Author Topic: programovanie  (Read 59189 times)

pooler

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 66
    • View Profile
Re: programovanie
« Reply #50 on: 29.04.2010, 00:06:55 »
spravím takmer každé ZADANIE... s menším okomentovaním za cca 4-5 €
už mám zadanie č. 8 a aj 7
- ak chce niekto jedno z tých dvoch, tak dnes budem na nete len do cca 20:00, potom cestujem niekde, a vrátim sa až cca v pondelok večer ...

mal by som spraviť aj zadanie č. 21
Obsahuju tvoje zadania dokumentaciu, popis algoritmu, vyvojovy diagram, uzivatelsku prirucku (teda prevezmem a odovzdam)? Alebo je to len surovy program s par zakladnymi komentarmi?

je to len čisto úloha - zadanie ktore sa ma vykonať(nie knižnica library)

ale prave som zistil že nakoniec NB neberiem, takže robiť zadanie môžem nakoniec až tak od utorka

mirek

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 448
  • darkman ZX 128k
    • View Profile
    • domovská stránka
Re: programovanie
« Reply #51 on: 29.04.2010, 01:05:46 »
Asi ma nechapes ja tu nekydam na  binasa ok? ale su aj iny cviciaci nekazdeho uci binas. Ale co to by som vedel vytknut aj konkretne jemu.
no sak vytkni - ja sa rad ponaucim a pokusim sa o zmenu.
So say we all!

totaluser

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 621
    • View Profile
Re: programovanie
« Reply #52 on: 29.04.2010, 03:42:39 »


no sak vytkni - ja sa rad ponaucim a pokusim sa o zmenu.
...
3. To nie je iste viem to len z pocutia, ze vraj niektore skupiny nemaju poopravovane pisomky z 3 tyzdna a este neviem z ktoreho a tak nevedia na com su.
a to co meni na veci ak sa mozem opytat

bleskovka je napisana, ulozena v systeme
tie body bud budes alebo nebudes mat a uz na tom nic nezmenis
ci ich budes mat o tyzden alebo o 5 z mojho pohladu na veci nic nemeni

neucilasom

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 204
    • View Profile
Re: programovanie
« Reply #53 on: 29.04.2010, 03:51:40 »
Co sa tyka vysvetlovania problemov tak naozaj dole klobuk ale:
1. Prilis velke sebavedomie - namyslenost (a kolegovia nepiste sem ze ma byt na co namysleny. Potvrdzujem ze dost uz toho dokazal ale predsa chyba mu
 skromnost)
2. Som za aby ucitelia tykali studentom podla mna by tomu tak malo byt aj na VŠ cviciaci je potom taky viac pristupnejsi ALE  rozhodne by sa to na prvom cviku malo spytat ci s tym kazdy suhlasi a ci to niekomu nevadi.
3. To nie je iste viem to len z pocutia, ze vraj niektore skupiny nemaju poopravovane pisomky z 3 tyzdna a este neviem z ktoreho a tak nevedia na com su.

radix

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3506
    • View Profile
Re: programovanie
« Reply #54 on: 29.04.2010, 03:52:40 »
1. namysleny mirek :D to tu este nebolo :D , skor velmi aktivny, preto ze ocakava aktivitu aj na druhej srane ;)
2. preco by mali cviciaci len tak zacat tykat?(nerozumiem pojmu viac pristupnejsi, ako chces s nimi chodit na pivo? :D ) mne by osobne vadilo keby mi nejaky prof ci doc 3x starsi tyka a ja by som jemu proste tykat nemohol lebo autorita. asi mas inu vychovu co sa tohto tyka, si na VS medzi dospelymi ludmi tak sa podla toho treba spravat 
3. zapocet sa udeluje v posledny tyzden semstra... takze riesit to teraz.. :/

