Author Topic: PREDAM GITARU-AKUSTICA  (Read 7291 times)

pUf

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4931
  • guess who's back :D
    • View Profile
Re: PREDAM GITARU-AKUSTICA
« Reply #25 on: 02.07.2008, 06:33:26 »
ja cem, kam mam prist? :P

ja ovladam majstrovky klavesnicovu gitaru vo frets on fire :P

to som hral.. ale blud, lepsie mi to ide na gitare :D
pUf :zuzka: ywetku (teh one and only :D)
~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~
Support my band :) :P
bandzone
facebook

timwood

  • Guest
Re: PREDAM GITARU-AKUSTICA
« Reply #26 on: 02.07.2008, 08:04:59 »
tak ked ste tu taky odbornici tak ma napadlo ze ci sa neda akosi "prerobit" z akustiky-nylon -> akustika-kov. to je vlastne ten hlavny problem kvoli comu chcem predat tu akustiku a kupit kovovu...samozrejme ze ked natvrdo natiahnem kovove struny na nylonovu gitaru tak gitaru znicim...ale, vraj existuju najake tensie struny a par uprav ktore by to mohli spojazdnit...ale neviem ci by sa to vyrovnalo original kovovej.

styrioci

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 115
    • View Profile
Re: PREDAM GITARU-AKUSTICA
« Reply #27 on: 02.07.2008, 13:47:32 »
tak ked ste tu taky odbornici tak ma napadlo ze ci sa neda akosi "prerobit" z akustiky-nylon -> akustika-kov. to je vlastne ten hlavny problem kvoli comu chcem predat tu akustiku a kupit kovovu...samozrejme ze ked natvrdo natiahnem kovove struny na nylonovu gitaru tak gitaru znicim...ale, vraj existuju najake tensie struny a par uprav ktore by to mohli spojazdnit...ale neviem ci by sa to vyrovnalo original kovovej.
zbytocna strata casu a len znicis gitaru...kludne tam mozes dat tenke struny, aj ich podladit aby mali mensie pnutie, ale ta gitara nie je na to stavana. riskujes, ze sa ti odtrhne kobylka, pripadne sa zacne odlepovat a krutit krk (kedze  nema ziadnu vystuhu ako gitary s kovovymi strunami). ked to vidim (kovove struny na spaniele povodne s nylonkami), tak by som najradsej tych ludi nakopal...sice aj ja to mam na jednom plechaci, ktory som dostal do daru, ale to sa ako seriozna gitara nikdy netvarilo a asi 5rokov somto v ruke nedrzal :D

jednoducho...radsej tu gitaru predaj a kup si normalnu akustiku s kovovymi strunami. je to lepsie riesenie pre tu gitaru aj pre teba ;)
« Last Edit: 02.07.2008, 13:49:48 by styrioci »

pUf

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4931
  • guess who's back :D
    • View Profile
Re: PREDAM GITARU-AKUSTICA
« Reply #28 on: 02.07.2008, 15:20:13 »
mam 7 rokov na spaniele kovove struny a pohoda :P
pUf :zuzka: ywetku (teh one and only :D)
~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~
Support my band :) :P
bandzone
facebook

styrioci

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 115
    • View Profile
Re: PREDAM GITARU-AKUSTICA
« Reply #29 on: 02.07.2008, 18:09:39 »
aj ja...kobyla sa odlepuje (zopar ludom tak pomaly vybila oko :D ), krk tiez, neladi a ma uzasny plechovy zvuk  bp

Evica

  • Guest
Re: PREDAM GITARU-AKUSTICA
« Reply #30 on: 02.07.2008, 18:19:46 »
tak ked ste tu taky odbornici tak ma napadlo ze ci sa neda akosi "prerobit" z akustiky-nylon -> akustika-kov. to je vlastne ten hlavny problem kvoli comu chcem predat tu akustiku a kupit kovovu...samozrejme ze ked natvrdo natiahnem kovove struny na nylonovu gitaru tak gitaru znicim...ale, vraj existuju najake tensie struny a par uprav ktore by to mohli spojazdnit...ale neviem ci by sa to vyrovnalo original kovovej.
zbytocna strata casu a len znicis gitaru...kludne tam mozes dat tenke struny, aj ich podladit aby mali mensie pnutie, ale ta gitara nie je na to stavana. riskujes, ze sa ti odtrhne kobylka, pripadne sa zacne odlepovat a krutit krk (kedze  nema ziadnu vystuhu ako gitary s kovovymi strunami). ked to vidim (kovove struny na spaniele povodne s nylonkami), tak by som najradsej tych ludi nakopal...sice aj ja to mam na jednom plechaci, ktory som dostal do daru, ale to sa ako seriozna gitara nikdy netvarilo a asi 5rokov somto v ruke nedrzal :D

jednoducho...radsej tu gitaru predaj a kup si normalnu akustiku s kovovymi strunami. je to lepsie riesenie pre tu gitaru aj pre teba ;)

odtrhne kobylka?? zacne odlepovat? :D aj take sa uz stalo :D

pUf

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4931
  • guess who's back :D
    • View Profile
Re: PREDAM GITARU-AKUSTICA
« Reply #31 on: 02.07.2008, 19:56:23 »
aj ja...kobyla sa odlepuje (zopar ludom tak pomaly vybila oko :D ), krk tiez, neladi a ma uzasny plechovy zvuk  bp

ako je to trosku prehnute pri kobylke, ale inak nic, dasa :)
pUf :zuzka: ywetku (teh one and only :D)
~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~
Support my band :) :P
bandzone
facebook

TradeMark

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 630
  • He ho forgets, will be destined to remember...
    • View Profile
Re: PREDAM GITARU-AKUSTICA
« Reply #32 on: 06.07.2008, 07:21:48 »
question:ak je tato pre pravaka,lavakovi staci si prehodit struny?  bk

Odpis je ked je ma ta gitara vyrez lebo ked si to potom prehodis ta ho mozes pouzivat akurat tak na odkladanie trsakov.

P.S: Ja mam ukulele a je mi dobre :D
Pičoch jest veľo, ale nalivačoch malo!