Author Topic: ZSwI  (Read 124025 times)

Ing. nemtom

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 7709
  • lofr dyslektik
    • View Profile
Re: ZSwI
« Reply #300 on: 13.01.2008, 22:30:09 »
taký priblblý kweščn.. Ktorým smerom sa značia include a extend tie šípky?? U include v smere k tomu, čo dávam naviac alebo smerom od toho? A v extend v smere toho čo je naviac, alebo v smere od toho?
Please, ja som z toho už magoooooor!!!!! :whacko:

toto by tiez malo pomoct:
extend
=====
psicho mal sex so psom -----extend-----> psicho mal sex

include
=====
psicho mal sex -----include---->psicho si stiahol trenky


extend je nieco ako dedicnost, include to je nieco ako dekompozicia
brix will be shat

ywetka

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1972
    • View Profile
    • ywetka @ MySpace
Re: ZSwI
« Reply #301 on: 13.01.2008, 22:35:54 »
to, ze rata to ako cisco bola poznamka k tomu, ze niekto kecal, ze ak jednu odpoved (trebars z troch moznych) zabudnes, tak mas odpoved zaratanu ako nulu, lebo je neuplna... tak to aj malo byt povodne.
a tiez, ze cisco je fasa, lebo za neuplne odpovede ti da aspon ciastocne body... tak na to som reagovala, ze ratane budu body ako v cisco (pripad neuplnej odpovede)... ak mas jednu zle, tak mas nulu, tak ako sa to pisalo... myslim, ze oproti povodnej prisnej variante, je to stale prijemna zmena :D. cize hlaska dost vythrnuta z kontextu.
a spravne odpovede samozrejme nemas napisane, akoze kolko mas dat... chceli sme najprv, ale potom je to az neskutocne primitivne... teraz je to velmi lahke, s poctom spravnych odpovedi by to bol az vysloveny primitivizmus. a zasa nejaku vahu by to malo mat, kedze sa jedna o skusku.
nie su to totiz take otazky ako v ciscu, ze bez poctu spravnych odpovedi by to bol riadny hardcore... zasa neporovnavajte neporovnatelne ;)
« Last Edit: 13.01.2008, 22:38:06 by ywetka »
~~Was mich nicht umbringt, macht mich stärker.~~
При́п'ять, мы никогда не будем забывать Вас.

pUf

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4931
  • guess who's back :D
    • View Profile
Re: ZSwI
« Reply #302 on: 13.01.2008, 22:40:55 »
to, ze rata to ako cisco bola poznamka k tomu, ze niekto kecal, ze ak jednu odpoved (trebars z troch moznych) zabudnes, tak mas odpoved zaratanu ako nulu, lebo je neuplna... tak to aj malo byt povodne.
a tiez, ze cisco je fasa, lebo za neuplne odpovede ti da aspon ciastocne body... tak na to som reagovala, ze ratane budu body ako v cisco (pripad neuplnej odpovede)... ak mas jednu zle, tak mas nulu, tak ako sa to pisalo... myslim, ze oproti povodnej prisnej variante, je to stale prijemna zmena :D. cize hlaska dost vythrnuta z kontextu.
a spravne odpovede samozrejme nemas napisane, akoze kolko mas dat... chceli sme najprv, ale potom je to az neskutocne primitivne... teraz je to velmi lahke, s poctom spravnych odpovedi by to bol az vysloveny primitivizmus. a zasa nejaku vahu by to malo mat, kedze sa jedna o skusku.
nie su to totiz take otazky ako v ciscu, ze bez poctu spravnych odpovedi by to bol riadny hardcore... zasa neporovnavajte neporovnatelne ;)

mna to potom napadlo ze sa to tykalo toho.. okeej beriem s5 :P

no ked mam pravdu povedat cisco sa mi zdalo jednoduchsie :D

ked nebudem daco vediet a mi pomozes tak ti potom zahram na gitare aku pesnicku budes chciet.. aj od slipknotu moze byt :D alebo nacvicime specialne preteba s kapelou :D
pUf :zuzka: ywetku (teh one and only :D)
~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~
Support my band :) :P
bandzone
facebook

mishelka

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4269
  • Bacikova, nie Kreutzova. Bacikova!! :D
    • View Profile
Re: ZSwI
« Reply #303 on: 13.01.2008, 23:00:25 »
taký priblblý kweščn.. Ktorým smerom sa značia include a extend tie šípky?? U include v smere k tomu, čo dávam naviac alebo smerom od toho? A v extend v smere toho čo je naviac, alebo v smere od toho?
Please, ja som z toho už magoooooor!!!!! :whacko:

toto by tiez malo pomoct:
extend
=====
psicho mal sex so psom -----extend-----> psicho mal sex

include
=====
psicho mal sex -----include---->psicho si stiahol trenky


extend je nieco ako dedicnost, include to je nieco ako dekompozicia
ďakujem, už to chápem 100%-tne :D

