Author Topic: Logické Systémy  (Read 80262 times)

Marley

  • Newbie
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Re: Logické Systémy
« Reply #175 on: 15.01.2010, 22:39:05 »
ten prvy priklad z funkcie co je.. dostal niekto aj skupinovu funkciu na skuske??
a taktiez nema niekto nejako dobre vypracovane zadanie zo zasobnika? mam tu nejake 2, ale obe su nejake cudne.. dik za info

luqash

  • Newbie
  • *
  • Posts: 17
    • View Profile
Re: Logické Systémy
« Reply #176 on: 16.01.2010, 16:02:12 »
to Aniy: si pisal Haulisovi alebo si bol za nim?

Aniy

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 549
    • View Profile
    • AnimeXpo
Re: Logické Systémy
« Reply #177 on: 16.01.2010, 18:07:14 »
to Aniy: si pisal Haulisovi alebo si bol za nim?
bol som, čakal hodinu a potom ma totálne zotrel. Absolútne nič sa mu na zadaniach nepáčilo.


luqash

  • Newbie
  • *
  • Posts: 17
    • View Profile
Re: Logické Systémy
« Reply #178 on: 16.01.2010, 18:19:00 »
to Aniy: si pisal Haulisovi alebo si bol za nim?
bol som, čakal hodinu a potom ma totálne zotrel. Absolútne nič sa mu na zadaniach nepáčilo.

no nic budem musiet ist aj ja za nim lebo zapocet mi stale nezapisal a v podstate uz mi chyba iba spravit skusku z LS ....

domino3d

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 161
    • View Profile
Re: Logické Systémy
« Reply #179 on: 17.01.2010, 02:31:23 »
chalani a baby, keby niekto nechcel ist na nasledujuce skusky z terminov 25 alebo 28, ktore su uz obsadene a chcel uvolnit (vymenit sa so mnou), rad sa vymenim, dajte mi prosim vediet. PM :)
na pondelok 18 som uvolnil jedno miesto ak by mal niekto zaujem
vivat academicus

gabikke

  • Newbie
  • *
  • Posts: 37
    • View Profile
Re: Logické Systémy
« Reply #180 on: 18.01.2010, 15:35:29 »
to ste mali jeden priklad? ci to boli druhe priklady. SLO?
no hej toto bol druhy priklad zo SLO, prvy bol z KLO zadany funkciou
to navaro: mohol by si napisat aspon trosku pribliznejsie k tomu prikladu co sa týka funkcie? co vsetko k nej trebalo. vdaka

gabikke

  • Newbie
  • *
  • Posts: 37
    • View Profile
Re: Logické Systémy
« Reply #181 on: 18.01.2010, 15:45:26 »
nechce niekto vymenit termin? mam na 21veho a chcel by som na 28meho. ak niekto nahodou, tak napiste.

navarro

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 72
    • View Profile
Re: Logické Systémy
« Reply #182 on: 18.01.2010, 15:54:29 »
to ste mali jeden priklad? ci to boli druhe priklady. SLO?
no hej toto bol druhy priklad zo SLO, prvy bol z KLO zadany funkciou
to navaro: mohol by si napisat aspon trosku pribliznejsie k tomu prikladu co sa týka funkcie? co vsetko k nej trebalo. vdaka
Tak ako pisalo ze to treba vyjadrit v roznych formach cize zapises si tu funkciu do pravdivostnej tabulky z nejs vypises sucet implikantov a sucin implicientov, k nim UNDF a UKNF, potom si vyjadris SNDF,IDNF,SKN,IKNF z karnaughovych map, potom urobis QMC algoritmus a cez mriezku vyjadris tiez IDNF, ktora by sa ti mohla a nemusela podobat na tu z Karnaughovych map, prerobis to bud to Sheffera alebo Pierca a urobis schemu NAND alebo NOR obvodu, zalezi od zadania  bv bu

frapko

  • Newbie
  • *
  • Posts: 28
    • View Profile
Re: Logické Systémy
« Reply #183 on: 18.01.2010, 18:07:20 »
Tak dneska asi furt to co iste, 1.priklad: funkcia standardna vsetko UDNF, UKNF, SDNF, SKNF, IDNF, IKNF, QMC, MPI, 1. 2. SNF, 1. 2. PNF schema, mal som formalne chyby ze musi byt "UDNF f: (aB...)" za to mi stiahol bod to aj bola zbytocna strata nezmysel, ale riesil aj take a 2.priklad: Reverzibilne kruhove pocitadlo s periodou 4, je taky priklad aj v *.pdfkach... reverzibilne je take co vie pricitat a aj odcitat -> jednym aj druhym smerom, a ustna najma otazky z druhej casti, subehy kriticke/nekriticke, hazardy, ako riesime tieto veci, samosynchronizacia - to mu trebalo nakreslit taky samosynchrnonizacny clen, perioda synchronizacneho impulzu a tak.

