Author Topic: Logické Systémy  (Read 80456 times)

majster

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 96
    • View Profile
Re: Logické Systémy
« Reply #200 on: 20.01.2010, 22:16:02 »
Vymenim termin z 1februara na 4 februara kto chce sit skor nech sa hlasi , tam vidim na lsko treba trosku viac studovat :D :hug:

ghostdog_sk

  • Newbie
  • *
  • Posts: 49
    • View Profile
Re: Logické Systémy
« Reply #201 on: 21.01.2010, 02:51:35 »
ja to zajtra vidim tak ze si napisem priklady a potom mu budem chodit uz len na teoriu

ehm123

  • Newbie
  • *
  • Posts: 24
    • View Profile
Re: Logické Systémy
« Reply #202 on: 21.01.2010, 05:50:52 »
ja by som isiel 4.2., alebo, ajked to asi sa nestiham naucit, tiez len 2 dni mam, ale mozno by som to riskol aj 1.2.
ale neponukam za to ziadny termin, vlastne... posledne 2 su este volne pre kazdeho :D

Squirrel_sK

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 170
    • View Profile
Re: Logické Systémy
« Reply #203 on: 21.01.2010, 17:39:42 »
posledne 2 su este volne pre kazdeho :D
no hej ale to by som nerad riskoval
Odkladanie robí ľahkú vec ťažkou a ťažkú vec nemožnou.

deCode666

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 212
    • View Profile
Re: Logické Systémy
« Reply #204 on: 21.01.2010, 20:20:58 »
posledne 2 su este volne pre kazdeho :D
no hej ale to by som nerad riskoval

Ake risky? ... kazdy student ma pravo na jeden opravny a dekansky (samozrejme, ak si ho nevycerpal) ... aj keby napisali, ze je termin obsadeny, tak maju smolu ... musia ti vyhoviet ... ak nie, budu mat z toho len a len problemy

Squirrel_sK

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 170
    • View Profile
Re: Logické Systémy
« Reply #205 on: 21.01.2010, 20:47:34 »
hmm, no zatial som nemal tu cest pouzit dekansky termin takze nie som velmi informovany v tejto oblasti, ale viem ze napr na UPJS keby si sa prihlasil na posledny vypisany termin, pricom pre teba by to bol riadny termin, a nespravil by si ho.. tak smola... mozes prist az o rok... takto dal Baca az 10 terminov a mozes prist aj 3 krat ale musis si to nejak zariadit.. aspon ja to tak chapem.. bohuzial uz som sa prihlasil na 8, tak asi to budem musiet spravit na jeden sup, lebo predpokladam ze 11 v tom case uz bude plne... dufam ze sa ostatnym podari zmaknut to skor a v pripade potreby budem mat moznost opravy.. no ale z povodnych 2 dni mam 2 tyzdne na ucenie, takze snad nebude treba.
« Last Edit: 21.01.2010, 20:49:50 by Squirrel_sK »
Odkladanie robí ľahkú vec ťažkou a ťažkú vec nemožnou.

LNC

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1003
  • biflošskí geekovia, to je moje
    • View Profile
    • grcke
Re: Logické Systémy
« Reply #206 on: 21.01.2010, 21:05:26 »
xce dakto termin na 25.? vymenim za 28. prip. 1.
http://www.digitalnysvet.sk/ lubim moj HP Probook

domino3d

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 161
    • View Profile
Re: Logické Systémy
« Reply #207 on: 22.01.2010, 00:27:57 »
xce dakto termin na 25.? vymenim za 28. prip. 1.
dostal si strax?
ja tiez :)
vivat academicus

drtic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 200
    • View Profile
Re: Logické Systémy
« Reply #208 on: 23.01.2010, 01:49:10 »
Dojmy a postrehy zo vcerajsej skusky:
- priklady boli klasicky 2, prvy KO, druhy SO, z tych ktore uz boli spominane
- casu na vyriesenie sme mali priblizne 2 a pol hodiny, ale ak niekto potreboval viac tak sa este nejakych 10 min aj viac navyse dalo pisat
- rozdelenie bodov bolo 20 za 1.priklad + 20 za 2.priklad + 30 za ustnu cast a zo vsetkeho trebalo mat nadpolovicu
- ustne skusat zacali aj Haulis a Suba, tych ktori mali u nich cvicenia

