Author Topic: ZADANIA Z predmetu PROGRAMOVANIE  (Read 204711 times)

miskotz

  • Newbie
  • *
  • Posts: 48
    • View Profile
Re: ZADANIA Z predmetu PROGRAMOVANIE
« Reply #175 on: 02.03.2010, 04:03:39 »
vedeli by ste mi pomoct, kus stym idem dopredu robim si nektore svety nahral som to vsecko ok a ked dam spustit svet tak nic nerobi, toto mi vypisalo Error in world file: unknow block charakter E on line 2
kde robim chybu? :-) diky za odpoved

mas staru verziu kniznice. stiahni si novu - doslo ku niektorym zmenam a vylepseniam.

stiahol som teraz predtym ako som to sel robit :-/
Otoč sa k svetlu a tiene ostanu za tebou

mirek

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 448
  • darkman ZX 128k
    • View Profile
    • domovská stránka
Re: ZADANIA Z predmetu PROGRAMOVANIE
« Reply #176 on: 02.03.2010, 04:07:17 »
stiahol som teraz predtym ako som to sel robit :-/

tak skus preventivne refreshnut prehliadac alebo zmazat v nom cache. pretoze je vysoko pravdepodobne, ze prave tu je chyba. ak stahujes cez wget v linuxe, tak daj pozor, pretoze ti bude subory ukladat s ciselnym postfixom, teda miesto libkarel-lin.a ti ulozi subor do libkarel-lin.a.1 (ak sa v priecinku uz subor s rovnakym menom nachadza)
So say we all!

miskotz

  • Newbie
  • *
  • Posts: 48
    • View Profile
Re: ZADANIA Z predmetu PROGRAMOVANIE
« Reply #177 on: 02.03.2010, 04:16:56 »
tak skus preventivne refreshnut prehliadac alebo zmazat v nom cache. pretoze je vysoko pravdepodobne, ze prave tu je chyba. ak stahujes cez wget v linuxe, tak daj pozor, pretoze ti bude subory ukladat s ciselnym postfixom, teda miesto libkarel-lin.a ti ulozi subor do libkarel-lin.a.1 (ak sa v priecinku uz subor s rovnakym menom nachadza)

ano vsimol som si ze to tak robi ze to da tu 1ku na koniec, skusil som to teraz refreshnut ulozit tak ze som nevymazal stare a prepisal som ssvet aj s tou 1kou ktomu a zase to iste :-/ ako som vtom novacik len teraz som zacal ale nemoze byt chyba nekde stym svetom training.kw co stahujem, lebo ked dam nacitat iny svet stymi prikazmi co som chcel preto training.kw ta mi to spusti vpohode. tak nevem kde by mohla byt chyba
Otoč sa k svetlu a tiene ostanu za tebou

mirek

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 448
  • darkman ZX 128k
    • View Profile
    • domovská stránka
Re: ZADANIA Z predmetu PROGRAMOVANIE
« Reply #178 on: 02.03.2010, 04:19:02 »
ano vsimol som si ze to tak robi ze to da tu 1ku na koniec, skusil som to teraz refreshnut ulozit tak ze som nevymazal stare a prepisal som ssvet aj s tou 1kou ktomu a zase to iste :-/ ako som vtom novacik len teraz som zacal ale nemoze byt chyba nekde stym svetom training.kw co stahujem, lebo ked dam nacitat iny svet stymi prikazmi co som chcel preto training.kw ta mi to spusti vpohode. tak nevem kde by mohla byt chyba

ktory subor so svetom skusat stahovat?
So say we all!

miskotz

  • Newbie
  • *
  • Posts: 48
    • View Profile
Re: ZADANIA Z predmetu PROGRAMOVANIE
« Reply #179 on: 02.03.2010, 04:21:42 »
ktory subor so svetom skusat stahovat?
doplnujuce ulohy a svet training.kw
http://stargate.cnl.tuke.sk/~mirek/pvjc/scenarios/02/index.html
Otoč sa k svetlu a tiene ostanu za tebou

mirek

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 448
  • darkman ZX 128k
    • View Profile
    • domovská stránka
Re: ZADANIA Z predmetu PROGRAMOVANIE
« Reply #180 on: 02.03.2010, 04:25:12 »
doplnujuce ulohy a svet training.kw
http://stargate.cnl.tuke.sk/~mirek/pvjc/scenarios/02/index.html

stiahol som, napisal program na zobrazenie a vsetko fici ako ma:

Code: [Select]
int main(){
    turnOn( "training.kw" );
    turnOff();

    return 0;
}
So say we all!

miskotz

  • Newbie
  • *
  • Posts: 48
    • View Profile
Re: ZADANIA Z predmetu PROGRAMOVANIE
« Reply #181 on: 02.03.2010, 04:37:20 »
doplnujuce ulohy a svet training.kw
http://stargate.cnl.tuke.sk/~mirek/pvjc/scenarios/02/index.html

stiahol som, napisal program na zobrazenie a vsetko fici ako ma:

Code: [Select]
int main(){
    turnOn( "training.kw" );
    turnOff();


    return 0;
}
ja stiahnem napisem a zase to iste  ??? ale ked zadam iny svet tak to ide, nechapem
« Last Edit: 02.03.2010, 04:42:47 by miskotz »
Otoč sa k svetlu a tiene ostanu za tebou

mirek

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 448
  • darkman ZX 128k
    • View Profile
    • domovská stránka
Re: ZADANIA Z predmetu PROGRAMOVANIE
« Reply #182 on: 02.03.2010, 04:47:10 »
ja stiahnem napisem a zase to iste  ??? ale ked zadam iny svet tak to ide, nechapem

hmm... chcelo by to vidiet. bude to zrejme prkotina. ak sa nebude darit, tak to zbal a vsetko to posli. kuknem na to.
So say we all!

miskotz

  • Newbie
  • *
  • Posts: 48
    • View Profile
Re: ZADANIA Z predmetu PROGRAMOVANIE
« Reply #183 on: 02.03.2010, 05:02:32 »
hmm... chcelo by to vidiet. bude to zrejme prkotina. ak sa nebude darit, tak to zbal a vsetko to posli. kuknem na to.
poslal som ti spravu
Otoč sa k svetlu a tiene ostanu za tebou

trebuk

  • Newbie
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
Re: ZADANIA Z predmetu PROGRAMOVANIE
« Reply #184 on: 02.03.2010, 20:10:01 »
Skusam Dev Cpp ale nechce mi to fungovat pise mi stale build error 1 kde si nastavim cestu na kniznice pre karola? do parametre som ich vlozil ale aj tak ich nevie najst.
« Last Edit: 02.03.2010, 21:29:51 by trebuk »

mirek

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 448
  • darkman ZX 128k
    • View Profile
    • domovská stránka
Re: ZADANIA Z predmetu PROGRAMOVANIE
« Reply #185 on: 02.03.2010, 21:47:08 »
Skusam Dev Cpp ale nechce mi to fungovat pise mi stale build error 1 kde si nastavim cestu na kniznice pre karola? do parametre som ich vlozil ale aj tak ich nevie najst.

pod poslednym cvikom si mozes stiahnut prazdny projekt, ale so vsetkymi kniznicami aj s nakonfigurovanim. takze po stiahnuti a otvoreni v dev-c++ ho staci len spustit a pojde. svoj kod potom vkladaj rovno do neho.
So say we all!

revelc

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 275
    • View Profile
Re: ZADANIA Z predmetu PROGRAMOVANIE
« Reply #186 on: 03.03.2010, 00:46:23 »
implementácia Tower of Hanoi, predmet Umelá Inteligencia;
každopádne ten Karel sa míňa účinkom, imho mal byť už v prvom semestri na UPS, osobne sa mi tiež nepáči že máme pracovať s knižnicou ktorá, ako to tak vyzerá, neprešla fázou dostatočného testovania. Preto by som rád apeloval na zodpovedných aby sa vrátili k osvedčenému učebnému plánu a Karla si poriadne pripravili pre prvákov na ďalší, tentokrát zimný semester a UPS. Vďaka prípadne. Jou, a argumenty o Stanforde si prípadne strčte niekam do "šuflíka," ale nevyťahujte ich.
Suhlasim....
Na cviku sa riesia problemy ako to skompilovat, preco to hadze taky a hentaky error, preco sa karel sprava tak a tak... k Cecku sa dostavame zatial strasne okrajovo (to, ze tam napiseme telo funkcie a do toho turnleft nepocitam), dufam , ze sa to zlepsi :)
Čo môžeš urobiť dnes odlož na pozajtra a ziskaš deň voľna.