angryturtle

  • Newbie
  • *
  • Posts: 33
    • View Profile
Re: Logické Systémy
« Reply #184 on: 18.01.2010, 19:46:38 »
zdravim...moze mi niekto poradit ako je to vlastne so skuskou z LS?...sklada sa z dvoch casti pisomnej a ustnej...na pisomnej maju byt 2 priklady zo VSETKYCH? zadani?? (KLO,SLO)...a na ustnej len teoria?....
ak je to ma niekto zhromazdene vsetky potrebne materialy na skusku?....ak sa mylim opravte ma prosim....
dakujem za pomoc  :/

radix

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3506
    • View Profile
Re: Logické Systémy
« Reply #185 on: 18.01.2010, 20:48:01 »
ano a vsetky zhromazdene materialy potrebne na skusku su na ftp

P@4k

  • Newbie
  • *
  • Posts: 31
    • View Profile
Re: Logické Systémy
« Reply #186 on: 18.01.2010, 22:57:00 »
Dnes som mal:
1.priklad: f(a, b, c, d) = {2, 5, 6, 11, 14 (0, 1, 10)}
2. priklad:Urobte syntézu elementárneho automatu typu JK na báze elementárneho automatu typu T a
logických členov typu NOR.

LS pokorene  :ropebanana:  :bannana_guitar: :beer1:

deCode666

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 212
    • View Profile
Re: Logické Systémy
« Reply #187 on: 18.01.2010, 23:52:39 »
BOHA, jak tu citam tie zadania uloh, tak vidim LS strasne, ale strasne cierne ...  :o

hijovec

  • Newbie
  • *
  • Posts: 19
    • View Profile
Re: Logické Systémy
« Reply #188 on: 19.01.2010, 03:34:51 »
a lidi aspon je pri ustnej odpovedi kusa mierny ci chce setko do podrobna???

romeo

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 75
    • View Profile
Re: Logické Systémy
« Reply #189 on: 19.01.2010, 04:10:53 »
Dnes som mal:
1.priklad: f(a, b, c, d) = {2, 5, 6, 11, 14 (0, 1, 10)}
2. priklad:Urobte syntézu elementárneho automatu typu JK na báze elementárneho automatu typu T a
logických členov typu NOR.

LS pokorene  :ropebanana:  :bannana_guitar: :beer1:

...takmer to iste len druhy priklad je typu D na baze RS a clenov NAND (najlachsi priklad - jeden vstup jeden vystup , 2 stavy , ziadna tabulka vystupov)

to som mal dneska... za prvy priklad som dostal 13b a za druhy hoci som mal dobre (on sam to povedal) na vynimku ze som zle prepisal jednu jednicku z tabulky prechodov do mapy = 0 b. za cely priklad.
Teoreticke otazky som dostal ako samosynchronizacia, co je EA, hazard , odstranenie oneskorenie v asynchronnych systemoch, kriticky subeh, 2.PNF , a boli este take ze co je podstatny implikant, SDNF, nakreslit strukturu logickeho systemu, ako riesit ulohu asynchronne a synchronne , v com je rozdiel, rezimy cinnosti (fundamentalny, impulzny) , typy EA  , automaty moore a mealy, rozsireny subeh , KNF, implicent ....

na teoreticke som vedel odpovedat ale kedze druhy priklad 0 tak musim zopakovat celu skusku.... s tym ma zabil.... velmi sa tesim hlavne kedze volny termin je iba 8-ho fabruara.. :( :(  fuck tuke  >:(
....in dreams until my death i will wander on ....

markus

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 916
    • View Profile
Re: Logické Systémy
« Reply #190 on: 19.01.2010, 05:51:48 »
ty vole to sa ta tolko pytal? a este k tomu nechapem na co ked ta aj tak poslal domov... asi mal blbu naladu
___________________
Btw jak ste na tom zatial s uspesnostou LSka? vela ludi nezrobilo?
« Last Edit: 19.01.2010, 06:07:01 by markus »

romeo

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 75
    • View Profile
Re: Logické Systémy
« Reply #191 on: 19.01.2010, 06:18:51 »
ty vole to sa ta tolko pytal? a este k tomu nechapem na co ked ta aj tak poslal domov... asi mal blbu naladu
___________________
Btw jak ste na tom zatial s uspesnostou LSka? vela ludi nezrobilo?

tak 15 sme boli....kym som tam bol ja tak 2 spravili....
....in dreams until my death i will wander on ....

Faust

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 156
  • -= Hybrid Terrorist =-
    • View Profile
Re: Logické Systémy
« Reply #192 on: 19.01.2010, 18:43:15 »
"Urobte syntezu obvodu ktory cez den umoznuje uviest zariadenie do cinnosti mistnym vypinacom m iba so suhlasom velina v. V nocnej dobe, ktora je indikovana signalom n je mozne uviest zariadenie do cinnosti vypinacom m aj bez suhlasu velina.Vypnut zariadenie je mozne v lubovolnom case miestnym vypinacom m. RS, NOR" ... tak takyto pekny priklad som dostal. Na prvy pohlad som myslel ze je to jednoduche ale nakoniec som dosiel k tomu ze ako SLO je to velmi divne, podla mna by to bolo ovela vhodnejsie spravit ako KLO. Toto mi teda vobec nesadlo.
..ale druhy priklad nemozes riesit ako KLO nie? ..inac ako by ste riesili tento priklad? 3vstupy, 1 vystup a 2 stavy (s0 - vypnute zariadenie, s1 - zapnute?) ??? na ftpcku nieje vyrieseny ak sa nemylim
This is an invasion of PostHumus!

