Author Topic: DBS zadanie  (Read 65966 times)

krtek

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 586
  • You don't want krtek as your enemy!
    • View Profile
Re: DBS zadanie
« Reply #175 on: 18.12.2007, 20:27:07 »
no tak odovzdal som zadanie na druhy pokus ... chcel som 10 a aj cakal som ze 10 bude ale kedze som sa z tym "nevyhral" tak len 6 bodov mi dala ....

a uz sa ani nedalo zeby som prisiel nabuduce
len pre info aby ste videli co je za 6 bodov:

http://bukovec.fei.tuke.sk/~cibula/

akurat si odhalil svoju identitu... konecne viem kto je za nickom MKI

a k teme: no je to svinstvo od teletety, ze ti dala iba 6 bodov...

styrioci

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 115
    • View Profile
Re: DBS zadanie
« Reply #176 on: 18.12.2007, 20:50:18 »
mozno vas to stve, ale budte radi aj za to ;) pokial je zapich tak mozte byt spokojny, o starost menej. viem, o com tocim, teraz opakujem DBS - dufam, ze moja snaha bude odmenena poctom bodov z intervalu <51,100>

Ing.Veduci

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2033
  • Ucit sa, ucit sa, ucit sa...
    • View Profile
Re: DBS zadanie
« Reply #177 on: 18.12.2007, 22:38:50 »
no tak odovzdal som zadanie na druhy pokus ... chcel som 10 a aj cakal som ze 10 bude ale kedze som sa z tym "nevyhral" tak len 6 bodov mi dala ....

a uz sa ani nedalo zeby som prisiel nabuduce
len pre info aby ste videli co je za 6 bodov:

http://bukovec.fei.tuke.sk/~cibula/

a nejake dalsie dovody preco len 6??? ci len ze si sa s tym nevyhral? resp. s cim konkretne si sa akoze este mal podla nej vyhrat?? sak celkom pekne zadanicko
Co bolo, to bolo. Terazky som Ing.Veduci
Predpokladám, že väčšina z vás má doma počítač. Buď to, alebo ste si túto stránku vycucali z vredu na nohe.

MKI

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1021
    • View Profile
    • MKI Print Shop
Re: DBS zadanie
« Reply #178 on: 18.12.2007, 23:51:03 »
no tak odovzdal som zadanie na druhy pokus ... chcel som 10 a aj cakal som ze 10 bude ale kedze som sa z tym "nevyhral" tak len 6 bodov mi dala ....

a uz sa ani nedalo zeby som prisiel nabuduce
len pre info aby ste videli co je za 6 bodov:

http://bukovec.fei.tuke.sk/~cibula/

a nejake dalsie dovody preco len 6??? ci len ze si sa s tym nevyhral? resp. s cim konkretne si sa akoze este mal podla nej vyhrat?? sak celkom pekne zadanicko

no ja som sa nikdy netajil identitou stymto nickom :D pouzivma ho vsade :D

a ine dovody no proste nesu
mam tam dve QBE najprv som spravil len tie input boxy a potom to druhe tak som ju pochopil ze to tak chce ale tak to nechce ...

a potom v database mi vytkla jednu drobnost ze ked v aplkacii mi nieco nedovoli pridt dvakrat tak ten stlpec musi byt primary key ...

a som aj hovoril ze zmenim aj hned aj setko ale nic nepomahalo...

btw ten interval mozes mat akurat tak od 41 do 80 :DD
www.mki.sk Kvalitne a lacne TONERY :)

Ing.Veduci

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2033
  • Ucit sa, ucit sa, ucit sa...
    • View Profile
Re: DBS zadanie
« Reply #179 on: 19.12.2007, 22:52:41 »
hey ho .. ludia co ste nerobili DBS pomocou php, ale pomocou Javy alebo C# ... ste to robili ako swing resp. Form app alebo ako??
Co bolo, to bolo. Terazky som Ing.Veduci
Predpokladám, že väčšina z vás má doma počítač. Buď to, alebo ste si túto stránku vycucali z vredu na nohe.

BCAA

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 673
    • View Profile
Re: DBS zadanie
« Reply #180 on: 20.12.2007, 04:19:59 »
hej swing

buhehe

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1583
    • View Profile
Re: DBS zadanie
« Reply #181 on: 22.12.2007, 04:38:39 »
neviete ci teleteta uz napisala tie skripta? ci na skuske budu len priklady (selecty?)?

