Author Topic: ZSwI  (Read 124067 times)

DeeL

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4275
  • There is no place like ::1
    • View Profile
Re: ZSwI
« Reply #275 on: 12.01.2008, 23:46:22 »
tak z mojho pohladu to je tak, ze bud je to kreslene s rozdielnym sposobom kreslenia a predstavuje to to iste, ale skor sa da povedat, ze to kde smeruje sipka, tak potom ako pri asociacii, ze ked tam asi neni sipka, tak to je tak, ze sa poznaju objekty navzajom, ak je sipka, tak len v smere sipky... ale skor som za to, ze ta sipka je tam rozumnejsia...

Múdri sa naučia od hlupákov viac, ako sa hlúpi poučia z príkladu múdrych.
(Marcus Porcius C. Cato)
It's not that I'm so smart, it's just that I stay with problems longer.
(Albert Einstein)

Hi yourself ;)

libra

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 407
    • View Profile
Re: ZSwI
« Reply #276 on: 12.01.2008, 23:55:21 »
POdla mna to je tak, ze z jednej starny je to taka sipka, z druhej strany je to onaka sipka... jeden voci druhemu ma isty vztah, a ten druhy voci tomu prvemu ma tiez nejaky vztah... a aby sa nepisali dve ciary, tak sa tam dava len jedna ciara, ale so sipkami na obidvoch koncoch :)   

pUf

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4931
  • guess who's back :D
    • View Profile
Re: ZSwI
« Reply #277 on: 13.01.2008, 01:20:52 »
tak z mojho pohladu to je tak, ze bud je to kreslene s rozdielnym sposobom kreslenia a predstavuje to to iste, ale skor sa da povedat, ze to kde smeruje sipka, tak potom ako pri asociacii, ze ked tam asi neni sipka, tak to je tak, ze sa poznaju objekty navzajom, ak je sipka, tak len v smere sipky... ale skor som za to, ze ta sipka je tam rozumnejsia...

nevjem co sisi dal ale ja to chcem tiez   :j_laugh:


no takze to vyzera takto, som sa dopatral ze ked taham od A ku B tak <> je pri A a --> pri B a ked zmenim container tak zmizne -> a <> sa supne na druhu stranu. ale velmi mudrejsi nesom :D

« Last Edit: 13.01.2008, 01:30:27 by pUf »
pUf :zuzka: ywetku (teh one and only :D)
~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~
Support my band :) :P
bandzone
facebook

DeeL

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4275
  • There is no place like ::1
    • View Profile
Re: ZSwI
« Reply #278 on: 13.01.2008, 01:29:48 »
ked si v tomto topicu, tak predpokladam, ze si to davas... vola sa to rozne texty zo ZSwI

Múdri sa naučia od hlupákov viac, ako sa hlúpi poučia z príkladu múdrych.
(Marcus Porcius C. Cato)
It's not that I'm so smart, it's just that I stay with problems longer.
(Albert Einstein)

Hi yourself ;)

pUf

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4931
  • guess who's back :D
    • View Profile
Re: ZSwI
« Reply #279 on: 13.01.2008, 01:31:23 »
ked si v tomto topicu, tak predpokladam, ze si to davas... vola sa to rozne texty zo ZSwI

ale na mna neposobi :(  bn
pUf :zuzka: ywetku (teh one and only :D)
~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~
Support my band :) :P
bandzone
facebook

DeeL

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4275
  • There is no place like ::1
    • View Profile
Re: ZSwI
« Reply #280 on: 13.01.2008, 01:34:12 »
davaj vacsie davky... asi malo toho beries na naraz ;)

Múdri sa naučia od hlupákov viac, ako sa hlúpi poučia z príkladu múdrych.
(Marcus Porcius C. Cato)
It's not that I'm so smart, it's just that I stay with problems longer.
(Albert Einstein)

Hi yourself ;)

psicho

  • VIP
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3173
  • Markus[pSicho]Fesi
    • View Profile
    • codemazing
Re: ZSwI
« Reply #281 on: 13.01.2008, 01:34:34 »
ta lebo to snupes alebo papas, ato treba pichat intravenozne, aby nastal skoro ucinok
read my blog> www.codemazing.com <read my blog

