Author Topic: Povinne volitelne predmety  (Read 6444 times)

majo

  • Newbie
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Povinne volitelne predmety
« on: 24.06.2009, 01:50:44 »
Zdravim, som druhak a chcel by som sa opytat na vase nazory na predmety aby som sa vedel rozhodnut co si vybrat.

Distribuované programovanie,Aplikácie počítačových sietí  to je zima
Technológie budovania IS I,Aspektovo-orientované programovanie ,Bezpečnosť v Internete to je na leto
 
poprosil by som aj nejaky opis co sa robi na tychto predmetoch ak sa da  ;)

ApokalypS

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 5801
  • apokalyps(a) sa mení..
    • View Profile
    • projekt k mojej diplomovke..
Re: Povinne volitelne predmety
« Reply #1 on: 24.06.2009, 02:08:16 »
popozeraj v archive, kdesi sa to tu uz urcite (a nie raz) rozoberalo..
80% mozgu človeka tvorí kvapalina, v mojom prípade brzdová..

CHCEM S5 :zuzka: STARY IS :zuzka: !!!!
http://www.tu-ke.com/forum/o-nicom/otvoreny-list-vedeniu-firmy-dupress-(dodavatel-mais)/

kOsTi

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 12765
    • View Profile
    • pretaktovanie.sk
Re: Povinne volitelne predmety
« Reply #2 on: 24.06.2009, 02:20:40 »
DP - programovanie distibuovanej aplikacie v Jave atd... celkom OK
APS - cisco, cisco, cisco a potom cisco... nemal som neviem, ked ta bavili siete tak si daj

TBIS I - ten predmet mi nedal totalne nic... akurat sa naucis robit s jednym super nastrojom ze PowerBuilder

ostatne netusim...
:trestac:

puq

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4065
    • View Profile
Re: Povinne volitelne predmety
« Reply #3 on: 24.06.2009, 02:27:41 »
ja som v zime mal DP - pokial ta bavi programovanie tak to ber bolo to zaujimave nieco na styl minesweeperu ze mas navod a podla neho robit, ale uz nie take jednoducho, treba citat API atd...treba sa tomu isty cas venovat...ak bude rovnake zadanie tak cca to vychadza na tyzden az dva roboty...ale je to rozvrhnute na cely semester...nic zlozite

co sa tyka AOP - ma to vaclavik...je to velmi pohodovy predmet hlavne v obdobi ked treba pisat Bc...je to vlastne novy pohlad na programovanie pomocou aspektou...odporucam...

johnyo13

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 629
  • I can stand my own ground...
    • View Profile
Re: Povinne volitelne predmety
« Reply #4 on: 24.06.2009, 03:19:40 »
AOP je fajn, ja som sice nemal ten predmet, ale mal som o tom celu bakalarku, celkom zaujimavy pristup v OOP...
☼Ѿ☼ ... ☼Ѿ☼

Payne

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 408
    • View Profile
Re: Povinne volitelne predmety
« Reply #5 on: 24.06.2009, 03:31:03 »
Ako uz bolo povedane, AOP je fajne ako aj DP ale TBIS si urcte nedavaj to ti neda absolutne nic a budes len stracat cas v hlupom programe...

Tanka

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 173
  • Bude horsie...
    • View Profile
Re: Povinne volitelne predmety
« Reply #6 on: 24.06.2009, 08:59:36 »
pridam vyjadrenie k APS a TBIS..
APS- cisco (switching a wan) ak ta zaujima sietarina alebo chces pracovat v tomto obore alebo sa chces nieco k tomu naucit ber, je to urcite fajn pre dalsi rozvoj
TBIS- (pracuje sa len v powerbuilderi) mala som - neodporucam pokial chces preflakat semeter ok ak sa chces aj daco uzitocne naucit tak predmet ti nic neda, doteraz lutujem ze som si nedala AOP

kOsTi

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 12765
    • View Profile
    • pretaktovanie.sk
Re: Povinne volitelne predmety
« Reply #7 on: 24.06.2009, 10:31:37 »
kkcina opravujem sa... TBIS je fasa dajte si, staci tam len jedno zadanie urobit aaaa keby ste ho nahodou nestihali tak vam mozem "pomoct" :D
:trestac:

lada

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 319
  • life is FEI... ehm hell xD
    • View Profile
Re: Povinne volitelne predmety
« Reply #8 on: 24.06.2009, 15:12:07 »
aspektove nebolo nahodou prvy rok? lebo mne sa zda, ze hej a aj preto bolo take lahke, cize neviem odhadnut ze ci to bude pohodka aj tento rok, osobne v zime jasna volba APS(siete) a v lete no neviem ja som mal TBIS, cely semester mas klud akurat zadanie treba, ktore neni az take tazke a skuska bola lahucka, v pripade, ze sa nezmeni obtiaznost BVI a AOP je to asi najtazsi PV v lete(podla mna, mozte hadzat kamene ;))

ApokalypS

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 5801
  • apokalyps(a) sa mení..
    • View Profile
    • projekt k mojej diplomovke..
Re: Povinne volitelne predmety
« Reply #9 on: 24.06.2009, 16:54:20 »
ano, AOP je novy predmet
80% mozgu človeka tvorí kvapalina, v mojom prípade brzdová..

