Author Topic: Prednášky  (Read 13655 times)

M4D4

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 256
    • View Profile
Prednášky
« on: 21.09.2010, 02:53:33 »
Zdravíčko chlapci,

mám pár otázok.
1.) Budú prednášky niekde na internete stiahnuteľné (napr. na webe katedry)? Na prednáške to spomínané nebolo a ja som sa nejak zabudol spýtať. Jedná sa mi konkrétne o predmet Základy Elektrotechnického Inžinierstva (FEI - Informatika). Mám za sebou jednu dnešnú prednášku, ale prednášajúca si číta prezentáciu prirýchlo, takže sa to proste stíhať písať nedá (a to už som minulý akademický rok zažil kadejakých prednášajúcich).
2.) V prípade, že mi odpoviete, že z toho predmetu dostupné prednášky na nete nebudú, tak budú mi to stačiť na zápočet (KZ) skriptá?
3.) A čo ostatné prednášky z iných predmetov? Budú tiež dostupné na nete? Ak áno, tak na webe katedier alebo niekde inde?
Sorry ak to tu už niekde bolo.
Vďaka za help. ;-)

kOsTi

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 12765
    • View Profile
    • pretaktovanie.sk
Re: Prednášky
« Reply #1 on: 21.09.2010, 02:57:44 »
1. to ma kazdy predmet/vyucujuci samostatne, treba sa opytat alebo pozriet moodle/hornad/FTP
2. skripta viacmenej treba aj ked su prednasky na nete kedze tam je to len heslovite (viacmenej v tom zmysle ze niekedy aj to heslovite staci ked clovek chape o co ide, ma poznamky atd...)
3. vid 1
:trestac:

Kuresfank

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 107
    • View Profile
Re: Prednášky
« Reply #2 on: 21.09.2010, 02:58:28 »
zo ZEI-ka nám dával náš prednášajúci minulý rok prednášky na ep.tuke.sk ...

iglov999

  • Guest
Re: Prednášky
« Reply #3 on: 21.09.2010, 14:59:58 »
zadania aj prednášky zo ZEI... aspoň u mňa to je presne to, čo použil prednášajúci  ;)

http://bit.ly/cqJPEQ

ebrithil

  • Guest
Re: Prednášky
« Reply #4 on: 21.09.2010, 16:04:26 »
zišla by sa tá prednáška od tej ženy z pondelka. aj ked mam heslovite poznamky (kto chce dám opísať   bv )ale tak to ppt by sa zišlo.

M4D4

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 256
    • View Profile
Re: Prednášky
« Reply #5 on: 21.09.2010, 17:01:28 »
zadania aj prednášky zo ZEI... aspoň u mňa to je presne to, čo použil prednášajúci  ;)

http://bit.ly/cqJPEQ

pozrel som si to, ale nie je to, co nam prednasala doc. Ing. Tomcikova . . .

neucilasom

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 204
    • View Profile
Re: Prednášky
« Reply #6 on: 21.09.2010, 17:20:40 »
Chlapci klidek 1 semester si odpocinte lebo v druhom to bude tvrdsie.
1 SEM:
Podnikanie a manazment :D  zrobite dajake smiesne zadanie za 10 min + pridete na skusku zatipujete a mate
ZEI ziadne skripta ziadne prednasky aj tak tam nic z toho na testoch nebude staci davat pozor na cvikach prednasky su zbytocne a mate to v suchu.
ZIM Prednasky zbytocne na cvikach si nnapiste vsetky vzorce na testy sa ich naucte a ked mate zapocet mate aj skusku na skusku sa v ziadnom pripade neucte zo skript je jeden 9 stranovy material to si staci 1x precitat ale ani to nemusite skusku zrobite aj tak
UPS haluz predmet dve smiesne zadania smiesny test 10 bodovy menej ako 8 sa neda chytit :D skuska smiesna tiez
MAT 1  jediny predmet kde treba chodit aj na prednasky aj na cvika davat pozor preratavat priklady ak niecomu nerozumiete pytat sa a zrobit dobry zapocet aspon nad 30 bodov aby ste so skuskou nemali problemy ta je trosku tazsia ale ak vam nejde pocitanie integralov tak sa naucte teoriu okruh nejakych 25 otazok to vam potom daju a mate to v suchu
TAKZE   :buttrock: NO STRES :bannana_guitar:

freshmakerik

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 570
  • v ?avej ruke mám kladivo keby nebolo vidno ;)
    • View Profile
Re: Prednášky
« Reply #7 on: 24.09.2010, 22:59:58 »
aspon nad 30 bodov
ta už asi nie, lebo maximum za zápočet je 30 :D
aj počítač je len človek..

