Author Topic: Numerická matematika, pravdepodobnos? a matematická štatistika  (Read 56705 times)

Mattias777

  • Newbie
  • *
  • Posts: 35
    • View Profile
mohli by ste dat aj link na tu opravnu zapoctovku, kde sa mame prihlasovat :D

ohen

  • Newbie
  • *
  • Posts: 22
    • View Profile
neviete ci uz konecne Dano nahodil vysledky? ??? lebo po tyzdni a pol mam vazne obavy, ze 0 v maise tam nie je len tak...

black_stone

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 77
    • View Profile
ja by som sa rad opytal cloveka ktoremu tak silno cvakal fotak na mobile vo stvrtok rano ci by mi neposlal produkt usilovnosti :)
poslal by som, alevysledky produkt  je na *****, az po zapocte som si vsimol ze som mal zapnuty blesk  bu
clovece tak do buducnosti vypni blesk a hlavne zvuk fotaka pred akciou skolskou :) neda sa aspon vytusit z toho ktore priklady z knihy to boli? :)

Ja som hladal vsade a neviem odkial on bral tie priklady ale v knihe ani v zbierke niesu.

Painkiller03

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 166
    • View Profile
ja by som sa rad opytal cloveka ktoremu tak silno cvakal fotak na mobile vo stvrtok rano ci by mi neposlal produkt usilovnosti :)
poslal by som, alevysledky produkt  je na *****, az po zapocte som si vsimol ze som mal zapnuty blesk  bu
clovece tak do buducnosti vypni blesk a hlavne zvuk fotaka pred akciou skolskou :) neda sa aspon vytusit z toho ktore priklady z knihy to boli? :)
no pravdu mas, takej doslova skolackej chybi som sa dopustil :/,nejde z toho vycitat nic.Nemate niekto tie priklady co boli na zapocte nejak zaznamenane ?

filip27

  • Guest
neviete ci uz konecne Dano nahodil vysledky? ??? lebo po tyzdni a pol mam vazne obavy, ze 0 v maise tam nie je len tak...


stale este ich tam nedal  bu bu ...ale uz by sa patrilo lebo uz aj ja zacinam pochybovat o tej pisomke a pri tom som z nej mal dobry pocit :D

ppeess

  • Guest
neviete ci uz konecne Dano nahodil vysledky? ??? lebo po tyzdni a pol mam vazne obavy, ze 0 v maise tam nie je len tak...


stale este ich tam nedal  bu bu ...ale uz by sa patrilo lebo uz aj ja zacinam pochybovat o tej pisomke a pri tom som z nej mal dobry pocit :D

 :ropebanana:  bp

luky

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 400
    • View Profile
Zapisoval alebo ešte nezapisoval Buša?
Ja nič ešte nemám ale od včera mu na opravnú započtovku pribudlo 7 ľudi

ursus

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 595
    • View Profile
ta do piiiitvora kde to je ...

kedy je ten deadline na prihlasenie na opravak ?
So this router walks into the doctor’s office…
- Doctor, it hurts when IP.

luky

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 400
    • View Profile
ta do piiiitvora kde to je ...

kedy je ten deadline na prihlasenie na opravak ?

utorok 3.5.2011 23.55

takže výsledky zverení o 23:00  :D

Baron

  • Newbie
  • *
  • Posts: 17
    • View Profile
Zapocet BUSA, 28.4. NMPaMS

Priklad 1: Pravdepodobnost toho, ze jav A nastane aspon raz v styroch nezavislych pokusoch R1,4=0,59. Urcte pravdepodobnost toho, ze jav A nastane v piatich nezavislych pokusoch prave dvakrat.
Priklad 2: Po pristavnom moste prejde 6000 automobilov za hodinu. Ake je pravdepodobnost, ze v priebehu najblizsej sekundy prejdu aspon 4? Predpokladame, ze pocet aut sa riadi Poissonovym rozdelenim.
Priklad 3: Inspektor v zavode Saris odobral 7 vzoriek 0,5 l piva Red. Nameral nasledovne hodnoty (v litroch): 0,5079; 0,4965; 0,5057; 0,4870; 0,4884; 0,4983; 0,4903. Na hladine vyznamnosti 0,05 otestujte hypotezu, ze davkovaci stroj je spravne nastaveny, oproti hypoteze, ze nedolieva dostatocne mnozstvo. Vypiste vsetky medzivysledky.
Priklad 4:  Urcte koeficienty a a b funkcie f(x)=a*cos(x) - b*x2 tak, aby v zmysle najmensich stvorcov co najlepsie aproximovala vysledky merani zadane tabulkou
xi0,81,11,5
yi-0,24-0,71-1,55
. Vypiste maticu sustavy.

