Author Topic: ZADANIA Z predmetu PROGRAMOVANIE  (Read 204688 times)

presso

  • Newbie
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Re: ZADANIA Z predmetu PROGRAMOVANIE
« Reply #750 on: 16.05.2010, 01:13:36 »
Zdravím ľudia, počujte už si s tým neviem dať rady... Neviem kde mám chybu... Mám zadanie 22. Pri svete default.kw mi spravi to ze v druhom riadku mi nepolozi dvojky ale riadok preskoci a dvojky mi hodi na 3 riadok.... Ale v svete ktory som si sam vytvoril mi pouklada veci spravne tak ako to ma byt.... Bude chyba v kniznici??? Main.c by mal byt spravne.... Viete mi niekto s tym poradit ???

tommy-sv

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 308
  • kapitalista
    • View Profile
Re: ZADANIA Z predmetu PROGRAMOVANIE
« Reply #751 on: 16.05.2010, 01:58:50 »
Zdravím ľudia, počujte už si s tým neviem dať rady... Neviem kde mám chybu... Mám zadanie 22. Pri svete default.kw mi spravi to ze v druhom riadku mi nepolozi dvojky ale riadok preskoci a dvojky mi hodi na 3 riadok.... Ale v svete ktory som si sam vytvoril mi pouklada veci spravne tak ako to ma byt.... Bude chyba v kniznici??? Main.c by mal byt spravne.... Viete mi niekto s tym poradit ???

no bez kodu ti s tym asi nik nebude vediet poradit. moju pozornost ale uputala "menna konvencia" aku pouzivas tu a tam (Problemos.jpg, Karlos...) to bude taky tribute dekanovi? :D
"Čím skôr zomrieš, tým dlhšie budeš mŕtvy."
"Radšej viac vypiť, ako menej zjesť."

sakalll3

  • Newbie
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Re: ZADANIA Z predmetu PROGRAMOVANIE
« Reply #752 on: 16.05.2010, 18:02:31 »
Nevie mi niekto poradiť prečo mi karla stále vykresľuje pod seba ako nový screen?? používam system("clear"); vo funkcii draw  ak: už som tu čítal nejaké príspevky no nejak som sa nič nedočítal sedím nad tým už par hodín.....vygooglil som pár vecí no vyzerá to tak že mám všetko tak ako má byť.......nestretol sa niekto s týmto problémom?? neviete niekto poradiť čo mám zle??  >:(

presso

  • Newbie
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Re: ZADANIA Z predmetu PROGRAMOVANIE
« Reply #753 on: 16.05.2010, 18:21:17 »
Zdravím ľudia, počujte už si s tým neviem dať rady... Neviem kde mám chybu... Mám zadanie 22. Pri svete default.kw mi spravi to ze v druhom riadku mi nepolozi dvojky ale riadok preskoci a dvojky mi hodi na 3 riadok.... Ale v svete ktory som si sam vytvoril mi pouklada veci spravne tak ako to ma byt.... Bude chyba v kniznici??? Main.c by mal byt spravne.... Viete mi niekto s tym poradit ???

no bez kodu ti s tym asi nik nebude vediet poradit. moju pozornost ale uputala "menna konvencia" aku pouzivas tu a tam (Problemos.jpg, Karlos...) to bude taky tribute dekanovi? :D

Kto mi s tým vie pomôcť nech mi napíše správu a ja mu pošlem zdroják...  ;)  Dikes ľudia...

Vikinger

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 58
    • View Profile
Re: ZADANIA Z predmetu PROGRAMOVANIE
« Reply #754 on: 16.05.2010, 22:36:54 »
Zdravím ľudia, počujte už si s tým neviem dať rady... Neviem kde mám chybu... Mám zadanie 22. Pri svete default.kw mi spravi to ze v druhom riadku mi nepolozi dvojky ale riadok preskoci a dvojky mi hodi na 3 riadok.... Ale v svete ktory som si sam vytvoril mi pouklada veci spravne tak ako to ma byt.... Bude chyba v kniznici??? Main.c by mal byt spravne.... Viete mi niekto s tym poradit ???

no bez kodu ti s tym asi nik nebude vediet poradit. moju pozornost ale uputala "menna konvencia" aku pouzivas tu a tam (Problemos.jpg, Karlos...) to bude taky tribute dekanovi? :D

Kto mi s tým vie pomôcť nech mi napíše správu a ja mu pošlem zdroják...  ;)  Dikes ľudia...

