Author Topic: OP - Objektove programovanie  (Read 188904 times)

SSPPYY

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 170
    • View Profile
Re: OP - Objektove programovanie
« Reply #350 on: 08.04.2008, 01:46:45 »
Podla mna by sa uz konecne mohli cviciaci poriadne dotoho obut s tym ci to je vlastny vytvor alebo nie.
Lebo to nie je fer ked niekto riadne maka a je rovnako hodnoteny, ako ten co to flaka a urcite zadanie sam nezrobi, vid minuly semester,
nemenovany predmet (OS) a fakt nemenovany cviciaci!

JCube

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 9008
    • View Profile
Re: OP - Objektove programovanie
« Reply #351 on: 08.04.2008, 02:08:06 »
no neviem ci je mozne vyhodit cca 150 ludi z 200 kvoli tomu ze mali moje zadanie...
sudo [ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf /* || echo "Alive!"

puq

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4065
    • View Profile
Re: OP - Objektove programovanie
« Reply #352 on: 08.04.2008, 02:10:45 »
:D vidis a este by si dostal po hube ze kvoli tebe ich vyhodili :D :D lebo slovak si vzdy najde ine vyhovorku ako som lenivy a nic sa mi nexce...:D

stinger

  • Newbie
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Re: OP - Objektove programovanie
« Reply #353 on: 08.04.2008, 02:21:49 »
no neviem ci je mozne vyhodit cca 150 ludi z 200 kvoli tomu ze mali moje zadanie...

neboj nic, lady ywetka tento rok zvladne vyhodit aj viac ako 150... dufam, ze bude potom spat s kludnym svedomim, ze je naj

SSPPYY

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 170
    • View Profile
Re: OP - Objektove programovanie
« Reply #354 on: 08.04.2008, 02:37:00 »
Sak mozno tych 150 by si aj zasluzilo.
Ale existuju aj miernejsie metody. Napriklad co takto pri zisteni ze doticny zadanie nerobil, udelit min zapich bez ohladu na doterajsie vysledky pocas semestra. To je podla mna az az mierne.

Agamemnon

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2942
  • Per aspera ad Astra
    • View Profile
Re: OP - Objektove programovanie
« Reply #355 on: 08.04.2008, 02:48:42 »
to nemá zmysel... je veľké množstvo ľudí, ktorých hlavným cieľom je urobiť akokoľvek a akýkoľvek zápich... takže min. pre nich nebude žiaden trest...
a tí, čo chcú mať zápich normálny, tak si zadanie, hlavne po všetkých výstrahach, urobia...

stinger: nechápeš zmysel :) alebo možno aj hej, ale už vopred hľadáš ospravedlnenia, ak ti zápich nedajú, lebo zadanie neurobíš sám
All code is crap.

42

aweeeee

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 64
  • Live for the kill
    • View Profile
Re: OP - Objektove programovanie
« Reply #356 on: 08.04.2008, 02:49:54 »
looool to nema chybu ako tu chcu stale len vyhadzovat :D ked to pojde takto dalej tak pomaly sa uz nik ani do 3.rocnika nedostane a ani Bc. nespravi nie to este Ing hehe
Thor! Odin's son
Protector of mankind
Ride to meet your fate
Your destiny awaits
Thor! Hlödyn's son
Protector of mankind
Ride to meet your fate
Ragnarök awaits

Agamemnon

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2942
  • Per aspera ad Astra
    • View Profile
Re: OP - Objektove programovanie
« Reply #357 on: 08.04.2008, 02:50:37 »
ak si ho nikto nezaslúži, tak ho nikto nedostane ;)

ale tomuto ani sám neverím :-))
All code is crap.

42

aweeeee

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 64
  • Live for the kill
    • View Profile
Re: OP - Objektove programovanie
« Reply #358 on: 08.04.2008, 02:52:47 »
ale to len nejak doktorandov zacalo v poslednej dobre bavit toto vyhadzovanie lebo nedavno som to skoro kazdy den pocuval :D
Thor! Odin's son
Protector of mankind
Ride to meet your fate
Your destiny awaits
Thor! Hlödyn's son
Protector of mankind
Ride to meet your fate
Ragnarök awaits

morrfun23

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 96
    • View Profile
Re: OP - Objektove programovanie
« Reply #359 on: 08.04.2008, 02:54:15 »
ale to len nejak doktorandov zacalo v poslednej dobre bavit toto vyhadzovanie lebo nedavno som to skoro kazdy den pocuval :D
myslis konkretne Eqo????