genie

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 666
    • View Profile
Re: Prednášky
« Reply #8 on: 25.09.2010, 00:07:49 »
no ak si si hned uvedomil, ze to nevies, tak si na dobrej ceste s tym nieco urobit. najdi si nejakeho inteligentno vypadajuceho typka v skupine a skus ho poziadat, ci by ti s tym nehelfol. ak sa s tym pokusis nieco urobit uz na zaciatku, mas aspon aku taku sancu to zvladnut  ;)
“Any fool can use a computer.  Many do.”

Robo7691

  • Guest
Re: Prednášky
« Reply #9 on: 25.09.2010, 00:08:31 »
Caute, nechcem pisat OT len jednu otazku by som mal. Ide o matematiku, mal som zatial jednu prednasku a jedno cviko a preberali sme tam matice a determinanty a nejak som tomu vôbec nechapal (pozeral som aj do sciprt), pricom dano hovoril ze to je ako mala nasobilka. Myslite ze to este ma zmysel chodit dalej, alebo ked uz s tymto mam problemy tak to mam rovno zabalit ? Lebo ked pridu este tazsie veci a ja uz toto nechapem, ta co potom budem robit ? ???  :'(  :ohmygod:
Viem ze to musim sam vediet ako na tom som ale take nejake zmiesane pocity so mal na prvej prednaske ze co tu ja robim ....
Zazil niekto nieco podobne ? Ak ano ako sa potom vyvinulo ?
Tak len tolko .....
aka si skupina? ja som mal dnes cviko a mam tiez blbe pocity. chapat tomu chapem len ten pristup prednasajuceho mi vadil. vacsina v skupine su gymnazisti a ty to vedeli tak ucitel to uz vysvetloval tak ako keby tomu mal chapat kazdy. a ja spskar co matiku ma ucila jedna pi....... Miluska...... ta mi to tak jasno nebolo.... ale matice zatial pohoda. alebo si najdi doucovanie... ja chcem tiez niekoho najst. no neviem vobec nikoho nepoznam....

Shwollo

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 436
    • View Profile
Re: Prednášky
« Reply #10 on: 25.09.2010, 00:40:35 »
Caute, nechcem pisat OT len jednu otazku by som mal. Ide o matematiku, mal som zatial jednu prednasku a jedno cviko a preberali sme tam matice a determinanty a nejak som tomu vôbec nechapal (pozeral som aj do sciprt), pricom dano hovoril ze to je ako mala nasobilka. Myslite ze to este ma zmysel chodit dalej, alebo ked uz s tymto mam problemy tak to mam rovno zabalit ? Lebo ked pridu este tazsie veci a ja uz toto nechapem, ta co potom budem robit ? ???  :'(  :ohmygod:
Viem ze to musim sam vediet ako na tom som ale take nejake zmiesane pocity so mal na prvej prednaske ze co tu ja robim ....
Zazil niekto nieco podobne ? Ak ano ako sa potom vyvinulo ?
Tak len tolko .....
tie matice som ani ja nechápal na prvej predáške. Mne pomohlo cviko, zbierka z matiky - tam som si prešiel riešené príklady + ako píše genie - treba si dakoho nájsť, nech ti s tým pomôže. Matice nie sú na dlhé vysvetlovanie. Mne to vysvetlil típek, ktorého som spoznal na zastávke pred intrákom, keď som šiel na prvú prednášku z matiky.  ;)

To, že nechápeš prednáške nevadí. Ja som bol na tom podobne. 90% som pochopil na cviku.

