Author Topic: BvPS  (Read 52139 times)

markus

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 916
    • View Profile
Re: BvPS
« Reply #125 on: 13.01.2012, 01:24:15 »
otvori forum a ma zabavu na cely den :D :whacko:

dissipator

  • Newbie
  • *
  • Posts: 39
    • View Profile
Re: BvPS
« Reply #126 on: 13.01.2012, 01:33:55 »
Na strednej skole som zazil vyziadanie si komisionalnej skusky od studenta (dotycna osoba sa nemala velmi v laske s vyucujucou). Predpokladam, ze teraz takato moznost neexistuje, co ?

p.s. ved stale je este moznost firewall spravit... konci este len prvy tyzden skuskoveho (alebo je to uz druhy ?)
« Last Edit: 13.01.2012, 01:53:52 by dissipator »

Dulus

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 199
  • Electro Addict
    • View Profile
Re: BvPS
« Reply #127 on: 13.01.2012, 02:07:08 »
Na strednej skole som zazil vyziadanie si komisionalnej skusky od studenta (dotycna osoba sa nemala velmi v laske s vyucujucou). Predpokladam, ze teraz takato moznost neexistuje, co ?

p.s. ved stale je este moznost firewall spravit... konci este len prvy tyzden skuskoveho (alebo je to uz druhy ?)
Je nieco take tusim aj teraz, mozes sa dat preskusat komisiou, ale podrobnosti neviem, naviac si myslim, ze to ozaj nestoji za to, radsej budem mat pokojny zivot.
Zivot je ako jazda na vytahu.Raz si hore,raz dole.

tuxik

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 60
    • View Profile
Re: BvPS
« Reply #128 on: 13.01.2012, 04:42:34 »
Na strednej skole som zazil vyziadanie si komisionalnej skusky od studenta (dotycna osoba sa nemala velmi v laske s vyucujucou). Predpokladam, ze teraz takato moznost neexistuje, co ?

p.s. ved stale je este moznost firewall spravit... konci este len prvy tyzden skuskoveho (alebo je to uz druhy ?)

firewall sa odovzdaval  v 13 tyzdni ale mozno sa da aj teraz
« Last Edit: 13.01.2012, 04:45:30 by tuxik »

markus

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 916
    • View Profile
Re: BvPS
« Reply #129 on: 13.01.2012, 04:46:05 »
firewall sa da odovzdavat do konca skuskoveho

piton

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 715
    • View Profile
Re: BvPS
« Reply #130 on: 13.01.2012, 05:23:29 »
vela ludi robilo firewall?
"Iba život, ktorý žijeme pre ostatných, stojí za to." - Albert Einstein

Achilus13

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 55
    • View Profile
Re: BvPS
« Reply #131 on: 13.01.2012, 06:36:52 »
len jedna otázka neprekladal niekto tie prednášky??? dúfam že sa s tamať stačí naučiť... lebo čítať mu myšlienky neviem a na prednášky som nechodil...  :whacko: :whacko: :whacko:

markus

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 916
    • View Profile
Re: BvPS
« Reply #132 on: 13.01.2012, 07:00:19 »
vela ludi robilo firewall?
jedny zevraj odovzdali a o jednych viem ze este maju odovzdat...

slax

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 70
    • View Profile
Re: BvPS
« Reply #133 on: 13.01.2012, 07:57:35 »
sakra som si chcel stiahnut tu knihu "Introduction to computer security" co su z nej prednasky robene, lebo celkom zaujimavo vyzera .... ale som prehladal asi "cely internet" ale nenasiel som :D zaujimave lebo vacsinou sa mi vzdy zahranicne publikacie podarilo najst :)

t0Mi

  • Guest
Re: BvPS
« Reply #134 on: 13.01.2012, 16:13:37 »
Prave som sa pytal, firewall je alternativny studijny plan, takze sa uz neda to robit. Resp. odovzdat mozu len ti, ktori sa dohodli na uvodnych cviceniach.

markus

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 916
    • View Profile
Re: BvPS
« Reply #135 on: 13.01.2012, 17:00:29 »
tak neskutocne sa mi nechce na to ucit  bu spisme peticiu a vymenme balaza za kollara :D hned by sa lepsie pisalo  bv

mctom

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 78
    • View Profile
Re: BvPS
« Reply #136 on: 13.01.2012, 22:30:40 »
takže žiaden schopný výcuc na učenie sa?

