Author Topic: Databázové systémy  (Read 108081 times)

yvory

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 160
    • View Profile
Re: Databázové systémy
« Reply #275 on: 11.04.2011, 20:34:48 »
nieje to jedno ci ich treba napisat alebo vybrat spravnu odpoved? nechcete este nahodou aj presne otazky a spravne odpovede?  ???
a teoreticku som ja mal co je to R - S,nejake podobne otazky su,da sa to podla mna tipnut

Safyia

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1328
    • View Profile
Re: Databázové systémy
« Reply #276 on: 11.04.2011, 21:24:11 »
nieje to jedno ci ich treba napisat alebo vybrat spravnu odpoved? nechcete este nahodou aj presne otazky a spravne odpovede?  ???
a teoreticku som ja mal co je to R - S,nejake podobne otazky su,da sa to podla mna tipnut
Tak podla mna to vobec nie je jedno :D ale mne sa nezda ze by nam spominal na cviku daku pisomku...

ppeess

  • Guest
Re: Databázové systémy
« Reply #277 on: 11.04.2011, 22:12:44 »
Ono ta pisomka je ozname v tom organizacia predmetu  bq

v_oid

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 631
    • View Profile
Re: Databázové systémy
« Reply #278 on: 11.04.2011, 22:12:54 »
bola pisomka dnes, ale lahke, len queries trebalo pisat a automaticky ich vykonavalo o databazu ..

revelc

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 275
    • View Profile
Re: Databázové systémy
« Reply #279 on: 11.04.2011, 23:55:33 »
nieje to jedno ci ich treba napisat alebo vybrat spravnu odpoved? nechcete este nahodou aj presne otazky a spravne odpovede?  ???
...
To veruze nie je jedno... a ak mas otazky tak ich sem mozes dat, ty by si sa tiez isto potesil keby si isiel pisat zapocet a niekto sa tu podeli s otazkami...
K druhej casti diky..
Čo môžeš urobiť dnes odlož na pozajtra a ziskaš deň voľna.

"I'm a man of simple tastes. I enjoy dynamite...and gunpowder...and gasoline! "

yvory

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 160
    • View Profile
Re: Databázové systémy
« Reply #280 on: 12.04.2011, 00:10:40 »
nieje to jedno ci ich treba napisat alebo vybrat spravnu odpoved? nechcete este nahodou aj presne otazky a spravne odpovede?  ???
...
To veruze nie je jedno... a ak mas otazky tak ich sem mozes dat, ty by si sa tiez isto potesil keby si isiel pisat zapocet a niekto sa tu podeli s otazkami...
K druhej casti diky..

jaj este som mal urobit screeny a nechat sa pri tom prichytit nie? ak si robil cvicenia a ulohy tak sa nemusis ani ucit,ak nie tak to je uz tvoj problem

Shwollo

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 436
    • View Profile
Re: Databázové systémy
« Reply #281 on: 12.04.2011, 00:58:30 »
bola to klikačka alebo si musel písať príkazy?
nepíšte mi SS - radšej mi píšte mail. (tá obálka pod mojim avatarom :)))

revelc

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 275
    • View Profile
Re: Databázové systémy
« Reply #282 on: 12.04.2011, 01:05:03 »
Ked sa bojis tak nerob screeny, ja som ti nehovoril zeby si ich robil... ani som sa ta nedajboze nepytal na otazky  :mishela , len som chcel vediet ako ta pismka vypadala... ty kokos, ze ja vobec reagujem...
Quote
ak si robil cvicenia a ulohy tak sa nemusis ani ucit,ak nie tak to je uz tvoj problem
Taku radu mi moze dat aj moja babka co ani nevie ze dajake databazy existuju ...
Čo môžeš urobiť dnes odlož na pozajtra a ziskaš deň voľna.

