude tykat aj vodicov osobnych aut, o niekolko rokov.
spoplatnenie pripojenia sa tiez tyka vsetkych, nielen firiem. neviem, ci si isiel autom napriklad cez take chorvatsko. tam je myto pre vsetkych. kto nechce zaplatit, pojde po ceste druhej triedy (pojde do galerie na free hotspot) a nepamatam, ze by kvoli tomu vyskakovali.

ked nieco pouzivam a tym sa to opotrebuje, tak vo vlastnom zaujme by som mal participovat na udrzbe, aby som to mohol pouzivat aj v buducnosti. to je ako splachnut zachod po pouziti. nemusis to robit, stoji ta to love za vodu, ale je to na dobru vec. vytvara to hodnotu, ci uz priamo alebo nepriamo. rovnako, ako zdokonalujeme open source programy a stoji to cas a namahu a nemame za to na prvy pohlad nic. ale vyvijaju sa a vdaka tomu ich mozem pouzivat aj pod novym os. len tu je problem v mysleni: neni moje, nestaram sa. potom to tak vyzera. ked sa chcu mat lepsie, tak sa to da v prvom rade vlastnym pricinenim a nie blokovanim ciest jak dade v zimbabwe a cakanim na godota.

by som privital myto aj pre osobaky. celkom mi lezie na nervy ked si musim kupit tyzdnovu dialnicnu znamku ked potrebujem raz za pol roka prejst 5km po dialnici. skvalitnia sa tym cesty a menej sa mi opotrebuje auto.


totaluser

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 621
    • View Profile
Re: Co divneho som dneska videl (zazil, spravil)
« Reply #3469 on: 03.02.2010, 22:06:39 »
myto aj pre osobaky beriem aj ja

ci uz podla usekov (tych skratenych a posledny co neprejdes mas free, podla mna skvely ustupok od roberta) alebo rovno podla najazdenych km

lenze:
nech to meria presne a ne ze jak na peresi ked ide DPMK auto po kolaniciach tak mu to tiez nauctuje, ked to je GPS tak nech je to aj presne a ne vietnamsky model z 1970-teho roku
v chorvatsku som nikdy nebol, ale asi maju lepsiu cestnu siet jak my
a teraz si predstav ze sa kamiony budu vozit cez dediny a tam budu praskat domy
kto im prispeje na opravu? ty? tvoj .... ?
proste to je jak tvoj argument ze platte aj za cesty 1. triedy aby sa nerozpadli
a tym chudakom kto zaplati novy dom???

treba spravit kompromis aby nebolo spoplatnene ani vela ani malo ciet, aj ked cesty 1. triedy (a.k.a to co je v nemecku skoro lesna rozdrbana cesta sa u nas vola cesta 1. triedy) by byt nemuseli platene, ale to by zas trebalo viac jak tych x km dialnic co sa postavilo

tino8

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1093
    • View Profile
Re: Co divneho som dneska videl (zazil, spravil)
« Reply #3470 on: 03.02.2010, 22:20:45 »
z predchadzajuceho prispevku si zrejme nepochopil, tak skopirujem info o tych strajkujucich dopravcoch.. z facebook skupiny:

Cieľom skupiny je podporiť dopravcov a vysvetliť Vám, že mýto nie je pripravené. Nie sme proti mýtu! Sme proti mýtu, ktoré okráda a ničí...


karamel je cukr co se uz neuzdravi!

Luk1

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 401
    • View Profile
Re: Co divneho som dneska videl (zazil, spravil)
« Reply #3471 on: 03.02.2010, 22:27:47 »
lenze to sa tak nerobi ze idem strajkovat nieco dosiahnem a potom za 2 tyzdne idem zas bo som si spomenul ze este nieco by som rad zmenil, nech idu do pice, mali si to premysliet poriadne lebo v prvom strajku by dosiahli skoro vsetko, teraz uz je neskoro

Za slovensky narod bije mi srdce v hrudi.

tino8

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1093
    • View Profile
Re: Co divneho som dneska videl (zazil, spravil)
« Reply #3472 on: 03.02.2010, 23:02:36 »
veci ohladne ktorich strajkuju teraz, boli medzi poziadavkami aj predtym lenze neboli splnene... nieje to tak ze teraz si nieco este vymysleli a zase zacali strajkovat

a inak to je typicka slovenska mentalita, mohli by nam aj nos ukradnut spomedzi oci a vacsina by nedbala
« Last Edit: 04.02.2010, 00:23:09 by tino8 »


karamel je cukr co se uz neuzdravi!

Ing. nemtom

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 7709
  • lofr dyslektik
    • View Profile
Re: Co divneho som dneska videl (zazil, spravil)
« Reply #3473 on: 04.02.2010, 00:10:02 »
http://spravy.pravda.sk/kamionisti-pre-zakrok-policie-zrusili-strajk-davaju-zalobu-do-strasburgu-15w-/sk_domace.asp?c=A100203_115112_sk_domace_p12

v chorvatsku su take cesty ze si das pohar s vodou na palubovku, prejdes 300 KM a ani kvapka z neho nevyjde, k tomu len tolko
brix will be shat

citro

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 207
    • View Profile
Re: Co divneho som dneska videl (zazil, spravil)
« Reply #3474 on: 04.02.2010, 07:54:02 »
Tvoje prirovnanie k netu a pripojeniu je neadekvatne, pretoze myto sa bude tykat aj vodicov osobnych aut, o niekolko rokov.
spoplatnenie pripojenia sa tiez tyka vsetkych, nielen firiem. neviem, ci si isiel autom napriklad cez take chorvatsko. tam je myto pre vsetkych. kto nechce zaplatit, pojde po ceste druhej triedy (pojde do galerie na free hotspot) a nepamatam, ze by kvoli tomu vyskakovali.

ked nieco pouzivam a tym sa to opotrebuje, tak vo vlastnom zaujme by som mal participovat na udrzbe, aby som to mohol pouzivat aj v buducnosti. to je ako splachnut zachod po pouziti. nemusis to robit, stoji ta to love za vodu, ale je to na dobru vec. vytvara to hodnotu, ci uz priamo alebo nepriamo. rovnako, ako zdokonalujeme open source programy a stoji to cas a namahu a nemame za to na prvy pohlad nic. ale vyvijaju sa a vdaka tomu ich mozem pouzivat aj pod novym os. len tu je problem v mysleni: neni moje, nestaram sa. potom to tak vyzera. ked sa chcu mat lepsie, tak sa to da v prvom rade vlastnym pricinenim a nie blokovanim ciest jak dade v zimbabwe a cakanim na godota.

by som privital myto aj pre osobaky. celkom mi lezie na nervy ked si musim kupit tyzdnovu dialnicnu znamku ked potrebujem raz za pol roka prejst 5km po dialnici. skvalitnia sa tym cesty a menej sa mi opotrebuje auto.



si slepy