Author Topic: Objektové programovanie  (Read 140167 times)

tino8

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1093
    • View Profile
Re: Objektové programovanie
« Reply #25 on: 29.09.2009, 01:28:23 »
Takze, mam cviko s Binasom. A nam vravel na prvom, ze sa mame dopredu pripravit na cvika. Tomu chápem, a ani v tom (dúfam) nebude problém. Mame na moodli na každé cviko stránku, že čo a ako robiť na prvom tam bol popísaný každý krok dopodrobna, a aj v druhom ale potom tam uz je ze vytvarat triedy, premenne, metódy a tak... to pripravenie na cvika ma akoze znamenat ze to vsetko mame vediet spravit? Lebo potom nechapem ze pojdem na cviko, spravim co som uz raz spravil doma a idem domov? ci tam je este nieco do plusu? alebo to netreba vediet od a po z vsetko

no - programovacie predmety su o programovani. cvicenie je o precviceni problematiky, ktoru ti mali "priblizit" prednasky. takze na cvicenia mas prist pripraveny na problematiku, ktorej sa cvicenia maju venovat. ak sme teda tento tyzden precvicovali vytvaranie vlastnych tried, tak sa ocakava, ze teoreticke pozadie uz mas za sebou. pretoze - co chces precvicovat, ked prides na cvicenia nepripraveny? ceruzku?

uz chapem, dnesne cviko vsetko ozrejmilo... ale by ma zaujimalo preco nemohli byt realizovane aj ine cvika tak ako toto. Na mysli mam Programovanie (v Cčku) alebo Assembler, lebo sa mi to takto zda ovela lepsie


karamel je cukr co se uz neuzdravi!

mirek

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 448
  • darkman ZX 128k
    • View Profile
    • domovská stránka
Re: Objektové programovanie
« Reply #26 on: 29.09.2009, 01:31:59 »
Takze, mam cviko s Binasom. A nam vravel na prvom, ze sa mame dopredu pripravit na cvika. Tomu chápem, a ani v tom (dúfam) nebude problém. Mame na moodli na každé cviko stránku, že čo a ako robiť na prvom tam bol popísaný každý krok dopodrobna, a aj v druhom ale potom tam uz je ze vytvarat triedy, premenne, metódy a tak... to pripravenie na cvika ma akoze znamenat ze to vsetko mame vediet spravit? Lebo potom nechapem ze pojdem na cviko, spravim co som uz raz spravil doma a idem domov? ci tam je este nieco do plusu? alebo to netreba vediet od a po z vsetko

no - programovacie predmety su o programovani. cvicenie je o precviceni problematiky, ktoru ti mali "priblizit" prednasky. takze na cvicenia mas prist pripraveny na problematiku, ktorej sa cvicenia maju venovat. ak sme teda tento tyzden precvicovali vytvaranie vlastnych tried, tak sa ocakava, ze teoreticke pozadie uz mas za sebou. pretoze - co chces precvicovat, ked prides na cvicenia nepripraveny? ceruzku?

uz chapem, dnesne cviko vsetko ozrejmilo... ale by ma zaujimalo preco nemohli byt realizovane aj ine cvika tak ako toto. Na mysli mam Programovanie (v Cčku) alebo Assembler, lebo sa mi to takto zda ovela lepsie

nuz - tak dnesne cvika stali za to. bolo zial velmi vidiet, ake nedostatky z cecka ste si doniesli. fuuu... obcas som naozaj pozeral s otvorenymi ustami, ze co robi problem (ciarka, ako oddelovac riadkov, bodkociarka ako oddelovac parametrov v metode, problem precitat samotnu metodu, ...). nuz - budeme sa pasovat trosku...
So say we all!

citro

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 207
    • View Profile
Re: Objektové programovanie
« Reply #27 on: 29.09.2009, 03:40:01 »
mna skor zaujima v com treba odovzdat zadanie. Nemozem si ale odpustit kritiku na tuke system, najprv mame klasicke C a potom Whuuuuuuuups Java a ideeeeeeeees (za behu).