MKI

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1021
    • View Profile
    • MKI Print Shop
Re: DBS zadanie
« Reply #182 on: 24.12.2007, 03:46:15 »
otazka skor znie ze ci elfa vytlacila to neviem , resp bude elfa cez prazdniny otvorena ?

a na skuske bude nejak 50 otazok teoreticky a zvysok selecty ci dajak tak
www.mki.sk Kvalitne a lacne TONERY :)

ywetka

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1972
    • View Profile
    • ywetka @ MySpace
Re: DBS zadanie
« Reply #183 on: 24.12.2007, 03:56:37 »
v elfe tie skripta nie su, co si tak matne pamatam z posledneho tyzdna... a osobne nepamatam si cas, odkedy som na skole, ze vobec niekedy boli... mam taky dojem, ze sa vykupili a dotlac sa odvtedy nerobila, ale mozno sa mylim...  :h_lipsrsealed: :j_rolleyes:
~~Was mich nicht umbringt, macht mich stärker.~~
При́п'ять, мы никогда не будем забывать Вас.

MKI

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1021
    • View Profile
    • MKI Print Shop
Re: DBS zadanie
« Reply #184 on: 24.12.2007, 07:07:08 »
ale dotlac sa robi len nevedeli ci to stihnu do prazdniny tak preto sa pyytam ci je otvoren ecez prazdniny
www.mki.sk Kvalitne a lacne TONERY :)

petrushka

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 372
    • View Profile
Re: DBS zadanie
« Reply #185 on: 05.01.2008, 22:31:38 »
ma niekto zadanie c. 10? potrebovala by som poradit
Mommy says I'm a special person no matter what the other kids say...

petrushka

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 372
    • View Profile
Re: DBS zadanie
« Reply #186 on: 06.01.2008, 23:25:03 »
neviete mi niekto poradit ako zavolam storovanu proceduru v php?  bu
Mommy says I'm a special person no matter what the other kids say...

buhehe

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1583
    • View Profile
Re: DBS zadanie
« Reply #187 on: 06.01.2008, 23:28:56 »
vykonanim ifx_query to nejde? ze si napises proceduru do premennej a vykonas dotaz?

sogi

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 140
    • View Profile
Re: DBS zadanie
« Reply #188 on: 06.01.2008, 23:46:02 »
neviete mi niekto poradit ako zavolam storovanu proceduru v php?  bu

to akoze VAZNE si toto napisala? si stojis za tym?

lebo ak hej, tak mi dovol zagratulovat ti...GRATULUJEM...toto som este nepocul....

takze pekne pomaly a poporiadku...STOR procedura je vnutorny prvok DATABAZY ktory sa vykona po volani na DATABAZOVOM stroji....volat je ho mozne napr. z inej stor procedory, pripadne z triggeru...
cize vysledok: STOR PROCEDURU v zivote nezavolas na urovni programovacieho jazyka alebo interpretra (v tvojom pripade php) tam maximalne zavolas nejaky insert, update, delete, alter ktory moze vyvolat trigger a ten nasledne STOR proceduru....

takze v tvojom hladani drzim palce, ak si mala ale otazku inu, sem s nou ale predtym si ju pekne premysli....nieze sem kydnes nejake dalsie ho....
----------------------------------------------------------------------------------
Why geeks like computers: unzip, strip, touch, finger, grep, mount, fsck, more, yes,fsck,fsck,fsck,umount, sleep.
----------------------------------------------------------------------------------

sogi

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 140
    • View Profile
Re: DBS zadanie
« Reply #189 on: 06.01.2008, 23:51:09 »
vykonanim ifx_query to nejde? ze si napises proceduru do premennej a vykonas dotaz?

dobry pokus, tiez gratulujem....
----------------------------------------------------------------------------------
Why geeks like computers: unzip, strip, touch, finger, grep, mount, fsck, more, yes,fsck,fsck,fsck,umount, sleep.
----------------------------------------------------------------------------------

petrushka

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 372
    • View Profile
Re: DBS zadanie
« Reply #190 on: 07.01.2008, 00:38:12 »
no takze: ja som databazu nenavrhovala a ani som nepisala procedury a spol.
Vytvoril mi procedury typu: student_insert(in_kod_st_programu INTEGER,
                                    in_meno VARCHAR(32),
                                    in_priezvisko VARCHAR(32),
                                    in_adresa_ulica VARCHAR(128),
                                    in_psc VARCHAR(5),
                                    in_nazov_mesta VARCHAR(32))

Moj spolukolega mi napisal toto: INSERT a UPDATE mozes robit nad “student”, “st_program”, “predmet” ale najlepsie len za pomoci vytvorenych triggerov, pri ktorych ale sa hlavne do update procedur je potrebne stale zadat vsetko.... takze som ho asi zle pochopila kedze si ma takto sprdol :)
este nezabudol mi dat poznamku ze porcedury sa volaju pomocou execute procedure meno(parametre) - teda naco by mi to spominal???
Mommy says I'm a special person no matter what the other kids say...

