Author Topic: OP - Objektove programovanie  (Read 189370 times)

TradeMark

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 630
  • He ho forgets, will be destined to remember...
    • View Profile
Re: OP - Objektove programovanie
« Reply #675 on: 03.05.2008, 22:28:28 »
Ufff takže hra hotova, funkcna a dohrata :D chcem sa podakovat komunite za pomoc a aby som komunite oplatil dobrotu tak som sa rozhodol ze po tom co v pondelok odovzdam ju hodim na FTP pod GPL.

pozn. Chcem vsak upozornit, ze tym k nej ziskaju pristup aj cviciaci a zaroven upozornujem ze hra sluzi najmä na ucely vzdelavania (t.j. dufam pre vase dobro ze sa nenajde taky blazon co to stiahne a pokusi sa to odovzdat).

Vela zdaru idem robit dokumentaciu!
Pičoch jest veľo, ale nalivačoch malo!

kOsTi

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 12765
    • View Profile
    • pretaktovanie.sk
Re: OP - Objektove programovanie
« Reply #676 on: 03.05.2008, 22:33:31 »
ja nedam nikde :P
:trestac:

sri

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 644
    • View Profile
    • ACEQES, s.r.o.
Re: OP - Objektove programovanie
« Reply #677 on: 03.05.2008, 22:40:58 »
Ufff takže hra hotova, funkcna a dohrata :D chcem sa podakovat komunite za pomoc a aby som komunite oplatil dobrotu tak som sa rozhodol ze po tom co v pondelok odovzdam ju hodim na FTP pod GPL.

pozn. Chcem vsak upozornit, ze tym k nej ziskaju pristup aj cviciaci a zaroven upozornujem ze hra sluzi najmä na ucely vzdelavania (t.j. dufam pre vase dobro ze sa nenajde taky blazon co to stiahne a pokusi sa to odovzdat).

Vela zdaru idem robit dokumentaciu!

Tak potom radsej nedavaj vobec :D

johnyo13

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 629
  • I can stand my own ground...
    • View Profile
Re: OP - Objektove programovanie
« Reply #678 on: 03.05.2008, 22:50:49 »
preco? bn ja to po odvzdani (snad v 13.t) mozem tiez kludne hodit na ftp..ked to uz nikomu nepomoze aby dokoncil "vlastnorucne" zadanie, aspon tym odburavam konkurenciu..
su ludia, ktori ked to dokazu zohnat cez ftp alebo neviem jakym sposobom, tak si nikdy ani neskusia co je to programovat.
A to sa (snad) v buducnosti nejak prejavi:D
takze vsetci co nechcete robit zadanie sami, odporucam stiahnut, pre istotu nic nemenit a odvzdat...saq mozno motyka vystreli, ved aj cviciaci su len ludia! bk
☼Ѿ☼ ... ☼Ѿ☼

kOsTi

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 12765
    • View Profile
    • pretaktovanie.sk
Re: OP - Objektove programovanie
« Reply #679 on: 03.05.2008, 23:08:26 »
takze vsetci co nechcete robit zadanie sami, odporucam stiahnut, pre istotu nic nemenit a odvzdat...saq mozno motyka vystreli, ved aj cviciaci su len ludia! bk

tak toto na 99% nevyjde :)
:trestac:

puq

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4065
    • View Profile
Re: OP - Objektove programovanie
« Reply #680 on: 03.05.2008, 23:08:39 »
ja by som mal v ...., nikomu by som nedal zadanie s ktorym som sa trapil niekolko dni, mozem jebat ich, nech neprejdu ked su lenivi, su mi ukradnuti, a vam odporucam to iste, ved aj v robote ked budete robit na nejom projekte, nezverejnite ho celej spolocnosti aby vam ho nahodou nikto neukradol a nepovedal ze je to jeho praca....dufam ze cviciaci naozaj budu pozerat na to ze ci to robil sam dotycny alebo ee

edit: no k zadaniu :D no nakoniec budu tam pekne vsetky rozhrania tak ja su vo verzii 0.2, a ten step je fajn vec ;)
« Last Edit: 03.05.2008, 23:10:33 by puq »

Agamemnon

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2942
  • Per aspera ad Astra
    • View Profile
Re: OP - Objektove programovanie
« Reply #681 on: 03.05.2008, 23:09:45 »
ja by som mal v ...., nikomu by som nedal zadanie s ktorym som sa trapil niekolko dni, mozem jebat ich, nech neprejdu ked su lenivi, su mi ukradnuti, a vam odporucam to iste, ved aj v robote ked budete robit na nejom projekte, nezverejnite ho celej spolocnosti aby vam ho nahodou nikto neukradol a nepovedal ze je to jeho praca....dufam ze cviciaci naozaj budu pozerat na to ze ci to robil sam dotycny alebo ee

niektorí určite budú pozerať
All code is crap.

