Author Topic: MaGSA  (Read 65036 times)

pepco

  • Guest
Re: MaGSA
« Reply #175 on: 02.05.2010, 06:06:46 »
urcite ste sa us pustili do 12theo cvika - vie mi neikto blizsie objasnit co to basnik vlastne chce v tej 2hej ulohe??  bv

ked som dobre pochopil tak metoda menu by mala vypisat ako polozky hlavneho menu nazvy entit napr nieco takeho:
(1) Zamestnanec
(2) Oddelenie
Enter selection:


po konkretnom vybere by sa potom malo pomocou tej triedy TableDialog vypisat podmenu pre pracu s entitou, co je v tej triede, ze:
(1) Display
(2) Create
(3) Edit
(4) Remove
(5) Return
Enter selection:



Len ako to dosiahnut to fakt este neviem... nejako mi uz unikaju tie suvislosti medzi tymi triedami a tym padom ako nieco takeho dosiahnut aby sa mi to takto vypisalo
« Last Edit: 02.05.2010, 06:09:48 by pepco »

Miro

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 64
    • View Profile
Re: MaGSA
« Reply #176 on: 02.05.2010, 15:32:24 »
Tam ked si pozries v zadani je pod napisane, ze za vypis podmenu je zodpovedne TableDialog, tato trieda je vsak abstraktna .. no neskor vytvaras pre kazdu entitu triedu, ktora rozsiruje TableDialog ... cize pre kazdu entitu budes mat taku triedu a kazda taka trieda ma aj metodu menu(), ktora vypise to dane submenu ale uz pracuje s tou entitou .. takze v tej sablone "app" musis pre kazdu entitu vytvorit polozku v menu (tak ako si pisal) a v ramci switchu potom podla toho co stlacis zavolat prislusnu triedu

ja to mam nejako takto (funguje, takze dufam ze aj dobre :P):
Code: [Select]
#set( $n = 1 )
#foreach($entity in $model.entities)
case $n:
new ${entity.name}Table().menu();
break;
#set( $n  = $n + 1 )
#end

cele vypisovanie menu som robil podla toho ako je vypis v TableDialog.

Eghinka

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 174
  • kac! :P
    • View Profile
Re: MaGSA
« Reply #177 on: 04.05.2010, 01:58:49 »
super ludkovia pomohli ste :-) este sa chcem spytat - to overovanie obmedzeni pri zadavani hodnoty pouzivatelom - ako ste na to isli? tak ako pri teste v dao?

hujer

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 87
  • born stupid?tryagain!
    • View Profile
Re: MaGSA
« Reply #178 on: 04.05.2010, 05:18:33 »
ja som to nechal overit prave tym testom v dao, ale neviem ci to bola spravna cesta

trek

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 568
  • cestu sme mali spolo?nú ale nohy ma bolia vlastné
    • View Profile
Re: MaGSA
« Reply #179 on: 05.05.2010, 02:17:36 »
pocujte mam taky problem...schemagen hlasi ze nevidi Column.java...tym padom ani neberie do uvahy anotaciu ktora tam je a ani nevytvori prislusny blok v scheme...ale akonahle tu triedu premenujem na column1 column2 or whatever ide to a vsetko vygeneruje ako ma....wtf? a inak hlasi ze nevidi aj ine veci ako metamodel.Entity alebo metamodel.Named atd...asi trinast veci...stalo sa to este niekomu?

Eghinka

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 174
  • kac! :P
    • View Profile
Re: MaGSA
« Reply #180 on: 07.05.2010, 05:06:42 »
ahojte, nejake dobre duse co chodia na prednasky by sa nemohli podelit s info o skuske a podobnymi malickostami? ;-)

ApokalypS

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 5801
  • apokalyps(a) sa mení..
    • View Profile
    • projekt k mojej diplomovke..
Re: MaGSA
« Reply #181 on: 07.05.2010, 15:48:16 »
vcera nic konkretneho nespomenul.. :(
ale vraj to nebude take lahke ako sme si mysleli, ze skuska u Kollara je raz dva v kapse..
80% mozgu človeka tvorí kvapalina, v mojom prípade brzdová..

CHCEM S5 :zuzka: STARY IS :zuzka: !!!!
http://www.tu-ke.com/forum/o-nicom/otvoreny-list-vedeniu-firmy-dupress-(dodavatel-mais)/

johnyo13

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 629
  • I can stand my own ground...
    • View Profile
Re: MaGSA
« Reply #182 on: 07.05.2010, 16:32:46 »
btw, na prvom termine z PPJ vraj vyhodil polovicu tretiakov.... zlate casy su nenavratne prec :D
☼Ѿ☼ ... ☼Ѿ☼

ApokalypS

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 5801
  • apokalyps(a) sa mení..
    • View Profile
    • projekt k mojej diplomovke..
Re: MaGSA
« Reply #183 on: 07.05.2010, 16:34:57 »
to som tiez pocul
neostava nam ine, len sa tie veci proste naucit..
80% mozgu človeka tvorí kvapalina, v mojom prípade brzdová..

