Author Topic: Architektúry po?íta?ových systémov  (Read 101902 times)

radix

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3506
    • View Profile
Re: Architektúry po?íta?ových systémov
« Reply #200 on: 29.04.2010, 18:22:15 »
mozno sa nikto nevratil zivy :'(

Dodik

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 77
    • View Profile
Re: Architektúry po?íta?ových systémov
« Reply #201 on: 29.04.2010, 18:44:55 »
mozno sa nikto nevratil zivy :'(
:evica:

piton

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 715
    • View Profile
Re: Architektúry po?íta?ových systémov
« Reply #202 on: 29.04.2010, 18:55:21 »
mozno sa nikto nevratil zivy :'(
;D :thumbs-up:
"Iba život, ktorý žijeme pre ostatných, stojí za to." - Albert Einstein

thom

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 92
    • View Profile
Re: Architektúry po?íta?ových systémov
« Reply #203 on: 29.04.2010, 19:50:44 »
No tak pocity z dnesnej skusky: Boli minimalne dve skupiny, mozno aj viac neviem o dvoch som vedel.
Opisovat sa nedalo vobec, kruzili nad nami ako supy.
Prva skupina bola ohladom procesorov, popisat funkcne a riadiace bloky, konkretne uz nepamatam :), druha otazka bola celociselne delenie, algoritmus popisat(neviem ci to znamenalo popisat ho slovne alebo napisat algoritmus), ale boli zadane uz cisla s ktorymi sa ratalo a k druhej otazke este odcitanie,alebo scitanie v inverznom kode.
Druha skupina co mala tak bolo nieco ohladom scitaciek ako funguju, ake existuju, pravdivostne tabulky a druha otazka bola o zretazeni popisat veci, konkretne neviem.

Adam vravel,ze na jedneho si necha tak 5-6 min, no niektori tam bolo aj 20 min, jeden dokonca skoro hodinu :)  takze sa treba pripravit aj na to.
Mne povedal ,ze som pisal nie k veci tak som tam bol asi 1 minutu.

markus

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 916
    • View Profile
Re: Architektúry po?íta?ových systémov
« Reply #204 on: 29.04.2010, 20:03:56 »
a co si dostal ked ti povedal ze si nepisal  k veci? :D

domino3d

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 161
    • View Profile
Re: Architektúry po?íta?ových systémov
« Reply #205 on: 29.04.2010, 20:20:44 »
takze prides nabuduce? a ked bol algoritmus aj cisla tak to jepredsa priklad, a povedali zepriklad nebude :( tak jak je to teraz?

a co si dostal ked ti povedal ze si nepisal  k veci? :D
infarkt  :D
« Last Edit: 29.04.2010, 20:22:53 by Domino3D »
vivat academicus

Dodik

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 77
    • View Profile
Re: Architektúry po?íta?ových systémov
« Reply #206 on: 29.04.2010, 20:59:37 »
takze prides nabuduce? a ked bol algoritmus aj cisla tak to jepredsa priklad, a povedali zepriklad nebude :( tak jak je to teraz?

a co si dostal ked ti povedal ze si nepisal  k veci? :D
infarkt  :D
vyzera to na pondelkovy infarktovy fail :D:D:D

radix

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3506
    • View Profile
Re: Architektúry po?íta?ových systémov
« Reply #207 on: 29.04.2010, 21:15:21 »
to rovno objednajme sanitku k pc centru ze by nas po ustnej kriesili :D

Dodik

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 77
    • View Profile
Re: Architektúry po?íta?ových systémov
« Reply #208 on: 29.04.2010, 21:55:33 »
nema dakto knihu z aps? myslim tu co je v nej teoria...mam z ftp dajaku scanovanu....ale pomaly prichadzam na to ze asi nie je velmi dobra :ohmigod: diikes

deCode666

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 212
    • View Profile
Re: Architektúry po?íta?ových systémov
« Reply #209 on: 30.04.2010, 08:33:56 »
ja len nechapem, ze preco robia kol tych skusok take velka HALO ... nieze aby dali pokoj a brali to s nadhladom teraz, ale nieee ... este budu vydumovat ...  :ohmigod:

mucko

  • Guest
Re: Architektúry po?íta?ových systémov
« Reply #210 on: 30.04.2010, 19:57:12 »
skor z BvI robia take veci... otravuju tí cviciaci jak neviemco.... vyžívajú sa v tom,že majú v rukách náš osud

jim-beam33

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 56
    • View Profile
Re: Architektúry po?íta?ových systémov
« Reply #211 on: 30.04.2010, 20:10:18 »
nevie nikto poradit kt. otazky davaju najcastejsie na skuske? bu bu bu

mucko

  • Guest
Re: Architektúry po?íta?ových systémov
« Reply #212 on: 30.04.2010, 20:19:54 »
vsetko dajte sem :D dufam v kutiku duse,ze tato skuska bude lahka...ze nebudu robit problemy

timwood

  • Guest
Re: Architektúry po?íta?ových systémov
« Reply #213 on: 30.04.2010, 20:28:26 »
davaju na skuske z APS aspon tie otazky ktore zverejnil senor Adam? ..cize ci fakt staci vediet ku konkretnej otazke len to co je v zneni otazky..