42

kornas

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 127
    • View Profile
Re: OP - Objektove programovanie
« Reply #682 on: 03.05.2008, 23:17:46 »
Dufam, ze ked budem odovzdavat zadanie, tak mi ho cviciaci aj zoberie a nepovie mi, ze : Ta toto este dorob a toto urob tak a take... Teraz sa uz na cisco treba pripravovat a vsetky ine veci sa zbieraju, ine zapocty a tak... Tak dufam, ze ked to bude ist, ze mi zapocet da... Lebo uz sa kopu krat stalo, ze robim zadanie jak kon, este mi napr. v 11. tyzdni povie co mam poprerabat a to sa opakuje az do 13. tyzdna kazdy tyzden a potom, ked uz odovzdam nakoniec v 13. tyzdni ta zoberie a pride niekto, co ani na C# nepozrel, odovzda zadanie, co mu robil niekto iny a zoberie mu ho hned... Tak ako aj na toto by mohli pozerat cviciaci... dakedy ich nechapem. Sa mi niekedy zda, ze je lepsie sa s tym nekaslat a odflaknut to a je to bez problemov, lebo cim viac sa clovek snazi, tym viac to musi prerabat a neviem co... Aspon v mojom pripade je to tak... Tak by som chcel poprosit cviciacich, nech maju zlutovanie...  br

Agamemnon

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2942
  • Per aspera ad Astra
    • View Profile
Re: OP - Objektove programovanie
« Reply #683 on: 03.05.2008, 23:20:34 »
Dufam, ze ked budem odovzdavat zadanie, tak mi ho cviciaci aj zoberie a nepovie mi, ze : Ta toto este dorob a toto urob tak a take... Teraz sa uz na cisco treba pripravovat a vsetky ine veci sa zbieraju, ine zapocty a tak... Tak dufam, ze ked to bude ist, ze mi zapocet da... Lebo uz sa kopu krat stalo, ze robim zadanie jak kon, este mi napr. v 11. tyzdni povie co mam poprerabat a to sa opakuje az do 13. tyzdna kazdy tyzden a potom, ked uz odovzdam nakoniec v 13. tyzdni ta zoberie a pride niekto, co ani na C# nepozrel, odovzda zadanie, co mu robil niekto iny a zoberie mu ho hned... Tak ako aj na toto by mohli pozerat cviciaci... dakedy ich nechapem. Sa mi niekedy zda, ze je lepsie sa s tym nekaslat a odflaknut to a je to bez problemov, lebo cim viac sa clovek snazi, tym viac to musi prerabat a neviem co... Aspon v mojom pripade je to tak... Tak by som chcel poprosit cviciacich, nech maju zlutovanie...  br

cvičiaci sľubujú, že sa bude zisťovať, kto robil zadania sám, a kto ich len kúpil :)
All code is crap.

42

johnyo13

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 629
  • I can stand my own ground...
    • View Profile
Re: OP - Objektove programovanie
« Reply #684 on: 03.05.2008, 23:24:20 »
neverte tomu ludia..kludne si to skopirujte..nepridu na to :D
kornas: mam taky pocit ze na odovzdanie zadania mas len jeden pokus, cize sa nemusis bat ze ti daju daco prerobit (Ked, tak az v dalsom semestri  bp)
☼Ѿ☼ ... ☼Ѿ☼

Agamemnon

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2942
  • Per aspera ad Astra
    • View Profile
Re: OP - Objektove programovanie
« Reply #685 on: 03.05.2008, 23:27:40 »
neverte tomu ludia..kludne si to skopirujte..nepridu na to :D
kornas: mam taky pocit ze na odovzdanie zadania mas len jeden pokus, cize sa nemusis bat ze ti daju daco prerobit (Ked, tak az v dalsom semestri  bp)

ten 1 pokus súvisí viac s tým kupovaním, ako s tým, že ti niečo nepôjde...
ak ti zistia, že si to kúpil, tak ťa vyhodia a druhú šancu nemáš...
ale ak sa napr. príde (alebo ty priamo na mieste zistíš), že toto by malo fungovať inak, prípadne že je tam nejaká drobná chyba, alebo niečo podobné, tak ťa nevyhodia...
sme ľudia, a mýliť sa je ľudské :) len kopírovanie/kupovanie je podvod...

aspoň as far as i know
All code is crap.

42

TradeMark

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 630
  • He ho forgets, will be destined to remember...
    • View Profile
Re: OP - Objektove programovanie
« Reply #686 on: 03.05.2008, 23:32:54 »
Hodim tento dotaz aj na moodle pre istotu:

Bolo by fajn keby interfejsy uz boli okomentovane v Doxygen style. Resp. kedze nie su - treba ich tak okomentovat? resp. treba ich zahrnut do dokumentacie?
Pičoch jest veľo, ale nalivačoch malo!

puq

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4065
    • View Profile
Re: OP - Objektove programovanie
« Reply #687 on: 03.05.2008, 23:38:41 »
Agamemnon mam pre teba otazocku, ako maju vyzerat komentare vo visualku, zeby sa z toho dala vygenerovat kvazi systemova pricku, jednoducho zeby to ten visual zobral :)

TradeMark

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 630
  • He ho forgets, will be destined to remember...
    • View Profile
Re: OP - Objektove programovanie
« Reply #688 on: 03.05.2008, 23:40:31 »
Agamemnon mam pre teba otazocku, ako maju vyzerat komentare vo visualku, zeby sa z toho dala vygenerovat kvazi systemova pricku, jednoducho zeby to ten visual zobral :)

Nainstaluj doxygen a pouzivaj komentare jak na javadoc - t.j.

