Author Topic: L.semester + ku koncu zamyslenie sa o studiu ;)  (Read 63762 times)

Korgen

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 349
    • View Profile
Re: L.semester
« Reply #275 on: 14.02.2008, 05:49:04 »
...mna najprv kopli, potom mi dali po prstoch a teraz ma potiahli, a pomohlo mi to veelmi  :angel:, mam jasno... skoda len ze ma tak nepotiahli predtym ako ma ini kopli, hoci tahali, ale slabo, ale aj tak si toho vazim a z duse cenim  :-* ...

nighthunter

  • ING
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 7786
    • View Profile
Re: L.semester
« Reply #276 on: 14.02.2008, 05:51:16 »
inak toto je aj u nas na ekf

je len velmi malo ludi co je ochotnych poskytnut materialy (a nejde len o to ze sme do IT duti a nevieme si to vygooglit, poprezerat stranky....)
napr. su taki co furt odo mna pytali milion veci ale ked mne raz trebalo nieco od nich, tak ze oni mi nedaju ( no a uz po tom nepytali, resp. to skusili ale len raz)
10 veci ktore na PC nenavidim
1. MAIS 2. Vista 3. Office 07 4. ICQ 5 Internet Explorer 6 WMP 7 BSOD 8.......(prijimam napady)

Ing. nemtom

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 7709
  • lofr dyslektik
    • View Profile
Re: L.semester
« Reply #277 on: 14.02.2008, 05:53:57 »
yeah vsetci za seba, ja inym dokonca hovorim naschval zle aby bolo menej konkurencie, muehehehehehe
brix will be shat

ywetka

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1972
    • View Profile
    • ywetka @ MySpace
Re: L.semester
« Reply #278 on: 14.02.2008, 05:58:06 »
jj, vela ludi chvali US/UK skoly a pod.... ale u nich neexistuje take nieco ako radenie, kopirovanie a prechadzanie bez sajny... tam je od zaciatku taka konkurencia medzi studentmi, ze len debil by dal svoj tazko vypracovany projekt inemu (i ked za prachy) na skopirovanie... ja som bola sokovana, ked som bola vo francuzsku a ucitelka opustila pocas testu triedu, ze nikoho ani nenapadlo otravovat toho druheho alebo nebodaj vybrat knihu... akoze klobuk dole... ale myslim, ze skola by mala byt aj prave o tej konkurencii  :emot-prettywink:
~~Was mich nicht umbringt, macht mich stärker.~~
При́п'ять, мы никогда не будем забывать Вас.

EqO

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 60
  • pasli ovce inzinieri q-:
    • View Profile
Re: L.semester
« Reply #279 on: 14.02.2008, 06:17:45 »
tak US model skol zas nie! Naco sme potom ludia ak nemame komunikovat. Konkurencia nesmie viest k bezohladnosti.
Ale inak pekne tu pisete, citat to je hadam jedina odmena za tu namahu co clovek musi vynalozit, aby videl, ze sa tych makoviciach zapaluje svetielko, hoc malicke.
#nie je dolezite co si ludia o tebe myslia, dolezite je aka si. Ludia sa mozu skarede mylit, az to boli :(
#Niekedy sa sam seba pytam, kto sme, odkial sme prisli, kam smerujeme, aky zmysel ma vobec ludska existencia. Potom si nalejem odpoved a uz je dobre.

JCube

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 9008
    • View Profile
Re: L.semester
« Reply #280 on: 14.02.2008, 06:21:52 »
ono sa zapaluje...len ja obcas stratim nervy ked vidim podaktorych ludi aky pristup k tomu maju...a americky model neprosim...nemam chut ovladat len jednu uzko specializovanu profesiu zrat hambace a pizzu a o ostatnych veciach vediet prd... :)
sudo [ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf /* || echo "Alive!"

ywetka

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1972
    • View Profile
    • ywetka @ MySpace
Re: L.semester
« Reply #281 on: 14.02.2008, 06:26:23 »
ono sa zapaluje...len ja obcas stratim nervy ked vidim podaktorych ludi aky pristup k tomu maju...a americky model neprosim...nemam chut ovladat len jednu uzko specializovanu profesiu zrat hambace a pizzu a o ostatnych veciach vediet prd... :)

joj ved ja som to nemyslela doslova... narazala som skor na fakt, ze Harvard etc. su svetove spicky a za take sa aj povazuju vseobecne svojou kvalitou... a to su US skoly ;)
~~Was mich nicht umbringt, macht mich stärker.~~
При́п'ять, мы никогда не будем забывать Вас.