Ofinka

  • Newbie
  • *
  • Posts: 37
    • View Profile
Re: Architektúry po?íta?ových systémov
« Reply #214 on: 30.04.2010, 20:38:47 »
No tak pocity z dnesnej skusky: Boli minimalne dve skupiny, mozno aj viac neviem o dvoch som vedel.
Opisovat sa nedalo vobec, kruzili nad nami ako supy.
Prva skupina bola ohladom procesorov, popisat funkcne a riadiace bloky, konkretne uz nepamatam :), druha otazka bola celociselne delenie, algoritmus popisat(neviem ci to znamenalo popisat ho slovne alebo napisat algoritmus), ale boli zadane uz cisla s ktorymi sa ratalo a k druhej otazke este odcitanie,alebo scitanie v inverznom kode.
Druha skupina co mala tak bolo nieco ohladom scitaciek ako funguju, ake existuju, pravdivostne tabulky a druha otazka bola o zretazeni popisat veci, konkretne neviem.

Adam vravel,ze na jedneho si necha tak 5-6 min, no niektori tam bolo aj 20 min, jeden dokonca skoro hodinu :)  takze sa treba pripravit aj na to.
Mne povedal ,ze som pisal nie k veci tak som tam bol asi 1 minutu.


No tak mensia oprava tychto informacii, ja som bola skupina C a mala som taketo otazky:

1. otazka: popisat algoritmus scitania a odcitania v PRC v priamom kode + ilustrovat postup na scitani cisel (+5), (-7) a druha cast bola algoritmus celociselneho delenia +  ilustrovat ho na cislach 13/5.
2. otazka:  nakreslit strukturu procesora, ten veelky zlozity obrazok jeho funkcnych jednotiek registrov a vsetkeho + popisat  casti a  funkcne jednotky procesora (vykonavacia, riadiaca, stykova/komunikacna cast - popisat a kazda z coho sa sklada ).

Pri ustnom skusani sa pytal hlavne na otazky z pisomnej casti len podrobnejsie..


deCode666

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 212
    • View Profile
Re: Architektúry po?íta?ových systémov
« Reply #215 on: 30.04.2010, 20:48:16 »
No tak pocity z dnesnej skusky: Boli minimalne dve skupiny, mozno aj viac neviem o dvoch som vedel.
Opisovat sa nedalo vobec, kruzili nad nami ako supy.
Prva skupina bola ohladom procesorov, popisat funkcne a riadiace bloky, konkretne uz nepamatam :), druha otazka bola celociselne delenie, algoritmus popisat(neviem ci to znamenalo popisat ho slovne alebo napisat algoritmus), ale boli zadane uz cisla s ktorymi sa ratalo a k druhej otazke este odcitanie,alebo scitanie v inverznom kode.
Druha skupina co mala tak bolo nieco ohladom scitaciek ako funguju, ake existuju, pravdivostne tabulky a druha otazka bola o zretazeni popisat veci, konkretne neviem.

Adam vravel,ze na jedneho si necha tak 5-6 min, no niektori tam bolo aj 20 min, jeden dokonca skoro hodinu :)  takze sa treba pripravit aj na to.
Mne povedal ,ze som pisal nie k veci tak som tam bol asi 1 minutu.




No tak mensia oprava tychto informacii, ja som bola skupina C a mala som taketo otazky:

1. otazka: popisat algoritmus scitania a odcitania v PRC v priamom kode + ilustrovat postup na scitani cisel (+5), (-7) a druha cast bola algoritmus celociselneho delenia +  ilustrovat ho na cislach 13/5.
2. otazka:  nakreslit strukturu procesora, ten veelky zlozity obrazok jeho funkcnych jednotiek registrov a vsetkeho + popisat  casti a  funkcne jednotky procesora (vykonavacia, riadiaca, stykova/komunikacna cast - popisat a kazda z coho sa sklada ).

Pri ustnom skusani sa pytal hlavne na otazky z pisomnej casti len podrobnejsie..



Im uz akoze uplne j**e??? ... nielen teoriu, ale zrazu aj priklady treba ... NICE ... kkti, nemam slov

lorddoom

  • Newbie
  • *
  • Posts: 20
    • View Profile
Re: Architektúry po?íta?ových systémov
« Reply #216 on: 30.04.2010, 20:55:26 »
Ofinka  -  inak co si nakoniec dostal z tej skusky ??