Máš to dobre spravene aj mne to ide tak .... skus si zvacsit svet do dlzky a ti to pojde dobre, mne to tiez tak išloo :-)

Robokop

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 51
    • View Profile
Re: ZADANIA Z predmetu PROGRAMOVANIE
« Reply #755 on: 17.05.2010, 02:29:17 »
v com moze byt chyba ak mi parameter v linuxe zoberie vykresli mi karlov stavovy riadok kde ukazuje, ze karel sa aj hybe ale nevykresli m ho hoci funkciu draw som zavolal...a karel sa sice hybe ale spravi len paru krokov potom konec programu? a prosim aspon raz mi niekto odpiste...dakujem
« Last Edit: 17.05.2010, 03:48:51 by Robokop »

presso

  • Newbie
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Re: ZADANIA Z predmetu PROGRAMOVANIE
« Reply #756 on: 17.05.2010, 03:33:42 »
Zdravím ľudia, počujte už si s tým neviem dať rady... Neviem kde mám chybu... Mám zadanie 22. Pri svete default.kw mi spravi to ze v druhom riadku mi nepolozi dvojky ale riadok preskoci a dvojky mi hodi na 3 riadok.... Ale v svete ktory som si sam vytvoril mi pouklada veci spravne tak ako to ma byt.... Bude chyba v kniznici??? Main.c by mal byt spravne.... Viete mi niekto s tym poradit ???

no bez kodu ti s tym asi nik nebude vediet poradit. moju pozornost ale uputala "menna konvencia" aku pouzivas tu a tam (Problemos.jpg, Karlos...) to bude taky tribute dekanovi? :D

Kto mi s tým vie pomôcť nech mi napíše správu a ja mu pošlem zdroják...  ;)  Dikes ľudia...

Máš to dobre spravene aj mne to ide tak .... skus si zvacsit svet do dlzky a ti to pojde dobre, mne to tiez tak išloo :-)

No ja viem ja som to skúšal na väčšom svete a ide mi to v pohodičke.... A keď som si zväčšil svet na 5x5 tak to ide tiež ale v zadani bolo 4x5. A neviem či mi to takto Mirek vezme... :) Preto sa pýtam, že či nebude chyba náhodou v knižnici...  ???

profesionale

  • Newbie
  • *
  • Posts: 22
    • View Profile
Re: ZADANIA Z predmetu PROGRAMOVANIE
« Reply #757 on: 17.05.2010, 17:33:04 »
Chcem sa spýtať. Ked mám zadanie spravené tak že sa skladá zo 6tich funkciíí tak teraz možem spraviť pre každú funkciu vyvojový diagram a nakonci spravit jeden celkovy?? alebo ako??

TheOne

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 251
    • View Profile
Re: ZADANIA Z predmetu PROGRAMOVANIE
« Reply #758 on: 17.05.2010, 17:49:36 »
Chcem sa spýtať. Ked mám zadanie spravené tak že sa skladá zo 6tich funkciíí tak teraz možem spraviť pre každú funkciu vyvojový diagram a nakonci spravit jeden celkovy?? alebo ako??

jj, alebo na zaciatku ten celkovy, a pod nim tie funckie

mirek

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 448
  • darkman ZX 128k
    • View Profile
    • domovská stránka
Re: ZADANIA Z predmetu PROGRAMOVANIE
« Reply #759 on: 18.05.2010, 03:05:42 »
len preventivne - bol vypisany novy oznam ohladom zajtrajsieho preberania. ak vas to zaujima, hodte ockom.
So say we all!

D_77

  • Newbie
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Re: ZADANIA Z predmetu PROGRAMOVANIE
« Reply #760 on: 18.05.2010, 15:28:50 »
robi este niekto zadania na programko ? alebo nema niekto cislo 20 ? ??? popripade ak by vedel aj asembler ....nemam na to cas a popravde som sa tomu ani nevenoval
 samozrejme cash :)
« Last Edit: 18.05.2010, 18:35:41 by D_77 »

Petrinho

  • Newbie
  • *
  • Posts: 32
    • View Profile
Re: ZADANIA Z predmetu PROGRAMOVANIE
« Reply #761 on: 18.05.2010, 18:38:26 »
Code: [Select]
void spirala(){

int dlzka=1;
int dlzkaCesty;

while(frontIsClear()){
     dlzkaCesty=dlzka++;   
while(dlzkaCesty>1 && frontIsClear()){   
      putBeeper();
      move();
      dlzkaCesty--;
}
 
if (????) turnLeft();                                   
}

}
....ja uz stoho nemoze, ludia prosim helpnite mi stym. Netusim aka podmienka by mala byt pri tom ked ma zatoctit dolava lebo ked uz je v rohu nemal by pokracovat lenze on nie a nie prestat. Je to zadanie 29...pls pomooooc

infernal5

  • Newbie
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Re: ZADANIA Z predmetu PROGRAMOVANIE
« Reply #762 on: 18.05.2010, 18:41:50 »
Pošlite niekto hotove zadanie s programovania č. 12, špirálu do stredu na mino1030@centrum.sk  ak máte pls.