EqO

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 60
  • pasli ovce inzinieri q-:
    • View Profile
Re: L.semester
« Reply #282 on: 14.02.2008, 06:28:59 »
Cosi na tom bude. Ved tu je sutazivost nulova az na par cudakov.  bu
E 51 osvedcena znacka, kto by chcel viac robit aby mal viac??
#nie je dolezite co si ludia o tebe myslia, dolezite je aka si. Ludia sa mozu skarede mylit, az to boli :(
#Niekedy sa sam seba pytam, kto sme, odkial sme prisli, kam smerujeme, aky zmysel ma vobec ludska existencia. Potom si nalejem odpoved a uz je dobre.

Havran

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2003
  • Here comes the fuzz
    • View Profile
Re: L.semester
« Reply #283 on: 14.02.2008, 06:31:17 »
kurna a uz som sa tesil ze jak predam zadanie na SOJ, pripadne IT co som musel robit, nabuduci rok druhakom, a teraz kvoli vam sa budem zle citit ze prave ja som ten kvoli ktoremu looseri prechadzaju do dalsich rocnikov ;) :(
Achievement of your happiness is the only moral purpose of your life.

JCube

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 9008
    • View Profile
Re: L.semester
« Reply #284 on: 14.02.2008, 06:38:51 »
pozri ja som svoje dal zadara... :P aj z OS aj zo SOJ
sudo [ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf /* || echo "Alive!"

JCube

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 9008
    • View Profile
Re: L.semester
« Reply #285 on: 14.02.2008, 06:39:53 »
Cosi na tom bude. Ved tu je sutazivost nulova az na par cudakov.  bu
E 51 osvedcena znacka, kto by chcel viac robit aby mal viac??
ja viac robim...nazor zvyska mi je ukradnuty... :P
sudo [ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf /* || echo "Alive!"

Agamemnon

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2942
  • Per aspera ad Astra
    • View Profile
Re: L.semester
« Reply #286 on: 14.02.2008, 06:40:12 »
ono sa zapaluje...len ja obcas stratim nervy ked vidim podaktorych ludi aky pristup k tomu maju...a americky model neprosim...nemam chut ovladat len jednu uzko specializovanu profesiu zrat hambace a pizzu a o ostatnych veciach vediet prd... :)

joj ved ja som to nemyslela doslova... narazala som skor na fakt, ze Harvard etc. su svetove spicky a za take sa aj povazuju vseobecne svojou kvalitou... a to su US skoly ;)

tam je to dosť veľmi o peniazoch :)
All code is crap.

42

fanfo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1724
  • still alive, fanfo rulez nobody can stop fanfo
    • View Profile
    • fanfo
Re: L.semester
« Reply #287 on: 14.02.2008, 06:42:00 »
Cosi na tom bude. Ved tu je sutazivost nulova az na par cudakov.  bu
E 51 osvedcena znacka, kto by chcel viac robit aby mal viac??
ja viac robim...nazor zvyska mi je ukradnuty... :P
ono sa zapaluje...len ja obcas stratim nervy ked vidim podaktorych ludi aky pristup k tomu maju...a americky model neprosim...nemam chut ovladat len jednu uzko specializovanu profesiu zrat hambace a pizzu a o ostatnych veciach vediet prd... :)

joj ved ja som to nemyslela doslova... narazala som skor na fakt, ze Harvard etc. su svetove spicky a za take sa aj povazuju vseobecne svojou kvalitou... a to su US skoly ;)

tam je to dosť veľmi o peniazoch :)
ono sa zapaluje...len ja obcas stratim nervy ked vidim podaktorych ludi aky pristup k tomu maju...a americky model neprosim...nemam chut ovladat len jednu uzko specializovanu profesiu zrat hambace a pizzu a o ostatnych veciach vediet prd... :)

joj ved ja som to nemyslela doslova... narazala som skor na fakt, ze Harvard etc. su svetove spicky a za take sa aj povazuju vseobecne svojou kvalitou... a to su US skoly ;)

tam je to dosť veľmi o peniazoch :)

a tam sa nedostane kazdy, taze kto tam aj je, tak nieco ma v hlave abo u rodicov vo vrecku (korupcia rulez)

btw: ci pana ako "quote" som vlozil  bq

edit by JCube: to si tymto co chcel povedat? :D
« Last Edit: 14.02.2008, 06:45:17 by JCube »


všetko, čo je naozaj užitočné, som sa naučil v materskej škole

ywetka

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1972
    • View Profile
    • ywetka @ MySpace
Re: L.semester
« Reply #288 on: 14.02.2008, 06:47:00 »
ved v pohode... teraz sa vyraba taky "manual", ktory presne definuje, co je plagiatorstvo a podvadzanie a mal by sa zacat dodrziavat... uz teraz mame take pokyny, ze ak pocas otazok pri odovzdavani OOP zadania zistime, ze clovek to nerobil, pripadne to spozname na prvy sup, tak bez milosti 0 bodov -> co znamena opakovanie predmetu, nie to, ze ma odovzdat este raz ako to bolo doteraz... je to mozno prisne, ale niekde treba zacat... a este raz sa opakujem, keby mna vyhodili na predmete, ktory fakt stoji za to vediet, za to, ze som ho nevedela a skopcila zadanie, tak by to stalo za to, lebo na druhy raz by som si sakra dala pozor, aby som to robila sama, vedela to, lebo vyhodena zo skoly by som nechcela teda byt...  bk
a vyhodenie z OOP neznamena opakovat bakalarsky rocnik, stale clovek moze bakalarske studium skoncit v normalnom case... a sorrac, ale objektovo programovat je zaklad zakladov a neexistuje, aby prave tu bol clovek benevolentny... tazko najst pre prax dolezitejsi predmet (okrem TJava a tak - tiez vlastne objektove veci), cize no remorse  am
~~Was mich nicht umbringt, macht mich stärker.~~
При́п'ять, мы никогда не будем забывать Вас.

JCube

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 9008
    • View Profile
Re: L.semester
« Reply #289 on: 14.02.2008, 06:50:24 »
myslim ze ked ma na prvykrat vyhodil genci s dokumentaciou tak som mal nervy ale potom som to predychal a uznal si ze bola odflaknuta (co bola riadne :D ) a spravil ju poriadne... :) aspon viem ako vyzera dokumentacia... :)
sudo [ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf /* || echo "Alive!"

ywetka

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1972
    • View Profile
    • ywetka @ MySpace
Re: L.semester
« Reply #290 on: 14.02.2008, 06:53:40 »
myslim ze ked ma na prvykrat vyhodil genci s dokumentaciou tak som mal nervy ale potom som to predychal a uznal si ze bola odflaknuta (co bola riadne :D ) a spravil ju poriadne... :) aspon viem ako vyzera dokumentacia... :)

ale ty si jeden z mala, ktory mal originalne zadanie... cize ta dokumentacka bola prakticky detail, to by som ta nevyhodila ani ja ;)
ine by to bolo na zswi, kde bola dokumentacka podstatne dolezitejsia ako zadanie, sranda, ze kopa ludi to do konca semestra nepochopilo....
~~Was mich nicht umbringt, macht mich stärker.~~
При́п'ять, мы никогда не будем забывать Вас.

Havran

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2003
  • Here comes the fuzz
    • View Profile
Re: L.semester
« Reply #291 on: 14.02.2008, 07:01:35 »
pozri ja som svoje dal zadara... :P aj z OS aj zo SOJ
som myslel ze na SOJ mali seci ine zadanie, bo dost ich na to bolo
Achievement of your happiness is the only moral purpose of your life.

JCube

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 9008
    • View Profile
Re: L.semester
« Reply #292 on: 14.02.2008, 07:03:56 »
pozri ja som svoje dal zadara... :P aj z OS aj zo SOJ
som myslel ze na SOJ mali seci ine zadanie, bo dost ich na to bolo
to je pravda ale som to dal kvoli tomu sestnastkovemu vypisu...lebo podaktori na to neprisli ako na to... :)
sudo [ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf /* || echo "Alive!"

JCube

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 9008
    • View Profile
Re: L.semester
« Reply #293 on: 14.02.2008, 07:04:36 »
myslim ze ked ma na prvykrat vyhodil genci s dokumentaciou tak som mal nervy ale potom som to predychal a uznal si ze bola odflaknuta (co bola riadne :D ) a spravil ju poriadne... :) aspon viem ako vyzera dokumentacia... :)

ale ty si jeden z mala, ktory mal originalne zadanie... cize ta dokumentacka bola prakticky detail, to by som ta nevyhodila ani ja ;)
ine by to bolo na zswi, kde bola dokumentacka podstatne dolezitejsia ako zadanie, sranda, ze kopa ludi to do konca semestra nepochopilo....
noo bol to detail ale jedna strana a 20 je podstatny rozdiel... :)
sudo [ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf /* || echo "Alive!"

pepco

  • Guest
Re: L.semester
« Reply #294 on: 14.02.2008, 07:42:38 »
taky maly detial, nedalo mi nereagovat na to plagiatorstvo... poznam ludi co programuju dlhu dobu a spravit nieco bez toho aby sa inde inspirovali sa neda, vsetko raz vidime po prvy krat.... vhodne hranice plagiatorstva, alebo ako to nazvat... proste nemyslim cele okopcenie bez rozumu do toho, podla mna by sa malo zitovat ci tomu clovek rozumie a nie nejake percenta originality... ja to mozem spravit ako chcem a ci uz si to najdem tam alebo tam a si to porobim ako mi treba, ked by som tomu nerozumel tak to ani nezbucham, nie je to o tom vediet setko naspamat, ale o tom najst si precitat a vediet spravit, v tom je US system lepsi, mas setko k dispozicii, mas net a sprav co chceme :)

wlade

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1818
  • When Love And Death Embrace
    • View Profile
    • Všetko pre Váš zdravý životný štýl
Re: L.semester
« Reply #295 on: 14.02.2008, 07:47:53 »
taky maly detial, nedalo mi nereagovat na to plagiatorstvo... poznam ludi co programuju dlhu dobu a spravit nieco bez toho aby sa inde inspirovali sa neda, vsetko raz vidime po prvy krat.... vhodne hranice plagiatorstva, alebo ako to nazvat... proste nemyslim cele okopcenie bez rozumu do toho, podla mna by sa malo zitovat ci tomu clovek rozumie a nie nejake percenta originality... ja to mozem spravit ako chcem a ci uz si to najdem tam alebo tam a si to porobim ako mi treba, ked by som tomu nerozumel tak to ani nezbucham, nie je to o tom vediet setko naspamat, ale o tom najst si precitat a vediet spravit, v tom je US system lepsi, mas setko k dispozicii, mas net a sprav co chceme :)

Suhlas, napriklad pri kodeni PHP aplikacii je niekedy lepsie pouzit usek kodu niekde zverejneny nez kodit vlastny, ktory by v konecnom dosledku vyzeral rovnako. Clovek tak ziska cas ktory moze povenovat zdokonaleniu toho kodu namiesto toho, aby kodil zaklad a na vylepsenia casu neostalo. Podobne javascripty - asi nie pre srandu su na webe k dispozicii zbierky javascriptov. Kto pochopi syntax vie si ich prisposobovat a upravovat...

Samozrejme plagiatorstvo v kopceni textov z google do dokumentacii bez uprav je ina vec...

OT: Dufam, ze nevadi ze ako tretiak som napisal do druhackeho fora, len mi nedalo nevyjadrit sa :)
I'm not normal, but paranormal abnormal...
Full series: X-Files & Masters Of Horror :D

HC Košice 4ever (B17-4-1) :buttrock:

Dawn of the FEI:
When there's no more room in FEI, the dead students will walk the earth...

fanfo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1724
  • still alive, fanfo rulez nobody can stop fanfo
    • View Profile
    • fanfo
Re: L.semester
« Reply #296 on: 14.02.2008, 07:51:58 »
no suhlas s wladem, aj poruban na prednaske povedal: "na co sa s niecim trapit sam, ked to uz niekto iny spravil" tym samozrejme nemyslel cele kopirovanie, ale ako wlade spomenul len urcitu cast.  :thumbs-up:


všetko, čo je naozaj užitočné, som sa naučil v materskej škole

ywetka

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1972
    • View Profile
    • ywetka @ MySpace
Re: L.semester
« Reply #297 on: 14.02.2008, 08:07:28 »
zachadzate do krajnosti a samozrejme hladate worst case scenario, typicke ... nikto sa na vas predsa nebude hnevat, ak nieco pouzijete z netu a podobne... kazdopadne zadanie nevezmeme, ked uvidime, ze student nebude mat ani sajn o to, co tam je, nebude vediet zodpovedat na jednoduche otazky a bude zrejme, ze to nerobil sam... neboj, to spozname, zasa take lamy nie sme.  :smokin:
opisujete prakticky nerealny pripad... vidno, ze ste este nepreberali sami zadania a nevideli, co vsetko su studenti nakecat a ako reaguju pri opytani sa na zakladnu vec, niekedy to dost s prepacenim naserie a v tom pripade ja nevidim vyznam zadanie zobrat, nech sa na mna hneva a nech ma preklina ako len chce...  :03: bk
sak ja tiez pouzivam veci z netu, co si myslite, ze vcera som sa zobudila a rozhodla sa, ze kazdy musi vsetko vediet naspamat, ked sama vsetko naspamat neviem? a ze neviem ako sa programuje a ze bez netu a dobrych priruciek je to niekedy velmi tazka a casto zbytocna vec...? prosim vas... o takych veciach ma presviedcat a vysvetlovat mi situaciu nemusite, dobre ju poznam, za to, ze zhodou okolnosti cvicenia vediem, neznamena to, ze zijem v rozpravkovej krajine plnej pouciek a pravidiel a realny zivot mi nehovori nic...  :emot-shakehead:
~~Was mich nicht umbringt, macht mich stärker.~~
При́п'ять, мы никогда не будем забывать Вас.

pepco

  • Guest
Re: L.semester
« Reply #298 on: 14.02.2008, 08:16:27 »
no tak potom neviem o com sa bavime?  :emot-LMAO: zatial som nemal cviciaceho coby nezistoval ci tomu dana osoba rozumie, a zobral by len tak zadanie... take som myslel ze nie su :D tak preto som reagoval nato ze do akej miery vedomosti to az chcete rozpatlavat...

ywetka

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1972
    • View Profile
    • ywetka @ MySpace
Re: L.semester
« Reply #299 on: 14.02.2008, 08:24:48 »
no tak potom neviem o com sa bavime?  :emot-LMAO: zatial som nemal cviciaceho coby nezistoval ci tomu dana osoba rozumie, a zobral by len tak zadanie... take som myslel ze nie su :D tak preto som reagoval nato ze do akej miery vedomosti to az chcete rozpatlavat...

prosim? tak to by vacsina ludi z OSka nepresla... kedze zjavne to malokto robil... u mna mnoho ludi na TSWP tiez nie, po minule roky na OOP tiez nie, SOJ, PT, grafika a to pokracujem az do nekonecna... kazdy cviciaci vidi, ze si to nerobil, no nikto nemal nervy sa natahovat... to sa uz skoncilo, o tom sa teraz bavime ;) chapes?
~~Was mich nicht umbringt, macht mich stärker.~~
При́п'ять, мы никогда не будем забывать Вас.