CHCEM S5 :zuzka: STARY IS :zuzka: !!!!
http://www.tu-ke.com/forum/o-nicom/otvoreny-list-vedeniu-firmy-dupress-(dodavatel-mais)/

trek

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 568
  • cestu sme mali spolo?nú ale nohy ma bolia vlastné
    • View Profile
Re: MaGSA
« Reply #184 on: 07.05.2010, 16:48:53 »
moe ta cosa stlo ze zrazu to bude vazna skuska?....a ze vyhodil polovicu tretiakov???

ApokalypS

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 5801
  • apokalyps(a) sa mení..
    • View Profile
    • projekt k mojej diplomovke..
Re: MaGSA
« Reply #185 on: 07.05.2010, 16:58:11 »
ta, ktovie..
80% mozgu človeka tvorí kvapalina, v mojom prípade brzdová..

CHCEM S5 :zuzka: STARY IS :zuzka: !!!!
http://www.tu-ke.com/forum/o-nicom/otvoreny-list-vedeniu-firmy-dupress-(dodavatel-mais)/

pepco

  • Guest
Re: MaGSA
« Reply #186 on: 07.05.2010, 18:53:15 »
inac pred tyzdnom hovoril nieco ku skuske, ale iba tolko ze si vyberieme 2 otazky z tych ktore vyvesil na web (vyberieme neviem ci to myslel, ze si vytiahneme alebo si zvolime ktore 2 chceme napisat ??? to uvidime :D), ale kazdopadne otazok je 15, takze tie sa treba naucit

este taky detail, v tomto tyzdni hovoril, ze sa potom uvidime na prvom termine, z toho vyplyva ze v 13.tyzdni prednaska nebude

ApokalypS

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 5801
  • apokalyps(a) sa mení..
    • View Profile
    • projekt k mojej diplomovke..
Re: MaGSA
« Reply #187 on: 07.05.2010, 19:02:02 »
este taky detail, v tomto tyzdni hovoril, ze sa potom uvidime na prvom termine, z toho vyplyva ze v 13.tyzdni prednaska nebude
aj ja som to tak pochopil
80% mozgu človeka tvorí kvapalina, v mojom prípade brzdová..

CHCEM S5 :zuzka: STARY IS :zuzka: !!!!
http://www.tu-ke.com/forum/o-nicom/otvoreny-list-vedeniu-firmy-dupress-(dodavatel-mais)/

ppt

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 935
    • View Profile
Re: MaGSA
« Reply #188 on: 07.05.2010, 20:49:59 »
inac pred tyzdnom hovoril nieco ku skuske, ale iba tolko ze si vyberieme 2 otazky z tych ktore vyvesil na web (vyberieme neviem ci to myslel, ze si vytiahneme alebo si zvolime ktore 2 chceme napisat ??? to uvidime :D), ale kazdopadne otazok je 15, takze tie sa treba naucit

este taky detail, v tomto tyzdni hovoril, ze sa potom uvidime na prvom termine, z toho vyplyva ze v 13.tyzdni prednaska nebude
Hmm a preco am ja vidim 23 otazok? Pribudli dalsie, alebo kukam iny material? :D
http://people.tuke.sk/jan.kollar/mgsa/Otazky.pdf

pepco

  • Guest
Re: MaGSA
« Reply #189 on: 07.05.2010, 21:18:30 »
asi som si len zle zapamatal ze 15, este som sa ich totiz neucil :D

pepco

  • Guest
Re: MaGSA
« Reply #190 on: 07.05.2010, 21:49:54 »
btw... ako ste poriesili v sablone pre generovanie table tried napr take porovnanie componentu na class LookupColumn? lebo nejako mi to nic neberie a uz mi dosli napady... :(

a dalej v sablone pre generovanie form-ov by som chcel dostat z componentu typ danej property a netusim ako ked nikde sa to neeviduje, lebo potrebujem podla toho potom zavolat spravny parseInt alebo parseDouble nad inputom


vdaka :)
« Last Edit: 07.05.2010, 21:51:52 by pepco »