"I'm a man of simple tastes. I enjoy dynamite...and gunpowder...and gasoline! "

Painkiller03

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 166
    • View Profile
Re: Databázové systémy
« Reply #283 on: 12.04.2011, 02:23:40 »
tiez nerozumiem preco niekto nemoze napisat ake boli otazky priblizne, na co sa sustredit a na co nie.Ja osobne v tom nevidim problem, len mam cviko v stvrtok a vtedy to uz asi vela ludi zaujimat nebude. :03:

v_oid

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 631
    • View Profile
Re: Databázové systémy
« Reply #284 on: 12.04.2011, 02:33:13 »
ide o to, ze sa netreba sustredit na nic, je to prilis lahke aby sa niekto otravoval tu sem davat

yvory

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 160
    • View Profile
Re: Databázové systémy
« Reply #285 on: 12.04.2011, 02:38:05 »
ide o to, ze sa netreba sustredit na nic, je to prilis lahke aby sa niekto otravoval tu sem davat

presne tak ako napisal kolega,ja som sa neucil vobec na zapocet,robil som si len domace ulohy poctivo a mam 10 bodov z 10tich
to shwollo - ja som mal dve klikacky so selectami a dve som vypisal cele selecty,plus klikacka teoria,videl som tam ale aj take ze si mal cast selectu a tri bodky a mal si doplnit
nemam preco pisat presne ake boli otazky,je to zbytocne,pozrite si join a funkcie plus tie zakladne selecty a hlavne strukturu selectu,co je preboha v tomto odpoved ina ako ta ze si treba prejst cvicenia?

revelc

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 275
    • View Profile
Re: Databázové systémy
« Reply #286 on: 12.04.2011, 02:55:08 »
Tak niekto hovori, ze to bolo tazke, niekto ze to bolo lahke... preto sa pytam

yvory: stacilo to napisat hned (alebo vobec) a nemuseli sme tu spamovat...  ;)
Čo môžeš urobiť dnes odlož na pozajtra a ziskaš deň voľna.

"I'm a man of simple tastes. I enjoy dynamite...and gunpowder...and gasoline! "

yvory

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 160
    • View Profile
Re: Databázové systémy
« Reply #287 on: 12.04.2011, 03:13:46 »
Tak niekto hovori, ze to bolo tazke, niekto ze to bolo lahke... preto sa pytam

yvory: stacilo to napisat hned (alebo vobec) a nemuseli sme tu spamovat...  ;)

podla mna to su dve rovnake odpovede na tvoju otazku,tak ci tak by si si mal prejst selecty na cviceniach teda nic to nemeni,a tazke to je pre ludi co to flakaju ako som si vsimol,vlastne ako kazdy predmet

Safyia

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1328
    • View Profile
Re: Databázové systémy
« Reply #288 on: 12.04.2011, 15:21:20 »
Ta podla mna to boli zas poriadne hovadiny... Este aj otazku z relacnej som mala taku ze po desiatom precitani som pozerala ze wtf? Ako selecty neboli tazke, vsetko z uloh na doma, ale sa dalo do*ebat na hovadinach. Dala som select job_id, salary namiesto select salary, job_id. A saaamozrejme, ze to je potom zle lebo je tam upozornenie, ze sa maju uvadzat v spravnom poradi, jak keby to pri tych selectoch nebolo uplne jedno, eh.

yvory

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 160
    • View Profile
Re: Databázové systémy
« Reply #289 on: 12.04.2011, 15:42:27 »
Ta podla mna to boli zas poriadne hovadiny... Este aj otazku z relacnej som mala taku ze po desiatom precitani som pozerala ze wtf? Ako selecty neboli tazke, vsetko z uloh na doma, ale sa dalo do*ebat na hovadinach. Dala som select job_id, salary namiesto select salary, job_id. A saaamozrejme, ze to je potom zle lebo je tam upozornenie, ze sa maju uvadzat v spravnom poradi, jak keby to pri tych selectoch nebolo uplne jedno, eh.

mala si sa ozvat hned po vyhodnoteni,mozno by ti dala za to body dodatocne

Safyia

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1328
    • View Profile
Re: Databázové systémy
« Reply #290 on: 12.04.2011, 16:03:21 »
ozvala som sa... aale nedal mi nic, zevraj je to tam napisane, ze to ma byt v takom poradi ako je uvedene a poslal ma dpc...ne doslova ale no...

