Author Topic: Ako prelomit WEP a WPA  (Read 26739 times)

hrmill

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1574
    • View Profile
Ako prelomit WEP a WPA
« on: 26.01.2008, 00:26:42 »
Poradte mi ako mam prelomit WEP alebo WPA. ak to niekto vie tak nak napise ako na to dost by som to potreboval  ah:
Čím viac práce človek má, tým sa cíti vyčerpanejší a horšie znáša stres. To isté môžeme povedať o sexe, čím je ho menej, tým je zdravie horšie a účinky stresu výraznejšie. Preto sexujte a sexujte.

JCube

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 9008
    • View Profile
Re: Ako prelomit WEP a WPA
« Reply #1 on: 26.01.2008, 00:42:55 »
vecer ked pridem domov tak ti pastnem zhruba postup...
sudo [ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf /* || echo "Alive!"

hrmill

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1574
    • View Profile
Re: Ako prelomit WEP a WPA
« Reply #2 on: 26.01.2008, 00:45:43 »
ok vrela vdaka JCube ak to bude fachat tak mas u mna pivo
Čím viac práce človek má, tým sa cíti vyčerpanejší a horšie znáša stres. To isté môžeme povedať o sexe, čím je ho menej, tým je zdravie horšie a účinky stresu výraznejšie. Preto sexujte a sexujte.

JCube

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 9008
    • View Profile
Re: Ako prelomit WEP a WPA
« Reply #3 on: 26.01.2008, 00:46:57 »
nie je to take jednoduche ako sa zda..lamanie WPA moze trvat hooooodne dlho
sudo [ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf /* || echo "Alive!"

hrmill

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1574
    • View Profile
Re: Ako prelomit WEP a WPA
« Reply #4 on: 26.01.2008, 01:04:21 »
sak v poho ja mam casu dost hlavne ked sa mam ucit na skusky  :j_cheesy:
Čím viac práce človek má, tým sa cíti vyčerpanejší a horšie znáša stres. To isté môžeme povedať o sexe, čím je ho menej, tým je zdravie horšie a účinky stresu výraznejšie. Preto sexujte a sexujte.

kamelot

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1408
  • Heavy Metal (is the Law)
    • View Profile
Re: Ako prelomit WEP a WPA
« Reply #5 on: 26.01.2008, 01:58:13 »
JCube sak hod sem :)

while (2*2 == 5) { echo "If you're reading this, something is definitely wrong"; }

JCube

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 9008
    • View Profile
Re: Ako prelomit WEP a WPA
« Reply #6 on: 26.01.2008, 03:50:48 »
nerataj s tym ze tento navod je daco take ako ked zadas do googla how to hack wifi...
a nerataj s tym ze ti poviem aplikaciu kde si cez radio button vyberies bud WEP alebo WPA a kliknes na tlacitko hack a do troch minut si na sieti...
a tento navod je pre studijne ucely  :emot-LMAO:

potrebujeme: notas s linuxom a aplikacie: kismet, airsnort, aircrack, airodump, nmap, ping, nessus, wireshark, p0f, coWAPtty...

najprv pomocou kismet zistis na ktorych kanaloch existuje aktivna sietova prevadzka...pomocou airodump zistis sposob kodovania...ak je to WPA musis ziskat styri handshake pakety...to sa da ziskat pomocou wireshark...najlahsie je to spravit tak ze si vynutis odpojenie a znovu pripojenie uzivatela k AP pomocou aireplay alebo vygenerujes odpajajuci packet pomocou airforge...potom pomocou snifferu odchytis packety a vyfiltrujes si tie ktore ta zaujimaju...z tych styroch ta zaujimaju prave packety 2 a 3 v ktorych su informacie o kodovani...dalej musis mat pre prihlasenie SSID...ak je skryte musis cakat kym sa nejaky autorizovany uzivatel nebude chciet pripojit a pomocou kismet si zistis SSID...ak to nezistis tak este su programy ako void11 a essid_jack pre bruteforce ziskanie SSID...potom mozes zacat slovnikovy utok na WPA kluc :D a toto ti moze trvat neumerne dlho - slovnik si najlepsie musis zostavit sam.. :P

obycajne su hesla na styl siet_wifi alebo <retazec_znakov>SSID<retazec_znakov>...pripadne pismena byvaju nahradene za ciselne ekvivalenty podla leet alebo podla klavesnice mobilu...