Budte tak dobri, kto vyriesi nejaky priklad nech tu hodi riesenie + (ti ochotnejsi) aj "strucny" postup. Vdaka :) cheers
« Last Edit: 02.05.2011, 19:16:55 by Baron »

Safyia

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1328
    • View Profile
Dano ma kedy opravak? :D

smelyzajo

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 243
    • View Profile
Dano ma kedy opravak? :D
piatok 13: 30 no neviem kde tak keby ze to niekto upresnil :D

Troll

  • Newbie
  • *
  • Posts: 20
    • View Profile
kde sa to treba prihlasit u Bušu ml. na opravak ??
a o ktorej v piatok bude ?  bu

ursus

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 595
    • View Profile
So this router walks into the doctor’s office…
- Doctor, it hurts when IP.

yvory

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 160
    • View Profile
este raz sa teda opytam,z ktorych kapitol sa ucite na opravak?

smelyzajo

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 243
    • View Profile
este raz sa teda opytam,z ktorych kapitol sa ucite na opravak?
metoda najmensich stvorcov lagrangov polynom elek.obvod uplna pravdepodobnost nah.premenna test.hypotez tot vsio

smelyzajo

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 243
    • View Profile
nemohol by tu niekto upnut 4 a 11 prednasku od mistra Dana??? pls foto

v_oid

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 631
    • View Profile
sak mas v knihe vsetko

smelyzajo

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 243
    • View Profile
mne slo o jeho vycuc nie o blbosti co su naviac k jednotlivym temam :beer1:

yvory

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 160
    • View Profile
este raz sa teda opytam,z ktorych kapitol sa ucite na opravak?
metoda najmensich stvorcov lagrangov polynom elek.obvod uplna pravdepodobnost nah.premenna test.hypotez tot vsio

danke schon,este ked mas prehlad o tom ktore to su nazvy kapitol tak mi ulahci zajtrajie rozmyslanie :)

Petrik

  • Newbie
  • *
  • Posts: 22
    • View Profile
opravak u Daňa bude v ZP1 alebo ZP4?

mato99

  • Newbie
  • *
  • Posts: 44
    • View Profile
v ZP1 o 13:30.. je to aj v maise

Jurosh

  • Newbie
  • *
  • Posts: 27
    • View Profile
skúste niekto napísať čo najpodrobnejšie čo má byť na predtermíne s Daňom...  ;)

minimálne mi potvrďte že nemajú byť žiadne Rozdelenia ani Baisov....
« Last Edit: 08.05.2011, 00:51:57 by Jurosh »

filip27

  • Guest
skúste niekto napísať čo najpodrobnejšie čo má byť na predtermíne s Daňom...  ;)

minimálne mi potvrďte že nemajú byť žiadne Rozdelenia ani Baisov....

noo tak to by zaujimalo aj mna co bude na predtermine  :)  :ropebanana: :ropebanana:

Shwollo

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 436
    • View Profile
Quote from: Daňo
uplna pravdepodobnost, interval spolahlivosti (hypoterzy vravel ze budu az na neskorsich terminoch), lagrangerov polynom/ medoda najmensich stvorcov, lychobeznikova metoda - intergral - sin, cos e^x a z teorie rozelenie nahodnych premennych - ale vraj az na dekanskom, statistika - zakladne definicie, numerika, num. riesenie lin rovnic, eulerova metoda, aproximacia
toto je to, čo čítal Daňo na presnáške ako C skupinu

nemáte niekto otázky/osnovy alebo dačo kde je napísané čo sa mám učiť z teórie?
nepíšte mi SS - radšej mi píšte mail. (tá obálka pod mojim avatarom :)))