Author Topic: UŠaA  (Read 102041 times)

stephanides

  • Newbie
  • *
  • Posts: 40
    • View Profile
Re: UŠaA
« Reply #200 on: 11.10.2011, 00:52:27 »
No, nahodil som Code::Blocks (Win7), stiahol som si pripravené ZIPko z Moodlu. Otvorím si to, dám Build & Run a vypľúva to na mňa undefined reference to 'WinMain@16'  ak: Nejaký nápad na vyriešenie?
Mal som rovnaky problem. ked to len das tak ze open, oznacis subory, a spustis. rovnaka chyba. Skus si vytvorit uplne novy projekt console application v C. ten si ulozis, zavries IDE a skopcis tie 4 subory do priecinka kde si si vytvoril projekt. Potom ho otvor a v menu Project - add files ich pridaj a je to. Mne to takto uz nevyhadzuje ziadnu chybu.
Mne to vkuse vyhadzuje nejakú chybu v maine na prvej zloženej zátvorke..

stephanides

  • Newbie
  • *
  • Posts: 40
    • View Profile
Re: UŠaA
« Reply #201 on: 11.10.2011, 00:54:01 »
No, nahodil som Code::Blocks (Win7), stiahol som si pripravené ZIPko z Moodlu. Otvorím si to, dám Build & Run a vypľúva to na mňa undefined reference to 'WinMain@16'  ak: Nejaký nápad na vyriešenie?
Mal som rovnaky problem. ked to len das tak ze open, oznacis subory, a spustis. rovnaka chyba. Skus si vytvorit uplne novy projekt console application v C. ten si ulozis, zavries IDE a skopcis tie 4 subory do priecinka kde si si vytvoril projekt. Potom ho otvor a v menu Project - add files ich pridaj a je to. Mne to takto uz nevyhadzuje ziadnu chybu.
Mne to vkuse vyhadzuje nejakú chybu v maine na prvej zloženej zátvorke..
dobre už to mam sorry za spam :D

veteran

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 956
    • View Profile
Re: UŠaA
« Reply #202 on: 11.10.2011, 00:55:39 »
pri jeho stole som bol max. 30 sekúnd. bp
ja som bol pri jeho stole tiez asi 30 sekund a dokumentaciu som mal na stranu a pol
No hej, ale niektorí to mali napísané asi tak, že druh zložitosti a hneď výsledok - bez odvodenia. Tých sa pýtal, ako k tomu prišli. Väčšina potom dostala len bod.

Má to už prosím vás niekto hotové? Je to ťažké urobiť? Lebo nechápem, čo tam máme vlastne robiť :-/
Doplniť zdroják tak, aby to vedelo spojiť dva zoznamy, resp. rozdeliť jede zoznam. Aspoň tak som to pochopil ja. Slodičák nám za trest k tomu nič nepovedal (reakcia na jeho otázky ohľadom predchádzajúcej prednášky bola nulová)  :'(

stephanides

  • Newbie
  • *
  • Posts: 40
    • View Profile
Re: UŠaA
« Reply #203 on: 11.10.2011, 01:03:45 »
pri jeho stole som bol max. 30 sekúnd. bp
ja som bol pri jeho stole tiez asi 30 sekund a dokumentaciu som mal na stranu a pol
No hej, ale niektorí to mali napísané asi tak, že druh zložitosti a hneď výsledok - bez odvodenia. Tých sa pýtal, ako k tomu prišli. Väčšina potom dostala len bod.

Má to už prosím vás niekto hotové? Je to ťažké urobiť? Lebo nechápem, čo tam máme vlastne robiť :-/
Doplniť zdroják tak, aby to vedelo spojiť dva zoznamy, resp. rozdeliť jede zoznam. Aspoň tak som to pochopil ja. Slodičák nám za trest k tomu nič nepovedal (reakcia na jeho otázky ohľadom predchádzajúcej prednášky bola nulová)  :'(
Ked spravíš tie dve funkcie doplníš ich , čo to ma vypľuť?

