Author Topic: 1.HI Bc. a Jedlíkova 9  (Read 11693 times)

elColonel

  • Guest
1.HI Bc. a Jedlíkova 9
« on: 30.08.2012, 01:29:53 »
Kto dostal izbu na Jedlíkovej 9 a bude studovat HI ?
« Last Edit: 31.08.2012, 03:13:15 by Tren »

paloSK

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 613
  • :D
    • View Profile
Re: 1.HI Bc. a Jedlíkova 9
« Reply #1 on: 30.08.2012, 05:31:00 »
Skus este raz polozit otazku, lebo citam spredu, zozadu a nechapem.  :D
:D

JoeySNV

  • Newbie
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Re: 1.HI Bc. a Jedlíkova 9
« Reply #2 on: 30.08.2012, 06:52:27 »
Dalo to zabrat, ale myslim, ze "bude ucit HI" znamena "nastupuje do prvaku na hospodarsku informatiku"  ;D

tommy-sv

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 308
  • kapitalista
    • View Profile
Re: 1.HI Bc. a Jedlíkova 9
« Reply #3 on: 30.08.2012, 23:51:52 »
Student bude zrejme zo zahranicia.

¿Habla español, amigo?
"Čím skôr zomrieš, tým dlhšie budeš mŕtvy."
"Radšej viac vypiť, ako menej zjesť."

Error 404

  • Newbie
  • *
  • Posts: 10
  • ....
    • View Profile
Re: 1.HI Bc. a Jedlíkova 9
« Reply #4 on: 31.08.2012, 00:24:47 »
ما نكح الذي تتحدث عنه  ?


Brand

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 317
    • View Profile
Re: 1.HI Bc. a Jedlíkova 9
« Reply #5 on: 31.08.2012, 00:29:24 »
To je asi jedna z prvych fraz, co sa clovek uci po arabsky, co? :D

Error 404

  • Newbie
  • *
  • Posts: 10
  • ....
    • View Profile
Re: 1.HI Bc. a Jedlíkova 9
« Reply #6 on: 31.08.2012, 00:37:11 »
To je asi jedna z prvych fraz, co sa clovek uci po arabsky, co? :D


prvý a posledný !  :D 

POWERED BY : http://translate.google.com/ :D

paloSK

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 613
  • :D
    • View Profile
Re: 1.HI Bc. a Jedlíkova 9
« Reply #7 on: 31.08.2012, 02:35:51 »
Student bude zrejme zo zahranicia.

¿Habla español, amigo?
Ty vole !!! Tak to je dost ako sila prist tu studovat HI zo zahranicia, to akoze dnes nezaspim.  :ringsmiley:
:D

genie

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 666
    • View Profile
Re: 1.HI Bc. a Jedlíkova 9
« Reply #8 on: 31.08.2012, 02:37:36 »
by si sa cudoval kolko zahranicnych studentov je/bolo na HI a celkovo kolko ludi zo zahranicia (hlavne Ukrajina, Srbsko) sem chodi studovat este horsie odbory ako je HI
“Any fool can use a computer.  Many do.”

Tren

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1060
  • Fortes fortuna adiuvat
    • View Profile
Re: 1.HI Bc. a Jedlíkova 9
« Reply #9 on: 31.08.2012, 03:15:27 »
netreba sa hned posmievat a ukazovat ako ste inteligentni, moze byt naozaj zo zahranicia

tommy-sv

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 308
  • kapitalista
    • View Profile
Re: 1.HI Bc. a Jedlíkova 9
« Reply #10 on: 31.08.2012, 03:19:57 »
netreba sa hned posmievat a ukazovat ako ste inteligentni, moze byt naozaj zo zahranicia

ja som to myslel vazne, tipol som jazyk na zaklade nicku.. dufam ze sa kolega neurazil  :)
"Čím skôr zomrieš, tým dlhšie budeš mŕtvy."
"Radšej viac vypiť, ako menej zjesť."

Error 404

  • Newbie
  • *
  • Posts: 10
  • ....
    • View Profile
Re: 1.HI Bc. a Jedlíkova 9
« Reply #11 on: 31.08.2012, 03:25:29 »
netreba sa hned posmievat a ukazovat ako ste inteligentni, moze byt naozaj zo zahranicia

Faith In Humanity Restored   :) 

Error 404

  • Newbie
  • *
  • Posts: 10
  • ....
    • View Profile
Re: 1.HI Bc. a Jedlíkova 9
« Reply #12 on: 31.08.2012, 03:39:40 »
by si sa cudoval kolko zahranicnych studentov je/bolo na HI a celkovo kolko ludi zo zahranicia (hlavne Ukrajina, Srbsko) sem chodi studovat este horsie odbory ako je HI

"horsie odbory ako je HI" ?  ako to myslis ? HI. nie je dobrý odbor ?

genie

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 666
    • View Profile
Re: 1.HI Bc. a Jedlíkova 9
« Reply #13 on: 31.08.2012, 03:47:19 »
nehovorim, ze je zly, ale dobry tiez nie :D len tie reci o tom, ze je ako morske prasa, su pravdive - ani morske ani prasa.
a "studujem" ho, takze to nehovorim len na zaklade "jedna pani povedala", ale na zaklade vlastnych skusenosti :D
“Any fool can use a computer.  Many do.”