Ing.Veduci

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2033
  • Ucit sa, ucit sa, ucit sa...
    • View Profile
Re: ZSwI
« Reply #282 on: 13.01.2008, 01:40:41 »
ta sipocka na konci sa vola navigability a definicia navigability je:
Indicates whether or not information can be transmitted between the two objects linked by the relationship, tha neviem ci si to z toho dajak vydedukujes, co to je...

podla mna triedaA <>----> triedaB je o tom, ze A ma pristup k nejakym info z B, ale kua jakym a jak...? taka definicia jak pod ma z boku... :)

chcelo by to odbornicku na slovo vzatu = Ywetku, ale akosi sa tu uz davno neukazala (asi postuje len v pracovnej dobe :D )
Co bolo, to bolo. Terazky som Ing.Veduci
Predpokladám, že väčšina z vás má doma počítač. Buď to, alebo ste si túto stránku vycucali z vredu na nohe.

pUf

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4931
  • guess who's back :D
    • View Profile
Re: ZSwI
« Reply #283 on: 13.01.2008, 02:01:01 »
mozte si skusit v PD ze ta sipka je tam podla toho ako to natiahnete.. tak ako som pisal.. ze natiahnem od A ku B tak: A<>---->B a potom zmenim kontajner tak: A----<>B
ale keby som dal nazaciatku od B smerom k A tak: A<---<>B a zas ked zmenim tak: A<>----B

mf snad take podrobne otazky nebudu
pUf :zuzka: ywetku (teh one and only :D)
~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~
Support my band :) :P
bandzone
facebook

Ing.Veduci

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2033
  • Ucit sa, ucit sa, ucit sa...
    • View Profile
Re: ZSwI
« Reply #284 on: 13.01.2008, 02:38:17 »
1. contains nie je kontainer, ale vztah typu Obsahuje .... A obsahuje B resp B obsahuje A .... v zmysle celok a cast => celok obsahuje cast ..... v podstate ten celok sa da nazvat "kontainer", ked chces a moze obsahovat tu cast ... to tu pisem len zeby moja dusa bolo spokojna...  :D

2. ta sipka sa da zrusit aj tak, ze dvojkliknes na kompoziciu napr a pojdes na tab Detail a odkliknes Navigable pri tej tride ked mas sipocku...

3. spravny pristup ... mf
Co bolo, to bolo. Terazky som Ing.Veduci
Predpokladám, že väčšina z vás má doma počítač. Buď to, alebo ste si túto stránku vycucali z vredu na nohe.

ywetka

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1972
    • View Profile
    • ywetka @ MySpace
Re: ZSwI
« Reply #285 on: 13.01.2008, 16:09:43 »
k tomu extend... psicho to vysvetlil velmi dobre ;) tak to aj je...  :h_wink:
k tej sipke - je to len zalezitost notacie, ktoru pouziva ten ktory CASE program. sipkou sa normalne oznacuje tzv. navigovatelnost, ale v pripade agregacie/kompozicie je to jasne, vacsinou ju ani uvadzat netreba, lebo moze byt len jednym smerom... prave preto to niektore programy vykresluju a ine nie, inak je to uplne jedno ;)
~~Was mich nicht umbringt, macht mich stärker.~~
При́п'ять, мы никогда не будем забывать Вас.

bliky

  • Guest
Re: ZSwI
« Reply #286 on: 13.01.2008, 16:30:32 »
k tomu extend... psicho to vysvetlil velmi dobre ;) tak to aj je...  :h_wink:
k tej sipke - je to len zalezitost notacie, ktoru pouziva ten ktory CASE program. sipkou sa normalne oznacuje tzv. navigovatelnost, ale v pripade agregacie/kompozicie je to jasne, vacsinou ju ani uvadzat netreba, lebo moze byt len jednym smerom... prave preto to niektore programy vykresluju a ine nie, inak je to uplne jedno ;)

dakujeme ywetka!!! :)

kane77

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 886
    • View Profile
Re: ZSwI
« Reply #287 on: 13.01.2008, 17:41:02 »
k tomu extend... psicho to vysvetlil velmi dobre ;) tak to aj je...  :h_wink:
k tej sipke - je to len zalezitost notacie, ktoru pouziva ten ktory CASE program. sipkou sa normalne oznacuje tzv. navigovatelnost, ale v pripade agregacie/kompozicie je to jasne, vacsinou ju ani uvadzat netreba, lebo moze byt len jednym smerom... prave preto to niektore programy vykresluju a ine nie, inak je to uplne jedno ;)
a to akoze kompozicia nemoze byt obojsmerna navigovatelnost?
A: Because it messes up the order in which people normally read text.
Q: Why is top-posting such a bad thing?
A: Top-posting.
Q: What is the most annoying thing in e-mail?