UPDATE: mne už z toho fakt šibe.. Čitam: Znamienko # pred atribútom alebo operáciou znamená, že trieda alebo atribút je prístupný len tiede, do ktorej patrí a triedam z nej ODVEDENÝCH  :ohmigod: :whacko: bu
« Last Edit: 13.01.2008, 23:07:08 by mishela »
  

#define TRUE FALSE //Happy debugging suckers :D

kane77

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 886
    • View Profile
Re: ZSwI
« Reply #304 on: 13.01.2008, 23:07:46 »
taký priblblý kweščn.. Ktorým smerom sa značia include a extend tie šípky?? U include v smere k tomu, čo dávam naviac alebo smerom od toho? A v extend v smere toho čo je naviac, alebo v smere od toho?
Please, ja som z toho už magoooooor!!!!! :whacko:

toto by tiez malo pomoct:
extend
=====
psicho mal sex so psom -----extend-----> psicho mal sex

include
=====
psicho mal sex -----include---->psicho si stiahol trenky


extend je nieco ako dedicnost, include to je nieco ako dekompozicia
vsetko je hned jasnejsie ked si psicho stiahne trenky  :laugh:


btw.. preco nejde moodle? som si chcel pozriet niektore prezentacie...
A: Because it messes up the order in which people normally read text.
Q: Why is top-posting such a bad thing?
A: Top-posting.
Q: What is the most annoying thing in e-mail?

buhehe

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1583
    • View Profile
Re: ZSwI
« Reply #305 on: 13.01.2008, 23:18:41 »
sfuknite ma ale sa xcem opytat co je ludskou recou uroven dekompozicie....resp najnizsia / najvyssia uroven dekompozicie...thx

Ing. nemtom

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 7709
  • lofr dyslektik
    • View Profile
Re: ZSwI
« Reply #306 on: 13.01.2008, 23:19:20 »
mne uz ani vcera nesiel moodle dpc, to bude tiez IS-like system
brix will be shat

Ing. nemtom

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 7709
  • lofr dyslektik
    • View Profile
Re: ZSwI
« Reply #307 on: 13.01.2008, 23:21:48 »
sfuknite ma ale sa xcem opytat co je ludskou recou uroven dekompozicie....resp najnizsia / najvyssia uroven dekompozicie...thx

mas clovek->muzi->od12do30rokov->psicho

cim abstraktnejsi pojem to je, tym nizsia je uroven dekompozicie, dekompozicia je to ze z niecoho abstraktneho sa robi nieco konkretne, cize podla mojho chapania je najvyssia urovek dekompozicie v tomto pripade psicho, najnizsia je clovek (presnejsie by to malo byt tak ze z clovek ide sipka aj na zeny.. ale nechce sa mi to kreslit:P )
brix will be shat

pUf

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4931
  • guess who's back :D
    • View Profile
Re: ZSwI
« Reply #308 on: 13.01.2008, 23:42:10 »
ja to chapem ako rozklad.. uz to slovo dekompozicia mi to tak naznacuje :D

napr mame diagram stavov a vieme ho dekomponovat na jemnejsi (teda podrobnejsi), cize rozlozit na mensie casti.. tak si to ja predstavujem. myslim ze sa to nevylucuje s nemtomovym vykladom. snad :)

a som sa chcel opytat ci SCD teda structured chart diagram (diagram modularnej struktury pozn. prekladatela) je Funkcny alebo Riadiaci model lebo raz je tam a raz tam kto sa v tom ma vyznat? :(
pUf :zuzka: ywetku (teh one and only :D)
~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~
Support my band :) :P
bandzone
facebook

Ing. nemtom

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 7709
  • lofr dyslektik
    • View Profile
Re: ZSwI
« Reply #309 on: 13.01.2008, 23:43:35 »
jj dekompozicia je rozklad, som nevedel najst spravne slovo nato:D
brix will be shat

bliky

  • Guest
Re: ZSwI
« Reply #310 on: 13.01.2008, 23:46:12 »
heeej... ale bral by som taku poznamku ako ma Cisco, ze "zaskrtnite x-odpovedi" (za x sa samozrejme dosadzuje cislo ;) ) ... nemohlo by to tak byt?

jj tak to uz by sa aj dala ta skuska mozno potom...