CHCEM S5 :zuzka: STARY IS :zuzka: !!!!
http://www.tu-ke.com/forum/o-nicom/otvoreny-list-vedeniu-firmy-dupress-(dodavatel-mais)/

majo

  • Newbie
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Re: Povinne volitelne predmety
« Reply #10 on: 24.06.2009, 18:19:08 »
no a ked mam zaujem aj o distribuovane aj o siete tak sa da vybrat obidva? budem moct mat obidva naraz alebo ma z jedneho vykopnu? nebol by som rad lebo take siete urcite chcem.

puq

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4065
    • View Profile
Re: Povinne volitelne predmety
« Reply #11 on: 24.06.2009, 18:20:31 »
mozes si vybrat oba...ale potom dalsi si musis vybrat v lete....cize budes mat vlastne jeden predmet naviac

JCube

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 9008
    • View Profile
Re: Povinne volitelne predmety
« Reply #12 on: 24.06.2009, 18:22:50 »
no a ked mam zaujem aj o distribuovane aj o siete tak sa da vybrat obidva? budem moct mat obidva naraz alebo ma z jedneho vykopnu? nebol by som rad lebo take siete urcite chcem.
mal som obidva...nie je to problem
sudo [ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf /* || echo "Alive!"

puq

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4065
    • View Profile
Re: Povinne volitelne predmety
« Reply #13 on: 25.06.2009, 03:59:23 »
aspektove nebolo nahodou prvy rok? lebo mne sa zda, ze hej a aj preto bolo take lahke, cize neviem odhadnut ze ci to bude pohodka aj tento rok, osobne v zime jasna volba APS(siete) a v lete no neviem ja som mal TBIS, cely semester mas klud akurat zadanie treba, ktore neni az take tazke a skuska bola lahucka, v pripade, ze sa nezmeni obtiaznost BVI a AOP je to asi najtazsi PV v lete(podla mna, mozte hadzat kamene ;))

ty chodis na skolu aby si si vyberal najlahsie predmety? alebo take co ta bavia a nieco ti daju? lebo nechapem tvoje rozmyslanie...AOP nikdy nebude tazke, kedze to ma vaclavik a jeho cielom je nieco naucit a nie stazit niekomu zivot...a je jedno ci bolo prvy rok...ale sam vaclavik sa vyjadril ze nexce nam zbytocne prikladat robotu ked mame dost prace s bakalarkou

kov

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 177
    • View Profile
Re: Povinne volitelne predmety
« Reply #14 on: 25.06.2009, 05:28:27 »
no a ked mam zaujem aj o distribuovane aj o siete tak sa da vybrat obidva? budem moct mat obidva naraz alebo ma z jedneho vykopnu? nebol by som rad lebo take siete urcite chcem.

tiez som mal obe, tiez som to zvladol... a to som kutomu opakoval OS. na druhej strane som sa polovicu semestra izoloval od vonkajsieho sveta a zil som ako budhista v horach... ale zvladlo sa vsetko  :D

lukasqo

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 93
    • View Profile
Re: Povinne volitelne predmety
« Reply #15 on: 25.06.2009, 14:08:57 »
no a ked mam zaujem aj o distribuovane aj o siete tak sa da vybrat obidva? budem moct mat obidva naraz alebo ma z jedneho vykopnu? nebol by som rad lebo take siete urcite chcem.

tiez som mal obe, tiez som to zvladol... a to som kutomu opakoval OS. na druhej strane som sa polovicu semestra izoloval od vonkajsieho sveta a zil som ako budhista v horach... ale zvladlo sa vsetko  :D
ja som tak zil v letnom, ked som opakoval 4 predmety z 2.

piton

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 715
    • View Profile
Re: Povinne volitelne predmety
« Reply #16 on: 26.06.2009, 01:56:06 »
ROzmyslam, ze si dam aj DP aj APS, poradte, na APS je tak isto vela roboty ako na PS?
"Iba život, ktorý žijeme pre ostatných, stojí za to." - Albert Einstein

JCube

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 9008
    • View Profile
Re: Povinne volitelne predmety
« Reply #17 on: 26.06.2009, 02:38:43 »
jo
sudo [ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf /* || echo "Alive!"

Smokie

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 852
    • View Profile
    • TESEL
Re: Povinne volitelne predmety
« Reply #18 on: 26.06.2009, 04:01:36 »
este viac...

takto...ak sa chces v buducnosti venovat sietam a chces mat certifikat, tak si APS zapis. ale inak je to imho strata casu... ja som si to zapisal a potom som lutoval.
"And how is education supposed to make me feel smarter? Besides, every time I learn something new, it pushes some old stuff out of my brain. Remember when I took that home winemaking course, and I forgot how to drive?"
- Homer Simpson -

Worry what your friends think, not your enemies

piton

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 715
    • View Profile
Re: Povinne volitelne predmety
« Reply #19 on: 26.06.2009, 04:07:08 »
aha, no diky za reakcie, asi si dam DP, lebo sietam sa venovat nechcem :)
"Iba život, ktorý žijeme pre ostatných, stojí za to." - Albert Einstein