ywetka

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1972
    • View Profile
    • ywetka @ MySpace
Re: ZSwI
« Reply #288 on: 13.01.2008, 17:50:14 »
k tomu extend... psicho to vysvetlil velmi dobre ;) tak to aj je...  :h_wink:
k tej sipke - je to len zalezitost notacie, ktoru pouziva ten ktory CASE program. sipkou sa normalne oznacuje tzv. navigovatelnost, ale v pripade agregacie/kompozicie je to jasne, vacsinou ju ani uvadzat netreba, lebo moze byt len jednym smerom... prave preto to niektore programy vykresluju a ine nie, inak je to uplne jedno ;)
a to akoze kompozicia nemoze byt obojsmerna navigovatelnost?

 :j_huh: nechapacka... ale aj tak, otazkou bolo, ci je nejaky rozdiel medzi -----<> a <-----<>  . a ten tam, pokial je mi zname, nie je. pri kompozicii taky tak.
~~Was mich nicht umbringt, macht mich stärker.~~
При́п'ять, мы никогда не будем забывать Вас.

bliky

  • Guest
Re: ZSwI
« Reply #289 on: 13.01.2008, 18:13:25 »
aproppo, agregacia sa chape ako "cast-celok" ???

cast-celok nieje nahodou generalizacia alias dedicnost??? ved celok atributov rodica (ktore su public or protected) je cast atributov potomka nie...?!

Ing. nemtom

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 7709
  • lofr dyslektik
    • View Profile
Re: ZSwI
« Reply #290 on: 13.01.2008, 18:15:16 »
cast-celok urcite nie je generalizacia, generalizacia je o tom ze z niecoho abstraktneho sa dostavas k niecomu normalne jasnemu, napr mas geometricky tvae -> stvoruholnik -> stvorec, cast-celok je o tom ze nieco sa sklada z niecoho napr kniznica sa sklada z knih (omg jake priklady:D)
brix will be shat

ywetka

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1972
    • View Profile
    • ywetka @ MySpace
Re: ZSwI
« Reply #291 on: 13.01.2008, 18:17:55 »
presne... cast-celok sa tyka agregacnych vztahov..
~~Was mich nicht umbringt, macht mich stärker.~~
При́п'ять, мы никогда не будем забывать Вас.

bliky

  • Guest
Re: ZSwI
« Reply #292 on: 13.01.2008, 18:19:17 »
cast-celok urcite nie je generalizacia, generalizacia je o tom ze z niecoho abstraktneho sa dostavas k niecomu normalne jasnemu, napr mas geometricky tvae -> stvoruholnik -> stvorec, cast-celok je o tom ze nieco sa sklada z niecoho napr kniznica sa sklada z knih (omg jake priklady:D)

aha dobre, zas som o nieco mudrejsi... :)

kane77

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 886
    • View Profile
Re: ZSwI
« Reply #293 on: 13.01.2008, 18:26:49 »
k tomu extend... psicho to vysvetlil velmi dobre ;) tak to aj je...  :h_wink:
k tej sipke - je to len zalezitost notacie, ktoru pouziva ten ktory CASE program. sipkou sa normalne oznacuje tzv. navigovatelnost, ale v pripade agregacie/kompozicie je to jasne, vacsinou ju ani uvadzat netreba, lebo moze byt len jednym smerom... prave preto to niektore programy vykresluju a ine nie, inak je to uplne jedno ;)
a to akoze kompozicia nemoze byt obojsmerna navigovatelnost?