yvory

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 160
    • View Profile
Re: Databázové systémy
« Reply #291 on: 12.04.2011, 16:05:53 »
ozvala som sa... aale nedal mi nic, zevraj je to tam napisane, ze to ma byt v takom poradi ako je uvedene a poslal ma dpc...ne doslova ale no...

tak mala si to tam dost jasne napisane,ale zase stavaju sa aj horise veci,hlavne ze mas nad 50% ne? :)

Safyia

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1328
    • View Profile
Re: Databázové systémy
« Reply #292 on: 12.04.2011, 20:54:14 »
ozvala som sa... aale nedal mi nic, zevraj je to tam napisane, ze to ma byt v takom poradi ako je uvedene a poslal ma dpc...ne doslova ale no...

tak mala si to tam dost jasne napisane,ale zase stavaju sa aj horise veci,hlavne ze mas nad 50% ne? :)
eh boo ty si dokonaly a nikdy nie si nepozorny, ze :P
Ne,  nemala...

filip27

  • Guest
Re: Databázové systémy
« Reply #293 on: 12.04.2011, 21:51:45 »
na dalsi tyzden sa robia nejake ulohy na samostatne riesenie? ...lebo odkaz na odovzadanie tam je len neviem z coho mam robit tie ulohy :D

yvory

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 160
    • View Profile
Re: Databázové systémy
« Reply #294 on: 12.04.2011, 23:09:25 »
ozvala som sa... aale nedal mi nic, zevraj je to tam napisane, ze to ma byt v takom poradi ako je uvedene a poslal ma dpc...ne doslova ale no...

tak mala si to tam dost jasne napisane,ale zase stavaju sa aj horise veci,hlavne ze mas nad 50% ne? :)
eh boo ty si dokonaly a nikdy nie si nepozorny, ze :P
Ne,  nemala...

ja som praveze velmi casto nepozorny(takmer stale :)),teraz sa stala vynimka tak musim kusok vypnut hrud a zamachrovat :)

luky

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 400
    • View Profile
Re: Databázové systémy
« Reply #295 on: 13.04.2011, 00:01:58 »
na dalsi tyzden sa robia nejake ulohy na samostatne riesenie? ...lebo odkaz na odovzadanie tam je len neviem z coho mam robit tie ulohy :D
robia robia veď sú na moodly (ak sa dajú nazvať úlohami a nie odľahčenou verziou zadania)

filip27

  • Guest
Re: Databázové systémy
« Reply #296 on: 13.04.2011, 04:57:52 »
na dalsi tyzden sa robia nejake ulohy na samostatne riesenie? ...lebo odkaz na odovzadanie tam je len neviem z coho mam robit tie ulohy :D
robia robia veď sú na moodly (ak sa dajú nazvať úlohami a nie odľahčenou verziou zadania)



jj ...uz su ale dnes poobede este neboli ...so sa tesil ze budem mat volon :D :D :D

ppeess

  • Guest
Re: Databázové systémy
« Reply #297 on: 13.04.2011, 15:41:40 »
na dalsi tyzden sa robia nejake ulohy na samostatne riesenie? ...lebo odkaz na odovzadanie tam je len neviem z coho mam robit tie ulohy :D
robia robia veď sú na moodly (ak sa dajú nazvať úlohami a nie odľahčenou verziou zadania)



jj ...uz su ale dnes poobede este neboli ...so sa tesil ze budem mat volon :D :D :D


......... a ja ze volno  bp

filip27

  • Guest
Re: Databázové systémy
« Reply #298 on: 13.04.2011, 15:47:01 »
neviete ako to este bude z databaz??? ...bude este nejaka zapoctova pisomka po tych dvoch co sme uz pisali??  bk bk

ppeess

  • Guest
Re: Databázové systémy
« Reply #299 on: 13.04.2011, 16:44:30 »
neviete ako to este bude z databaz??? ...bude este nejaka zapoctova pisomka po tych dvoch co sme uz pisali??  bk bk

Nespamuj tu  :hug:  :D