/*
*
*
*/

ale podporuje to aj nejake ine... napr.

/// a pod.
Pičoch jest veľo, ale nalivačoch malo!

kOsTi

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 12765
    • View Profile
    • pretaktovanie.sk
Re: OP - Objektove programovanie
« Reply #689 on: 03.05.2008, 23:42:04 »
a take tie veci ako @param, @return to berie?
:trestac:

Mao

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 392
    • View Profile
Re: OP - Objektove programovanie
« Reply #690 on: 03.05.2008, 23:42:20 »
das /// a visual ti hodi kostru ku kazdej metode a da tam aj param, return a pod.

kOsTi

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 12765
    • View Profile
    • pretaktovanie.sk
Re: OP - Objektove programovanie
« Reply #691 on: 03.05.2008, 23:43:26 »
jaaj no pekne... thx
:trestac:

puq

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4065
    • View Profile
Re: OP - Objektove programovanie
« Reply #692 on: 03.05.2008, 23:49:19 »
Agamemnon mam pre teba otazocku, ako maju vyzerat komentare vo visualku, zeby sa z toho dala vygenerovat kvazi systemova pricku, jednoducho zeby to ten visual zobral :)

Nainstaluj doxygen a pouzivaj komentare jak na javadoc - t.j.

/*
*
*
*/

ale podporuje to aj nejake ine... napr.

/// a pod.

no rad, ale s forgacom to vygenerujeme cez visualko


a diky Mao cize tri ///

Agamemnon

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2942
  • Per aspera ad Astra
    • View Profile
Re: OP - Objektove programovanie
« Reply #693 on: 04.05.2008, 00:01:19 »
:) takže už ti odpovedali :)
All code is crap.

42

TradeMark

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 630
  • He ho forgets, will be destined to remember...
    • View Profile
Re: OP - Objektove programovanie
« Reply #694 on: 04.05.2008, 01:09:06 »
Mam este taku otazku... save som robil serializaciou ale chcem vyskusat aj to ukladanie prikazov a ich nasledne nacitanie. Save uz mam - skontroloval som aj subor, ktory to vytvorilo a vsetko sedi.
Avsak problem je s Loadom... ako v C# specifikujem aby to nacitavalo do konca suboru? (je nieco ako eof?) ... pridam ze v tom subore je kazdy prikaz na novom riadku.
Pičoch jest veľo, ale nalivačoch malo!

brazell

  • Newbie
  • *
  • Posts: 9
    • View Profile
Re: OP - Objektove programovanie
« Reply #695 on: 04.05.2008, 01:17:21 »
filemode.append?? moze sa toto pouzit ?? aspon teda je to na koniec daneho suboru...no a koniec riadku tam pridas ...myslim ze sa to da tak ...aspon videl som to tak..

opravte ma ak sa mylim... :)

Agamemnon

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2942
  • Per aspera ad Astra
    • View Profile
Re: OP - Objektove programovanie
« Reply #696 on: 04.05.2008, 02:17:34 »
k eof je ekvivalent:
textreader.ReadLine() == null;

filemode.append je pre zápis - to zabezpečí, že to, čo ideš ukladať sa bude ukladať na koniec súboru - teda bude sa appendovať ku súboru
All code is crap.

42

kornas

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 127
    • View Profile
Re: OP - Objektove programovanie
« Reply #697 on: 04.05.2008, 04:35:49 »
Viete niekto ako sa cez ten doxygen vygeneruje dokumentacia ? Lebo nemozem z toho manualu vyjst, tam cez prik. riadok daco carujem, ale nejak stale vyhodi nieco ine, len nie dokumentaciu  bk Dik.

kOsTi

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 12765
    • View Profile
    • pretaktovanie.sk
Re: OP - Objektove programovanie
« Reply #698 on: 04.05.2008, 04:38:45 »
cez prikazovy riadok? hm... sak to ma normalne GUI ne? :D
:trestac:

Agamemnon

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2942
  • Per aspera ad Astra
    • View Profile
Re: OP - Objektove programovanie
« Reply #699 on: 04.05.2008, 04:42:23 »
jj, má to gui, kde si vyberieš adresár, v ktorom máš zdrojáky, vyberieš si jazyk, nastavíš také veci ako napr. názov aplikácie, verziu... vyberieš si výstupný formát... a dáš vygenerovať
All code is crap.

42