Author Topic: Distribuované programovanie  (Read 54812 times)

AnvilOfFury

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 220
    • View Profile
Distribuované programovanie
« on: 23.09.2011, 20:51:49 »
Mal by som dve také menšie otázky ohľadom cvčení, keby niekto vedel poradiť...
- pri pridávaní uzlov do tabuľky sa má pridať aj môj vlastný uzol? Eg. v tabuľke živých uzlov budú uzly: Hawaii, London, Ja (môj)?
- aktuálne pridávam sám seba do tabuľky uzlov, som na úlohe 2_2 a neviem či by som mal vo výsledkoch vyhľadávania súborov vidieť aj svoje vlastné súbory? (neviem ako otestovať či ja sharujem korektne, ostatné uzly (Hawaii a London) mi vypíšu svoje zoznamy ale môj nie).
Keep information to yourself - Knowledge is power. Think job security. Never provide documentation.
Use Real Tools - No "fancy-pancy" IDEs. Real developers only use vi.
Compiled = Ship It - User acceptance testing is an absolute waste of time.

Agamemnon

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2942
  • Per aspera ad Astra
    • View Profile
Re: Distribuované programovanie
« Reply #1 on: 23.09.2011, 20:55:36 »
- ano
- hmm... nepamatam...

btw - chod presne podla toho zadania... su tam tie kroky az velmi podrobne... a co bude vysledok, to je okej... takze, ak si siel presne po krokoch a vidis aj sam seba, potom je to okej :)

ako... da sa osetrit vsetko... aj to, aby si sam seba v tabulke nevidel... takisto to, aby si videl aj svoje subory (alebo aby si ich nevidel - ako chces)... zavisi od toho, ako to chces urobit (nemyslim, ze to je v tom zadani napisane)
All code is crap.

42

v_oid

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 631
    • View Profile
Re: Distribuované programovanie
« Reply #2 on: 23.09.2011, 21:18:02 »
Inak, kde by slo posielat feedback?

Napriklad:

> uložte túto hodnotu v množine premenných prostredia pod kľúčom IConstants.RMI_REGISTRY_HOST

Po 10 minutach zistovania, ze nie je ziaden jednoduchy sposob ako z Javy menit premenne prostredia (environment variables) mi doslo ze to treba do tych Properties natrepat.

AnvilOfFury

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 220
    • View Profile
Re: Distribuované programovanie
« Reply #3 on: 23.09.2011, 21:22:20 »
@Agamemnon problém je len potom v tom že pri sharing - search prechádzam tabuľku hostov (v ktorej som aj aj) a mám výsledok hľadania len od školských nodov ale od seba nie, tak neviem či je chyba v tom že ja nesharujem, alebo je to dáko ošetrené že mňa vlasný node neberie... kompilujem a spúšťam to na dslab, tak idem to skúsiť dáko oddebugovať pomocou výpisov. Thx za odpoveď.

EDIT: ah, ospravedlňujem sa, vypisuje to už aj mňa. Problém len je že list prechádzam od druhého záznamu nie od prvého :/. S tým Enumerator dáko neviem robiť, radšej mám foreach.
« Last Edit: 23.09.2011, 21:28:54 by AnvilOfFury »
Keep information to yourself - Knowledge is power. Think job security. Never provide documentation.
Use Real Tools - No "fancy-pancy" IDEs. Real developers only use vi.
Compiled = Ship It - User acceptance testing is an absolute waste of time.

tino8

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1093
    • View Profile
Re: Distribuované programovanie
« Reply #4 on: 24.09.2011, 01:23:09 »
Inak, kde by slo posielat feedback?

Napriklad:

> uložte túto hodnotu v množine premenných prostredia pod kľúčom IConstants.RMI_REGISTRY_HOST

Po 10 minutach zistovania, ze nie je ziaden jednoduchy sposob ako z Javy menit premenne prostredia (environment variables) mi doslo ze to treba do tych Properties natrepat.

ak myslis feedback do skoly aby zmenili materialy tak asi nic z toho.

Inac cele ShareMe je projekt ktory sa riesil na Viedenskej TU , ked trosku pogooglite najdete o nom temy na forach, samozrejme po nemecky :)


karamel je cukr co se uz neuzdravi!