 :j_huh: nechapacka... ale aj tak, otazkou bolo, ci je nejaky rozdiel medzi -----<> a <-----<>  . a ten tam, pokial je mi zname, nie je. pri kompozicii taky tak.
eh.. myslel som ze pri kompozicii/agregacii podla mna ma vyznam ta sipocka... lebo moze byt aj pripad ze mas dve triedy ktore vzajomne obsahuju referencie na seba.. nevyuziva sa to sice casto ale moze to byt podla mna... alebo sa mylim?
A: Because it messes up the order in which people normally read text.
Q: Why is top-posting such a bad thing?
A: Top-posting.
Q: What is the most annoying thing in e-mail?

kane77

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 886
    • View Profile
Re: ZSwI
« Reply #294 on: 13.01.2008, 18:33:43 »
dobre beriem spat.. v takom pripade asi uz nemoze byt rec o agregacii/kompozicii ale iba o asociacii
A: Because it messes up the order in which people normally read text.
Q: Why is top-posting such a bad thing?
A: Top-posting.
Q: What is the most annoying thing in e-mail?

libra

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 407
    • View Profile
Re: ZSwI
« Reply #295 on: 13.01.2008, 19:59:06 »
http://hornad.fei.tuke.sk/~toth/oop/UvodUml/OOP%20cvicenia%20-%20Uvod%20UML.html     snad to niekomu pomoze - dobre miesto, kde zacat, bez zbytocnych blbosti...

pUf

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4931
  • guess who's back :D
    • View Profile
Re: ZSwI
« Reply #296 on: 13.01.2008, 20:54:55 »
neni to tak... malo byt, ale neni... inak by v pondelok nespravilo podstatne viac ludi... moodle to rata ako cisco... cize chill out everybody
ha jaky stary post som ja teraz vytiahol.. ale sme hovorili so psichom na icq ze jak test toto hento tamto .. tak som trocha pohladal jak ste sa tu o tom bavili.

mne sa zda ze cisco testy boli tak ze 3 dobre+1zle = stale nejake body kdezto moodle 3dobre+1zle = stale nejak body*0 = velke gulate nic
no neviem.. zajtra zistime :(
pUf :zuzka: ywetku (teh one and only :D)
~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~
Support my band :) :P
bandzone
facebook

DeeL

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4275
  • There is no place like ::1
    • View Profile
Re: ZSwI
« Reply #297 on: 13.01.2008, 21:27:00 »
heeej... ale bral by som taku poznamku ako ma Cisco, ze "zaskrtnite x-odpovedi" (za x sa samozrejme dosadzuje cislo ;) ) ... nemohlo by to tak byt?

Múdri sa naučia od hlupákov viac, ako sa hlúpi poučia z príkladu múdrych.
(Marcus Porcius C. Cato)
It's not that I'm so smart, it's just that I stay with problems longer.
(Albert Einstein)

Hi yourself ;)

mishelka

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4269
  • Bacikova, nie Kreutzova. Bacikova!! :D
    • View Profile
Re: ZSwI
« Reply #298 on: 13.01.2008, 21:57:53 »
taký priblblý kweščn.. Ktorým smerom sa značia include a extend tie šípky?? U include v smere k tomu, čo dávam naviac alebo smerom od toho? A v extend v smere toho čo je naviac, alebo v smere od toho?
Please, ja som z toho už magoooooor!!!!! :whacko:
  

#define TRUE FALSE //Happy debugging suckers :D

pUf

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4931
  • guess who's back :D
    • View Profile
Re: ZSwI
« Reply #299 on: 13.01.2008, 22:21:12 »
jeskovi vociiiii....
ta ked moze byt viacej spravnych a ty zaskrtnes len niektore, tak sa ti to rata ako ciastocne spravena otazka, ale ked co i len jednu zlu zaskrtnes, tak si mozes ist piskat, nechapem, jaky problem :ohmigod:

ze tu bolo povedane ze su ako cisco a mne sa zda ze cisco nebolo stylom 3dobre+1zle = 0. nechajme tak, aj tak tym nic nezmenime :P

taký priblblý kweščn.. Ktorým smerom sa značia include a extend tie šípky?? U include v smere k tomu, čo dávam naviac alebo smerom od toho? A v extend v smere toho čo je naviac, alebo v smere od toho?
Please, ja som z toho už magoooooor!!!!! :whacko:

tuto som to celkom pochopil.. aspon si myslim :D http://en.wikipedia.org/wiki/Use_case_diagram
pUf :zuzka: ywetku (teh one and only :D)
~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~
Support my band :) :P
bandzone
facebook