JCube

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 9008
    • View Profile
Re: programovanie
« Reply #55 on: 29.04.2010, 04:05:16 »
neviem co tu riesite..zadania sa maju kupovat..dokladac do regalu v tescu je vzdy ziadana pozicia
sudo [ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf /* || echo "Alive!"

neucilasom

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 204
    • View Profile
Re: programovanie
« Reply #56 on: 29.04.2010, 04:19:47 »
1. namysleny mirek :D to tu este nebolo :D , skor velmi aktivny, preto ze ocakava aktivitu aj na druhej srane ;)
2. preco by mali cviciaci len tak zacat tykat?(nerozumiem pojmu viac pristupnejsi, ako chces s nimi chodit na pivo? :D ) mne by osobne vadilo keby mi nejaky prof ci doc 3x starsi tyka a ja by som jemu proste tykat nemohol lebo autorita. asi mas inu vychovu co sa tohto tyka, si na VS medzi dospelymi ludmi tak sa podla toho treba spravat 
3. zapocet sa udeluje v posledny tyzden semstra... takze riesit to teraz.. :/
Odpust si tie smajliky kazdy ma pravo na vlastny nazor ani ja nikomu ten jeho neberiem 100 ludi 100 chuti nie tak nejak sa vravi

radix

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3506
    • View Profile
Re: programovanie
« Reply #57 on: 29.04.2010, 04:36:40 »
:D

mirek

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 448
  • darkman ZX 128k
    • View Profile
    • domovská stránka
Re: programovanie
« Reply #58 on: 29.04.2010, 16:36:34 »
1. Prilis velke sebavedomie - namyslenost (a kolegovia nepiste sem ze ma byt na co namysleny. Potvrdzujem ze dost uz toho dokazal ale predsa chyba mu  skromnost)
nuz - tak to si mi teda dal. cakal som kadeco, ale namyslenost? sebavedomie? tak toto som teda necakal. a ani neviem, z coho to moze pramenit - ze co robim zle, aby si ma mohol takto ohodnotit. sak si zvyknem utahovat aj sam zo seba pravidelne... hmm... zaujimave... napada ma azda len, ze ked vidim, ako sa ludia snazia urobit nieco (ako skompilovat samotny subor library.c) - proste nieco, co uz maju vediet pol semestra a sa im to nedari, tak zvyknem do nich rypat, ze: no co - stale to nejde, sak? a oni sa sami od seba neopytaju, len prikyvnu. tak pridem rad rypnut aj neskor. ale mozno je to uplne v niecom inom. nuz - ani binas nie je dokonaly... (o tom by vedela rozpravat najma moja priatelka)

2. Som za aby ucitelia tykali studentom podla mna by tomu tak malo byt aj na VŠ cviciaci je potom taky viac pristupnejsi ALE  rozhodne by sa to na prvom cviku malo spytat ci s tym kazdy suhlasi a ci to niekomu nevadi.
nuz - mas pravdu. da sa sice na to pozerat aj opacne (nebude vam vadit, ked vam budem vykat? lebo ak hej, tak vam budem iba tykat), ale rozmyslal som nad touto vecou uz predtym pocas semestra a potvrdil si mi to. ano - v buducnosti uz prvakom tykat nebudem.

3. To nie je iste viem to len z pocutia, ze vraj niektore skupiny nemaju poopravovane pisomky z 3 tyzdna a este neviem z ktoreho a tak nevedia na com su.
ano - dobre si pocul. popri tej priprave materialov na cvika na kazdy tyzden (da zabrat pripravit to tak, aby mali hlavu a patu a vy ako spotrebitelia ste s tym nemali ziadny problem), popri spolocnej priprave bleskoviek asi pol semestra spolu s navrhovanim planu priebehu cvicenia, popri priebeznej implementacii karlovej kniznice, popri priprave zadani, popri dennych konzultaciach, popri ostatnych skolskych povinnostiach (ist na obed) mam este problem obcas aj normalne zit a venovat sa aj beznym veciam. asi by som si mal veru preusporiadat priority... pokusim sa na tom popracovat...

