Author Topic: Programovanie  (Read 188775 times)

orsi

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 182
    • View Profile
Re: Programovanie
« Reply #175 on: 18.03.2011, 00:41:26 »
Jedno od koho to bude hlavne tomu treba rozumieť   :puf:

je to docela jednoduchý program keď uvážime že môžme používať globálne premenné. aspoň trochu väčšia sranda by bola keby sme ich nemohli použiť a museli by sme sa spoľahnúť na pointeri a parametre funkcií.

hardest

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 338
    • View Profile
Re: Programovanie
« Reply #176 on: 18.03.2011, 02:41:53 »
Jedno od koho to bude hlavne tomu treba rozumieť   :puf:

presne :D ... mas to ? ... nikto to tu nechce dat ako vidim

orsi

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 182
    • View Profile
Re: Programovanie
« Reply #177 on: 18.03.2011, 05:24:39 »
ked mam pole char  pole[2] tak to pole je velke 3 znaky vsak? takze najvacsi mozny string, ktory donho mozem ulozit je velky 2 znaky kedze musim pocitat s ukoncovacim znakom \0 ? spravne tomu rozumiem ci je to inak.
« Last Edit: 18.03.2011, 05:26:28 by orsi »

AnvilOfFury

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 220
    • View Profile
Re: Programovanie
« Reply #178 on: 18.03.2011, 07:07:48 »
ked mam pole char  pole[2] tak to pole je velke 3 znaky vsak? takze najvacsi mozny string, ktory donho mozem ulozit je velky 2 znaky kedze musim pocitat s ukoncovacim znakom \0 ? spravne tomu rozumiem ci je to inak.
V podstate ano... pre teba je podstatne ze tam ulozis 2 znaky o ten \0 sa dako nestaras... cize indexujes 0 a 1.
Keep information to yourself - Knowledge is power. Think job security. Never provide documentation.
Use Real Tools - No "fancy-pancy" IDEs. Real developers only use vi.
Compiled = Ship It - User acceptance testing is an absolute waste of time.

orsi

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 182
    • View Profile
Re: Programovanie
« Reply #179 on: 18.03.2011, 07:10:02 »
ok. už som naprogramoval prvu aj druhu doplnkovu ulohu. neviem ako to myslia že upraviť aj pre viacmiestne čísla, ja som to naprogramoval pre dvojciferné (a spätne funguje pre jednociferne a osobitne znaky). pre trojciferne a viac nema vyznam lebo taky počet znakov sa mi neprace na displej notebooku. maximalny svet je definovany v tych makrách na 30x30 takže to je hranica maximalneho čísla, ktoré treba načítavať. potom stačí len trocha fantázie na vymyslenie peknej mapy a začne vám to kresliť čo chcete, hociaky obrazok ako malovane križovky  :D
« Last Edit: 18.03.2011, 16:09:18 by orsi »

hardest

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 338
    • View Profile
Re: Programovanie
« Reply #180 on: 18.03.2011, 18:58:29 »
pokusam sa vypisat dvojrozmerne pole (5. cviko, funkcia draw() ) ... malo by to teda prechadzat riadky a sltpce pola world[][] do ktoreho som si povkladal hodnoty 0 a -1 podla toho, ci tam bola stena alebo prazdne miesto, takze je mi jasne, ze tam bude cyklus v cykle, aby prechadzalo riadkami aj stlpcami, ako mam zapisat, ze sa ma for vykonavat do velkosti x-ovej a potom do velkosti y-ovej casti pola ? ...
orsi, pozri si sukromne spravy

« Last Edit: 21.03.2011, 02:04:27 by hardest »

mirek

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 448
  • darkman ZX 128k
    • View Profile
    • domovská stránka
Re: Programovanie
« Reply #181 on: 18.03.2011, 19:50:08 »
pokusam sa vypisat dvojrozmerne pole (5. cviko, funkcia draw() ) ... malo by to teda prechadzat riadky a sltpce pola world[][] do ktoreho som si povkladal hodnoty 0 a -1 podla toho, ci tam bola stena alebo prazdne miesto, takze je mi jasne, ze tam bude cyklus v cykle, aby prechadzalo riadkami aj stlpcami

no - presne tak to mas spravit, ako si to napisal. budes prechadzat postupne riadky a v kadom riadku stlpce. a rozsah riadkov je od 0 po vysku sveta, a rozsah stlpcov je podobne od 0 po sirku sveta...