Safyia

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1328
    • View Profile
Re: Distribuované programovanie
« Reply #5 on: 24.09.2011, 02:45:53 »
yes, idem si kvoli tomu urcite oprasit nemcinu :D
Btw tino ked si tu :D Citala som v archive, ze si mal podobny problem :
Code: [Select]
Connection refused to host: 147.232.40.99; nested exception is:
        java.net.ConnectException: Connection refused
Connection refused to host: dslab; nested exception is:
        java.net.ConnectException: Connection refused
U inych ownerov mi v poho najde, len tento ma furt odmieta, nema ma rad :(

//edit: Aha aha, asi som ja len debil, teraz osm sa preklikla na dalsie cviko a tam prva veta "Aj keď už vieme vyhľadávať súbory u iných uzlov, chýba poskytnutie prístupu k vlastným. "  :ohmygod:
« Last Edit: 24.09.2011, 02:47:26 by Safyia »

v_oid

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 631
    • View Profile
Re: Distribuované programovanie
« Reply #6 on: 24.09.2011, 04:34:34 »
Ked dostavas connection refused, znamena ze cielovy tipek este nema RMI nakodene.

Na Hawai/London by ti malo ist.

Mne napriklad presne toto robi, ked sa pokusa pripojit na teba, Luba a cenkiho :D

--

Inak som nasiel na vypracovane, ceknite E.
« Last Edit: 24.09.2011, 04:42:51 by v_oid »

Safyia

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1328
    • View Profile
Re: Distribuované programovanie
« Reply #7 on: 24.09.2011, 05:01:36 »
no sak toto ze ten cielovy typek som ja :D:D

AnvilOfFury

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 220
    • View Profile
Re: Distribuované programovanie
« Reply #8 on: 24.09.2011, 05:43:09 »
Ked dostavas connection refused, znamena ze cielovy tipek este nema RMI nakodene.

Na Hawai/London by ti malo ist.

Mne napriklad presne toto robi, ked sa pokusa pripojit na teba, Luba a cenkiho :D

--

Inak som nasiel na vypracovane, ceknite E.
Safyia a cenki majú už RMI funkčné, len problém je že je nikto nenecháva bežať svoj Node na screene, potom nie je na kom testovať :/.
Dik za vypracované, na tej adrese ma nenapadlo hľadať. Aj keď to chcem skôr spraviť sám ale ako support sa to hodí.
Keep information to yourself - Knowledge is power. Think job security. Never provide documentation.
Use Real Tools - No "fancy-pancy" IDEs. Real developers only use vi.
Compiled = Ship It - User acceptance testing is an absolute waste of time.

v_oid

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 631
    • View Profile
Re: Distribuované programovanie
« Reply #9 on: 24.09.2011, 13:26:10 »
Ja som Googlil tu corba exception a naslo mi vypracovanie.

Inak ma fascinuje ako s tym systemom corba nikto iny na celom svete nerobi. :)

Inak:

Pustil som to v screene, do suborov som dal zoznam US statov, takze skuste hladat napriklad California a malo by vam najst jeden z mojich suborov. :-)
« Last Edit: 24.09.2011, 14:23:06 by v_oid »

AnvilOfFury

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 220
    • View Profile
Re: Distribuované programovanie
« Reply #10 on: 24.09.2011, 23:57:42 »
OT: "Vytvorte triedu implementujúcu rozhranie ISecurityHelper s názvom at.ac.tuwien.infosys.rnue.implementation.security.SecurityHelperImpl (pričom potrebujete importovať CORBA balíky org.omg.CORBA, org.omg.CosNaming a org.omg.CosNaming.NamingContextPackage)." wtf?
Keep information to yourself - Knowledge is power. Think job security. Never provide documentation.
Use Real Tools - No "fancy-pancy" IDEs. Real developers only use vi.
Compiled = Ship It - User acceptance testing is an absolute waste of time.

Painkiller03

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 166
    • View Profile
Re: Distribuované programovanie
« Reply #11 on: 27.09.2011, 15:50:46 »
Zdravim, kde su cvika utorok s Doc. ing. Martinom Tomasekom ? bol som dnes v l9 a 509 a nikto tam nebol, ci sa presunuli niekde inde ?

ursus

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 595
    • View Profile
Re: Distribuované programovanie
« Reply #12 on: 27.09.2011, 19:15:08 »
 ;D su len kazdy druhy tyzden, teoreticky nie su vobec  ;D
So this router walks into the doctor’s office…
- Doctor, it hurts when IP.

REDsvk

  • Newbie
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
Re: Distribuované programovanie
« Reply #13 on: 27.09.2011, 20:05:42 »
takze dnes niesu cvika ani s Paralicom?