domino3d

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 161
    • View Profile
Re: Logické Systémy
« Reply #193 on: 19.01.2010, 23:26:50 »
Tak dneska asi furt to co iste, 1.priklad: funkcia standardna vsetko UDNF, UKNF, SDNF, SKNF, IDNF, IKNF, QMC, MPI, 1. 2. SNF, 1. 2. PNF schema, mal som formalne chyby ze musi byt "UDNF f: (aB...)" za to mi stiahol bod to aj bola zbytocna strata nezmysel, ale riesil aj take a 2.priklad: Reverzibilne kruhove pocitadlo s periodou 4, je taky priklad aj v *.pdfkach... reverzibilne je take co vie pricitat a aj odcitat -> jednym aj druhym smerom, a ustna najma otazky z druhej casti, subehy kriticke/nekriticke, hazardy, ako riesime tieto veci, samosynchronizacia - to mu trebalo nakreslit taky samosynchrnonizacny clen, perioda synchronizacneho impulzu a tak.

sory ale Reverzibilne kruhove pocitadlo s periodou 4 je co a kde to je?
vivat academicus

Dante

  • Newbie
  • *
  • Posts: 18
    • View Profile
Re: Logické Systémy
« Reply #194 on: 20.01.2010, 00:06:14 »
Inak ako to vlastne hodnotia ? keby mal niekto priklady vyratane a nevedel velmi teoriu ? Co s nim ? Lebo ajk to tu citam tak ak clvek mal napr. len jeden priklad tak to uz mal veeeelmi nahnute...

radix

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3506
    • View Profile
Re: Logické Systémy
« Reply #195 on: 20.01.2010, 00:10:45 »
je ako kruhove pocitadlo s periodov 4 ALE je tam este moznost pocitat aj dozadu teda ked pri obycajnom mas vstup iba 0/1(neni impulz/je impulz) tak pri reverznom mas este navyse jeden vstup 0/1(dozadu/dopredu)

Inak ako to vlastne hodnotia ? keby mal niekto priklady vyratane a nevedel velmi teoriu ? Co s nim ? Lebo ajk to tu citam tak ak clvek mal napr. len jeden priklad tak to uz mal veeeelmi nahnute...
ja som mal priklady no a teoriu ktora mu nevyhovovala takze si pridem zopaknut iba teoriu(netreba hlasit do maisu) staci prist na skusku rovno

inak nemyslim ze to bolo velmi nahnute on to proste bere ze bude vam to treba na statnice vediet tak pridte zopakovat
« Last Edit: 20.01.2010, 02:49:51 by radix »

hijovec

  • Newbie
  • *
  • Posts: 19
    • View Profile
Re: Logické Systémy
« Reply #196 on: 20.01.2010, 16:00:28 »
lidi chcem sa spytat pri to vazenom sucte co tam scitavate tie premenne P2 je vlastne co... nechapem tomu ... p1 viem vyjadrit ale p2 ani za boha neviem prist na princip co preco s cim?? :(

drtic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 200
    • View Profile
Re: Logické Systémy
« Reply #197 on: 20.01.2010, 16:01:47 »
lidi chcem sa spytat pri to vazenom sucte co tam scitavate tie premenne P2 je vlastne co... nechapem tomu ... p1 viem vyjadrit ale p2 ani za boha neviem prist na princip co preco s cim?? :(

V Syntlogu je to paradne vysvetlene. Aj s videami.
http://bukovec.fei.tuke.sk/projekty/syntlog/

Squirrel_sK

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 170
    • View Profile
Re: Logické Systémy
« Reply #198 on: 20.01.2010, 16:21:13 »
Zdravim, najde sa niekto, kto by chcel ist na skusku 28.1. namiesto 1.2.? rad sa vymenim, mam na LS len 2 dni a to je velmi malo.


//edit: odvdacim sa, povedmze za 3 EUR

//edit2: uz neaktualne
« Last Edit: 21.01.2010, 20:54:13 by Squirrel_sK »
Odkladanie robí ľahkú vec ťažkou a ťažkú vec nemožnou.

hijovec

  • Newbie
  • *
  • Posts: 19
    • View Profile
Re: Logické Systémy
« Reply #199 on: 20.01.2010, 16:54:49 »
lidi chcem sa spytat pri to vazenom sucte co tam scitavate tie premenne P2 je vlastne co... nechapem tomu ... p1 viem vyjadrit ale p2 ani za boha neviem prist na princip co preco s cim?? :(

V Syntlogu je to paradne vysvetlene. Aj s videami.
http://bukovec.fei.tuke.sk/projekty/syntlog/

bratu diki ci boha toto mi pomohlo jak nikdy... vediet tze daco take existuje ta  do pi... ako pre skolkarov... dikkiiiiiii