, napisal som to nejak takto, ale nie som si isty tym strlen(world[ x ][ y ]) ci sa to tak moze zapisat alebo ako mam zapisat, ze sa ma for vykonavat do velkosti x-ovej a potom do velkosti y-ovej casti pola ?

a ano - presne takto si to nemal napisat. pozri sa, na co je funkcia strlen()

... a taktiez ci mam zvysok dobre, lebo nejak mi to nejde, diky za rady

a zvysok tiez nie je ktovie co - teda ten switch. mam taky tusak, ze ti to ani nevykomplikuje. nemaju byt v tom case-e nahodou ine hodnoty? ty sa tam snazis dat retazce...
So say we all!

mirek

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 448
  • darkman ZX 128k
    • View Profile
    • domovská stránka
Re: Programovanie
« Reply #182 on: 18.03.2011, 19:52:20 »
ked mam pole char  pole[2] tak to pole je velke 3 znaky vsak? takze najvacsi mozny string, ktory donho mozem ulozit je velky 2 znaky kedze musim pocitat s ukoncovacim znakom \0 ? spravne tomu rozumiem ci je to inak.

hmm... tak ked si povedal, ze pole s nazvom pole bude velke 2 znaky, tak preco by mali do neho vojst 3? ;) natlacit to do toho mozes (aj bez kompresie), aj prekladac bude spokojny, ale asi pouzivatel a ani programator nebude, ked sa mu to bude nahodne spravat... kedze budes zapisovat do pamate tam, kde nemas...
So say we all!

AnvilOfFury

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 220
    • View Profile
Re: Programovanie
« Reply #183 on: 18.03.2011, 20:08:48 »
... a taktiez ci mam zvysok dobre, lebo nejak mi to nejde, diky za rady

a zvysok tiez nie je ktovie co - teda ten switch. mam taky tusak, ze ti to ani nevykomplikuje. nemaju byt v tom case-e nahodou ine hodnoty? ty sa tam snazis dat retazce...
Použi konštanty (#define WALL -1;, čiže do switchu hodíš: case WALL: bla bla...)
Keep information to yourself - Knowledge is power. Think job security. Never provide documentation.
Use Real Tools - No "fancy-pancy" IDEs. Real developers only use vi.
Compiled = Ship It - User acceptance testing is an absolute waste of time.

mirek

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 448
  • darkman ZX 128k
    • View Profile
    • domovská stránka
Re: Programovanie
« Reply #184 on: 18.03.2011, 20:37:19 »
takto?

Code: [Select]
void draw(){
    for (i=0; i<=world_height; i++ )
     {
        for (j=0; j<=world_width; j++ )
        {
          switch(world[x][y])
                {
                case WALL : printf("#"); break;
                case EMPTY : printf("."); break;
                }
        }
     }
}
to uz vyzera lepsie. a skusal si to? prekladac ti povie toho viac, ako ja ;)
So say we all!

orsi

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 182
    • View Profile
Re: Programovanie
« Reply #185 on: 18.03.2011, 21:01:16 »
hardest: poslal som ti PM. a ze ti to zle vypisuje nie je chyba v tom čo som ti opravil. mne to slo spravne. ten tvoj draw je podozrivý. nemáš za čo  ;)
a už som prišiel na ten draw() konecne.
« Last Edit: 18.03.2011, 21:03:54 by orsi »

hardest

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 338
    • View Profile
Re: Programovanie
« Reply #186 on: 19.03.2011, 01:12:49 »
ok, tak som nakoniec na to dosiel, este si to vyzadovalo dost casu a rozmyslania, kde je chyba a nakoniec stacilo dopisat jeden riadok a nieco malo pozmenit :D

bohusik

  • Newbie
  • *
  • Posts: 29
    • View Profile
Re: Programovanie
« Reply #187 on: 22.03.2011, 01:39:34 »
kurna ak vie niekto poradit ... error while loading shared libraries cannot open shared object file no such file or directory .. toto mi vypise ked dam spustit projekt ... vsetko som zrobil podla navodu

drakeman

  • Newbie
  • *
  • Posts: 44
    • View Profile
Re: Programovanie
« Reply #188 on: 23.03.2011, 04:21:35 »
prosím poradte mi už som zúfalý...
nejde mi nainštalovať ten sprostý netbeans.
všetko robím podľa návodu už som to pár krát preinštaloval preštudoval všetky rady a nič nepomohlo. Mám nainštalovaný aj cygwin aj mingw a ani jeden nejde.
Vypisuje že bud nevie najsť cestu ku kompilerom a ked ju zadam rucne C:/cygwin/bin tak vypíše že tam žiadne nie sú
a s mingw mi píše že The tool collection "None" should not be unknown family.  Make is missing or invalid.

Nejaké rady pls? :)

ppeess

  • Guest
Re: Programovanie
« Reply #189 on: 23.03.2011, 04:24:19 »
prosím poradte mi už som zúfalý...
nejde mi nainštalovať ten sprostý netbeans.
všetko robím podľa návodu už som to pár krát preinštaloval preštudoval všetky rady a nič nepomohlo. Mám nainštalovaný aj cygwin aj mingw a ani jeden nejde.
Vypisuje že bud nevie najsť cestu ku kompilerom a ked ju zadam rucne C:/cygwin/bin tak vypíše že tam žiadne nie sú
a s mingw mi píše že The tool collection "None" should not be unknown family.  Make is missing or invalid.