Tenebrae

  • Newbie
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
Re: ZADANIA Z predmetu PROGRAMOVANIE
« Reply #763 on: 18.05.2010, 19:41:28 »
ma niekto zadanie cislo 28 - zly pes? ... prosim ozvite sa mi na Email Tenebrae00(zavinac)gmail(bodka)com

chcel by som zopar veci prekonzultovat

ursus

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 595
    • View Profile
Re: ZADANIA Z predmetu PROGRAMOVANIE
« Reply #764 on: 18.05.2010, 21:33:40 »
Code: [Select]
void spirala(){

int dlzka=1;
int dlzkaCesty;

while(frontIsClear()){
     dlzkaCesty=dlzka++;    
while(dlzkaCesty>1 && frontIsClear()){  
      putBeeper();
      move();
      dlzkaCesty--;
}
  
if (????) turnLeft();                                    
}

}
....ja uz stoho nemoze, ludia prosim helpnite mi stym. Netusim aka podmienka by mala byt pri tom ked ma zatoctit dolava lebo ked uz je v rohu nemal by pokracovat lenze on nie a nie prestat. Je to zadanie 29...pls pomooooc

rozdel si to na vodorovnu cestu a zvislu cestu a vsimaj si ako sa zakazdym meni o kolko sa predlzuje albo tak, cize pouzivat for cyklus a mas to
« Last Edit: 18.05.2010, 21:36:07 by ursus »
So this router walks into the doctor’s office…
- Doctor, it hurts when IP.

Palike

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 230
    • View Profile
Re: ZADANIA Z predmetu PROGRAMOVANIE
« Reply #765 on: 19.05.2010, 01:27:00 »
....ja uz stoho nemoze, ludia prosim helpnite mi stym. Netusim aka podmienka by mala byt pri tom ked ma zatoctit dolava lebo ked uz je v rohu nemal by pokracovat lenze on nie a nie prestat. Je to zadanie 29...pls pomooooc

ja som to robil tak.. zmeral som si svet od stredu po kraj.. vysla mi nejaka hodnota b
na zaciatok som dal beeper pohol som sa dal druhy a otocil sa do lava
a potom som daval beepre tak ze ak bol v predu volne a moje bx2 bolo mensie ako x
tak x-krat sa pohol a dal beeper ked to dokoncil otocil sa do lava x++ takze dal prve jeden beeper otocil sa potom dva otocil sa atd. az pokial nedal sirku sveta-1 ako to ma urobit.... svet som mal stale stvorcovi napis email keby nieco..

Safyia

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1328
    • View Profile
Re: ZADANIA Z predmetu PROGRAMOVANIE
« Reply #766 on: 19.05.2010, 02:35:55 »
Hmm? :D To dako zlozito riesite...
Sak ked sa otoci dolava otestuj zas ci je frontIsBlocked a ak hej vypni ho. Na opacnej strane to iste, otoc doprava, otestuj, vypni. The end. ;D

Palike

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 230
    • View Profile
Re: ZADANIA Z predmetu PROGRAMOVANIE
« Reply #767 on: 19.05.2010, 05:24:24 »
Hmm? :D To dako zlozito riesite...
Sak ked sa otoci dolava otestuj zas ci je frontIsBlocked a ak hej vypni ho. Na opacnej strane to iste, otoc doprava, otestuj, vypni. The end. ;D



ked sa otoci este do lava tak bude mat pred sebou volnu cestu.. a tam to uz davat nema.. toto je konecna pozicia..