"I'm a man of simple tastes. I enjoy dynamite...and gunpowder...and gasoline! "

tino8

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1093
    • View Profile
Re: ZADANIA Z predmetu PROGRAMOVANIE
« Reply #187 on: 03.03.2010, 01:15:47 »
my sme na cvikach vyseli na fb, hrali hry, popripade sa spytali nieco od cviciaceho a ten nevedel odpoved.... to bol urcite lepsi pristup k cčku, a mali by to vratit, nie?


karamel je cukr co se uz neuzdravi!

dEVIANT

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1311
  • Robím, čo môžem. Keď nerobím, nemôžem!
    • View Profile
Re: ZADANIA Z predmetu PROGRAMOVANIE
« Reply #188 on: 03.03.2010, 01:23:31 »
implementácia Tower of Hanoi, predmet Umelá Inteligencia;
každopádne ten Karel sa míňa účinkom, imho mal byť už v prvom semestri na UPS, osobne sa mi tiež nepáči že máme pracovať s knižnicou ktorá, ako to tak vyzerá, neprešla fázou dostatočného testovania. Preto by som rád apeloval na zodpovedných aby sa vrátili k osvedčenému učebnému plánu a Karla si poriadne pripravili pre prvákov na ďalší, tentokrát zimný semester a UPS. Vďaka prípadne. Jou, a argumenty o Stanforde si prípadne strčte niekam do "šuflíka," ale nevyťahujte ich.
Suhlasim....
Na cviku sa riesia problemy ako to skompilovat, preco to hadze taky a hentaky error, preco sa karel sprava tak a tak... k Cecku sa dostavame zatial strasne okrajovo (to, ze tam napiseme telo funkcie a do toho turnleft nepocitam), dufam , ze sa to zlepsi :)

Šak budte radi, že sa môžete podielať na vývoji a "betateste" :D

A nikto ti nezakazuje sa učiť C doma z napr. Heroutovej knihy a veľkého množstva matrošu na nete :P :D...
Nie je nič nákazlivejšie ako rozhodný a presvedčením sa vyznačujúci život.

revelc

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 275
    • View Profile
Re: ZADANIA Z predmetu PROGRAMOVANIE
« Reply #189 on: 03.03.2010, 01:30:22 »
tino8: to je vas individualny pristup... kto chce sa ucit bude, kto nie bude sediet za FB ... k tym cviciacim no comment... kapitola sama o sebe...

dEVIANT: ved takto to aj robim ... ale niekedy mam dost, ked z kazdej strany pocujem "pocuj, preco mi to nefunguje?" :D
Čo môžeš urobiť dnes odlož na pozajtra a ziskaš deň voľna.

"I'm a man of simple tastes. I enjoy dynamite...and gunpowder...and gasoline! "

radix

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3506
    • View Profile
Re: ZADANIA Z predmetu PROGRAMOVANIE
« Reply #190 on: 03.03.2010, 02:05:12 »
zakazali prvakom ucit sa doma? :D

dEVIANT

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1311
  • Robím, čo môžem. Keď nerobím, nemôžem!
    • View Profile
Re: ZADANIA Z predmetu PROGRAMOVANIE
« Reply #191 on: 03.03.2010, 02:10:19 »
dEVIANT: ved takto to aj robim ... ale niekedy mam dost, ked z kazdej strany pocujem "pocuj, preco mi to nefunguje?" :D

Ta odpovedz: "Lebo to máš zle !!! " :D
Nie je nič nákazlivejšie ako rozhodný a presvedčením sa vyznačujúci život.

excellent

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 231
    • View Profile
Re: ZADANIA Z predmetu PROGRAMOVANIE
« Reply #192 on: 03.03.2010, 03:02:50 »
mne sa to paci urcite neskor zacneme aj zlozitejsie programovat
zatial som nadmieru spokojni
Hej len vieš, nie každý je taký ako ty, že sa mu to páči. Je tu aj veľa kvázi šéfov, čo pojedlo všetkú múdrosť sveta a musí pindať, prečo je toto tak a hento tak a aké to je jednoduché, že to sa nemalo ani brať, toto už mal každý vedieť a pod. Týmto nechcem nikoho uraziť, veď každý sme nejaký  :)
F5 can be so refreshing :thumbs-up:

tino8

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1093
    • View Profile
Re: ZADANIA Z predmetu PROGRAMOVANIE
« Reply #193 on: 03.03.2010, 03:26:58 »
tino8: to je vas individualny pristup... kto chce sa ucit bude, kto nie bude sediet za FB ... k tym cviciacim no comment... kapitola sama o sebe...