Agamemnon

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2942
  • Per aspera ad Astra
    • View Profile
Re: OP - Objektove programovanie
« Reply #360 on: 08.04.2008, 02:55:10 »
ja by som skôr povedal, že ľudí tam prestalo baviť to, ako sa k tým zadaniam pristupuje... :)

plus: v súčasnosti sa viac začalo o podvodoch hovoriť... hlavne v čr - robia sa rôzne akcie proti tomu na českých uni. - systémy na odovzdávanie a kontrolu, atp... a čiastočne aj u nás (sr) sa tým začali viac zaoberať, pokiaľ vm...
All code is crap.

42

Agamemnon

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2942
  • Per aspera ad Astra
    • View Profile
Re: OP - Objektove programovanie
« Reply #361 on: 08.04.2008, 02:55:36 »
ale to len nejak doktorandov zacalo v poslednej dobre bavit toto vyhadzovanie lebo nedavno som to skoro kazdy den pocuval :D
myslis konkretne Eqo????

ja sa eqovi vôbec nedivím... po tom, čo som počul o OS...
All code is crap.

42

aweeeee

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 64
  • Live for the kill
    • View Profile
Re: OP - Objektove programovanie
« Reply #362 on: 08.04.2008, 02:57:20 »
ale to len nejak doktorandov zacalo v poslednej dobre bavit toto vyhadzovanie lebo nedavno som to skoro kazdy den pocuval :D
myslis konkretne Eqo????

ja sa eqovi vôbec nedivím... po tom, čo som počul o OS...
to mas pravdu s tym si dost pri mne vytrpel :D .... ale urcite to nebolo na skodu a aj sam sa naucil o nieco viacej skoda ze tu nieje urcite by to vedel okomentovat
Thor! Odin's son
Protector of mankind
Ride to meet your fate
Your destiny awaits
Thor! Hlödyn's son
Protector of mankind
Ride to meet your fate
Ragnarök awaits

puq

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4065
    • View Profile
Re: OP - Objektove programovanie
« Reply #363 on: 08.04.2008, 02:58:09 »
ako nic proti, ale za OS si mozu sami vyucujuci, ze take nieco dovolili...mali bez pardonu vyhodit tych ludi a bodka...zadanie sa dalo zvladnut normalnym studiom cez semester, ziadne ine vedomosti k tomu netrebalo a kto je raz lenivy sa ucit nech ide robit do anglicka do skladu tesca

ywetka

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1972
    • View Profile
    • ywetka @ MySpace
Re: OP - Objektove programovanie
« Reply #364 on: 08.04.2008, 03:02:23 »
no neviem ci je mozne vyhodit cca 150 ludi z 200 kvoli tomu ze mali moje zadanie...

neboj nic, lady ywetka tento rok zvladne vyhodit aj viac ako 150... dufam, ze bude potom spat s kludnym svedomim, ze je naj

akoze toto ma pobavilo :D tak to asi za to, ze fakt mna nebavi takmer nic len vyhadzovanie studentov...  :emot-shakehead:
lol, ty by si co urobil na mojom mieste, ked vidis, ze dotycny na to dlabe cely semester, ma na haku, ked nieco vysvetlujes, napise tu, ze kupi zadanie a potom mi k nemu pri odovzdavani nebude vediet ani ceknut - ani len zakladne veci... ty by si mu povedal, ze dajte index? ako ja mam na haku, ale na zaciatku semestra bola dohoda, ze sa ma apelovat na prisnejsi sposob, lebo v sucasnosti vie programovat mozno kazdy 20ty absolvent skoly (ked neprehanam), co je trochu smutne...
~~Was mich nicht umbringt, macht mich stärker.~~
При́п'ять, мы никогда не будем забывать Вас.

ywetka

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1972
    • View Profile
    • ywetka @ MySpace
Re: OP - Objektove programovanie
« Reply #365 on: 08.04.2008, 03:06:30 »
ako nic proti, ale za OS si mozu sami vyucujuci, ze take nieco dovolili...mali bez pardonu vyhodit tych ludi a bodka...zadanie sa dalo zvladnut normalnym studiom cez semester, ziadne ine vedomosti k tomu netrebalo a kto je raz lenivy sa ucit nech ide robit do anglicka do skladu tesca

suhlasim s kazdym tvojim slovom... ale vidis, keby sa to robilo tak, uz tu niekto pise, ze sa teraz urcite citim ako majster sveta, lebo som na tuty zakomplexovany doktorand, ktory sedi stale doma, nevie, co je zivot, len kuka do toho svojho compu, zavistlivo pozera z okna ako si mladi a samozrejme zabavy-znali studentici chodia zit, lebo to narozdiel odo mna vedia... a za to just vymyslim taku pisomku a just take zadanie, aby vsetci museli opakovat rocnik, ked ja nemam radosti zo zivota, nech ani oni nemaju :D :D :D tak to kde sme?  :emot-shakehead: :emot-LMAO:  ap
~~Was mich nicht umbringt, macht mich stärker.~~
При́п'ять, мы никогда не будем забывать Вас.