MackoZlesa

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 89
    • View Profile
Re: BvPS
« Reply #137 on: 14.01.2012, 02:11:21 »
takže žiaden schopný výcuc na učenie sa?
ved vsetko treba vediet, este ani v prednaskach nie je vsetko, co on chce. Aspon taky mam pocit z ludi, co uz boli na skuske  :D

majster

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 96
    • View Profile
Re: BvPS
« Reply #138 on: 14.01.2012, 03:48:46 »
sakra som si chcel stiahnut tu knihu "Introduction to computer security" co su z nej prednasky robene, lebo celkom zaujimavo vyzera .... ale som prehladal asi "cely internet" ale nenasiel som :D zaujimave lebo vacsinou sa mi vzdy zahranicne publikacie podarilo najst :)
http://www.ulozto.cz/12528074/security-in-computing-fourth-edition-chm dufam, ze pomoze,ak este chcete nieco som nasiel, tak gl hosi a pamatajte, ze u Tona je hlavne podstata a cim menej, bo on to velmi necita, len k veci 2-3 vetami ja uz od 3 rocnika s nim mam a stale za D , takze gl  br

slax

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 70
    • View Profile
Re: BvPS
« Reply #139 on: 14.01.2012, 10:52:20 »
sakra som si chcel stiahnut tu knihu "Introduction to computer security" co su z nej prednasky robene, lebo celkom zaujimavo vyzera .... ale som prehladal asi "cely internet" ale nenasiel som :D zaujimave lebo vacsinou sa mi vzdy zahranicne publikacie podarilo najst :)
http://www.ulozto.cz/12528074/security-in-computing-fourth-edition-chm dufam, ze pomoze,ak este chcete nieco som nasiel, tak gl hosi a pamatajte, ze u Tona je hlavne podstata a cim menej, bo on to velmi necita, len k veci 2-3 vetami ja uz od 3 rocnika s nim mam a stale za D , takze gl  br

neviem preco by mi to malo pomoct, ked som spominal, ze som chcel presne tu knihu z ktorej mame prednasky ( http://www.securitybook.net ), lebo je z roku 2011 a prednasky sa mi zdaju celkom dobre spravene.

Najst nejaku hlupost o bezpecnosti na uloz.to dokaze male dieta za par sekund, kedze takych publikacii je nespocetne mnozstvo, ale najst kvalitnu publikaciu a hlavne aktualnu (najviac rok staru) moze byt niekedy problem co je asi aj pripad tejto knihy.

Ja som s nim este nemal ziadnu skusku takze neviem co mozem od neho ocakavat, ale este som nebol ani na skuske a uz ma nahneval ten pristup, ze ani neurci zoznam otazok, resp. z ktoreho zdroja ked mu odpoviem na skuske bude brat ako spravne ( lebo kazde vypracovanie co mam tak ma ine rozdelenia, kladie sa doraz na ine veci, vsade je to inac podane atd ... ) Ziadne info ja mozem teraz studovat 100 knih a aj tak pridem na skusku a on mi da otazku, ze ake banany rastu v afrike.
« Last Edit: 14.01.2012, 10:55:42 by slax »

MackoZlesa

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 89
    • View Profile
Re: BvPS
« Reply #140 on: 14.01.2012, 16:48:07 »
mozme spravit akciu, ze si rozdelime prednasky, spracujeme ich do nejakeho fakt schopneho a zrozumitelneho prekladu, ktory bude mat hlavu a patu a potom to dame dokopy :)

majster

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 96
    • View Profile
Re: BvPS
« Reply #141 on: 14.01.2012, 19:35:43 »

Slaxi to som ti ja dal na ulozto od byvaleho piataka, ze mu pomohlo, tak sorrac, ze som chcel pomohnut :'(. Ja som mal s nim asi vsetko a HP unix 520 stran v anglictine a myslis, ze nam dal okruhy celu knihu musel prinom prejst. A stale ma prekvapil, ze dal aj otazku, co v knihe nebola spomenuta :D :D cron denny nato nezabudnem  :hug:

Dulus

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 199
  • Electro Addict
    • View Profile
Re: BvPS
« Reply #142 on: 14.01.2012, 19:52:31 »
Myslim, ze problem je ten ze zdrojom na ucenie su prednasky (slajdy). Slajdy samotne su vlastne uz vybrate iba tie najdolezitejsie veci. Su to iba zachytne body. Urcite vsetci vieme ako sa robia slajdy. Napsiem najdolezitejsie veci na slajd a ostatok potom uz okolo toho iba obkecavam. Takze redukovat slajdy na vycuc sa mi nezda dobry napad. A ako som spominal na prvy pohlad sa zda toho vela, ale ak by sa vsetko text zo sljdov skopcil a nahodil na normelne A4 ako klasicky text nebolo by toho vela. Viem ze mne sa to lahko hovori lebo vela veci som uz vedel, ale vsetky prednasky som presiel za cca 8h . Ale aj pre niekoho kto sa v tom orientuje, tak je to zvladnutelne. Ved koniec koncou vela veci sme uz aj mali takze to nie su nove veci uplne napr obsah prednasky Ch02-Authentication.pdf uz urcite na nejkom predmete bola. Nespoliehal by som sa na nejky vycuc, radsej prejst vsetky prednasky, mozno si vypisat veci ktore neviem a potom uz iba tie pozerat.

