Author Topic: ZSwI  (Read 123437 times)

vlkodlak

  • Newbie
  • *
  • Posts: 40
    • View Profile
Re: ZSwI
« Reply #100 on: 05.12.2007, 06:52:20 »
Nj ta prednaška bola fakt dobra. Normalne som to aj počuval - a to som chcel opät na prednaške programovat SUDOKU. ALE tak -- sudoku  počkalo :D.

fanfo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1724
  • still alive, fanfo rulez nobody can stop fanfo
    • View Profile
    • fanfo
Re: ZSwI
« Reply #101 on: 06.12.2007, 17:56:58 »
a co takto sa podelit aj s ostatnymi ze co bude na skuske ?

slecna hovorila, ze si treba precitat tote havliceho skripta v .pdf, co je na nich dakde tu link a ze treba vediet aj tie jednotlive moduly, co sa brali na cvikach, bo ze z kazdeho bude aspon jedna otazka


všetko, čo je naozaj užitočné, som sa naučil v materskej škole

fanfo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1724
  • still alive, fanfo rulez nobody can stop fanfo
    • View Profile
    • fanfo
Re: ZSwI
« Reply #102 on: 07.12.2007, 04:43:36 »
a na skuske bude moodlo-klikacka alebo ako?

testik ma byt moodle-klikacka, ale ywetka hovorila daco take ze bude tolko otazok aby sme nemali na nic ine cas (tahaky a tak). ja len dufam ze to nebude ako na zapoctovke z dbs - cisty masaker  bu
no tie otazky by sa mohli dakde zverejnit bo neverim ze tu databazu otazok na skusku vymyslali oni


všetko, čo je naozaj užitočné, som sa naučil v materskej škole

mishelka

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4269
  • Bacikova, nie Kreutzova. Bacikova!! :D
    • View Profile
Re: ZSwI
« Reply #103 on: 07.12.2007, 04:46:58 »
bude urobených viac ako 1000 otázok, a z každej strany skrípt jedna a neviemkoľko ich bude na teste.. Ale vraj tak aby sme fakt nemali čas na nič iné. A budú aj veci z cvík, hlavne také chytáky, aj rozdiely medzi modelmi, ktorý aký model aby sme vedeli a čo je v ktorom modeli, vlastnosti a blaablaa a toto posledné - testovanie nie je v skriptách takže bude čisto to čo bolo v prednáškových slajdoch.... Ale keby aspoň tých 1000 otázok zverejnili, veď ja sa ich už naučím...
  

#define TRUE FALSE //Happy debugging suckers :D

pUf

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4931
  • guess who's back :D
    • View Profile
Re: ZSwI
« Reply #104 on: 07.12.2007, 19:03:25 »
no mne by sa nechcelo  :hammer:
pUf :zuzka: ywetku (teh one and only :D)
~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~
Support my band :) :P
bandzone
facebook

psicho

  • VIP
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3173
  • Markus[pSicho]Fesi
    • View Profile
    • codemazing
Re: ZSwI
« Reply #105 on: 08.12.2007, 00:35:59 »
ani mne , radsej pozvem takto verejne YWETKU na RANDE ,vecera vino sviecky, kvety ,....romantika
read my blog> www.codemazing.com <read my blog

Frodooo

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 144
    • View Profile
Re: ZSwI
« Reply #106 on: 15.12.2007, 20:11:02 »
ludia pamatate sa co vravela http ze ake diagramy treba na zadanie ked robime OOAD....?

buhehe

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1583
    • View Profile
Re: ZSwI
« Reply #107 on: 16.12.2007, 01:10:18 »
Nastala malá zmena v termínoch preberania zadaní z predmetov
ZSI a DBS. Zadania sa preberajú

8.1.2008 8:00-12:00 v B515
16.1.2008 8:00-12:00 v B515

Telepovská

toto mi prislo.... :sneaky2: :03:

vlkodlak

  • Newbie
  • *
  • Posts: 40
    • View Profile
Re: ZSwI
« Reply #108 on: 16.12.2007, 02:04:45 »
Lidičky nemate niekto nahodou nieaku vzorovu dokumentaciu na ZSWI . nech viem ako to ma vyzerat. THX

m!x41

  • Guest
Re: ZSwI
« Reply #109 on: 16.12.2007, 18:39:19 »
to vlkodlak: no neviem skade to zozenies, ale dufam ze do vecera to bdues mat, lebo jutro ceme odovzdavat...