No a dnedne cviko bolo kuul, vacsina bola vytreta (pocitam aj seba) kedze predmet C sme vacsina total odflakli, tam je zadrhel

patt

  • Newbie
  • *
  • Posts: 11
    • View Profile
Re: Objektové programovanie
« Reply #28 on: 29.09.2009, 03:42:48 »
ako tak pozeram,som asi prvy,co sa prizna,ze tu pripravu na prve cviko zobral na lahku vahu...chcel som len vediet,ako to vsetko bude prebiehat...uz som to ale zistil,takze zvysnych 18 bodov bude doma :P

mirek

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 448
  • darkman ZX 128k
    • View Profile
    • domovská stránka
Re: Objektové programovanie
« Reply #29 on: 29.09.2009, 03:54:23 »
mna skor zaujima v com treba odovzdat zadanie. Nemozem si ale odpustit kritiku na tuke system, najprv mame klasicke C a potom Whuuuuuuuups Java a ideeeeeeeees (za behu).

No a dnedne cviko bolo kuul, vacsina bola vytreta (pocitam aj seba) kedze predmet C sme vacsina total odflakli, tam je zadrhel

ak si v skupine u binasa, tak on hovoril, ze java a c mreza. a ze zvysne jazyky su o dohode (aj ked sa vyjadroval tak, ze sa asi o zvysnom jazyku nedohodnes).

no a co je zle na postupnosti c -> java? sak java je az v letnom semestri. teraz je len oop. a na druhej strane - java je ceckovy jazyk. nie je mozno skor problem v tom, ze to cecko bolo odflaknute?
So say we all!

mirek

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 448
  • darkman ZX 128k
    • View Profile
    • domovská stránka
Re: Objektové programovanie
« Reply #30 on: 29.09.2009, 03:57:10 »
ako tak pozeram,som asi prvy,co sa prizna,ze tu pripravu na prve cviko zobral na lahku vahu...chcel som len vediet,ako to vsetko bude prebiehat...uz som to ale zistil,takze zvysnych 18 bodov bude doma :P

spravny pristup ;)

inac - co sa vam nepacilo na cecku v prvaku? opakujem ho v lete, tak by som bol rad, ak by sa mi ho podarilo zmenit/zlepsit aspon trosku...
So say we all!

tino8

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1093
    • View Profile
Re: Objektové programovanie
« Reply #31 on: 29.09.2009, 16:32:29 »
ako tak pozeram,som asi prvy,co sa prizna,ze tu pripravu na prve cviko zobral na lahku vahu...chcel som len vediet,ako to vsetko bude prebiehat...uz som to ale zistil,takze zvysnych 18 bodov bude doma :P

spravny pristup ;)

inac - co sa vam nepacilo na cecku v prvaku? opakujem ho v lete, tak by som bol rad, ak by sa mi ho podarilo zmenit/zlepsit aspon trosku...


Mali sme ho (tuším) so Samuelisom... A cviko vyzeralo asi tak že sme prišli na hodinu, on chodil medzi nami a to bolo asi všetko. Viem že výška má byť o samoštúdiu, ale predsalen ak by to bolo aspoň z polovice tak motivujúce ako je Op tak by to vyzeralo inak. Ale neviem, možno sa mýlim


karamel je cukr co se uz neuzdravi!

Agamemnon

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2942
  • Per aspera ad Astra
    • View Profile
Re: Objektové programovanie
« Reply #32 on: 29.09.2009, 18:16:03 »
ono... to je o cviciacom v tomto pripade :)
All code is crap.

42

mirek

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 448
  • darkman ZX 128k
    • View Profile
    • domovská stránka
Re: Objektové programovanie
« Reply #33 on: 29.09.2009, 18:40:01 »
ono... to je o cviciacom v tomto pripade :)

ktore? to cecko? ci to oop? ja mam binasa teraz, lebo ktosi napisal (asi piton), ze dobre. ale zatial - iba krici na nas...
So say we all!

stanulik

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 312
    • View Profile
Re: Objektové programovanie
« Reply #34 on: 29.09.2009, 18:52:18 »
ako tak pozeram,som asi prvy,co sa prizna,ze tu pripravu na prve cviko zobral na lahku vahu...chcel som len vediet,ako to vsetko bude prebiehat...uz som to ale zistil,takze zvysnych 18 bodov bude doma :P

spravny pristup ;)

inac - co sa vam nepacilo na cecku v prvaku? opakujem ho v lete, tak by som bol rad, ak by sa mi ho podarilo zmenit/zlepsit aspon trosku...