Error 404

  • Newbie
  • *
  • Posts: 10
  • ....
    • View Profile
Re: 1.HI Bc. a Jedlíkova 9
« Reply #14 on: 31.08.2012, 04:02:33 »
nehovorim, ze je zly, ale dobry tiez nie :D len tie reci o tom, ze je ako morske prasa, su pravdive - ani morske ani prasa.
a "studujem" ho, takze to nehovorim len na zaklade "jedna pani povedala", ale na zaklade vlastnych skusenosti :D

dakujem za odpoved !! :)  pytal som to, lebo aj ja budem studovat HI.

paloSK

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 613
  • :D
    • View Profile
Re: 1.HI Bc. a Jedlíkova 9
« Reply #15 on: 31.08.2012, 04:37:52 »
nehovorim, ze je zly, ale dobry tiez nie :D len tie reci o tom, ze je ako morske prasa, su pravdive - ani morske ani prasa.
a "studujem" ho, takze to nehovorim len na zaklade "jedna pani povedala", ale na zaklade vlastnych skusenosti :D

dakujem za odpoved !! :)  pytal som to, lebo aj ja budem studovat HI.
Error  lutujem ta:D
:D

genie

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 666
    • View Profile
Re: 1.HI Bc. a Jedlíkova 9
« Reply #16 on: 31.08.2012, 04:49:47 »
joj zas ho az tak nestras :D
“Any fool can use a computer.  Many do.”

pemix

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 84
    • View Profile
Re: 1.HI Bc. a Jedlíkova 9
« Reply #17 on: 31.08.2012, 16:36:18 »
No takže, ako čerstvý absolvent HI Ti to zhrniem takto:


1. Ak chceš v budúcnosti 8 hodín sedieť za kompom a kodiť, kodiť kodiť...tak skutočne si vyber radšej čistú informatiku ako HI (HI síce má ako povinne voliteľný predmet napr. Objektové programovanie a takisto má kopec programových zadaní ale určite sa to nedá porovnať s čistou informatikou) Na strane druhej, ak už to študuješ a si šikovný, tak v rámci svojho voľného času sa vieš venovať hlbšie veciam, ktoré sú načrtnuté v HI (mám celkom slušný počet spolužiakov, ktorí skončili ako programátori a majú už zamestnanie) Lenže to isté platí aj pre iné odbory ak chceš byť v niečom dobrý musíš sa tomu venovať pomimo...totižto to, že skončíš čistú informu z teba nerobí automaticky programátora...

2. Na HI je kopec zbytočných predmetov, ktoré by som ja osobne vymenil za niečo oveľa užitočnejšie (spomínam si napr. na Heuristické optimalizačné procesy) ale v ktorom študijnom programe to tak nie je?

3. To, že je HI ako morské prasa (respektíve nie je) podľa kolegyne vyššie má tú výhodu, že omnoho vyšší záber uplatnenia ako iné študijné programy.....Len tak na margo oblasti v ktorých pracujú moji spolužiaci: web dizajnéri, Java programátor, dátoví analytici, SAP konzultanti, testing, dokonca mám spolužiaka manažéra... Oblasti, ktoré pokrýva HI sú veľmi široké...v KE toho samozrejme nie je až tak veľa (aj keď už aj tu to začína byť zaujímavejšie ako v minulosti) ale napr. v BA je x pracovných ponúk zameraných pre oblasť Business inteligence a Knwoledge discovery in databases čo je vlastne jednou zo oblastí štúdia HI....a práve pre tieto pracovné pozície je vhodné ak absolvent má nejaké základné mikro/makro vedomosti z oblasti ekonómie, trhov, financií a pod. ktoré mu HI poskytuje...
Ďalšou veľkou skupinou sú informačné systémy ako ERP, SAP a pod...tieto systémy majú opäť veľký ekonomický background a opäť je výhodou mať ho....Napr. ja mám celkom pozitívny vzťah k ekonomických, finančným veciam a keď som prezeral pracovné ponuky na profesii, tak dával som si filtrovať aj také ako finančný analytik a pod. (matematicky je na HI vcelku hodne (aspoň teda my sme jej mali hodne), štatistika, ekonometria a pod....) takže opäť ďalšia oblasť zaujímavá pre absolventov.....len tak mimochodom v RWE na pohovore na pozíciu konzultanta pre aplikáciu QlikView ich veľmi zaujalo to, že ovládam podvojné účtovníctvo napr....
Ako som písal už na začiatku, tak je tu možnosť uplatnenia sa aj ako programátor (Java, C-sharp, čokoľvek) viem, že veľa ľudí vo voľnom čase sa tomu venuje a práve tí ľudia sú v tom aj dobrí (čiže v konečnom dôsledku potom veľmi nezáleží na tom, či študuješ HI alebo INF alebo Kybernetiku alebo čo..)....