REDsvk

  • Newbie
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
Re: Distribuované programovanie
« Reply #14 on: 27.09.2011, 21:58:07 »
no neboli

REDsvk

  • Newbie
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
Re: Distribuované programovanie
« Reply #15 on: 28.09.2011, 19:41:25 »
ake je heslo do moodlu

Jackson

  • Newbie
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Re: Distribuované programovanie
« Reply #16 on: 29.09.2011, 14:51:43 »
Ahojte, chcem sa opytat, ako sa ma spravat program, po dorobeni cvicenia 1.3 Skompilujem ho cez ant lab1, vsetko ok, spUstim ho cez ant run1 a ako pise zadanie, moj program ostal zablokovany, co je aj spravne, no potom nerozumiem instrukciam :

Quote
S pomocným programom at.ac.tuwien.infosys.rnue.helpers.StopShareMe môžete vytvoriť a poslať ukončovacie pakety a pokiaľ zadáte správne heslo daného uzla, server služby ShareMe by mal byť ukončený. Povelový riadok na spustenie pomocného programu ukončenia (OS Unix) vyzerá nasledovne (ak neuvediete počítač, default je lokálny):
 
java -classpath ./classes:./lib/ShareMe.jar at.ac.tuwien.infosys.rnue.helpers.StopShareMe -p {port} [-h {host}]

 ???

tino8

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1093
    • View Profile
Re: Distribuované programovanie
« Reply #17 on: 29.09.2011, 17:05:37 »
pomocou toho StopShareMe ho stopnes... cize polopasticky, v novom okne sa pripojis znovu na dslab, a pomocou stopshareme s argumentom portu stopnes beziaci zablokovany ShareMe


karamel je cukr co se uz neuzdravi!

Jackson

  • Newbie
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Re: Distribuované programovanie
« Reply #18 on: 29.09.2011, 18:12:23 »
Dakujem, pise, ze mam dajaky invalidny argument :D Jooooj, musim to poopravovat :(

Mullen18

  • Newbie
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Re: Distribuované programovanie
« Reply #19 on: 01.10.2011, 06:28:43 »
bude to sice troska divna otazka, ale predsa sa opytam... ked sa napojite na server dslab-u tak tam mate priecinok "/src" a v nom dalsie podpriecinky, az kym nedojdeme do priecinka "rnue" tam by sa mali nachadzat priecinky "implementations, interface a helpers" alebo ako?! lebo podla "java at.ac.tuwien.infosys.rnue.helpers.ShareMeMain myprops.props" by tam byt mali a ked toto zadam do prikazoveho riadku, tak mi vypise, ze taka trieda neexistuje... pozrel som do build.xml a tam to uz je zadane, ze tuto triedu by mal hladat v priecinku "/lib", tak preco mi to vypisuje? :( ja tomu vobec nerozumiem :( ant lab1 a ant run1 idu v pohode len to ShareMeMain nejako strajkuje...
« Last Edit: 01.10.2011, 06:32:17 by Mullen18 »

ppeess

  • Guest
Re: Distribuované programovanie
« Reply #20 on: 02.10.2011, 01:31:57 »
Skompilujem 1.1 , 1.2 , 1.3 vsetko v pohode spustim ant lab1 tam mi vypise Buil successful len nic sa nestane? :D ..... no a este ze sa neda vytvorit instancia triedy alebo ina chyba .... co s tym je? :D :D

AnvilOfFury

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 220
    • View Profile
Re: Distribuované programovanie
« Reply #21 on: 02.10.2011, 02:34:17 »
bude to sice troska divna otazka, ale predsa sa opytam... ked sa napojite na server dslab-u tak tam mate priecinok "/src" a v nom dalsie podpriecinky, az kym nedojdeme do priecinka "rnue" tam by sa mali nachadzat priecinky "implementations, interface a helpers" alebo ako?! lebo podla "java at.ac.tuwien.infosys.rnue.helpers.ShareMeMain myprops.props" by tam byt mali a ked toto zadam do prikazoveho riadku, tak mi vypise, ze taka trieda neexistuje... pozrel som do build.xml a tam to uz je zadane, ze tuto triedu by mal hladat v priecinku "/lib", tak preco mi to vypisuje? :( ja tomu vobec nerozumiem :( ant lab1 a ant run1 idu v pohode len to ShareMeMain nejako strajkuje...

Trieda ShareMeMain sa nachadza skutocne v balicku "java at.ac.tuwien.infosys.rnue.helpers" ale je uz skompilovana, v adresari "/lib" sa nachadzaju uz priamo skompilovane kniznice - .jar. Problem je asi v tom ze zadavas nekorektnu cestu k "myprops.props" skus napisat:
java at.ac.tuwien.infosys.rnue.helpers.ShareMeMain resources/myprops.props

Skompilujem 1.1 , 1.2 , 1.3 vsetko v pohode spustim ant lab1 tam mi vypise Buil successful len nic sa nestane? :D ..... no a este ze sa neda vytvorit instancia triedy alebo ina chyba .... co s tym je? :D :D
Try: ant run1
« Last Edit: 02.10.2011, 02:37:52 by AnvilOfFury »
Keep information to yourself - Knowledge is power. Think job security. Never provide documentation.
Use Real Tools - No "fancy-pancy" IDEs. Real developers only use vi.
Compiled = Ship It - User acceptance testing is an absolute waste of time.