veteran

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 956
    • View Profile
Re: UŠaA
« Reply #204 on: 11.10.2011, 01:06:48 »
Ked spravíš tie dve funkcie doplníš ich , čo to ma vypľuť?
Dobrá otázka...  ;)

ultimate

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 337
    • View Profile
Re: UŠaA
« Reply #205 on: 11.10.2011, 01:09:09 »
vytvoris si nejake dva zoznamy ... a ked pouzijes CAT na tie 2 zoznamy tak ti to ma vyplut jeden spojeny zoznam a ked das CUT na zoznam tak vypluje rozdeleny zoznam

M4D4

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 256
    • View Profile
Re: UŠaA
« Reply #206 on: 11.10.2011, 01:14:32 »
vytvoris si nejake dva zoznamy ... a ked pouzijes CAT na tie 2 zoznamy tak ti to ma vyplut jeden spojeny zoznam a ked das CUT na zoznam tak vypluje rozdeleny zoznam

dúfam, že nevyzniem blbo, ale môžeš uviesť nejaký príklad prosím?

veteran

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 956
    • View Profile
Re: UŠaA
« Reply #207 on: 11.10.2011, 01:20:11 »
vytvoris si nejake dva zoznamy ... a ked pouzijes CAT na tie 2 zoznamy tak ti to ma vyplut jeden spojeny zoznam a ked das CUT na zoznam tak vypluje rozdeleny zoznam
Ako to má konkrétne fungovať? Na začiatku máš nejaké dva zoznamy, ktoré spojí a následne ich rozdelí. A za vykonaním CAT, resp. CUT treba dať výpis výsledku? Alebo nejako ináč?

ultimate

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 337
    • View Profile
Re: UŠaA
« Reply #208 on: 11.10.2011, 01:24:51 »
ved mas v tom test.c priklad na vytvorenie zoznamu a na jeho naplnenie hodnotami ... tak si spravis dva zoznamy a das napr L = Cat(L1,L2); a potom vypises tie L1, L2 a L aby bolo vidno, ze to funguje spravne

hej asi vypis vysledku aby si predviedol ze to funguje

veteran

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 956
    • View Profile
Re: UŠaA
« Reply #209 on: 11.10.2011, 01:40:35 »
ved mas v tom test.c priklad na vytvorenie zoznamu a na jeho naplnenie hodnotami ... tak si spravis dva zoznamy a das napr L = Cat(L1,L2); a potom vypises tie L1, L2 a L aby bolo vidno, ze to funguje spravne

hej asi vypis vysledku aby si predviedol ze to funguje
Vďaka za objasnenie  ;)

stephanides

  • Newbie
  • *
  • Posts: 40
    • View Profile
Re: UŠaA
« Reply #210 on: 11.10.2011, 02:24:12 »
Otazka už možno padla ale opýtam sa..
dokumentacia.. treba len zozipovať tie veci alebo treba aj slovne opísať CUT a CAT? ako v predchadzajúcom sme komentovali program?

Wolfdale

  • Global Moderator
  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 489
  • /root
    • View Profile
Re: UŠaA
« Reply #211 on: 11.10.2011, 03:53:38 »
kamos to nemal...

na predchadzajucom cviku (zlozitosti) som nemal a Korecko nepovedal nic...

Ešte sme to nedokončili celkom, ale takmer sme už začali.

Rajo

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 346
    • View Profile
Re: UŠaA
« Reply #212 on: 13.10.2011, 00:53:21 »
sa mi len zdá, alebo tu chybaju príspevky? :D ČI to naschvál tak má byť? Že keď padla vláda, tak padne aj DB ? :D

Wolfdale

  • Global Moderator
  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 489
  • /root
    • View Profile
Re: UŠaA
« Reply #213 on: 13.10.2011, 01:24:19 »
ake prispevky?  :o

Ešte sme to nedokončili celkom, ale takmer sme už začali.

ondrei

  • Newbie
  • *
  • Posts: 26
    • View Profile
Re: UŠaA
« Reply #214 on: 13.10.2011, 01:56:27 »
Neviete ako to je s tou funkciou cut? ked som to dobre pochopil tak cut rozdeli jeden zoznam na dva. No neviem ze ktory z tych dvoch ma vracat ta funkcia.

Wolfdale

  • Global Moderator
  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 489
  • /root
    • View Profile
Re: UŠaA
« Reply #215 on: 13.10.2011, 02:00:02 »
ano cut ti rozdeli na dva, a ptm sa maju vypisat obe...cat ti dva zoznami spoji...