dEVIANT: ved takto to aj robim ... ale niekedy mam dost, ked z kazdej strany pocujem "pocuj, preco mi to nefunguje?" :D

nechapem ta. ked to vies, tak aspon mas o jeden predmet menej o ktory sa nemusis zaujimat. Ked to nevies a nevyhovuje ti terajsi system, tak sa to mozes ucit ako sme to robili my


karamel je cukr co se uz neuzdravi!

Agamemnon

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2942
  • Per aspera ad Astra
    • View Profile
Re: ZADANIA Z predmetu PROGRAMOVANIE
« Reply #194 on: 03.03.2010, 05:29:09 »
na otázky "prečo to nefunguje" si zvykni... to budeš počúvať už len viac a viac :)
All code is crap.

42

tommy-sv

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 308
  • kapitalista
    • View Profile
Re: ZADANIA Z predmetu PROGRAMOVANIE
« Reply #195 on: 03.03.2010, 16:16:50 »
na otázky "prečo to nefunguje" si zvykni... to budeš počúvať už len viac a viac :)
a clovek by si myslel postupne menej a menej :) ale sice.. "cim viac studujem, tym menej viem"  :D
"Čím skôr zomrieš, tým dlhšie budeš mŕtvy."
"Radšej viac vypiť, ako menej zjesť."

dEVIANT

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1311
  • Robím, čo môžem. Keď nerobím, nemôžem!
    • View Profile
Re: ZADANIA Z predmetu PROGRAMOVANIE
« Reply #196 on: 03.03.2010, 17:36:05 »
na otázky "prečo to nefunguje" si zvykni... to budeš počúvať už len viac a viac :)
a clovek by si myslel postupne menej a menej :) ale sice.. "cim viac studujem, tym menej viem"  :D

Jediné čo na tom jebe mňa je, že namiesto toho aby človek dal chybu do googlu, respektíve našiel riešenie cez google a sa s tým trošku potrápil,  radšej povie "mne to nejde...prečo mi to nejde???"...a čaká ze mu to niekto hneď spraví...vrrrrrrr  :03: GOOGLE JE PÁN !!!!!  ;)
Nie je nič nákazlivejšie ako rozhodný a presvedčením sa vyznačujúci život.

freshmakerik

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 570
  • v ?avej ruke mám kladivo keby nebolo vidno ;)
    • View Profile
Re: ZADANIA Z predmetu PROGRAMOVANIE
« Reply #197 on: 04.03.2010, 05:48:19 »
aj počítač je len človek..

Agamemnon

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2942
  • Per aspera ad Astra
    • View Profile
Re: ZADANIA Z predmetu PROGRAMOVANIE
« Reply #198 on: 04.03.2010, 16:00:47 »
na otázky "prečo to nefunguje" si zvykni... to budeš počúvať už len viac a viac :)
a clovek by si myslel postupne menej a menej :) ale sice.. "cim viac studujem, tym menej viem"  :D

Jediné čo na tom jebe mňa je, že namiesto toho aby človek dal chybu do googlu, respektíve našiel riešenie cez google a sa s tým trošku potrápil,  radšej povie "mne to nejde...prečo mi to nejde???"...a čaká ze mu to niekto hneď spraví...vrrrrrrr  :03: GOOGLE JE PÁN !!!!!  ;)

na to si tiez zvykni... ludia su, vo vseobecnosti, lenivi a navyse sprosti... zase... ale aj toto ma svoje hranice... dojde doba, kedy to robit az tak velmi nebudu moct...
All code is crap.

42

radix

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3506
    • View Profile
Re: ZADANIA Z predmetu PROGRAMOVANIE
« Reply #199 on: 04.03.2010, 17:11:15 »
ano podme vsetci do jedneho vreca