Ustna cast u doc. Bacu prebiehala takto:
- pisomka sa opravovala za vasej pritomnosti v ramci ustnej casti, ak ste mali niekde nejaku mensiu chybu dalo sa este doplnit popripade opravit a teda ste nestratili tolko bodov, ale ak boli niekde nejake zasadne chyby ze vam vyslo nieco uplne ine ako malo, tak vacsinou <10b a to znamena opakovanie celej skusky
- pokracovalo sa potom presne troma otazkami, kazda za max. 10b, z tychto: http://hornad.fei.tuke.sk/predmety/ls/OtazkyzLS.htm
- ku kazdej otazke stacilo byt strucny, povedat podstatu, na niektore otazky sice aj trochu viac okolo toho, ziadne presne definicie, mohlo byt aj vlastnymi slovami, az na par zakladnych pojmov, ktore trebalo presne vediet
- ak ste na ustnej absolutne nevedeli ale priklady ste mali tak treba opakovat len ustnu
- potom sa vsetky body spocitali a vysla znamka, ktoru ste dostali, popripade ked niekto by chcel lepsiu tak sa samozrejme da prist este aspon raz na ustnu cast

« Last Edit: 23.01.2010, 01:55:04 by drtic »

meki

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 164
    • View Profile
Re: Logické Systémy
« Reply #209 on: 23.01.2010, 03:46:53 »
Dojmy a postrehy zo vcerajsej skusky:
- priklady boli klasicky 2, prvy KO, druhy SO, z tych ktore uz boli spominane

ten SO ktory z nich?...a ohladom tych bodov nadpolovicnu väcsinu ked sa to zratali vsetky body za priklady aj za ustnu alebo vsetko zvlast sa bralo?

drtic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 200
    • View Profile
Re: Logické Systémy
« Reply #210 on: 23.01.2010, 04:01:31 »
Dojmy a postrehy zo vcerajsej skusky:
- priklady boli klasicky 2, prvy KO, druhy SO, z tych ktore uz boli spominane

ten SO ktory z nich?...a ohladom tych bodov nadpolovicnu väcsinu ked sa to zratali vsetky body za priklady aj za ustnu alebo vsetko zvlast sa bralo?

Priklady sa tahali z kopy, v ktorej bol prvy priklad KO - funkcia a druhy SO, niektory z toho co tu boli spominane.

A ta nadpolovica z kazdeho zvlast, tak ako aj pri zapocte.
« Last Edit: 23.01.2010, 04:05:29 by drtic »

kilomassa

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 289
    • View Profile
Re: Logické Systémy
« Reply #211 on: 23.01.2010, 20:02:13 »
nevymeni nikto termin z 25 na 28 ?

LNC

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1003
  • biflošskí geekovia, to je moje
    • View Profile
    • grcke
Re: Logické Systémy
« Reply #212 on: 23.01.2010, 23:51:07 »
xce dakto termin na 8.2.? Hm? ale ryxlo sa ozvite..
http://www.digitalnysvet.sk/ lubim moj HP Probook

deCode666

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 212
    • View Profile
Re: Logické Systémy
« Reply #213 on: 24.01.2010, 01:50:58 »
BTW, hlopi, z coho sa ucite teoriu na LS??? ...

Faust

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 156
  • -= Hybrid Terrorist =-
    • View Profile
Re: Logické Systémy
« Reply #214 on: 24.01.2010, 02:02:54 »
ludia viete o co ide v tom priklade meda.jpg? ..co ma robit ten integrator?
This is an invasion of PostHumus!

t0Mi

  • Guest
Re: Logické Systémy
« Reply #215 on: 24.01.2010, 03:39:52 »
Mam nejake otazky, poprosim vecne odpovede:
1) KLO su len s cislami, alebo aj take ze napriklad gray do bcd a podobne ?
2) SLO su ake druhy ? vie to niekto vymenovat ? kolko druho prikladov sa mi treba naucit ?

Vopred dakujem, páni...

piton

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 715
    • View Profile
Re: Logické Systémy
« Reply #216 on: 24.01.2010, 03:54:16 »
1. len funkcie, napr. f=[1,4,5,6,7,10(3,8,15)]
2. scitacka, komparator, meda, nejaky "velin", pocitadlo, zamok, zasobnik, synteza (napr. RS pomocou JK), a urcite este nejake ine...
"Iba život, ktorý žijeme pre ostatných, stojí za to." - Albert Einstein

bludar

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 60
    • View Profile
Re: Logické Systémy
« Reply #217 on: 24.01.2010, 18:13:33 »
Chcel by som vediet ako ste riešili, keď ste mali nedefinovane hodnoty v KLO ( tí, čo mali cvičenia s Haulišom), lebo Hauliš spomínal že on nedefinované hodnoty nechce vidieť, pretože to v praxi nemôže byť a preto sa majú tiež na začiatku definovať.
Takže keď som mal cviko s Haulišom, tak aj on mi to bude opravovať? Lebo zase keď mi to bude opravovať Bača alebo niekto iný sa mu to nemusí páčiť...

kilomassa

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 289
    • View Profile
Re: Logické Systémy
« Reply #218 on: 24.01.2010, 18:44:01 »
2. scitacka, komparator, meda, nejaky "velin", pocitadlo, zamok, zasobnik, synteza (napr. RS pomocou JK), a urcite este nejake ine...