Nehovor si po prvej prednáške, že to nemá význam. (aj keď ja som si hovoril to isté...  :D) Kúp si zbierku a sadni si k tomu a študuj.  bv
nepíšte mi SS - radšej mi píšte mail. (tá obálka pod mojim avatarom :)))

stricky

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 6641
  • "LOCKnem vsetkych vratane Hun?a"
    • View Profile
Re: Prednášky
« Reply #11 on: 25.09.2010, 01:10:13 »
ak ste na intraku tak sa tam isto niekto najde kto by vedel s maticami pomoct...

freshmakerik

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 570
  • v ?avej ruke mám kladivo keby nebolo vidno ;)
    • View Profile
Re: Prednášky
« Reply #12 on: 25.09.2010, 01:28:07 »
nenechaj sa ovplyvniť prednáškami.., tie sú väčšinou na to aby tam človek dospal noc (ale teraz bez bodov.. hmm.. nvm) na cvičeniach to rozbeháš, ak niečo nevieš tak sa opýtaj, kašli na to že sa na teba cvičiaci/ca vykričí, ale aspoň ti to možno vysvetlí a pochopíš, a keď sa bude pýtať kto chce ísť k tabuli tak hneď dvíhaj ruku.., k tabuli sa totiž chodí hlavne keď niečo nevieš, nie aby si sa ukázal že vieš.., môže ti byť jedno čo si o tebe pomyslí, pri opravovaní zápočtu aj tak nebude vedieť kto si.. ;)
aj počítač je len človek..

esperian

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 873
    • View Profile
Re: Prednášky
« Reply #13 on: 25.09.2010, 02:55:27 »
no ja ti poviem moje pocity, na prednaske som ho porozumel mozno na takych 80 % , na cvikach co sme pocitali tak som to v zosite pocital spravne ako ma byt no ale ked ma vyzval prvy krat k tabuly tak som akosi zostresoval a spravil som nejake chyby.

no a teraz ked som prisiel domov tak som nasiel na nete nejaku zbierku a je to tam podla mna pekne vysvetlene tak som si nieco prepocital a celkom to islo..

tak si to skus pozriet aj Ty

http://web.tuke.sk/fei-km/LA/ULAzbierka.pdf


lecter

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 244
    • View Profile
Re: Prednášky
« Reply #14 on: 25.09.2010, 07:07:21 »
Caute, nechcem pisat OT len jednu otazku by som mal. Ide o matematiku, mal som zatial jednu prednasku a jedno cviko a preberali sme tam matice a determinanty a nejak som tomu vôbec nechapal (pozeral som aj do sciprt), pricom dano hovoril ze to je ako mala nasobilka. Myslite ze to este ma zmysel chodit dalej, alebo ked uz s tymto mam problemy tak to mam rovno zabalit ? Lebo ked pridu este tazsie veci a ja uz toto nechapem, ta co potom budem robit ? ???  :'(  :ohmygod:
Viem ze to musim sam vediet ako na tom som ale take nejake zmiesane pocity so mal na prvej prednaske ze co tu ja robim ....
Zazil niekto nieco podobne ? Ak ano ako sa potom vyvinulo ?
Tak len tolko .....
matice mas aj tak asi len jednu otazku na zapichu, na skuske asi ani nie  :P
derivacky a integraly budu pre vas alfou a omegou  :zuzka:

ursus

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 595
    • View Profile
Re: Prednášky
« Reply #15 on: 25.09.2010, 07:26:33 »
na nete mas toho kopu, math.sk je fiitkarska stranka napr
So this router walks into the doctor’s office…
- Doctor, it hurts when IP.

padre

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 370
    • View Profile
Re: Prednášky
« Reply #16 on: 25.09.2010, 16:48:19 »
ako uz bolo spomenute, tak prednasok sa neboj....ja osobne by som uz nechodil ani na matiku kedze tam je povacsine teoria ktorej aj tak nechapes. S prikladmi je to tak ze ked nejaky ochotny clovek co tomu rozumie  ti to vysvetli, tak usetris cas aj nervy :)

freshmakerik

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 570
  • v ?avej ruke mám kladivo keby nebolo vidno ;)
    • View Profile
Re: Prednášky
« Reply #17 on: 26.09.2010, 01:04:49 »
ja som raz na prednáške z matiky urobil pokus:
počas jednej prednášky som len písal a písal, aj tak som to stíhal LTT ale napísal som všetko, no nestíhal som zachytávať čo ku tomu hovorí takže mi tie poznámky boli na dve veci..
počas druhej prednášky som len počúval čo hovorí a tak som nestíhal opisovať (keďže pravou písal a ľavou zotieral), ale aspoň som chápal čo píše.. no zase mi to bolo na dve veci keďže po čase som to zabudol, keďže som to nemal napísané..
tákže záver pokusu: prednášky sú na dve veci (aspoň z matiky)
aj počítač je len človek..