2 ywetka: no neviem ci by to bolo az take primitivne s tym poctom odpovedi (bol som teraz na skuske z OS a tam to bolo presne takto a zeby mi to nejako zvlast pomohlo sa povedat neda...) a to ze uz aj teraz je to celkom lahke tak to ti poviem zajtra... ci hej alebo nie...?!  :j_huh:

pUf

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4931
  • guess who's back :D
    • View Profile
Re: ZSwI
« Reply #311 on: 13.01.2008, 23:48:33 »
este k dekompozici: skripta strana 3 (hned prva strana pedeefka) dole je co to je dekompozicia :P pise sa tam konkretne o dekompozicii systemu, ale nam ide o princip :D
pUf :zuzka: ywetku (teh one and only :D)
~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~
Support my band :) :P
bandzone
facebook

bliky

  • Guest
Re: ZSwI
« Reply #312 on: 14.01.2008, 00:28:55 »
aaa... uz mi to ide hore krkom... a koniec ZSI... uz neriesim viac... uvidime jak to jutro dopadne...  ah:

ps: a zevraj "zaklady" softveroveho inzinierstva... to asi take "zaklady" jak ked boli "zaklady" informatiky...  bu (ja som si pod tym pojmom "zaklady" predstavoval nieco jednoduchsie, neviem jak vy ostatni...)
« Last Edit: 14.01.2008, 00:32:00 by bliky »

Ing. nemtom

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 7709
  • lofr dyslektik
    • View Profile
Re: ZSwI
« Reply #313 on: 14.01.2008, 00:30:38 »
si potom zapamataj otazky dajake
brix will be shat

buhehe

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1583
    • View Profile
Re: ZSwI
« Reply #314 on: 14.01.2008, 00:39:33 »
nevem ale podla mna to bude prd platne ked moodle vygeneruje na dalsi test ine otazky.....moze sa stat ze budu daktore take iste ale test ala PG zapoctovka  by som necakal...

Ing. nemtom

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 7709
  • lofr dyslektik
    • View Profile
Re: ZSwI
« Reply #315 on: 14.01.2008, 00:41:49 »
aha fakt, ale neva, len si pekne zapamataj:D
brix will be shat

ywetka

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1972
    • View Profile
    • ywetka @ MySpace
Re: ZSwI
« Reply #316 on: 14.01.2008, 00:43:14 »
treba nieco vediet aj k information liquidity model, free model, xml model, multidiamensional pdm?? to su take v power designeri, s ktorymi sa nerobilo na cvikach a nemam sajnu o nich :emot-rolleyes:

nie.. netreba ;)
~~Was mich nicht umbringt, macht mich stärker.~~
При́п'ять, мы никогда не будем забывать Вас.

pUf

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4931
  • guess who's back :D
    • View Profile
Re: ZSwI
« Reply #317 on: 14.01.2008, 00:53:14 »
a som sa chcel opytat ci SCD teda structured chart diagram (diagram modularnej struktury pozn. prekladatela) je Funkcny alebo Riadiaci model lebo raz je tam a raz tam kto sa v tom ma vyznat? :(

pUf :zuzka: ywetku (teh one and only :D)
~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~
Support my band :) :P
bandzone
facebook

ywetka

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1972
    • View Profile
    • ywetka @ MySpace
Re: ZSwI
« Reply #318 on: 14.01.2008, 01:00:36 »
ja to chapem ako rozklad.. uz to slovo dekompozicia mi to tak naznacuje :D

napr mame diagram stavov a vieme ho dekomponovat na jemnejsi (teda podrobnejsi), cize rozlozit na mensie casti.. tak si to ja predstavujem. myslim ze sa to nevylucuje s nemtomovym vykladom. snad :)

a som sa chcel opytat ci SCD teda structured chart diagram (diagram modularnej struktury pozn. prekladatela) je Funkcny alebo Riadiaci model lebo raz je tam a raz tam kto sa v tom ma vyznat? :(

ak sa nemylim, SCD je funkcnym modelom - zobrazuje len modularnu strukturu a ziadne podmienky, stavy ci sposoby, akym by bolo mozne tuto strukturu ci chovanie menit. dobrym prikladom na typicky riadiaci model je konecnostavovy automat - tam je jasne naznacena cela podstata fungovania automatu, jeho struktura naopak vobec nie (vacsinou).

a to, ze moodle nejde... mal by zacat vraj ist po polnoci, cez vikendy sa to zvykne vraj babrat. dufam, ze pojde, testy su len na moodli :)
~~Was mich nicht umbringt, macht mich stärker.~~
При́п'ять, мы никогда не будем забывать Вас.