4. Takže, aby som to nejako zhrnul...HI má určite ďaleko k dokonalosti a ja sám by som toľko toho zmenil..ale určite to nie je zlý študijný program na uplatnenie sa v budúcnosti....vlastne je to jedna z najlepších alternatív, aké si môžete  pri súčasnom stave pracovného trhu teraz zvoliť (koniec koncov, ako ktorýkoľvek IT program) a garantujem Ti, že ak to neflákaš a si šikovný, tak prácu si veľmi rýchlo nájdeš...koniec koncov tak ako väčšina mojich šikovných spolužiakov (KE,BA)...Lebo v konečnom dôsledku nezáleží až tak veľmi od študijného programu, ktorý študuješ ale od teba samotného...Takže ak nechceš byť v budúcnosti core-programátor ale povedzme IT konzultant, dátový analytik, procesný inžinier, finančný analytik, a pod. tak si určite vyber HI










Error 404

  • Newbie
  • *
  • Posts: 10
  • ....
    • View Profile
Re: 1.HI Bc. a Jedlíkova 9
« Reply #18 on: 31.08.2012, 16:55:11 »
@pemix dakujem za tuto "prednasku" :) dozvedel som o HI este viac. Ja vyberal som HI preto, lebo mam rad aj ekonomiku, ale aj informatiku. A ja myslim ze práca v IT sektore vzdy bude ,len treba ovladat cudzie jazyky, najmä angličtinu.

Jotrew

  • Newbie
  • *
  • Posts: 17
    • View Profile
Re: 1.HI Bc. a Jedlíkova 9
« Reply #19 on: 31.08.2012, 22:59:06 »
Ked sa chces naucit programovat, tak sa tomu venuj sam, skola ta fakt nenauci nic :)
a HI je fakt zly odbor ale na to prides sam...

Tren

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1060
  • Fortes fortuna adiuvat
    • View Profile
Re: 1.HI Bc. a Jedlíkova 9
« Reply #20 on: 01.09.2012, 00:21:31 »
Ked sa chces naucit programovat, tak sa tomu venuj sam, skola ta fakt nenauci nic :)
a HI je fakt zly odbor ale na to prides sam...
ked ta skola nic nenaucila a nic si z nej nevies odniest tak chyba je v tebe  ;) a ked si to myslis tak preco na nej studujes alebo si studoval?  :P

genie

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 666
    • View Profile
Re: 1.HI Bc. a Jedlíkova 9
« Reply #21 on: 01.09.2012, 01:01:30 »
tak tak, odbor zly, ale ked clovek chce, moze z neho nieco vytazit (samozrejme sa ziada dost samostudia). a to je vlastne dovod, preco som po Bc nesla na iny odbor (aj ked som to povodne mala v plane).
“Any fool can use a computer.  Many do.”

Error 404

  • Newbie
  • *
  • Posts: 10
  • ....
    • View Profile
Re: 1.HI Bc. a Jedlíkova 9
« Reply #22 on: 01.09.2012, 01:42:28 »
Ked sa chces naucit programovat, tak sa tomu venuj sam, skola ta fakt nenauci nic :)
a HI je fakt zly odbor ale na to prides sam...

Ked si vedel ze v skole nenaucis nic preco si prihlasil na VŠ ?  :)  + preco si vybral HI ked je to taky zly ? 

paloSK

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 613
  • :D
    • View Profile
Re: 1.HI Bc. a Jedlíkova 9
« Reply #23 on: 01.09.2012, 01:51:53 »
Ked sa chces naucit programovat, tak sa tomu venuj sam, skola ta fakt nenauci nic :)
a HI je fakt zly odbor ale na to prides sam...

Ked si vedel ze v skole nenaucis nic preco si prihlasil na VŠ ?  :)  + preco si vybral HI ked je to taky zly ?
Nechcem sa do doto miesat, ale kde napisal, ze vedel, ze sa v skole nic nenauci ? A skadial vies ze chodi na HI ? A keby aj chodil, ako mal vediet ze to nie je najlepsi odbor ?  :ropebanana:
:D

pemix

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 84
    • View Profile
Re: 1.HI Bc. a Jedlíkova 9
« Reply #24 on: 01.09.2012, 02:16:35 »
mňa by ešte zaujímalo, koľko ľudí z Vás,  čo tu vyplakáva o HI si prečítalo osnovy, respektíve študijné plány a predmety, ktoré tento študijný program obsahuje predtým, než vôbec podalo prihlášku! (samozrejme, že sa menia ale gro ostáva)...