MKI

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1021
    • View Profile
    • MKI Print Shop
Re: ZSwI
« Reply #110 on: 17.12.2007, 02:41:06 »
Taky mail mi dosiel:

Dobry den.
Cely tento tyzden je mozne odovzdat zadanie - v case cviceni z predmetov
DBS a ZSI. Oznam v moodle sa tykal iba zmeny v januari z 9.1 na 8.1.
Prosim, dajte to na vedomie aj ostatnym kolegom.

HT
www.mki.sk Kvalitne a lacne TONERY :)

DeeL

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4275
  • There is no place like ::1
    • View Profile
Re: ZSwI
« Reply #111 on: 17.12.2007, 21:25:37 »
a nevie niekto, ze komu sa budu v januari odovzdavat zadania, ze ci vsetci tete, alebo ak sme mali ineho cviciaceho, tak nasemu cviciacemu?

Múdri sa naučia od hlupákov viac, ako sa hlúpi poučia z príkladu múdrych.
(Marcus Porcius C. Cato)
It's not that I'm so smart, it's just that I stay with problems longer.
(Albert Einstein)

Hi yourself ;)

buhehe

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1583
    • View Profile
Re: ZSwI
« Reply #112 on: 17.12.2007, 23:29:16 »
no......dneska sme odovzdavali zadanie pri http a nam povedala ze aby sme si (ako studenti) nevysvetlovali zle ten mail z moodla...
to znamena ze odovzdat zswi alebo dbs pri teletete je mozne kedykolvek ked ma cvicenie (cely tyzden asi do 14.00 okrem piatku) a povedala aby sme si to navzajom dali vediet thaze asi tak...

ywetka

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1972
    • View Profile
    • ywetka @ MySpace
Re: ZSwI
« Reply #113 on: 20.12.2007, 16:54:03 »
a nevie niekto, ze komu sa budu v januari odovzdavat zadania, ze ci vsetci tete, alebo ak sme mali ineho cviciaceho, tak nasemu cviciacemu?

kazdy odovzdava tomu, s kym mal cviko  :j_wink: je jedno, ci januar alebo december... a kazdy cviciaci si stanovi vlastne datumy odovzdavania  br
~~Was mich nicht umbringt, macht mich stärker.~~
При́п'ять, мы никогда не будем забывать Вас.

MKI

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1021
    • View Profile
    • MKI Print Shop
Re: ZSwI
« Reply #114 on: 20.12.2007, 17:27:45 »
mna by zaujimalo preco ostatne skupiny nerobili tiez testovacie otazky na skusku ja ked som toto videl tie otazky a bez pripravy sa amna tak vyvalia an skuske tak to je v<>
www.mki.sk Kvalitne a lacne TONERY :)

ywetka

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1972
    • View Profile
    • ywetka @ MySpace
Re: ZSwI
« Reply #115 on: 20.12.2007, 22:41:34 »
mna by zaujimalo preco ostatne skupiny nerobili tiez testovacie otazky na skusku ja ked som toto videl tie otazky a bez pripravy sa amna tak vyvalia an skuske tak to je v<>

tak vies, je vec kazdeho cviciaceho, co bude preberat na cviceni a ako si cviko zorganizuje, dopredu je dany len plan, co prebrat celkovo a za co je mozne dat zapich - moje cvika boli celkovo trosku inak robene ako u ostatnych cviciacich (aspon co som pocula od segry a ostatnych studentov)...