MKI

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1021
    • View Profile
    • MKI Print Shop
Re: DBS zadanie
« Reply #191 on: 07.01.2008, 00:41:28 »
normalne si sprav trgier a ten nech zavola proceduru tak to bolo na cviceni a hlavne nech to ma aj logika aby sefka mala srdce napokoji :)
www.mki.sk Kvalitne a lacne TONERY :)

sogi

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 140
    • View Profile
Re: DBS zadanie
« Reply #192 on: 07.01.2008, 00:44:37 »
no takze: ja som databazu nenavrhovala a ani som nepisala procedury a spol.
Vytvoril mi procedury typu: student_insert(in_kod_st_programu INTEGER,
                                    in_meno VARCHAR(32),
                                    in_priezvisko VARCHAR(32),
                                    in_adresa_ulica VARCHAR(128),
                                    in_psc VARCHAR(5),
                                    in_nazov_mesta VARCHAR(32))

Moj spolukolega mi napisal toto: INSERT a UPDATE mozes robit nad “student”, “st_program”, “predmet” ale najlepsie len za pomoci vytvorenych triggerov, pri ktorych ale sa hlavne do update procedur je potrebne stale zadat vsetko.... takze som ho asi zle pochopila kedze si ma takto sprdol :)
este nezabudol mi dat poznamku ze porcedury sa volaju pomocou execute procedure meno(parametre) - teda naco by mi to spominal???

Stale nejak nechapem co chces urobit....v tej databaze musi byt napisany trigger ktory je zaveseny napr. na INSERT (ON INSERT).
Ked ty spravis v phpcku INSERT into tabulka values blablabla tak ten trigger vykona proceduru do ktorej si on automaticky nasaje vsetky data ktore potrebuje (resp. ty mu tie data predavas priamo INSERTom).
BTW. si informaticka - predpokladam ze sa tym budes zivit...co tak si otvorit google a nastudovat si nieco o STOR procedurach, o triggeroch hm? Urcite by ti to prospelo (nielen k odovzdaniu zadania).

a k tomu "sprdnutiu" - nehnevaj sa na mna, ale toto bolo silne kafe...cely semester sa to bralo a ty si asi ani netusila o com sa toci (touto otazkou si to potvrdila)
----------------------------------------------------------------------------------
Why geeks like computers: unzip, strip, touch, finger, grep, mount, fsck, more, yes,fsck,fsck,fsck,umount, sleep.
----------------------------------------------------------------------------------

petrushka

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 372
    • View Profile
Re: DBS zadanie
« Reply #193 on: 07.01.2008, 00:51:06 »
dufam ze si uz skoncil s tym aky si ty velky kapo a pod. sorry ze som bola taka naivna ale napr. v takom !!!mysql sa da volat z php storovana procedura!!!. asi tolko. a nie som debil zeby som nepouzila google a presne o tomto sa bavili ludia na viacerych strankach takze asi tak.
a sorry je naozaj pravda ze som sa tomu cez semester nevenovala pretoze ma to nejak nerajcuje a mam aj iny zivot ako sa robit husta na forach.
ale aj tak diky za odpoved....  :thumbs-up:
Mommy says I'm a special person no matter what the other kids say...

sogi

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 140
    • View Profile
Re: DBS zadanie
« Reply #194 on: 07.01.2008, 01:52:57 »
dufam ze si uz skoncil s tym aky si ty velky kapo a pod. sorry ze som bola taka naivna ale napr. v takom !!!mysql sa da volat z php storovana procedura!!!. asi tolko. a nie som debil zeby som nepouzila google a presne o tomto sa bavili ludia na viacerych strankach takze asi tak.
a sorry je naozaj pravda ze som sa tomu cez semester nevenovala pretoze ma to nejak nerajcuje a mam aj iny zivot ako sa robit husta na forach.
ale aj tak diky za odpoved....  :thumbs-up:

moja mila, ak si toto sla studovat (pravdepodobne nahodou) tak ta velmi lutujem pretoze ak toto vystudujes (co predpokladam ze sa stane aj bez tychto odbornych znalosti pretoze tu ti staci sa vediet biflit) tak sa ta nebudu pytat ci mas aj iny zivot ale ci aj nieco vies....ale vlastne suhlasim...asi si dobra v administracii linuxu, unixu, solarisu, v SAPe (alebo si dokonca ABAP koder) alebo si naozaj dobra programatorka v jave, c# apod. vtedy to beriem a naozaj sa ospravedlnujem (aj ked tomu neverim).