Mali sme ho (tuším) so Samuelisom... A cviko vyzeralo asi tak že sme prišli na hodinu, on chodil medzi nami a to bolo asi všetko. Viem že výška má byť o samoštúdiu, ale predsalen ak by to bolo aspoň z polovice tak motivujúce ako je Op tak by to vyzeralo inak. Ale neviem, možno sa mýlim

samuelis, toho sme mali i my, nevedel nic vysvetlit a ak si sa ho daco opytal, tak behal ku stolu po svoju velku knihu a hladal odpoved na otazku v nej. :D


dEVIANT

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1311
  • Robím, čo môžem. Keď nerobím, nemôžem!
    • View Profile
Re: Objektové programovanie
« Reply #35 on: 29.09.2009, 19:04:06 »
inac kto ste boli v pondelok na prednaske z OP?? bola prezencia?...
Nie je nič nákazlivejšie ako rozhodný a presvedčením sa vyznačujúci život.

psicho

  • VIP
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3173
  • Markus[pSicho]Fesi
    • View Profile
    • codemazing
Re: Objektové programovanie
« Reply #36 on: 29.09.2009, 20:33:56 »
ono... to je o cviciacom v tomto pripade :)

ktore? to cecko? ci to oop? ja mam binasa teraz, lebo ktosi napisal (asi piton), ze dobre. ale zatial - iba krici na nas...

jooj no ta ten Binas to heej on len krici, a potom jak pride na hodnotenie zadani :D :D :D :D jaaj ta to radsej prestup k inemu :D :D :D :D :D
read my blog> www.codemazing.com <read my blog

sikik

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 170
    • View Profile
Re: Objektové programovanie
« Reply #37 on: 29.09.2009, 22:25:04 »
ono... to je o cviciacom v tomto pripade :)

ktore? to cecko? ci to oop? ja mam binasa teraz, lebo ktosi napisal (asi piton), ze dobre. ale zatial - iba krici na nas...

jooj no ta ten Binas to heej on len krici, a potom jak pride na hodnotenie zadani :D :D :D :D jaaj ta to radsej prestup k inemu :D :D :D :D :D

A minule vraj jedneho zbil  :o ;D ;D ;D ;D ;D
If you're one in a million, there are six thousand people exactly like you.

Computers make very fast, very accurate mistakes.

matt

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 116
    • View Profile
Re: Objektové programovanie
« Reply #38 on: 30.09.2009, 00:53:29 »
inac kto ste boli v pondelok na prednaske z OP?? bola prezencia?...

ano bola..
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story." (Barney Stinson)
"Where is your suit? Just once, when I say "suit up," I'd like you to put on a suit!" (Barney Stinson)

piton

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 715
    • View Profile
Re: Objektové programovanie
« Reply #39 on: 01.10.2009, 01:46:05 »
ono... to je o cviciacom v tomto pripade :)

ktore? to cecko? ci to oop? ja mam binasa teraz, lebo ktosi napisal (asi piton), ze dobre. ale zatial - iba krici na nas...
piton toho popise... jemu never ani slovo :) a ten binas aj na nas furt krical, a zapocet mi skoro nedal...
"Iba život, ktorý žijeme pre ostatných, stojí za to." - Albert Einstein

sri

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 644
    • View Profile
    • ACEQES, s.r.o.
Re: Objektové programovanie
« Reply #40 on: 01.10.2009, 06:41:48 »
ono... to je o cviciacom v tomto pripade :)

ktore? to cecko? ci to oop? ja mam binasa teraz, lebo ktosi napisal (asi piton), ze dobre. ale zatial - iba krici na nas...

jooj no ta ten Binas to heej on len krici, a potom jak pride na hodnotenie zadani :D :D :D :D jaaj ta to radsej prestup k inemu :D :D :D :D :D

