Author Topic: Odborný kurz angli?tiny  (Read 5177 times)

xblast

  • Guest
Odborný kurz angli?tiny
« on: 29.06.2011, 19:27:44 »
Zdravim, potreboval by som nejake info ohladom kurzu anglickeho jazyka... Oplati sa zapisat si odborny kurz namiesto vseobecneho?
Mohol by niekto strucne napisat ze co sa prebera vo vseobecnom a co v odbornom kurze :) a este jedna vec - ak si zapisem odborny tak vseobecny sa zrusi vsak? nebudem musiet navstevovat oba kurzy? :D vdaka

strejdabob

  • Newbie
  • *
  • Posts: 32
    • View Profile
Re: Odborný kurz angli?tiny
« Reply #1 on: 11.07.2011, 16:15:50 »
na jaky odbor ideš? ja na informatizaciu procesov a tam je odborna ang. ako volitelny takže to bude len naviac ale iba v prvom semestri to je a tam neni nikde normalna anglina, takže jedina možnosť je ta odborna...

xblast

  • Guest
Re: Odborný kurz angli?tiny
« Reply #2 on: 11.07.2011, 18:01:25 »
Ja uz idem do druheho rocnika, IP, tam je to povinne... preto potrebujem info

strejdabob

  • Newbie
  • *
  • Posts: 32
    • View Profile
Re: Odborný kurz angli?tiny
« Reply #3 on: 11.07.2011, 18:19:08 »
ahaa, no keď už sme pri IP, tak ako je tam? dobre, nedobre? ja som už na 99% rozhodnuty pre IP, tak možno mi ešte zmeniš nazor :D lebo zatiaľ nepoznam nikoho kto tam chodi...

xblast

  • Guest
Re: Odborný kurz angli?tiny
« Reply #4 on: 11.07.2011, 18:25:05 »
vsade je dobre ak ta to bavi :P prvy rocnik je viac-menej taky vseobecny lebo mas aj take predmety ktore su totalne odveci... ale inac je to v pohode odbor,  len necakaj nejako vela zien v odbore ako napriklad pri geoturizme :D u nas bola jedna na zaciatku a ta po mesiaci skoncila, cize teraz sme sami chlapi...:D

strejdabob

  • Newbie
  • *
  • Posts: 32
    • View Profile
Re: Odborný kurz angli?tiny
« Reply #5 on: 12.07.2011, 01:41:26 »
Ja som chodil na obchodnú akadémiu, takže to bolo so ženami úplne naopak a to tiež už začne liezť na nervy... takže z extrému do extrému :D ja sa teším už na programovanie, ale straší ma tam matika a fyzika..

hrmill

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1574
    • View Profile
Re: Odborný kurz angli?tiny
« Reply #6 on: 12.07.2011, 02:12:01 »
mat a fyz sa netreba az tak bat, to sa da naucit, programovanie v prvaku tak vela nebudete mat az neskor sa to ako tak rozbehne ale ziadna slava to nieje to mozem rovno povedat
Čím viac práce človek má, tým sa cíti vyčerpanejší a horšie znáša stres. To isté môžeme povedať o sexe, čím je ho menej, tým je zdravie horšie a účinky stresu výraznejšie. Preto sexujte a sexujte.

xblast

  • Guest
Re: Odborný kurz angli?tiny
« Reply #7 on: 12.07.2011, 04:15:24 »
jn, suhlasim s hrmill-om, matika a fyzika su v pohode, ked som to dal ja, co na obchodnej som nemal poriadnu matiku a fyziku uz vôbec, tak to da kazdy... pascal v zimnom je dobry na take to osvojenie si zakladov a rozmyslania ako programovat... c-cko jedine samostudium doma :D z cvika som nemal nic :D ale mne ten odbor vyhovuje a som rad tam kde som cize sa nestazujem :D

ale k teme: nieco o tom odbornom kurze z anglictiny by som potreboval vediet :D

strejdabob

  • Newbie
  • *
  • Posts: 32
    • View Profile
Re: Odborný kurz angli?tiny
« Reply #8 on: 13.07.2011, 22:55:34 »
a ináč oplatia sa tie prípravné kurzy z matiky (robí ho FEIka) a fyziky (robí ho SJF)? teda ja som mal po strednej rok pauzu a už aj ta moja matika z OA mi dosť vypadla :D a fyzika, tak tú som zabudnúť ani nemohol, lebo som ju nikdy ani nemal na strednej :D

hrmill

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1574
    • View Profile
Re: Odborný kurz angli?tiny
« Reply #9 on: 14.07.2011, 04:17:03 »
podla mna sa tie pripravne kurzy neoplatia ale to zalezi na tebe ako sa dokazes ucit cez semester alebo budes stale iba zurovat
Čím viac práce človek má, tým sa cíti vyčerpanejší a horšie znáša stres. To isté môžeme povedať o sexe, čím je ho menej, tým je zdravie horšie a účinky stresu výraznejšie. Preto sexujte a sexujte.

xblast

  • Guest
Re: Odborný kurz angli?tiny
« Reply #10 on: 14.07.2011, 17:17:57 »
tiez si myslim ze sa neoplatia... ak na cviku budes davat pozor a snazit sa to pochopit, nie iba sediet aby si mal ciarku za pritomnost, tak to das...

ZuzkaGaRR

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 134
    • View Profile
    • http://kosice.topenglish.sk/
Re: Odborný kurz angli?tiny
« Reply #11 on: 13.09.2011, 03:44:50 »
Tento predmet cudzi jazyk- anglicky jazyk, odborny kurz, som absolvovala, boli to uplne najlepsie hodiny, ake som doteraz na fakulte zazila.

Ak mas odbornu ANJ, tak to nahradza vseobecny kurz, samozrejme.

nam sa neprihlasilo dost studentov na odborny, a podobne ani na konverzacie z ANJ, takze sme mali tieto dva kurzy spojene do jedneho, ucila nas mgr. andrea fedorova, je to skvela vyucujuca, absolutne mi vsetko vyhovovalo. Isli sme podla knihy, ktoru sme si mali zakupit, ale nakoniec som si ju vedela pozicat z vedeckej kniznice, takze to bolo za lacny peniaz. Anglinu, pokial sa vies ako-tak dorozumiet, tak zvladnes, boli to pohodove prijemne relaxacne hodiny :)

takze good luck ;)

xblast

  • Guest
Re: Odborný kurz angli?tiny
« Reply #12 on: 13.09.2011, 04:18:48 »
nakoniec som si dal vseobecny, mam taky pocit ze s odbornym kurzom by to skoncilo presne ako pises, ze by sa neprihlasili ludia :)
s anglictinou nemam najmensi problem cize to beriem ako take opakovnie :D

ZuzkaGaRR

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 134
    • View Profile
    • http://kosice.topenglish.sk/
Re: Odborný kurz angli?tiny
« Reply #13 on: 14.09.2011, 03:15:58 »
No ja som si tiež myslela, že čo ak sa neprihlási dosť ľudí, ale prípadne sa môžeš opýtať na katedre jazykov, ak by si si to ešte rozmyslel, mne ten kurz niečo dal, a hlavne to boli veľmi príjemné hodiny. Ak chceš s niekým schopným a zodpovedným z katedry jazykov komunikovať, tak jednoznačne s p. Minarčíkovou, rýchlo odpovedá na maily a vyzná sa vo veciach, taká veľmi fajn osoba. Ak sa to ešte dá a stojí Ti to za trošku námahy, tak skús sa jej opýtať :)