Btw. nechces buzerovat ale obsah nasledujuich prednasok mi nehovorte ze je tazky a ze sa neda naucit, naviac ako Informatici piataci by sme to uz mali vsetko vediet:
Ch02-ComputerForensics.pdf (toto su uplne zakldy) / Ch02-Direct.pdf (staci raz precitat a nie je o com) / Ch03-BufferOverflow.pdf (bolo to na zadani takze aky problem) / Ch03-FilesystemSecurity.pdf (aspon zaklady musi mat kazdy, pristupove prava je potrebne poznat pre kazdeho IT bez vynimky), Ch03-OS.pdf (toto je ucivo z 1. rocnika) / Ch03-OSSec.pdf (nehovorte mi ze piatak informatik toto nevie) / Ch04-Malware.pdf (nehovorte mi ze nemate antiviraky (windowsaci) na pcckach a ze toto vam je nezname (kto pouziva linux predpokladam ze nema problem ani s inymi vecami)) / Ch07-Web.pdf (je to easy, takisto to uz bolo, naviac bezna prax, ale tak nemusi sa v tom kazdy orientovat) / Ch09-SecureStorage.pdf (vsetci kto budu robit vo vacsich firmach, toto je bezna prax takze kto este nevie najvyssi cas naucit sa) / Ch10-Database.pdf (to snad nemysliste vazne, databazy sme mali uz x-krat) /

Takze sa zvysia par veci o sifrovani, co nemusi poznat kazdy, i ked uz sme to viac krat mali takze to nie su nove veci.
Z toho vychadza ze najvascsi problem su tie sietove veci, lebo kto nevie zaklady sieti tak tomu nemusi chapat. (Absolventi cisco predmetov nemaju ani narok sa stazovat, vsetky tieto veci uz mali vediet.)
+ ostatnych par prednasok o modeloch, webe posledne tri prednasky (DRM, platobne systemy a spam by mali byt kazdemu aspon ako tak jasne, plus mi nehovorte ze sa s tym nestretavate, ) atd atd.

Concusion: Nie je toho vela, a kopu z toho sme uz mali davno vediet, naviac su to veci (takmer vsetky) ktore sa bezne pouzivaju v praxi, takze to ma vediet kazdy. Viem ze vela ludi ma tiez pracu, plus treba pisat diplomovku ale nie je toho vela a ak sa do toho pustite musi vam to byt jasne.
Zivot je ako jazda na vytahu.Raz si hore,raz dole.

MackoZlesa

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 89
    • View Profile
Re: BvPS
« Reply #143 on: 14.01.2012, 20:41:59 »
Dulus amen  :D

markus

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 916
    • View Profile
Re: BvPS
« Reply #144 on: 14.01.2012, 23:37:01 »
ono ano problem nieje vediet nieco povedat o tej teme... lenze otazky nezneju napr. stylom co vies o DNS, co vies o Malware... to by bolo prilis jednoduche.
msa otazku DNS poisoning, alebo 0-day utok co je mozno z celej latky rozpisane na 1 slide ... co sa mi absolutne nepaci takyto sposob otazok. a ked aj napises to co je v prednaske tak ako som cital ti je schopny povedat ze to chce podrobnejsie :)

Marek_Baranica

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 255
    • View Profile
Re: BvPS
« Reply #145 on: 15.01.2012, 19:33:05 »
... ti je schopny povedat ze to chce podrobnejsie :)
alebo ze si to inak predstavoval (fialovym perom pisane? neviem)

slax

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 70
    • View Profile
Re: BvPS
« Reply #146 on: 15.01.2012, 15:53:39 »
ono ano problem nieje vediet nieco povedat o tej teme... lenze otazky nezneju napr. stylom co vies o DNS, co vies o Malware... to by bolo prilis jednoduche.
msa otazku DNS poisoning, alebo 0-day utok co je mozno z celej latky rozpisane na 1 slide ... co sa mi absolutne nepaci takyto sposob otazok. a ked aj napises to co je v prednaske tak ako som cital ti je schopny povedat ze to chce podrobnejsie :)

ozaj ... kde (v ktorej prednaske) je popisany ten 0-day utok? ... som precital asi vsetky prednasky ale neviem aj tak co je pod tym myslene

jardo

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 288
    • View Profile
Re: BvPS
« Reply #147 on: 15.01.2012, 16:03:19 »
ma niekto rozumne spracovane tie prednasky?

markus

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 916
    • View Profile
Re: BvPS
« Reply #148 on: 15.01.2012, 16:13:18 »
ono ano problem nieje vediet nieco povedat o tej teme... lenze otazky nezneju napr. stylom co vies o DNS, co vies o Malware... to by bolo prilis jednoduche.
msa otazku DNS poisoning, alebo 0-day utok co je mozno z celej latky rozpisane na 1 slide ... co sa mi absolutne nepaci takyto sposob otazok. a ked aj napises to co je v prednaske tak ako som cital ti je schopny povedat ze to chce podrobnejsie :)

ozaj ... kde (v ktorej prednaske) je popisany ten 0-day utok? ... som precital asi vsetky prednasky ale neviem aj tak co je pod tym myslene

v malware by mal byt na nejakeho pol slidu vraj :D

slax

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 70
    • View Profile
Re: BvPS
« Reply #149 on: 15.01.2012, 17:05:49 »
hej mal si pravdu .... je tam napisana AZ jedna veta aj to nie k tomu utoku ale k HA: Useful to identify new and “zero day” malware

pri heuristickej analyze. Ako to mi je jasne ale co keby som dostal taku otazku tak netusim co mam k nej napisat