Safyia

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1328
    • View Profile
Re: ZADANIA Z predmetu PROGRAMOVANIE
« Reply #768 on: 19.05.2010, 05:26:51 »
nie nie uz ho neotacaj, v tejto polohe over ci je frontIsBlocked

Palike

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 230
    • View Profile
Re: ZADANIA Z predmetu PROGRAMOVANIE
« Reply #769 on: 19.05.2010, 06:10:15 »
nie nie uz ho neotacaj, v tejto polohe over ci je frontIsBlocked

a pred tym ako pojde hore.. bude tiez pri mure a v predu bude mat zablokovane..ale bude sa musiet este otocit a ist hore..

potototamto

  • Newbie
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Re: ZADANIA Z predmetu PROGRAMOVANIE
« Reply #770 on: 19.05.2010, 14:48:45 »
Prosím ako mam spravit ukoncenie programu, aby karol polozil beepre iba po cislo 6 a dalej nepracoval?

Code: [Select]
#include <stdio.h>
#include <stdlib.h>
#include "Library.h"



//ist s Karolom az pokial sa da
int movekAll(){
    int kolko=0;
    while(frontIsClear()) {
        movek();
        kolko=kolko+1;
    }
    return kolko;
}

                               
//zide dole     
void dole(){
     movekAll();
     turnRight();
     movek();
     turnRight();
     movekAll();
     turnBack();
     }
     
   


                                                   
int main(int argc, char *argv[])
{
/*if(argc!=2){
              printf("malo parametrov");
              getchar();
              exit(1);}
             
  turnOn(argv[1]); */
 
  int i,pocet,j,krok,a,b;
  pocet=0;
  krok=0;
  b=1;

 
  turnOn("world.kw");
 
 
 
 
 
 while(1){
 
           while(notFacingNorth()){                          //zaciatocna poloha , smer sever
                          turnLeft();
                          }   
                                     
           for(i=0;i<pocet;i++){                                               
                                if(rightIsBlocked());
                                else{putBeeper();}                           
                                }                                            //polozenie beepru
                                pocet++;
           for(j=0;j<krok;j++){                                             
                               movek();                                           
                               for(a=1;a<b;a++){                            //Karel uklada dalsie beepre vzostupne
                                                putBeeper();                                                               
                                                }                     
                               }
                                b++;
                                krok++;
                               
                               
                                dole();                              //Karel sa vracia do prveho riadku
                               
                                }                                                     
             
                   
   
                     
 
  system("PAUSE");
 
  return 0;
 
 
}

Safyia

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1328
    • View Profile
Re: ZADANIA Z predmetu PROGRAMOVANIE
« Reply #771 on: 19.05.2010, 17:05:11 »
nie nie uz ho neotacaj, v tejto polohe over ci je frontIsBlocked

a pred tym ako pojde hore.. bude tiez pri mure a v predu bude mat zablokovane..ale bude sa musiet este otocit a ist hore..
Musis overit aj to ci facingEast alebo facingWest
Code: [Select]
if (frontIsBlocked()&&facingEast())  turnLeft();
     if (frontIsBlocked()) { TurnOff(); }
     turnLeft();  // aa pokracujes ak chces zas while (frontIsClear())
}     
pre pravu stranu to iste, len pomenit... neskusala som, ale malo by to tak ist.

Kuresfank

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 107
    • View Profile
Re: ZADANIA Z predmetu PROGRAMOVANIE
« Reply #772 on: 19.05.2010, 17:09:24 »
nolen nechajte dakto na seba kontakt.. :laugh:
jedna sa o ZADANIE č. 21

Palike

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 230
    • View Profile
Re: ZADANIA Z predmetu PROGRAMOVANIE
« Reply #773 on: 19.05.2010, 17:32:40 »
nie nie uz ho neotacaj, v tejto polohe over ci je frontIsBlocked

a pred tym ako pojde hore.. bude tiez pri mure a v predu bude mat zablokovane..ale bude sa musiet este otocit a ist hore..
Musis overit aj to ci facingEast alebo facingWest
Code: [Select]
if (frontIsBlocked()&&facingEast())  turnLeft();
     if (frontIsBlocked()) { TurnOff(); }
     turnLeft();  // aa pokracujes ak chces zas while (frontIsClear())
}     
pre pravu stranu to iste, len pomenit... neskusala som, ale malo by to tak ist.

ano a ked si das svet 9x9?... konci ked je otoceny na juh nie na vychod...



Safyia

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1328
    • View Profile
Re: ZADANIA Z predmetu PROGRAMOVANIE
« Reply #774 on: 19.05.2010, 17:38:22 »
tak to prerobis na juh :D  vypni ho ked bude facingNorth && frontIsBlocked && rightIsBlocked. Len pracuj so stenami a otocenim