prekvapilo ma akurat, ze si vyzdvihol moje vysvetlovanie, nakolko sa vysvetlovat velmi nesnazim, kedze od toho su prednasky. ale asi si myslel tu uvodnu analyzu cvika...

kazdopadne - diky. pokusim sa o napravu. a ospravedlnujem sa, ak to nepojde hned...
So say we all!

neucilasom

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 204
    • View Profile
Re: programovanie
« Reply #59 on: 29.04.2010, 17:24:10 »
1. Prilis velke sebavedomie - namyslenost (a kolegovia nepiste sem ze ma byt na co namysleny. Potvrdzujem ze dost uz toho dokazal ale predsa chyba mu  skromnost)
nuz - tak to si mi teda dal. cakal som kadeco, ale namyslenost? sebavedomie? tak toto som teda necakal. a ani neviem, z coho to moze pramenit - ze co robim zle, aby si ma mohol takto ohodnotit. sak si zvyknem utahovat aj sam zo seba pravidelne... hmm... zaujimave... napada ma azda len, ze ked vidim, ako sa ludia snazia urobit nieco (ako skompilovat samotny subor library.c) - proste nieco, co uz maju vediet pol semestra a sa im to nedari, tak zvyknem do nich rypat, ze: no co - stale to nejde, sak? a oni sa sami od seba neopytaju, len prikyvnu. tak pridem rad rypnut aj neskor. ale mozno je to uplne v niecom inom. nuz - ani binas nie je dokonaly... (o tom by vedela rozpravat najma moja priatelka)

2. Som za aby ucitelia tykali studentom podla mna by tomu tak malo byt aj na VŠ cviciaci je potom taky viac pristupnejsi ALE  rozhodne by sa to na prvom cviku malo spytat ci s tym kazdy suhlasi a ci to niekomu nevadi.
nuz - mas pravdu. da sa sice na to pozerat aj opacne (nebude vam vadit, ked vam budem vykat? lebo ak hej, tak vam budem iba tykat), ale rozmyslal som nad touto vecou uz predtym pocas semestra a potvrdil si mi to. ano - v buducnosti uz prvakom tykat nebudem.

3. To nie je iste viem to len z pocutia, ze vraj niektore skupiny nemaju poopravovane pisomky z 3 tyzdna a este neviem z ktoreho a tak nevedia na com su.
ano - dobre si pocul. popri tej priprave materialov na cvika na kazdy tyzden (da zabrat pripravit to tak, aby mali hlavu a patu a vy ako spotrebitelia ste s tym nemali ziadny problem), popri spolocnej priprave bleskoviek asi pol semestra spolu s navrhovanim planu priebehu cvicenia, popri priebeznej implementacii karlovej kniznice, popri priprave zadani, popri dennych konzultaciach, popri ostatnych skolskych povinnostiach (ist na obed) mam este problem obcas aj normalne zit a venovat sa aj beznym veciam. asi by som si mal veru preusporiadat priority... pokusim sa na tom popracovat...

prekvapilo ma akurat, ze si vyzdvihol moje vysvetlovanie, nakolko sa vysvetlovat velmi nesnazim, kedze od toho su prednasky. ale asi si myslel tu uvodnu analyzu cvika...

kazdopadne - diky. pokusim sa o napravu. a ospravedlnujem sa, ak to nepojde hned...
OK tak teda tesi ma ze ste napisal a este raz a naposledy (kedze ste niektore nejasnosti vysvetlili za co dakujem) sa k tejto teme vyjadrim :
1.To že rypete do niekoho za to co uz davno mal vediet a nevie to mi vobec nevadi a ani nijak extra som si nevsimol a ak tie hlasky su naozaj len zo srandy tak to beriem spat mozno ma pomylilo to ze mate vynimocnu schopnost a to srandovat s uplne vaznym vyrazom a clovek potom nerozozna co je sranda a co nie :D
2.Nemyslim si ze by ste mali prvakom vykat je to dobre tak ako to je teraz (mne to vobec nevadi nie som na take prkotiny zamerany) ale aj tu na TUKE aj pocas studia na strednej som sa stretol s takymi extremnymi pripadmi ked si jeden student z celej skupiny,triedy vaziadal aby mu ucitel vykal.
3.A s tym 3. vysvetlenim co sa tyka bleskoviek ste ma presvedcili o tom ze aj vy ste len obycajny smrtelnik :D uznam mate toho dost ( ;D Mozno este viac jak ja ;D)