SSPPYY

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 170
    • View Profile
Re: MaGSA
« Reply #191 on: 08.05.2010, 02:58:49 »
tu je porovnanie:
#if($!{component.entity}) - testujes ci dany komponent ma entitu ako, vzhladom nato ze to dokaze jedine ten LookupColumn

a tu mas tie typy:
#if($property.type == "INTEGER")

pepco

  • Guest
Re: MaGSA
« Reply #192 on: 08.05.2010, 03:34:24 »
tu je porovnanie:
#if($!{component.entity}) - testujes ci dany komponent ma entitu ako, vzhladom nato ze to dokaze jedine ten LookupColumn

a tu mas tie typy:
#if($property.type == "INTEGER")

ta prva mi nefunguje a tu druhu som mal povodne tak ako si napisal, lenze to generovanie UI form trebalo naviazat na tie componenty a tam viem z toho componentu dostat iba propertyName, nie celu property, preto neviem porovnat ten typ

SSPPYY

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 170
    • View Profile
Re: MaGSA
« Reply #193 on: 08.05.2010, 05:13:52 »
Tebe to nefunguje, lebo Entity mas vsade null, tak isto ako Property lebo inak by si property vytiahnut vedel.
Tvoj problem je v tom ze si si UI nenaplnil instanciami z modelu. To nestaci len validovat, ale ak zistis ze Entita alebo Property existuje tak ju tam aj musis setnut.

dabol

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 57
    • View Profile
Re: MaGSA
« Reply #194 on: 08.05.2010, 05:27:33 »
Zdravim, uz som sa cez nadavky prekusal na 11.cviko, ale furt ked dam ten schemagen, vyhodi mi "cannot find symbol" a tym to hasne. Mozem menit cokolvek furt len tato chyba. Nebude chyba, ze nevie importnut ten Property? Robim pod linuxom...

Code: [Select]
schemagen -d build/classes src/sk/tuke/magsa/tools/metamodel/ui/*.java
src/sk/tuke/magsa/tools/metamodel/ui/Component.java:12: cannot find symbol
symbol  : class Property
location: class sk.tuke.magsa.tools.metamodel.ui.Component
    private Property property;
            ^
src/sk/tuke/magsa/tools/metamodel/ui/Component.java:34: cannot find symbol
symbol  : class Property
location: class sk.tuke.magsa.tools.metamodel.ui.Component
    public Property getProperty() {
           ^
src/sk/tuke/magsa/tools/metamodel/ui/Component.java:38: cannot find symbol
symbol  : class Property
location: class sk.tuke.magsa.tools.metamodel.ui.Component
    public void setProperty(Property property) {
                            ^
3 errors
V spoločnosti chcem piť sám.

SSPPYY

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 170
    • View Profile
Re: MaGSA
« Reply #195 on: 08.05.2010, 05:59:01 »
1. vsetky GET metody musia mat anotaciu, metody ktore sa nemaju premietnut do XSD maju byt transientne
2. odporucam oanotovat vsetky triedy, UI ma xmlRoot... a ostatne XmlType
3. pri pouziti schemagen je idealne zadat celu castu ku vsetky adresarom pouzitym v prikaze ako parametre

pepco

  • Guest
Re: MaGSA
« Reply #196 on: 08.05.2010, 06:18:09 »
Tebe to nefunguje, lebo Entity mas vsade null, tak isto ako Property lebo inak by si property vytiahnut vedel.
Tvoj problem je v tom ze si si UI nenaplnil instanciami z modelu. To nestaci len validovat, ale ak zistis ze Entita alebo Property existuje tak ju tam aj musis setnut.

stale viac a viac sa zamotavam... kde to teda pri validacii mam nahadzat? lebo nad ui sa daju setovat iba forms a tables... alebo tie dialogs co dostanem ako parameter maju iba tie entityName a po kontrole a najdeni v modeli mu mam rovno setnut danu entitu? a obdobne aj pri componentoch dialogov? ci ako to mam chapat?

robil som to podla constraintBuildera a tam sme ziadne specialitky nerobili tak som nevedel ze treba tuna nieco viac... pridanim toho UI som uz nejako stratil suvislosti :(
« Last Edit: 08.05.2010, 06:51:26 by pepco »

SSPPYY

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 170
    • View Profile
Re: MaGSA
« Reply #197 on: 08.05.2010, 06:49:14 »
Ano pochpil spravne. Je to najlepsia moznost ako tam tie instancie dostat a tym napevno prepojit UI cast a datovu cast.
Len si tam treba davat pozor co sa kde nastavuje lebo nie je component ako component.

pepco

  • Guest
Re: MaGSA
« Reply #198 on: 08.05.2010, 07:00:21 »
teraz asi myslis lookupColumn, ze?

ale ked nato tak pozeram tak nad componentom aj tak nic ine ako nastavit property nemozem... tak neviem co potom myslis, ze si treba davat pozor nato co nastavujem

SSPPYY

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 170
    • View Profile
Re: MaGSA
« Reply #199 on: 08.05.2010, 07:12:56 »
No ale ak je komponent instaciou LookupColumn tak dokazes urobit aj viac. Staci pretypovanie.