A minule vraj jedneho zbil  :o ;D ;D ;D ;D ;D
Hej pocul som. Binas je inak strasny kludas, ale ten chlapec mu ani len polymorfizmus nevedel vysvetlit...TA NEZABIJES HO?!  ;D

blackflash

  • Newbie
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Re: Objektové programovanie
« Reply #41 on: 02.10.2009, 01:31:28 »
mozem povedat ze c-cko som mal aj ja so samuelisom a spoliehal som sa z casti na to ze sa budem vela pytat pretoze predtym som neprogramoval a chcel som to vediet. Hold kazdu hodinu sedel za stolom a nesnazil sa nic vysvetlit. Ked som sa ho nieco spytal tak utekal po knihu  listoval v nej 20 minut a potom mi to vysvetloval  dalsich 10... , OOP chcem vediet ale mam slabe zaklady C , takze sa to snazim dohnat...

tino8

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1093
    • View Profile
Re: Objektové programovanie
« Reply #42 on: 02.10.2009, 03:47:43 »
Ja som sa kvoli tomu učil C cez prazdniny.. Herout ma nato dobru knihu, ak niekto chce mozem poslat, ale jedna kapitola zial chyba


karamel je cukr co se uz neuzdravi!

Havran

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2003
  • Here comes the fuzz
    • View Profile
Re: Objektové programovanie
« Reply #43 on: 02.10.2009, 05:17:40 »
OOP chcem vediet ale mam slabe zaklady C , takze sa to snazim dohnat...

na OOP ti netreba vobec vediet C
Achievement of your happiness is the only moral purpose of your life.

Ing. nemtom

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 7709
  • lofr dyslektik
    • View Profile
Re: Objektové programovanie
« Reply #44 on: 02.10.2009, 05:38:01 »
ale dajake programovacie rozmyslanie sa zide
brix will be shat

sikik

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 170
    • View Profile
Re: Objektové programovanie
« Reply #45 on: 02.10.2009, 13:25:20 »
Asi tak. Ked nedudes lenivy rozmyslat, OOP nie je ziadny problem. Lebo OOP je postavene na dost odlisnom principe ako klasicke proceduralne programovanie.
If you're one in a million, there are six thousand people exactly like you.

Computers make very fast, very accurate mistakes.

mirek

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 448
  • darkman ZX 128k
    • View Profile
    • domovská stránka
Re: Objektové programovanie
« Reply #46 on: 02.10.2009, 18:12:47 »
OOP chcem vediet ale mam slabe zaklady C , takze sa to snazim dohnat...

na OOP ti netreba vobec vediet C

no - aspon zaklady veru treba. aj ked je sice oop o filozofii, tak sa potrebujes vyjadrovat prostrednictvom jazyka. a kedze aktualna java je c based, tak nejake zaklady cecka treba. lebo potom to bude vyzerat presne tak, ako to vyzeralo na poslednom cviku, ked clovek nevedel zapisat ani prototyp metody...
So say we all!

dEVIANT

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1311
  • Robím, čo môžem. Keď nerobím, nemôžem!
    • View Profile
Re: Objektové programovanie
« Reply #47 on: 02.10.2009, 20:53:28 »
OOP chcem vediet ale mam slabe zaklady C , takze sa to snazim dohnat...

na OOP ti netreba vobec vediet C

no - aspon zaklady veru treba. aj ked je sice oop o filozofii, tak sa potrebujes vyjadrovat prostrednictvom jazyka. a kedze aktualna java je c based, tak nejake zaklady cecka treba. lebo potom to bude vyzerat presne tak, ako to vyzeralo na poslednom cviku, ked clovek nevedel zapisat ani prototyp metody...

a neni si ty nahodou Binas ???  ;Drespektive vy??lebo mate rovnake homepages  :P a rozpravas tak skusene :D
Nie je nič nákazlivejšie ako rozhodný a presvedčením sa vyznačujúci život.

tino8

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1093
    • View Profile
Re: Objektové programovanie
« Reply #48 on: 02.10.2009, 21:27:14 »
ved jasne ze je


karamel je cukr co se uz neuzdravi!

mirek

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 448
  • darkman ZX 128k
    • View Profile
    • domovská stránka
Re: Objektové programovanie
« Reply #49 on: 02.10.2009, 22:29:18 »
a neni si ty nahodou Binas ???  ;Drespektive vy??lebo mate rovnake homepages  :P a rozpravas tak skusene :D

kto? binas? nenadavaj...
So say we all!