bliky

  • Guest
Re: ZSwI
« Reply #319 on: 14.01.2008, 01:06:51 »
predsa len este jedna otazocka na ywetku: v pripade ze dana otazka bude mat jednu spravnu odpoved, je pri nej radiobutton alebo aj tam je chceckbox...?!  :lb:

ywetka

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1972
    • View Profile
    • ywetka @ MySpace
Re: ZSwI
« Reply #320 on: 14.01.2008, 01:11:09 »
checkbox... pokial nie je zjavne viditelne, ze je mozna LEN jedna odpoved  :j_undecided:
~~Was mich nicht umbringt, macht mich stärker.~~
При́п'ять, мы никогда не будем забывать Вас.

pUf

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4931
  • guess who's back :D
    • View Profile
Re: ZSwI
« Reply #321 on: 14.01.2008, 01:15:12 »
jou dakujem. lebo v prednaskach je aj v RM aj FM zaradeny.

hura ruski hax0rz haxli mudel, zajtra dostaneme vsetci Acka  bp :D

este k tomu si poprosim vyjadrenie :D

ked nebudem daco vediet a mi pomozes tak ti potom zahram na gitare aku pesnicku budes chciet.. aj od slipknotu moze byt :D alebo nacvicime specialne preteba s kapelou :D

plati? :)  wait and bleed? anarchy in the uk? nikdy to tak nebude? basket case? vyber si.. len nech mam aspon E  ak: joj keby som bol vedel vypytal by som si od dorotky autogram ked som ju videl v bare aj s whiskeym :(
pUf :zuzka: ywetku (teh one and only :D)
~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~
Support my band :) :P
bandzone
facebook

ywetka

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1972
    • View Profile
    • ywetka @ MySpace
Re: ZSwI
« Reply #322 on: 14.01.2008, 01:20:40 »
jou dakujem. lebo v prednaskach je aj v RM aj FM zaradeny.

hura ruski hax0rz haxli mudel, zajtra dostaneme vsetci Acka  bp :D

este k tomu si poprosim vyjadrenie :D

ked nebudem daco vediet a mi pomozes tak ti potom zahram na gitare aku pesnicku budes chciet.. aj od slipknotu moze byt :D alebo nacvicime specialne preteba s kapelou :D

plati? :)  wait and bleed? anarchy in the uk? nikdy to tak nebude? basket case? vyber si.. len nech mam aspon E  ak: joj keby som bol vedel vypytal by som si od dorotky autogram ked som ju videl v bare aj s whiskeym :(

tak si vyberam basket case, to mi zdvihne zarucene naladu vzdy, nech ju mam akokolvek do**** :)   bp
~~Was mich nicht umbringt, macht mich stärker.~~
При́п'ять, мы никогда не будем забывать Вас.

ywetka

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1972
    • View Profile
    • ywetka @ MySpace
Re: ZSwI
« Reply #323 on: 14.01.2008, 01:24:32 »
mam otazku, v slajdoch bol SCD priradeny k funkcnemu, ale aj k riadiacemu modelu a STD tiez, patria naozaj obidva k obidvom alebo je tam nejaka ryza?
(heh a teraz kukam, ze to uz bolo rozoberane, to scd, ale std chcem tiez vediet)

STD - vidime, ako objekty vznikaju, ako zanikaju, za akym ucelom a akym sposobom (typ spravy) spolu komunikuju... cize i'd go definitely for Riadiaci, ked uz si mam vybrat :).
« Last Edit: 14.01.2008, 01:26:22 by ywetka »
~~Was mich nicht umbringt, macht mich stärker.~~
При́п'ять, мы никогда не будем забывать Вас.

Ing.Veduci

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2033
  • Ucit sa, ucit sa, ucit sa...
    • View Profile
Re: ZSwI
« Reply #324 on: 14.01.2008, 01:25:22 »
jou dakujem. lebo v prednaskach je aj v RM aj FM zaradeny.

hura ruski hax0rz haxli mudel, zajtra dostaneme vsetci Acka  bp :D

este k tomu si poprosim vyjadrenie :D

ked nebudem daco vediet a mi pomozes tak ti potom zahram na gitare aku pesnicku budes chciet.. aj od slipknotu moze byt :D alebo nacvicime specialne preteba s kapelou :D

plati? :)  wait and bleed? anarchy in the uk? nikdy to tak nebude? basket case? vyber si.. len nech mam aspon E  ak: joj keby som bol vedel vypytal by som si od dorotky autogram ked som ju videl v bare aj s whiskeym :(

lo vidim, ze si tiez cital neoficialne info :D
Co bolo, to bolo. Terazky som Ing.Veduci
Predpokladám, že väčšina z vás má doma počítač. Buď to, alebo ste si túto stránku vycucali z vredu na nohe.