Agamemnon

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2942
  • Per aspera ad Astra
    • View Profile
Re: Prednášky
« Reply #18 on: 26.09.2010, 01:48:13 »
ja som raz na prednáške z matiky urobil pokus:
počas jednej prednášky som len písal a písal, aj tak som to stíhal LTT ale napísal som všetko, no nestíhal som zachytávať čo ku tomu hovorí takže mi tie poznámky boli na dve veci..
počas druhej prednášky som len počúval čo hovorí a tak som nestíhal opisovať (keďže pravou písal a ľavou zotieral), ale aspoň som chápal čo píše.. no zase mi to bolo na dve veci keďže po čase som to zabudol, keďže som to nemal napísané..
tákže záver pokusu: prednášky sú na dve veci (aspoň z matiky)

džurina? :D
inak vec pohľadu, možno cviku nvm... ja som stíhal aj písať, aj som stíhal sledovať čo hovorí :)
All code is crap.

42

freshmakerik

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 570
  • v ?avej ruke mám kladivo keby nebolo vidno ;)
    • View Profile
Re: Prednášky
« Reply #19 on: 26.09.2010, 20:04:40 »
aj počítač je len človek..

xxxx

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 220
    • View Profile
Re: Prednášky
« Reply #20 on: 28.09.2010, 01:41:58 »
jedna taka vec: mam mat PaM vo stvrtok 17:30 - 19:15 a autobus domov mi ide o 19:20, co sa neda stihnut (dalsi az 23:00). Preto ma napadlo, ze by som chodil na PaM vo stvrtok rano, ked maju nejake ine skupiny prednasku. Myslite, ze mam napisat mail prednasajucemu (Kmec) aby o tom vedel ? Alebo len tak nenapadne sa tam zaradit medzi nich ? :D

jozzzo

  • Newbie
  • *
  • Posts: 32
    • View Profile
    • My gallery
Re: Prednášky
« Reply #21 on: 28.09.2010, 01:51:16 »
jedna taka vec: mam mat PaM vo stvrtok 17:30 - 19:15 a autobus domov mi ide o 19:20, co sa neda stihnut (dalsi az 23:00). Preto ma napadlo, ze by som chodil na PaM vo stvrtok rano, ked maju nejake ine skupiny prednasku. Myslite, ze mam napisat mail prednasajucemu (Kmec) aby o tom vedel ? Alebo len tak nenapadne sa tam zaradit medzi nich ? :D
kludne sa zarad medzi nich ak citis potrebu byt na prednaske, ved body za ucast su zrusene, takze mu nemusis ani pisat ze si v inej skupine
Človek žije celý život v hraničnej situácii. Žije na hranici medzi minulosťou a budúcnosťou....či?

freshmakerik

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 570
  • v ?avej ruke mám kladivo keby nebolo vidno ;)
    • View Profile
Re: Prednášky
« Reply #22 on: 28.09.2010, 16:22:53 »
prinajhoršom mu to len povedz po prednáške, možno si ťa zapamätá ako človeka čo chodil na prednášky :D
aj počítač je len človek..

WotanClub

  • Newbie
  • *
  • Posts: 25
    • View Profile
Re: Prednášky
« Reply #23 on: 29.09.2010, 07:54:37 »
jedna taka vec: mam mat PaM vo stvrtok 17:30 - 19:15 a autobus domov mi ide o 19:20, co sa neda stihnut (dalsi az 23:00). Preto ma napadlo, ze by som chodil na PaM vo stvrtok rano, ked maju nejake ine skupiny prednasku. Myslite, ze mam napisat mail prednasajucemu (Kmec) aby o tom vedel ? Alebo len tak nenapadne sa tam zaradit medzi nich ? :D

Pri Kmecovi je to tak ci menej si tam tym lepsie neznasa ked mu na prednaske niekto vyrusuje on si ho potom zapamätá a mozes ist

tas

  • Newbie
  • *
  • Posts: 15
    • View Profile
Re: Prednášky
« Reply #24 on: 30.09.2010, 20:45:49 »
ked je rec o kmecovi...tak ako s podnikanim a manazmentom? treba chodit na tie prednasky? treba sa to ucit alebo sa tym len preplava?