Ešte sme to nedokončili celkom, ale takmer sme už začali.

ondrei

  • Newbie
  • *
  • Posts: 26
    • View Profile
Re: UŠaA
« Reply #216 on: 13.10.2011, 02:14:15 »
a vypisat mam dat jeden zoznam v tej funkcii a druhy vratit ako navratovu hodnotu ??

orsi

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 182
    • View Profile
Re: UŠaA
« Reply #217 on: 13.10.2011, 02:51:19 »
moze byt funkcia cat tak, ze k L1 pripojim L2, tak ze na koniec L1 zacnem pripajat L2 a vysledok bude return (L1)   ??
musi byt vysledok return (L) a oba povodne zoznamy ostanu zachovane ako boli na vstupe?? 

ultimate

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 337
    • View Profile
Re: UŠaA
« Reply #218 on: 13.10.2011, 02:54:56 »
moze byt funkcia cat tak, ze k L1 pripojim L2, tak ze na koniec L1 zacnem pripajat L2 a vysledok bude return (L1)   ??
tak by sa to malo robit, ze na koniec prveho pripojis druhy ... tak som to pochopil z obrazkov a tak to aj mala vacsina ludi a bolo to za 2 body

orsi

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 182
    • View Profile
Re: UŠaA
« Reply #219 on: 13.10.2011, 02:58:58 »
potom tam dam v teste L = Cat(L1,L2); a v L bude vysledok, ale vysledok bude vlastne aj v L1 a povodny L1 uz nebude existovat. povodny sa zachova len L2.

ak by sa mal zachovat aj L1 aj L2 tak do cisto noveho L by som musel presuvat prvky z L1 potom z L2 a to dať return (L).

ultimate

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 337
    • View Profile
Re: UŠaA
« Reply #220 on: 13.10.2011, 03:03:48 »
ak by sa mal zachovat aj L1 aj L2 tak do cisto noveho L by som musel presuvat prvky z L1 potom z L2 a to dať return (L).

ja som to robil tak, ze som presuval prvky z L1 a zato prvky z L2 do L ... a povedal mi na cviku, ze som to robil prilis komplikovane a neefektivne, spytal sa ma ci by som to vedel aj inak, som mu povedal ten sposob, ze na poslednom prvku v L1 by som zmenil smernik z NULL na smernik na prvy prvok zoznamu L2, cize by sa spojili a povedal, ze dobre, ze tak by to bolo lepsie

orsi

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 182
    • View Profile
Re: UŠaA
« Reply #221 on: 13.10.2011, 03:08:20 »
spytal sa ma ci by som to vedel aj inak, som mu povedal ten sposob, ze na poslednom prvku v L1 by som zmenil smernik z NULL na smernik na prvy prvok zoznamu L2, cize by sa spojili a povedal, ze dobre, ze tak by to bolo lepsie
ja to mam presne takto, asi na 6 riadkov cely cat. tak diki, si ma potešil že to nemusim prerabať.  br

ultimate

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 337
    • View Profile
Re: UŠaA
« Reply #222 on: 13.10.2011, 03:25:32 »
dobre to je tak, lebo aj ked si pozries ten obrazok tak je to tam tak nakreslene, ze posledny prvok zoznamu L1 spoji s prvym prvkom L2

veteran

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 956
    • View Profile
Re: UŠaA
« Reply #223 on: 13.10.2011, 13:14:54 »
Vie mi niekto vysvetli, na aký účel slúži táto časť kódu úplne na konci test.c?
Quote
for(i = 0; i < 10; i+= 2)
        Delete(i,L);

    for(i = 0; i < 10; i++)
        if((i % 2 == 0) == (Find(i, L) != NULL)) printf("Find fails %d\n",i);

    printf("******************************\n\nFinished deletions\n");

    PrintList(L);

    DeleteList(L);

   system("PAUSE");

    return 0;

Vymaže to nepárne prvky zoznamu, ale načo to je dobré?

Don_Corleone

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 66
    • View Profile
Re: UŠaA
« Reply #224 on: 13.10.2011, 13:34:15 »
ano vymaze to neparne prvky +  za tym to hned aj skontroluje ci su to naozaj neparne prvky ... vacsi zmysel to nema .. len ti to proste skrati zoznam .... mozno je to tam prave na ukazku Delete