VagiClean

  • Newbie
  • *
  • Posts: 30
    • View Profile
Re: Architektúry po?íta?ových systémov
« Reply #217 on: 30.04.2010, 21:18:06 »
Toto fakt nechapem , som pocul ze zopar ludom vyslo 20 bodov zo zapoctu a musel ist na opravak ( fakt nemozne pridat jeden bod,radsej nech bude niekto rok sediet doma kvoli jednemu predmetu).na skuske mala byt teoria a nakoniec tam davaju priklady aj teoriu.Najhorsie na tom je to ze to nie je nic zaujimave ale same hluposti nikdy v zivote nebudem nikomu kreslit ani jeden z tych obrazkov navyse este aj v skriptach je milion chyb tak nechapem co zas robia okolo toho taku vedu alebo co si potrebuju dokazat ..... fakt FAIL  :ringsmiley:

mucko

  • Guest
Re: Architektúry po?íta?ových systémov
« Reply #218 on: 30.04.2010, 21:21:09 »
ta.... ked to budu take kktiny je to u mna bieda potom...  

dokazuju si,ze oni maju titul a maju tu moc rozhodovat o nasich osudoch... horsie jak diktatura,kks... :whacko:
« Last Edit: 30.04.2010, 21:25:18 by mucko »

deCode666

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 212
    • View Profile
Re: Architektúry po?íta?ových systémov
« Reply #219 on: 30.04.2010, 21:24:41 »
jop :) ... podla mna to bude sranda ... uz som v tej faze, ze sa na tom smejem ... to nie je dobre  :puf:  :puf:  :puf:  :puf:  :puf:

tomash

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 144
    • View Profile
Re: Architektúry po?íta?ových systémov
« Reply #220 on: 30.04.2010, 21:52:02 »
ja som externista, z tych skript som sa musel vsetko ucit sam, kym som prisiel na to, co a ako a kym mi doslo, ze skoro v kazdom priklade je chyba, tak som zabil zbytocne kopu casu... proste trapenie... a pridem napisat pisomku, tak dobre, ze mi oci nevyleteli z jamiek... priklady typu, co som nikdy nevidel... ako uzasne... inak nevie niekto, aky priklad daval ing.adam na opravaku?

no a k tym debilinam, tazko je sa k tomu vobec vyjadrovat, take problemy a pritom to je o hovne predmet... keby bol volitelny, tak si ho nikto neda... aspon keby si sadli na skuske na rit a pozerali von oknom, ako napr. prof. kollar, ale sliedia jak supi... mesiac pred bc. a taketo problemy z takeho zbytocneho predmetu  :whacko:

deCode666

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 212
    • View Profile
Re: Architektúry po?íta?ových systémov
« Reply #221 on: 30.04.2010, 22:22:36 »
jak zbytocny?   ;D kazdy predmet je dolezity ... momentalne si nespomeniem na priklad, ale urcite su vsetky dolezite  :evica:

radix

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3506
    • View Profile
Re: Architektúry po?íta?ových systémov
« Reply #222 on: 30.04.2010, 22:25:35 »
ja viem, no predsa.. hmm .. noooo .. tiez si nespomenie ktory :D

bludar

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 60
    • View Profile
Re: Architektúry počítačových systémov
« Reply #223 on: 30.04.2010, 23:21:53 »
Pre tych ktori nepoculi alebo neboli na poslednej prednaske Adam sa vyjadril citujem: Priklady nebudu, ale moze sa objavit zadanie typu- Ilustrujte algoritmus delenia s cislami 15 a 3. A BTW neviem naco tu nadavate, ved ked vies algoritmus, vies aj zapis tak aky je problem potom vydelit 2 cisla resp. scitat odcitat.  ??? Ja praveze v kutiku duse verim, ze dostanem nejaky algoritmus a nie nejaku bludnu teoriu ze co je Informacna spolocnost alebo co je Informatizacia a podobne...
« Last Edit: 30.04.2010, 23:34:13 by bludar »

andy

  • Newbie
  • *
  • Posts: 49
    • View Profile
Re: Architektúry po?íta?ových systémov
« Reply #224 on: 01.05.2010, 00:08:38 »
jop :) ... podla mna to bude sranda ... uz som v tej faze, ze sa na tom smejem ... to nie je dobre  :puf:  :puf:  :puf:  :puf:  :puf:
presne to iste zazivam aj ja.. citam si prvu prednasku a zrazu sa pozrem ze ma 46 stran  a ja som na 8, som sa zacal tak smiat z toho.. :D :D :D :D :D ;D :D ;D ak: :D