Author Topic: Brigada z Nemecka  (Read 2870 times)

sitro

  • Newbie
  • *
  • Posts: 35
    • View Profile
Brigada z Nemecka
« on: 04.03.2013, 00:27:17 »
Nazdar studenti,
Bol uz niekto z vas na brigade v Nemecku, konkretne Brenz, firma Stolle na spracovani hydiny?
Tu je ta ponuka : http://web.tuke.sk/sipc/aktuality/zobraz/111
Organizator je Stefan Uhliarik a hned na zaciatku od studentov pyta 170€, preto chcem vediet ci to je doveryhodne alebo to je odrb.

m@tej

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 288
    • View Profile
Re: Brigada z Nemecka
« Reply #1 on: 04.03.2013, 01:08:45 »
ja som sa pytal min. roku ludi co tam boli takze ak ti ide len o to ci to nie je odrb tak nie je :)

xxx3

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
    • View Profile
Re: Brigada z Nemecka
« Reply #2 on: 04.03.2013, 02:53:14 »
a nejake blizsie info by si vedel napisat, ked si sa pytal ? Nejake skusenosti ako tam bolo ?

Da sa ist len na cele obdobie jul-september alebo da sa aj na kratsie ? Nemcina je nutna, ci moze tam ist aj niekto kto nevie nemecky, len nejake uplne zaklady ?

m@tej

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 288
    • View Profile
Re: Brigada z Nemecka
« Reply #3 on: 04.03.2013, 05:05:55 »
no nepamatam toho vela, predsa to uz bolo pred rokom, ale nieco pamatam. myslim, ze aspon min. rok sa dalo ist aj na kratsie, nemusel si ist na celu dombu. nemcina tiez myslim, ze nie je povinna, ale pravdepodobne je vyhoda ked vies nieco. Praca je s masom, cize da sa povedat, ze viac - menej nic pre slabe povahy. Robis v budove a kedze je tam maso, tak je tam pochopitelne smrad. Neviem ci je to az nejake hrozne, ale kto nieco doma chova, ci aspon bol raz v zivote niekde na zabijacke tak vie. Ostatni co s tym nemaju skusenosti podla mna to tiez nebude problem, ale ak niekto sa boji chytit maso do ruky, ci pride na dedinu a vsetko mu smrdi a neviem co, tak asi neodporucam :D :D :D

Zarobok na Nemecko nie je nic moc a myslim, ze treba si platit stravu a aj ubytovanie tak ziadna slava. No ale da sa to prezit ked clovek ide prvykrat a na dalsi rok si potom lahsie vybavi aj nieco sam na vlastnu past.

pawlo

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 109
    • View Profile
Re: Brigada z Nemecka
« Reply #4 on: 04.03.2013, 05:36:30 »
Ja to vidím skôr tak že keď ste dobrá partia tak by to mohla byť v pohode ,,dovolenka,, no ak by si išiel sám tak by to bolo najskôr oničom.

Ak si odrátaš od mzdy cenu ubytovania 30x4,7Eur a min. 30x5Eur strava + odvody a daň (neviem aké presne v ich krajine sú) + rôzne povinné poplatky tak si skoro na cene ktorú si zarobíš aj u nás v KE (kdyby bolo).

sitro

  • Newbie
  • *
  • Posts: 35
    • View Profile
Re: Brigada z Nemecka
« Reply #5 on: 04.03.2013, 16:16:08 »
Som to volal a mi povedal, ze studijne oddelenie na FEI nechce potvrdzovat tlacivo skor ako 9.7. Lenze posledny odchod je 29.6. Stretol sa uz niekto s tymto problemom? Ak ano ako je mozne vyriesit tuto vyzvu :D