tie otazky som im davala skusobne (a len zopar), aby vedeli, co zhruba ocakavat a ako rozmyslat a robilo sa to v ramci komplexneho opakovania, ktore som robila posledne dve cvika (na jednom bolo zhrnutie vsetkeho, co sa bralo na mojich cvikach a co si treba este pozriet a na tom druhom boli tie otazky s vysvetlovanim). bola to v podstate len vyslovene moja dobra vola, ze som si to cele takto pripravila ... v planoch cviceni nic take ako opakovanie nebolo a tudiz nebola povinnost ziadneho cviciaceho take nieco robit.  :h_wink:
~~Was mich nicht umbringt, macht mich stärker.~~
При́п'ять, мы никогда не будем забывать Вас.

MKI

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1021
    • View Profile
    • MKI Print Shop
Re: ZSwI
« Reply #116 on: 21.12.2007, 04:28:16 »
mna by zaujimalo preco ostatne skupiny nerobili tiez testovacie otazky na skusku ja ked som toto videl tie otazky a bez pripravy sa amna tak vyvalia an skuske tak to je v<>

tak vies, je vec kazdeho cviciaceho, co bude preberat na cviceni a ako si cviko zorganizuje, dopredu je dany len plan, co prebrat celkovo a za co je mozne dat zapich - moje cvika boli celkovo trosku inak robene ako u ostatnych cviciacich (aspon co som pocula od segry a ostatnych studentov)...

tie otazky som im davala skusobne (a len zopar), aby vedeli, co zhruba ocakavat a ako rozmyslat a robilo sa to v ramci komplexneho opakovania, ktore som robila posledne dve cvika (na jednom bolo zhrnutie vsetkeho, co sa bralo na mojich cvikach a co si treba este pozriet a na tom druhom boli tie otazky s vysvetlovanim). bola to v podstate len vyslovene moja dobra vola, ze som si to cele takto pripravila ... v planoch cviceni nic take ako opakovanie nebolo a tudiz nebola povinnost ziadneho cviciaceho take nieco robit.  :h_wink:

jasne chapem v planoch nikdy neje nic co by sa studentom ozaj zislo, ale tak ako ty by mali ktomu pristupovat vseci aby sme z toho aj nieco mali...
www.mki.sk Kvalitne a lacne TONERY :)

MKI

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1021
    • View Profile
    • MKI Print Shop
Re: ZSwI
« Reply #117 on: 27.12.2007, 01:11:02 »
by niekto mohol poradit kao sa ucit na tu skusku.... ci staci to pdfko (tu knihu) precitat ci ako
a ake typy otazok vlastne budu a tak
bo si to neviem ani len predstavit
www.mki.sk Kvalitne a lacne TONERY :)

fanfo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1724
  • still alive, fanfo rulez nobody can stop fanfo
    • View Profile
    • fanfo
Re: ZSwI
« Reply #118 on: 27.12.2007, 18:15:37 »
by niekto mohol poradit kao sa ucit na tu skusku.... ci staci to pdfko (tu knihu) precitat ci ako
a ake typy otazok vlastne budu a tak
bo si to neviem ani len predstavit

ze na skusku staci vediet tie havliceho skripta (.pdf) a to co bolo na cvikach tie jednotlive casti powerdesigneru


všetko, čo je naozaj užitočné, som sa naučil v materskej škole

MKI

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1021
    • View Profile
    • MKI Print Shop
Re: ZSwI
« Reply #119 on: 27.12.2007, 19:37:09 »
by niekto mohol poradit kao sa ucit na tu skusku.... ci staci to pdfko (tu knihu) precitat ci ako
a ake typy otazok vlastne budu a tak
bo si to neviem ani len predstavit

ze na skusku staci vediet tie havliceho skripta (.pdf) a to co bolo na cvikach tie jednotlive casti powerdesigneru
staci ? to si snad robis rsnadu nie ? :D
to pdfko sa ani citat neda sak to normlane desat krat clovek jednu stranu musi precitat aby z toho nieco mal, dobre bludy :)
www.mki.sk Kvalitne a lacne TONERY :)