WEP som prelamoval raz u kamosa ale to sa mi podarilo rychlo pretoze pouzil prednastavene SSID a k tomu WEP dane taktiez vyrobcom...tento zoznam si vies vyhladat na nete taktiez aj prelomenie WEP...ale WEP sa pouziva dnes menej nakolko zatazuje AP...

este ti tu hodim zdroje odkial cerpat...
sudo [ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf /* || echo "Alive!"


kamelot

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1408
  • Heavy Metal (is the Law)
    • View Profile
Re: Ako prelomit WEP a WPA
« Reply #8 on: 26.01.2008, 04:00:35 »
slovnik si najlepsie musis zostavit sam.. :P

ale su dakde aj nejake "universal" slovniky?

while (2*2 == 5) { echo "If you're reading this, something is definitely wrong"; }

JCube

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 9008
    • View Profile
Re: Ako prelomit WEP a WPA
« Reply #9 on: 26.01.2008, 04:02:22 »
universal = takmer nulova sanca na dosiahnutie uspechu ;) treba si to pisat sam...mozno su..nic take som nehladal...
sudo [ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf /* || echo "Alive!"

kamelot

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1408
  • Heavy Metal (is the Law)
    • View Profile
Re: Ako prelomit WEP a WPA
« Reply #10 on: 26.01.2008, 04:22:06 »
njn ale darmo si napisem sam nejake vyrazy a kombinacie co ma napadnu ked dakto ma pass x05tt4z napriklad :j_cheesy:

while (2*2 == 5) { echo "If you're reading this, something is definitely wrong"; }

JCube

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 9008
    • View Profile
Re: Ako prelomit WEP a WPA
« Reply #11 on: 26.01.2008, 04:27:22 »
njn ale darmo si napisem sam nejake vyrazy a kombinacie co ma napadnu ked dakto ma pass x05tt4z napriklad :j_cheesy:
to je pravda...tu bud len socialne inziniestvo alebo bruteforce...a pri takomto hesle... :D velmi velmi velmi dlho...
sudo [ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf /* || echo "Alive!"

kamelot

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1408
  • Heavy Metal (is the Law)
    • View Profile
Re: Ako prelomit WEP a WPA
« Reply #12 on: 26.01.2008, 04:28:48 »
to je pravda...tu bud len socialne inziniestvo alebo bruteforce...a pri takomto hesle... :D velmi velmi velmi dlho...

no a napriklad ja mam este asi 3x dementnejsie a dlhsie :D

while (2*2 == 5) { echo "If you're reading this, something is definitely wrong"; }

JCube

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 9008
    • View Profile
Re: Ako prelomit WEP a WPA
« Reply #13 on: 26.01.2008, 04:32:36 »
ale to si ty...bezni ludia tak neuvazuju...
sudo [ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf /* || echo "Alive!"

kamelot

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1408
  • Heavy Metal (is the Law)
    • View Profile
Re: Ako prelomit WEP a WPA
« Reply #14 on: 26.01.2008, 04:39:49 »
no u mna v bloku su aj uplne nezabezpecene siete (ale vacsinou starsi ludia, resp. pc analfabeti) :D cez 2 som aj v poho na net sa dostal bez namahy :)

while (2*2 == 5) { echo "If you're reading this, something is definitely wrong"; }

kane77

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 886
    • View Profile
Re: Ako prelomit WEP a WPA
« Reply #15 on: 26.01.2008, 06:19:31 »
no u mna v bloku su aj uplne nezabezpecene siete (ale vacsinou starsi ludia, resp. pc analfabeti) :D cez 2 som aj v poho na net sa dostal bez namahy :)
sak kamarat ma vdaka nezabezpecenym sietam net zadara :)
A: Because it messes up the order in which people normally read text.
Q: Why is top-posting such a bad thing?
A: Top-posting.
Q: What is the most annoying thing in e-mail?

LNC

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1003
  • biflošskí geekovia, to je moje
    • View Profile
    • grcke
Re: Ako prelomit WEP a WPA
« Reply #16 on: 26.01.2008, 06:40:25 »
ked som cestoval po USA pred 2 rokmi, tak som mal vsade kde som bol net zadara, tam je wifi na kazdom rohu, a nikto nenastavu pristupove mena a hesla do routrov, nie to este do bezdrotovych sieti...
http://www.digitalnysvet.sk/ lubim moj HP Probook

hrmill

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1574
    • View Profile
Re: Ako prelomit WEP a WPA
« Reply #17 on: 26.01.2008, 06:44:20 »
ked som cestoval po USA pred 2 rokmi, tak som mal vsade kde som bol net zadara, tam je wifi na kazdom rohu, a nikto nenastavu pristupove mena a hesla do routrov, nie to este do bezdrotovych sieti...

tak toto nie je USA ale moje milovane Slovensko
« Last Edit: 26.01.2008, 06:47:14 by hrmill »
Čím viac práce človek má, tým sa cíti vyčerpanejší a horšie znáša stres. To isté môžeme povedať o sexe, čím je ho menej, tým je zdravie horšie a účinky stresu výraznejšie. Preto sexujte a sexujte.

DeeL

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4275
  • There is no place like ::1
    • View Profile
Re: Ako prelomit WEP a WPA
« Reply #18 on: 26.01.2008, 06:45:30 »
no jooo... to ja som tiez cele leto chytal net v USA zadara a kedze bol slaby signal, tak sme si ho dalej sirili v apartmane vlastnym (zabezpecenym) wifi routrom :D ... ale inac aj dnes som v BA na namesti vytiahol book ze idem zistit, kedy idu presne vlaky naspat a kopec sieti som nasiel a aj nezabezpecene a bolo to pekne od nich ked este aj SSID bolo "default" :D

Múdri sa naučia od hlupákov viac, ako sa hlúpi poučia z príkladu múdrych.
(Marcus Porcius C. Cato)
It's not that I'm so smart, it's just that I stay with problems longer.
(Albert Einstein)

Hi yourself ;)

kamelot

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1408
  • Heavy Metal (is the Law)
    • View Profile
Re: Ako prelomit WEP a WPA
« Reply #19 on: 26.01.2008, 06:49:53 »
a tie free USA wifi aj za nieco stoja? myslim rychlost, ping, qos...

while (2*2 == 5) { echo "If you're reading this, something is definitely wrong"; }

kane77

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 886
    • View Profile
Re: Ako prelomit WEP a WPA
« Reply #20 on: 26.01.2008, 06:56:36 »
a inak ste poculi o tom ako zabasli chlapika ze si v aute pred kaviarnou v ktorej bol free wifi net pozeral mail.. majitelka ho pri tom vobec nezalovala, len ho tam nacapal policajt...
A: Because it messes up the order in which people normally read text.
Q: Why is top-posting such a bad thing?
A: Top-posting.
Q: What is the most annoying thing in e-mail?

kamelot

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1408
  • Heavy Metal (is the Law)
    • View Profile
Re: Ako prelomit WEP a WPA
« Reply #21 on: 26.01.2008, 06:58:32 »
a inak ste poculi o tom ako zabasli chlapika ze si v aute pred kaviarnou v ktorej bol free wifi net pozeral mail.. majitelka ho pri tom vobec nezalovala, len ho tam nacapal policajt...

aka krajina?

while (2*2 == 5) { echo "If you're reading this, something is definitely wrong"; }

DeeL

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4275
  • There is no place like ::1
    • View Profile
Re: Ako prelomit WEP a WPA
« Reply #22 on: 26.01.2008, 07:04:51 »
samozrejme ze to bolo v USA tiez :D ... ale my sme boli v apartmane a tak pekne si mali net... ale ja neviem ani doteraz co to bol za net, lebo akoze bol to default SSID "linksys" ale tak slapal celkom pekne, teda asi to bolo DSL nejake... alebo neviem, lebo teraz ma napadlo, ze asi mal aj rychly upload tiez

Múdri sa naučia od hlupákov viac, ako sa hlúpi poučia z príkladu múdrych.
(Marcus Porcius C. Cato)
It's not that I'm so smart, it's just that I stay with problems longer.
(Albert Einstein)

Hi yourself ;)

kane77

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 886
    • View Profile
Re: Ako prelomit WEP a WPA
« Reply #23 on: 26.01.2008, 22:54:07 »
samozrejme ze to bolo v USA tiez :D ... ale my sme boli v apartmane a tak pekne si mali net... ale ja neviem ani doteraz co to bol za net, lebo akoze bol to default SSID "linksys" ale tak slapal celkom pekne, teda asi to bolo DSL nejake... alebo neviem, lebo teraz ma napadlo, ze asi mal aj rychly upload tiez
no jasne ze v USA... tam je mozne vsetko
A: Because it messes up the order in which people normally read text.
Q: Why is top-posting such a bad thing?
A: Top-posting.
Q: What is the most annoying thing in e-mail?

Namot

  • Newbie
  • *
  • Posts: 1
    • View Profile
Re: Ako prelomit WEP a WPA
« Reply #24 on: 02.02.2009, 00:25:32 »
OK chcem si to teda vyskusat.

- mam AP + ntb kde je WEP sifrovanie. (fiktivna obet)
- mam dalsie PC kde je PCI wifi karta ASUS WL-138G V2 = pod linuxom kompaktibilna s aircrackom

JE mi dakto ochotny vysvetlit co ma pod linuxom spravit???? (neviem s nim absolutne pracovat)

- mam zatial Knoix Live DVD

Dik