Nejaké rady pls? :)

Skus tu chybu hodit do googlu  :banana_guitar: ale naistaluj inu verziu Netbeansu

mirek

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 448
  • darkman ZX 128k
    • View Profile
    • domovská stránka
Re: Programovanie
« Reply #190 on: 23.03.2011, 05:55:01 »
prosím poradte mi už som zúfalý...
nejde mi nainštalovať ten sprostý netbeans.
všetko robím podľa návodu už som to pár krát preinštaloval preštudoval všetky rady a nič nepomohlo. Mám nainštalovaný aj cygwin aj mingw a ani jeden nejde.
Vypisuje že bud nevie najsť cestu ku kompilerom a ked ju zadam rucne C:/cygwin/bin tak vypíše že tam žiadne nie sú
a s mingw mi píše že The tool collection "None" should not be unknown family.  Make is missing or invalid.

Nejaké rady pls? :)

nainstaluj si nejaku distribuciu linuxu, do neho netbeans s gcc a nebudes mat ziadny problem. len s tymi windowsami su vecne nejake problemy...
So say we all!

ppeess

  • Guest
Re: Programovanie
« Reply #191 on: 23.03.2011, 05:58:14 »
No nepovedal by som, ze len s widowsom su problemy aj linux ma svoje chyby  :baaa:

AnvilOfFury

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 220
    • View Profile
Re: Programovanie
« Reply #192 on: 23.03.2011, 06:00:05 »
Nainstalovat NB, nainstalovat Cygwin (zaskrtnut len Develop) spustit NB, nastavit cestu k Cygwin\bin v nastaveniach C/C++, nastavit PATH v systeme na Cygwin\bin. Any problem?
Keep information to yourself - Knowledge is power. Think job security. Never provide documentation.
Use Real Tools - No "fancy-pancy" IDEs. Real developers only use vi.
Compiled = Ship It - User acceptance testing is an absolute waste of time.

mirek

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 448
  • darkman ZX 128k
    • View Profile
    • domovská stránka
Re: Programovanie
« Reply #193 on: 23.03.2011, 06:39:17 »
No nepovedal by som, ze len s widowsom su problemy aj linux ma svoje chyby  :baaa:
teraz je to ale o teme netbeans + gcc. neviem, ci mal nejaky linuxak prave s tymto problem...
So say we all!

hardest

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 338
    • View Profile
Re: Programovanie
« Reply #194 on: 24.03.2011, 02:02:28 »
skusal som si nejake funkcie robit a tak, mimo zadania ale neviem preco, vzdy ked dam kompilovat a spustit tak mi to spusti ten TheProject z cvika a nie ten moj program, ktory som si robil v inom projecte.

« Last Edit: 24.03.2011, 15:23:16 by hardest »

zaky

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 95
    • View Profile
Re: Programovanie
« Reply #195 on: 24.03.2011, 02:23:39 »
Nainstalovat NB, nainstalovat Cygwin (zaskrtnut len Develop) spustit NB, nastavit cestu k Cygwin\bin v nastaveniach C/C++, nastavit PATH v systeme na Cygwin\bin. Any problem?
tak.
Configuring the NetBeans IDE for C/C++ , cygwin compiler
presne sledujte co zacne robit v 3:08
C:\cygwin
pripadne
C:\cygwin\bin
zalezi kde to mas

92% teenagerů neposlouchá svojí maminku. Patříš-li mezi zbývajících 8%, dej si tohle do podpisu

mirek

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 448
  • darkman ZX 128k
    • View Profile
    • domovská stránka
Re: Programovanie
« Reply #196 on: 24.03.2011, 02:30:03 »
skusal som si nejake funkcie robit a tak, mimo zadania ale neviem preco, vzdy ked dam kompilovat a spustit tak mi to spusti ten TheProject z cvika a nie ten moj program, ktory som si robil v inom projecte.

ked kliknes pravym stukatkom na nazov projektu, ktory chces spustit, v bocnom lavom paneli s projektami, tak si najdi polozku Set as main project. to je to, co hladas.
So say we all!

hardest

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 338
    • View Profile
Re: Programovanie
« Reply #197 on: 24.03.2011, 02:36:37 »
diky, to som mal, o tom som vedel .. ale som zistil, ze nemozem mat asi dve source files v jednom projekte .. ked tam mam dve tak mi pise nejake chyby, ze je tam viackrat definovana funkcia main

orsi

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 182
    • View Profile
Re: Programovanie
« Reply #198 on: 24.03.2011, 04:05:06 »
tak premenuj nie? a ked to nejde tak ser na to a skusaj v devku  :D tam netreba ziadne otravne projekty. len tam pridat getchar() na koniec v maine aby si videl vysledok. ked nevidno tak aj viac getcharov podla potreby tam pisem  :D

AnvilOfFury

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 220
    • View Profile
Re: Programovanie
« Reply #199 on: 24.03.2011, 04:52:26 »
Use Real Tools!
No "fancy-pancy" IDEs. Real developers only use vi.
Keep information to yourself - Knowledge is power. Think job security. Never provide documentation.
Use Real Tools - No "fancy-pancy" IDEs. Real developers only use vi.
Compiled = Ship It - User acceptance testing is an absolute waste of time.