fanfo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1724
  • still alive, fanfo rulez nobody can stop fanfo
    • View Profile
    • fanfo
Re: ZSwI
« Reply #120 on: 28.12.2007, 01:20:13 »
staci ? to si snad robis rsnadu nie ? :D
to pdfko sa ani citat neda sak to normlane desat krat clovek jednu stranu musi precitat aby z toho nieco mal, dobre bludy :)

ja som to este necital  bk


všetko, čo je naozaj užitočné, som sa naučil v materskej škole

MKI

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1021
    • View Profile
    • MKI Print Shop
Re: ZSwI
« Reply #121 on: 28.12.2007, 05:20:41 »
nenapadne to ale musi niekde inde nie tu ....
www.mki.sk Kvalitne a lacne TONERY :)

fanfo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1724
  • still alive, fanfo rulez nobody can stop fanfo
    • View Profile
    • fanfo
Re: ZSwI
« Reply #122 on: 28.12.2007, 20:25:50 »
nech nam napise spravy, to neodsleduje asi nikto :dancing:


všetko, čo je naozaj užitočné, som sa naučil v materskej škole

ywetka

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1972
    • View Profile
    • ywetka @ MySpace
Re: ZSwI
« Reply #123 on: 28.12.2007, 22:52:57 »
pokojne napisem rovno tu... nie je predsa nic "nezakonne" povedat, na co sa treba zamerat pri uceni :). Takze za prve - kniha - a to cela. Otazky boli robene strana po strane, cize obsiahnute je vsetko, cim vas asi nepotesim, ale chceli ste to vediet. Ak sa vam zda, ze je to nezrozumitelne, nie je to pravda, na prvy pohlad mozno, ale ak pochopite to rozdelenie modelov a naucite sa, ktory patri kde, tak ostatne je extremne lahko naucitelne - u nas to zvladli ludia na statnice (ti, ktori tento predmet ani nemali a museli sa ho fungel cely naucit) v priemere za tri dni. Len sa do toho treba pustit a nechat si to trochu ulezat, inak sa vam to moze pliest. Pomoct vam mozu aj slidy z prednasok, mnohe veci dost sprehladnuju a navyse otazky z temy Testovanie ani v knihe nie su - len na prednaskach. Cize aj to si pozrite.
Dalsia vec - cvika. Tam je potrebne pochopit princip modelov, ktore ste robili na cvikach - cize ci je napr. objektovo orientovany, kedy sa pouziva (na modelovanie coho - spravania (a akeho) ci struktury (a akej)), ci patri do UML, ake elementy moze obsahovat, ci sa da prepajat s inymi modelmi, ci sa da nieco z neho vygenerovat (napr. skript alebo objektovy class diagram z fyzickeho datoveho modelu a sekvencny diagram z komunikacneho diagramu a naopak).

To je asi vsetko - ak mate nejake otazky, pokojne napiste. Akurat pls nepiste veci typu, ze ta fasa, odkial to mate vediet alebo pripomienky, ze kniha je nenaucitelna. ja som vsetko, co treba vediet na skusku na cvikach prebrala, na prednaske tiez bolo vsetko, knihu mate a ak vam nieco nevyhovuje (alebo nevyhovovalo), je asi zbytocne to hovorit mne, i tak to nevyriesim... skoda.  :h_azn:  :ringsmiley:
Majte saaaaa a drzim palce br
~~Was mich nicht umbringt, macht mich stärker.~~
При́п'ять, мы никогда не будем забывать Вас.

styrioci

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 115
    • View Profile
Re: ZSwI
« Reply #124 on: 29.12.2007, 00:17:41 »
ta fasa..to sa mame kedy naucit..sak kniha nezrozumitelna...a prednasky nehovoriac... :lb:

taka otazka organizacneho charakteru...kedy budu zapocty na IS zapisane? :dancing: