Author Topic: Programovanie  (Read 44765 times)

AnvilOfFury

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 220
    • View Profile
Re: Programovanie
« Reply #100 on: 15.04.2012, 21:16:32 »
Ako je to s prenasajucimi? Tento predmet prenasam, a pred rokom som to nemusel dat ani na zhodu lebo polke skupine to cviciaci neuznal... kedze je v prechode alebo co... Programovat velmi neviem pomahal som si tym tutorialom... Akoze pre nejake sproste programovanie, o ktore v dalsom studiu ani nezakopnem lebo to nie je v osnovach mojho odboru vyletim ????
s takym pristupom?  ??? mozno...
Na každom odbore sa človek stretne s programovaním... aj neskôr.
Keep information to yourself - Knowledge is power. Think job security. Never provide documentation.
Use Real Tools - No "fancy-pancy" IDEs. Real developers only use vi.
Compiled = Ship It - User acceptance testing is an absolute waste of time.

robo7691

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 74
    • View Profile
Re: Programovanie
« Reply #101 on: 15.04.2012, 21:32:54 »
Tak ako ja to mam pomenene, napisane vacsinu funkcii uplne inak,  som to prerobil, ale bojim sa ze mi to pod zhodu nebude stacit. Da sa povedat, ze oproti minulemu roku som nadobudol 200 percent viac vedomosti z programovania ako pred rokom, lenze nechcem zahodit 2 roky studia kvoli blbej zhode, ze zo skoly ma vydzube nejaky blby pocitac ktory urci a tak ty mas zhodu tolko a tolko percent bye....

ApokalypS

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 5801
  • apokalyps(a) sa mení..
    • View Profile
    • projekt k mojej diplomovke..
Re: Programovanie
« Reply #102 on: 16.04.2012, 02:38:16 »
neuznaju ti zapocet z minuleho roku?
nerozpraval si sa o tom s cviciacim?
na http://it4kt.fei.tuke.sk/c/pvjc/info.html pise info aj pre opakujucich
80% mozgu človeka tvorí kvapalina, v mojom prípade brzdová..

CHCEM S5 :zuzka: STARY IS :zuzka: !!!!
http://www.tu-ke.com/forum/o-nicom/otvoreny-list-vedeniu-firmy-dupress-(dodavatel-mais)/

Tren

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1060
  • Fortes fortuna adiuvat
    • View Profile
Re: Programovanie
« Reply #103 on: 16.04.2012, 02:49:23 »
ked nemal uznane zadanie tak automaticky nesplna podmienky na udelenie zapoctu..tak asi zapocet nemal

Dusan_azs

  • Newbie
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Re: Programovanie
« Reply #104 on: 16.04.2012, 03:05:50 »
Seriem sa s tým karelom už dosť dlho a došla my trpezlivost. Kedže na tom závisý zápočet tak nieje čo riešiť.
Kúpim karela do Stredy 15:00. Ponúkam za kompletne spracované a upravené zadanie odmenu 10eur alebo dohodou . PM

ApokalypS

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 5801
  • apokalyps(a) sa mení..
    • View Profile
    • projekt k mojej diplomovke..
Re: Programovanie
« Reply #105 on: 16.04.2012, 04:41:59 »
sak napis, co konkretne ti nefunguje a urcite ti niekto poradi
80% mozgu človeka tvorí kvapalina, v mojom prípade brzdová..

CHCEM S5 :zuzka: STARY IS :zuzka: !!!!
http://www.tu-ke.com/forum/o-nicom/otvoreny-list-vedeniu-firmy-dupress-(dodavatel-mais)/

sitro

  • Newbie
  • *
  • Posts: 35
    • View Profile
Re: Programovanie
« Reply #106 on: 16.04.2012, 15:09:25 »
Pri Sokobane sa nekontroluje originalita??

Wolfdale

  • Global Moderator
  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 489
  • /root
    • View Profile
Re: Programovanie
« Reply #107 on: 16.04.2012, 15:32:19 »
Kontroluje sa aj tam.

Ešte sme to nedokončili celkom, ale takmer sme už začali.

ercole

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 95
    • View Profile
Re: Programovanie
« Reply #108 on: 16.04.2012, 23:50:05 »
Zdravím. Mám problém so zadaním. Kód mám už napísaný, spustí sa bez warningov a errorov (akurát naboku mi pri každom "printf" vyhadzuje výkričník no pred asi 1/2 hodinou mi to nerobilo, vypol som NetBeans, znova ho zapol a vykričniky boli na svete. Neviete ako ich odstrániť?).
Väčší problém je že po spustení sa mi nevykreslí mapa. Je to uvedené na obrázku. Nevedel by niekto čím to je? Najlepšie niekto zo starších informatikov, ktorým by som poprípade mohol cez SS poslať kód :)
Mne ako elektroenergetikovi, toto kódenie spôsobuje teda nemalé problémy.

http://imageshack.us/photo/my-images/217/beznzvuch.png/


 
Elektroenergetika - 1. ročník

Rajo

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 346
    • View Profile
Re: Programovanie
« Reply #109 on: 16.04.2012, 23:52:47 »
Zdravím. Mám problém so zadaním. Kód mám už napísaný, spustí sa bez warningov a errorov (akurát naboku mi pri každom "printf" vyhadzuje výkričník no pred asi 1/2 hodinou mi to nerobilo, vypol som NetBeans, znova ho zapol a vykričniky boli na svete. Neviete ako ich odstrániť?).
Väčší problém je že po spustení sa mi nevykreslí mapa. Je to uvedené na obrázku. Nevedel by niekto čím to je? Najlepšie niekto zo starších informatikov, ktorým by som poprípade mohol cez SS poslať kód :)
Mne ako elektroenergetikovi, toto kódenie spôsobuje teda nemalé problémy.

http://imageshack.us/photo/my-images/217/beznzvuch.png/


to isté robilo aj mne asi pred 4 dnami, neviem čo som urobil no z ničoho nič mi to zmizlo, len s tým, že mne tie printf-y zobrazovalo, skús v main-e všetko zakomentovať a napíš tam len "printf("Hello World\n");" či ti to zobrazí.

ercole

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 95
    • View Profile
Re: Programovanie
« Reply #110 on: 17.04.2012, 00:03:27 »
Vďaka za pomoc, už tie vykričníky zmizli :)
A s tou mapou by si vedel pomôcť? :) Alebo niekto z ostatných.
Elektroenergetika - 1. ročník

tommmy

  • Newbie
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Re: Programovanie
« Reply #111 on: 17.04.2012, 00:07:13 »
Ako má fungovať funkcia turnOn ? V zadaní sa píše, že má mať parameter char* map : turnOn(char* map); . Takže v tejto funkcii mám vymazať riadok char* map ="########|#--#---#|#---*--#|#--#**-#|##-#---#|#---*#-#|#----->#|########"; ? A vo funkcii main potom zadať (napr.) turnOn("########|#--#---#|#---*--#|#--#**-#|##-#---#|#---*#-#|#----->#|########") ? Neviem, ako to funguje :) A ešte jedna otázka...V net beans mi vypisuje warningy pri EXIT_FAILURE a EXIT SUCCESS: unable to resolve identifier. Teda niekedy vypíše, inokedy nie, čo mám robiť ? ďakujem

iren2118

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 128
    • View Profile
Re: Programovanie
« Reply #112 on: 17.04.2012, 03:31:49 »
Ako má fungovať funkcia turnOn ? V zadaní sa píše, že má mať parameter char* map : turnOn(char* map); . Takže v tejto funkcii mám vymazať riadok char* map ="########|#--#---#|#---*--#|#--#**-#|##-#---#|#---*#-#|#----->#|########"; ? A vo funkcii main potom zadať (napr.) turnOn("########|#--#---#|#---*--#|#--#**-#|##-#---#|#---*#-#|#----->#|########") ? Neviem, ako to funguje :) A ešte jedna otázka...V net beans mi vypisuje warningy pri EXIT_FAILURE a EXIT SUCCESS: unable to resolve identifier. Teda niekedy vypíše, inokedy nie, čo mám robiť ? ďakujem

mozes dat turnOn(char* path) a potom sa ti lubovolny nazov mapy nacita (samozrejme char* map budes mat definovanu ako globalnu premennu)  ;) tie warningy v netbeanse, ktore nemaju nic spolocne s kodom...treba si zvyknut  :D

DarthVader

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 507
    • View Profile
Re: Programovanie
« Reply #113 on: 17.04.2012, 05:11:00 »
Ako má fungovať funkcia turnOn ? V zadaní sa píše, že má mať parameter char* map : turnOn(char* map); . Takže v tejto funkcii mám vymazať riadok char* map ="########|#--#---#|#---*--#|#--#**-#|##-#---#|#---*#-#|#----->#|########"; ? A vo funkcii main potom zadať (napr.) turnOn("########|#--#---#|#---*--#|#--#**-#|##-#---#|#---*#-#|#----->#|########") ? Neviem, ako to funguje :) A ešte jedna otázka...V net beans mi vypisuje warningy pri EXIT_FAILURE a EXIT SUCCESS: unable to resolve identifier. Teda niekedy vypíše, inokedy nie, čo mám robiť ? ďakujem

mozes dat turnOn(char* path) a potom sa ti lubovolny nazov mapy nacita (samozrejme char* map budes mat definovanu ako globalnu premennu)  ;) tie warningy v netbeanse, ktore nemaju nic spolocne s kodom...treba si zvyknut  :D

abo ich dat ignorovat :D (ak sa da :D, neviem netbeans som nikda nepouzival)

tommmy

  • Newbie
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Re: Programovanie
« Reply #114 on: 17.04.2012, 19:29:59 »
ďakujem ;)

Chcem sa ešte spýtať, čo má obsahovať funkcia main vo finálnej verzii zadania ?

Rajo

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 346
    • View Profile
Re: Programovanie
« Reply #115 on: 18.04.2012, 04:40:13 »
ďakujem ;)

Chcem sa ešte spýtať, čo má obsahovať funkcia main vo finálnej verzii zadania ?

niečo, napríklad harvestAll();

stanlezinho

  • Newbie
  • *
  • Posts: 15
    • View Profile
Re: Programovanie
« Reply #116 on: 03.05.2012, 07:25:21 »
Ahojte, pomozte mi pls s niecim. Situacia:

char retazec[20];
char retazec2[20];
retazec="auto-mobil";

a chcem teraz nacitavat po znakoch pokial sa nevyskytne pomlcka tak, ze potom z tych nacitanych znakov po pomlcku si budem vediet vytvorit novy retazec2 s obsahom "auto"  :whacko:

eminkaa

  • Newbie
  • *
  • Posts: 16
  • tuc tuc dingz dingz
    • View Profile
Re: Programovanie
« Reply #117 on: 03.05.2012, 15:16:03 »
#include <string.h>
...
strcpy(retazec,"auto-mobil");

http://www.cplusplus.com/reference/clibrary/cstring/strcpy/

robo7691

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 74
    • View Profile
Re: Programovanie
« Reply #118 on: 10.05.2012, 14:41:33 »
Je jedno ku ktorej paralelke sa prihlasim na skusku?

PeTer2608

  • Newbie
  • *
  • Posts: 25
    • View Profile
Re: Programovanie
« Reply #119 on: 10.05.2012, 15:11:26 »
Je jedno ku ktorej paralelke sa prihlasim na skusku?

Nie je to jedno  :) aspon teda minuly semester som chcel ist z UPS na neskorsi termin lebo som mal dost skusok v jednom tyzdni a pisal som Paralicovi a mi odpisal ze sa neda. Kazda paralelka ma dany svoj termin ktoreho sa musime drzat. Tak predpokladam ze teraz to bude rovnake.  ;)   ;D
Prišiel som, videl som, uvidím čo sa s tým dá robiť  :D

robo7691

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 74
    • View Profile
Re: Programovanie
« Reply #120 on: 10.05.2012, 15:18:43 »
čo som mal ja pred rokom UPS tak som sa hlasil tušim k inej a problem to nebol. Teraz ako tak pozeram ani jeden mi nevyhovuje, kedze su len 3 terminy a ani jeden mi nepasuje, kvoli ostatnym skuskam ktore mam den po tychto terminoch.

PeTer2608

  • Newbie
  • *
  • Posts: 25
    • View Profile
Re: Programovanie
« Reply #121 on: 10.05.2012, 16:33:27 »
čo som mal ja pred rokom UPS tak som sa hlasil tušim k inej a problem to nebol. Teraz ako tak pozeram ani jeden mi nevyhovuje, kedze su len 3 terminy a ani jeden mi nepasuje, kvoli ostatnym skuskam ktore mam den po tychto terminoch.

neviem no.....viem len ze som chcel aj ja nieco podobne na UPS a neslo to...ze to maju rozpocitane presne na dany pocet studentov tak musim dodrzat termin ktory mam pre svoju paralelku...a to som chcel len o par dni neskor....zase napr. zo ZIMka sa to dalo a bol som s paralelkou C....aj ked to bol skorsi termin ako som mal mat normalne...urcite vsak ide o postoj skusajuceho ako rozhodne  :)
Prišiel som, videl som, uvidím čo sa s tým dá robiť  :D

iren2118

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 128
    • View Profile
Re: Programovanie
« Reply #122 on: 10.05.2012, 19:12:54 »
Je jedno ku ktorej paralelke sa prihlasim na skusku?
nie je...pozri rozpis hromadnych, b-ckari maju tuto stredu, a-ckari neskor, atd

pindiq

  • Newbie
  • *
  • Posts: 28
    • View Profile
Re: Programovanie
« Reply #123 on: 12.05.2012, 01:07:21 »
a čo s tými,ktorí nestihnú dostať zápočet,lebo zadanie dorábajú ? keďže B-čko ide na skúšku už v stredu (16.5.) a dopracované zadania sa odovzdávajú do 20.5. ? vtedy si myslím že sa treba prihlásiť na iný termín,alebo by vrchnosť mala vypísať náhradný  bv

ApokalypS

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 5801
  • apokalyps(a) sa mení..
    • View Profile
    • projekt k mojej diplomovke..
Re: Programovanie
« Reply #124 on: 12.05.2012, 19:56:04 »
nezvaluj svoje chyby na vrchnost ;)
80% mozgu človeka tvorí kvapalina, v mojom prípade brzdová..

CHCEM S5 :zuzka: STARY IS :zuzka: !!!!
http://www.tu-ke.com/forum/o-nicom/otvoreny-list-vedeniu-firmy-dupress-(dodavatel-mais)/