VEDEL by NIEKTO napisat kolko VSTUPOV VYSTUPOV VNUTORNYCH STAVOV ma ten ktory priklad?

drtic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 200
    • View Profile
Re: Logické Systémy
« Reply #219 on: 24.01.2010, 19:06:16 »
Chcel by som vediet ako ste riešili, keď ste mali nedefinovane hodnoty v KLO ( tí, čo mali cvičenia s Haulišom), lebo Hauliš spomínal že on nedefinované hodnoty nechce vidieť, pretože to v praxi nemôže byť a preto sa majú tiež na začiatku definovať.
Takže keď som mal cviko s Haulišom, tak aj on mi to bude opravovať? Lebo zase keď mi to bude opravovať Bača alebo niekto iný sa mu to nemusí páčiť...

Tykalo sa to tych zadani, kde bol prevodnik a v skuske prevodniky niesu.
Ale pre ozrejmenie:
Zober si priklad ze robis prevodnik z klasickeho dvojkoveho kodu do kodu+3(cislo v desiatkovej ku ktoremu je pripocitana hodnota 3 prevedene do dvojkovej). Ked to chces robit na 4 premennych vstup a 4 vystup, tak cisla 13,14,15 sa v kode+3 nedaju vyjadrit na 4 bitoch(lebo 13+3=16 => 5-bitove cislo). Takze niekto to robil tak ze tam dal neurcene stavy, co je ale ako pan Haulis spominal pri technickej realizacii chyba, lebo tebe po tych minimalizaciach moze nastat taka situacia, ze ked na vstup privedies 13 tak ti moze hodit napriklad ze v kode+3 to je 8 co je chyba.
Rieseni je viac:
- vystup rozsiris na 5 bitov, pricom tej jeden navyse uz bude postacovat aj na vyjadrenie 13,14,15
- vystup rozsiris na 5 bitov, z coho 1 bit bude urceny pre indikaciu chyboveho vstupu a zvysne 4 pre prevod
- mozes si urcit, ze 13,14,15 sa po privedeni prevedu napriklad na 0, co v zadani stanovis za chybny vstup

A pri opravovani pisomky si aj ty, tak ak by sa opravujucemu nieco nepozdavalo tak mu to treba zdovodnit preco si to tak riesil.

bludar

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 60
    • View Profile
Re: Logické Systémy
« Reply #220 on: 24.01.2010, 19:44:52 »
Quote
...
A pri opravovani pisomky si aj ty, tak ak by sa opravujucemu nieco nepozdavalo tak mu to treba zdovodnit preco si to tak riesil.

OK   :thumbs-up:

markus

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 916
    • View Profile
Re: Logické Systémy
« Reply #221 on: 24.01.2010, 22:39:40 »
ludia ... pri klasickych KLO na skuske ... staci ovladat v podstate len minimalizaciu cez Karnaughovu mapu a QuinMac-kktovu metodu + Piercovu a sheferovu algebru?

LNC

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1003
  • biflošskí geekovia, to je moje
    • View Profile
    • grcke
Re: Logické Systémy
« Reply #222 on: 24.01.2010, 22:51:38 »
no, ked to spravne xapem tak KLO zvladnes ked spravis:
zapis do tabulky, UDNF, UKNF, Karnafova mapa a z nej SDNF, SKNF a IKNF. Potom QMM + MPI a z toho IDNF. Pierce/Sheffer a nakoniec nakreslit schemu.
Dakto vravi, ze vraj aj IKNF mozes robit cez QMM a MPImplicentov a z toho Ti vyjde IKNF, ale tak naco by si to robil? Mozno da body naviac..

kazdopadne, z 2. prikladu mne beha mraz po xrbte :D
http://www.digitalnysvet.sk/ lubim moj HP Probook

piton

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 715
    • View Profile
Re: Logické Systémy
« Reply #223 on: 24.01.2010, 22:55:29 »
staci spravit len jedno cez QMC, IDNF. Ale potom nakoniec jak robis schemu musis vybrat najkratsiu IDNF alebo IKNF a z tej spravit peirca/sheffera a schemu...
"Iba život, ktorý žijeme pre ostatných, stojí za to." - Albert Einstein

deCode666

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 212
    • View Profile
Re: Logické Systémy
« Reply #224 on: 25.01.2010, 02:47:52 »
... a potom sa postavis na hlavu, ohnes chrbat, poskrabes sa za uchom vajcami a mozes ist na ustnu cast ... tak spi***y predmet ako LS som veruze este nevidel ...