ppeess

  • Guest
Re: Distribuované programovanie
« Reply #22 on: 02.10.2011, 03:36:54 »
bude to sice troska divna otazka, ale predsa sa opytam... ked sa napojite na server dslab-u tak tam mate priecinok "/src" a v nom dalsie podpriecinky, az kym nedojdeme do priecinka "rnue" tam by sa mali nachadzat priecinky "implementations, interface a helpers" alebo ako?! lebo podla "java at.ac.tuwien.infosys.rnue.helpers.ShareMeMain myprops.props" by tam byt mali a ked toto zadam do prikazoveho riadku, tak mi vypise, ze taka trieda neexistuje... pozrel som do build.xml a tam to uz je zadane, ze tuto triedu by mal hladat v priecinku "/lib", tak preco mi to vypisuje? :( ja tomu vobec nerozumiem :( ant lab1 a ant run1 idu v pohode len to ShareMeMain nejako strajkuje...

Trieda ShareMeMain sa nachadza skutocne v balicku "java at.ac.tuwien.infosys.rnue.helpers" ale je uz skompilovana, v adresari "/lib" sa nachadzaju uz priamo skompilovane kniznice - .jar. Problem je asi v tom ze zadavas nekorektnu cestu k "myprops.props" skus napisat:
java at.ac.tuwien.infosys.rnue.helpers.ShareMeMain resources/myprops.props

Skompilujem 1.1 , 1.2 , 1.3 vsetko v pohode spustim ant lab1 tam mi vypise Buil successful len nic sa nestane? :D ..... no a este ze sa neda vytvorit instancia triedy alebo ina chyba .... co s tym je? :D :D
Try: ant run1

Som to mal zrozumitelnejsie napisat ..... ono ked dam ant run1 tak vypise ze build successful a nevypise mi tu hlasku co mam v start().......

AnvilOfFury

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 220
    • View Profile
Re: Distribuované programovanie
« Reply #23 on: 02.10.2011, 13:33:43 »
<QUOTE />

Som to mal zrozumitelnejsie napisat ..... ono ked dam ant run1 tak vypise ze build successful a nevypise mi tu hlasku co mam v start().......
Postni ako máš ShareMeImpl.

EDIT: BTW, len pre info, kto má s doc. Ing. Martin Tomášekom, PhD. cvičenia, on spomínal že sa tam nemusíme ukázať vôbec nie? Netreba ani každé tie dve (dva?) týždne?  (V preklade: je nepárny týždeň ale nemusím mu prísť na tie jeho konzultácie?) Myslím že to tak bolo ale sa radšej informujem ešte...
« Last Edit: 02.10.2011, 13:43:58 by AnvilOfFury »
Keep information to yourself - Knowledge is power. Think job security. Never provide documentation.
Use Real Tools - No "fancy-pancy" IDEs. Real developers only use vi.
Compiled = Ship It - User acceptance testing is an absolute waste of time.

ppeess

  • Guest
Re: Distribuované programovanie
« Reply #24 on: 02.10.2011, 15:31:23 »
<QUOTE />

Som to mal zrozumitelnejsie napisat ..... ono ked dam ant run1 tak vypise ze build successful a nevypise mi tu hlasku co mam v start().......
Postni ako máš ShareMeImpl.

EDIT: BTW, len pre info, kto má s doc. Ing. Martin Tomášekom, PhD. cvičenia, on spomínal že sa tam nemusíme ukázať vôbec nie? Netreba ani každé tie dve (dva?) týždne?  (V preklade: je nepárny týždeň ale nemusím mu prísť na tie jeho konzultácie?) Myslím že to tak bolo ale sa radšej informujem ešte...

Nie nemusime tam vobec chodit :) .... len na tie testy co su na moodle


public  class ShareMeImpl implements IShareMe {

private Properties p;

public ShareMeImpl(Properties p) throws ShareMeException{
        this.p = p;
        try {
            p.setProperty(IConstants.RMI_REGISTRY_HOST, InetAddress.getLocalHost().getHostAddress());
        } catch (UnknownHostException ex) {
            ex.printStackTrace();
        }
}
public void start(){
System.out.println("start");
ShutdownListener sl;
        try {
            sl = new ShutdownListener(this, Integer.parseInt(p.getProperty(IConstants.SHUTDOWN_PORT)), p.getProperty(IConstants.SHUTDOWN_PASSWORD));
            Thread slt= new Thread(sdownListener);
           slt.start();
        } catch (ShareMeException ex) {
            ex.printStackTrace();
        }
}
public void stop(){}
public ISearchResult search() throws ShareMeException{
throw new ShareMeException ("este neiplementovane");
}
}