BTW. od zaciatku som mal pocit ze sa bavime o informixe, ak si ma tym php a mysql chcela dorazit tak si dobraa :) ale presvedcila si ma o tom ze ked ta clovek nakopne tak vies aj googlit...drzim palce...

HOWGH
----------------------------------------------------------------------------------
Why geeks like computers: unzip, strip, touch, finger, grep, mount, fsck, more, yes,fsck,fsck,fsck,umount, sleep.
----------------------------------------------------------------------------------

BCAA

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 673
    • View Profile
Re: DBS zadanie
« Reply #195 on: 07.01.2008, 02:02:28 »
hmm no pokial ja viem   tak storovane procedury sa mnohokrat pouzivaju prave na zakryvanie klasickeho pristupu (insert update delete)   aby niekto v db daco neposahal

cize je uplne normalne volat storovanu proceduru z vonku   

DeeL

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4275
  • There is no place like ::1
    • View Profile
Re: DBS zadanie
« Reply #196 on: 07.01.2008, 03:10:00 »
prosim pekne, ked sa tu tiez niekto chce vystatovat, ze daco vie a si to poriadne neoveri ale zacne kydat na druhych aki su blbi a podobne veci, tak je sam este vacsi blbec, lebo ja viem, co som pisal a co som robil a to co petrushke nefungovalo nebolo sposobene tym, ze volala proceduru ale inou malou nepozornostou tam, lebo ak ti nic nehovori SQL prikaz:
execute procedure moj_hnoj_krasavec("parametrik",123,"treti parametrik");
tak si zacni radsej znova studovat SQL ty!!! lebo Aaaanoooo tento prikaz zavolas pekne krasne odkial len chces, aj z PHP aj ineho externeho pripojenia na databazu... samozrejme jedine, zeby si bol tak blby a nedal si prava pre daneho uzivatela na volanie procedur, ale to ty urcite by si nebol, sak si extremne mudry...

aaaa nevravim k inym veciam nic zle, lebo ja tiez mam nervy na ludi na skole co nic nerobia a vsetko len preflakaju, ale tak tiez by som sa skor drzal hesla pochybovanie je jednou zo zakladnych metod vedeckej prace (pravdepodobne som to neuviedol uplne presne, ale tak nejako;) )

tak vsetko s rozmyslom, lebo to je zasa dalsi z problemov skolskych prac, ze sa robia hush-hush...

Múdri sa naučia od hlupákov viac, ako sa hlúpi poučia z príkladu múdrych.
(Marcus Porcius C. Cato)
It's not that I'm so smart, it's just that I stay with problems longer.
(Albert Einstein)

Hi yourself ;)

pUf

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4931
  • guess who's back :D
    • View Profile
Re: DBS zadanie
« Reply #197 on: 07.01.2008, 03:10:38 »
waaa bitka  :emot-dance:  :baaa:
ale no, treba krotit vasne wed sme tu nato aby sme si pomohli a nie takto toto  :emot-shakehead:

sogi dufam ze si nic nerozbil xixi  :laugh:  bu
pUf :zuzka: ywetku (teh one and only :D)
~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~
Support my band :) :P
bandzone
facebook

petrushka

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 372
    • View Profile
Re: DBS zadanie
« Reply #198 on: 07.01.2008, 03:11:07 »
sogi si jeden nafukany homofobny clovek. dopredu ta lutujem pretoze presne ked sa takyto clovek ako ty dostane do teamu dlho tam nevydrzi ked nedokaze pomahat a spolupracovat s inymi. a to viem velmi dobre kedze v jednom pracujem.
ked si myslis ze som isla na informatiku nahodou tak si na velkom omyle a co sa tyka biflovania hocikto iny kto ma pozna by hned povedal ze to so mnou akosi nejde dokopy.
to si myslis ze google som pouzila az ked si mi to ty poradil? myslis skadial som mala napad volat proceduru z php? a nabuduce skus dat lepsiu radu ako google toto uz vedia poradit aj deti v skolke.

plus ty nas najgenialnejsi informaticky guru procedura sa da volat priamo z php takze si svoje super vedomosti mozes nechat nabuduce pre seba a nezhadzovat ludi --> nabuduce by som nepochybovala o niecom co povedal DeeL pretoze ak je na skole niekto kto tam naozaj patri tak urcite patri medzi nich
« Last Edit: 07.01.2008, 03:13:00 by petrushka »
Mommy says I'm a special person no matter what the other kids say...

pUf

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4931
  • guess who's back :D
    • View Profile
Re: DBS zadanie
« Reply #199 on: 07.01.2008, 03:23:01 »
podme zalozit fankluuub.. ja budem fandit petrushke  :metal:
pUf :zuzka: ywetku (teh one and only :D)
~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~
Support my band :) :P
bandzone
facebook