stinger

  • Newbie
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Re: OP - Objektove programovanie
« Reply #366 on: 08.04.2008, 03:08:50 »
to nemá zmysel... je veľké množstvo ľudí, ktorých hlavným cieľom je urobiť akokoľvek a akýkoľvek zápich... takže min. pre nich nebude žiaden trest...
a tí, čo chcú mať zápich normálny, tak si zadanie, hlavne po všetkých výstrahach, urobia...

stinger: nechápeš zmysel :) alebo možno aj hej, ale už vopred hľadáš ospravedlnenia, ak ti zápich nedajú, lebo zadanie neurobíš sám

ale nie, ja zmysel chapem... tu ide o to, ze ywetka sa po prvych cvikach rozculovala nad tym, ze 90% ludi nechape ani zaklady. a to bolo prve cviko. bohuzial v inych skupinach to percento je zhruba rovnake. tak teraz neviem ako daleko to ti ludia dotiahnu... a ako zvladnu zadanie...

viem, ze C# je zaklad, vy vsetci sa aj snazite, ale neviem, neviem ako to cele dopadne s tymi vyhlaseniami, ze zapocty sa nebudu davat...

aweeeee

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 64
  • Live for the kill
    • View Profile
Re: OP - Objektove programovanie
« Reply #367 on: 08.04.2008, 03:11:12 »
ako nic proti, ale za OS si mozu sami vyucujuci, ze take nieco dovolili...mali bez pardonu vyhodit tych ludi a bodka...zadanie sa dalo zvladnut normalnym studiom cez semester, ziadne ine vedomosti k tomu netrebalo a kto je raz lenivy sa ucit nech ide robit do anglicka do skladu tesca

suhlasim s kazdym tvojim slovom... ale vidis, keby sa to robilo tak, uz tu niekto pise, ze sa teraz urcite citim ako majster sveta, lebo som na tuty zakomplexovany doktorand, ktory sedi stale doma, nevie, co je zivot, len kuka do toho svojho compu, zavistlivo pozera z okna ako si mladi a samozrejme zabavy-znali studentici chodia zit, lebo to narozdiel odo mna vedia... a za to just vymyslim taku pisomku a just take zadanie, aby vsetci museli opakovat rocnik, ked ja nemam radosti zo zivota, nech ani oni nemaju :D :D :D tak to kde sme?  :emot-shakehead: :emot-LMAO:  ap
dufam ze ta pisomka sa nebude tykat nasej skupiny  :ohmigod: ved my sa tam aspon snazime i ked nievzdy to ide ale mame aspon snahu cez to nejak preliezt aj ked to asi tak vidim ze to bude dost brutalne :)
Thor! Odin's son
Protector of mankind
Ride to meet your fate
Your destiny awaits
Thor! Hlödyn's son
Protector of mankind
Ride to meet your fate
Ragnarök awaits

puq

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4065
    • View Profile
Re: OP - Objektove programovanie
« Reply #368 on: 08.04.2008, 03:12:52 »
ale ved kus porozmyslaj co hovoris, minuly rok ste jebali na elektiku, fyziku matiku a neviem co ze ste prisli na informatiku studovat informatiku, a teraz sa co xcete vyhovovarat???? ked si lenivy tak kasli na skolu, treba to pochopit, lebo za rok koncis a co z toho ze aj ziskas titul ked hovno bdues vediet???? niiiiiiiic :)

edit: jedinu vec co mam namietky je veeeeeeeeeeeeeelmi nestastne zaradenie predmetu OP, spolu s TJ a popritom cisco, neostava na vsetko cas, a to sa snazim poctivo robit cely semester...
stacilo to dat minuly semester miesto IT alebo miesto OS
« Last Edit: 08.04.2008, 03:15:45 by puq »

Agamemnon

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2942
  • Per aspera ad Astra
    • View Profile
Re: OP - Objektove programovanie
« Reply #369 on: 08.04.2008, 03:16:20 »
ono... programovanie je o matematike... ja som sa vždy divil ľuďom, čo matiku nevedia (= nechápu), a idú na software (uznávam, že niektoré predmety sú povinné, a majú ich aj sieťari/hardwaristi)
All code is crap.

42

JCube

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 9008
    • View Profile
Re: OP - Objektove programovanie
« Reply #370 on: 08.04.2008, 03:16:38 »
no neviem ci je mozne vyhodit cca 150 ludi z 200 kvoli tomu ze mali moje zadanie...

neboj nic, lady ywetka tento rok zvladne vyhodit aj viac ako 150... dufam, ze bude potom spat s kludnym svedomim, ze je naj
povedz mi dovod preco nevyhodit ludi co si cely rok nedaju ani len namahu pohnut prstom...keby bolo po mojom tak sedime teraz v rocniku tak 50-ti studenti...

Sak mozno tych 150 by si aj zasluzilo.
Ale existuju aj miernejsie metody. Napriklad co takto pri zisteni ze doticny zadanie nerobil, udelit min zapich bez ohladu na doterajsie vysledky pocas semestra. To je podla mna az az mierne.
imho hovadina...nechce sa mu robit? naco studuje?

ale to len nejak doktorandov zacalo v poslednej dobre bavit toto vyhadzovanie lebo nedavno som to skoro kazdy den pocuval :D
neviem co by si robil na ich mieste keby si mal ucit skupinu 20 ludi kde pracuju tak traja styria...

osobne nevidim dovod preco by mal clovek co hovno robi byt Bc alebo Ing...to tu ludi ktori sa snazia neserie ze ludia co cely rok prstom nepohnu su na rovnakej urovni?
sudo [ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf /* || echo "Alive!"

ywetka

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1972
    • View Profile
    • ywetka @ MySpace
Re: OP - Objektove programovanie
« Reply #371 on: 08.04.2008, 03:17:33 »

dufam ze ta pisomka sa nebude tykat nasej skupiny  :ohmigod: ved my sa tam aspon snazime i ked nievzdy to ide ale mame aspon snahu cez to nejak preliezt aj ked to asi tak vidim ze to bude dost brutalne :)

hehe, ved mne o to ide, aby bola aspon snaha cez to preliezt... neviem odkial sa tu siria take zvlastne informacie... asi ste ma este nevideli preberat zadania  ap

a nemozem povedat, ze som sa rozculovala, ze ludia nechapu zaklady po prvom cviku, len som sa divila, ze nevedia niektore fakt lahucke veci, ktore s OOP ani nesuviseli este... ale myslim, ze sa snazim na cvikach vsetko vysvetlit  a najma trpezlivo vsetko opakovat dookola... keby som bola taka, ze nechcem dat prejst celemu rocniku, tak myslim, ze cvika so mnou vyzeraju kapanek inak  :emot-prettywink: ale jasne, hysteria nech sa siri, tym si asi musi prejst kazdy...
~~Was mich nicht umbringt, macht mich stärker.~~
При́п'ять, мы никогда не будем забывать Вас.

Agamemnon

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2942
  • Per aspera ad Astra
    • View Profile
Re: OP - Objektove programovanie
« Reply #372 on: 08.04.2008, 03:18:20 »
puq: nešťastné zaradanie je to už len preto, že TJ má byť o jave (obdobne predmet .NET, alebo ako sa to volá) a tam by sa už patrilo paradigmy OP ovládať... takže ideálne by bolo, aby predmet OP bol skôr ako predmety TJ/.NET... takto predmety TJ/.NET strácajú čiastočne na význame
All code is crap.

42

JCube

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 9008
    • View Profile
Re: OP - Objektove programovanie
« Reply #373 on: 08.04.2008, 03:18:32 »
to nemá zmysel... je veľké množstvo ľudí, ktorých hlavným cieľom je urobiť akokoľvek a akýkoľvek zápich... takže min. pre nich nebude žiaden trest...
a tí, čo chcú mať zápich normálny, tak si zadanie, hlavne po všetkých výstrahach, urobia...

stinger: nechápeš zmysel :) alebo možno aj hej, ale už vopred hľadáš ospravedlnenia, ak ti zápich nedajú, lebo zadanie neurobíš sám

ale nie, ja zmysel chapem... tu ide o to, ze ywetka sa po prvych cvikach rozculovala nad tym, ze 90% ludi nechape ani zaklady. a to bolo prve cviko. bohuzial v inych skupinach to percento je zhruba rovnake. tak teraz neviem ako daleko to ti ludia dotiahnu... a ako zvladnu zadanie...

viem, ze C# je zaklad, vy vsetci sa aj snazite, ale neviem, neviem ako to cele dopadne s tymi vyhlaseniami, ze zapocty sa nebudu davat...
ked si nedas namahu pozriet take veci ako co je trieda a co je objekt a aky je medzi nimi vztah tak sa endiv ze sa rozculovala...ako sa da potom pracovat? mna osobne tento pristup brzdi..
sudo [ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf /* || echo "Alive!"

puq

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4065
    • View Profile
Re: OP - Objektove programovanie
« Reply #374 on: 08.04.2008, 03:18:48 »
ono... programovanie je o matematike... ja som sa vždy divil ľuďom, čo matiku nevedia (= nechápu), a idú na software (uznávam, že niektoré predmety sú povinné, a majú ich aj sieťari/hardwaristi)

ved ja nehovorim nic take, ja mam rovnaky nazor :P ja len ze jaaaaaaaaaaake reci kazdy mal, ze fyziku studuje, zim a podobne veci a ked sa konecne programuje kazdy ma v piiiiiiiiiip:)