Ing. nemtom

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 7709
  • lofr dyslektik
    • View Profile
Re: programovanie
« Reply #60 on: 29.04.2010, 18:17:11 »
ja by som jakal: "urobim to" "zajtra si donesiem index" "preco to zas neviem?"
brix will be shat

Painkiller03

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 166
    • View Profile
Re: programovanie
« Reply #61 on: 29.04.2010, 18:46:46 »
Pomohol(,-) ) by mi niekto so zadanim z programovania??pls(sukromna sprava)

metalbreath

  • Newbie
  • *
  • Posts: 38
    • View Profile
Re: programovanie
« Reply #62 on: 29.04.2010, 21:02:20 »
No myslím že už srandovania bolo akurát dosť , tak by som fakt dakoho chcel poprosiť že či by mi to nespravil... ak hej please ss surne... ;)

i_legal

  • Newbie
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
Re: programovanie
« Reply #63 on: 29.04.2010, 22:38:13 »
kto by mi spravil kompletne zadanie z karla?
zaplatiim..

mirek

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 448
  • darkman ZX 128k
    • View Profile
    • domovská stránka
Re: programovanie
« Reply #64 on: 30.04.2010, 00:42:52 »
nechcem sa uz sice opakovat, ale nebude stacit to zadanie iba mat. takze to, ze si zadanie kupite, zial, tentokrat nie je riesenim.
So say we all!

psicho

  • VIP
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3173
  • Markus[pSicho]Fesi
    • View Profile
    • codemazing
Re: programovanie
« Reply #65 on: 30.04.2010, 01:24:11 »
a ked si to zadanie kupim a perfektne sa ho naucim?

tak si zavodou
read my blog> www.codemazing.com <read my blog

tino8

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1093
    • View Profile
Re: programovanie
« Reply #66 on: 30.04.2010, 01:59:42 »
pekne zaspamovane :D na tom jakani som sa pol minuty smial :D

niekto sa tu smial ze sa ucit cecko cez leto... ja som sa ho naucil v lete, a aj zrobil vsetky zadania, no na moje nestastie zmenili predmet, ale to je jedno

a prvaci, nepindajte na Mireka, je jeden z najlepsich na skole


karamel je cukr co se uz neuzdravi!

Raleon

  • VIP
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1296
  • Csirke forever!
    • View Profile
    • Pessimistic Dreams
Re: programovanie
« Reply #67 on: 30.04.2010, 03:51:10 »
a ked si to zadanie kupim a perfektne sa ho naucim?

Noo.. programovanie je trosku ine ako sa naucit ako sa nasobi.

Staci par dobre polozenych otazok, a je iste, ze si to nerobil ty. (napr. PRECO si takto robil, atd.)
Naucenie naspamet kde je co , a co sa robi, ako basnicku ti urcite nepomoze pochopit cele, co sa tam vlastne deje


There is no such bad temper that can not be fixed with some good wine.

i_legal

  • Newbie
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
Re: programovanie
« Reply #68 on: 30.04.2010, 19:48:20 »
nechcem sa uz sice opakovat, ale nebude stacit to zadanie iba mat. takze to, ze si zadanie kupite, zial, tentokrat nie je riesenim.

potom co mam robit, ked som z takej školy, ze programovanie som nevidel ani z daleka (obchodna akademia). Samotne cvika podla mna nestacia na to aby som tomu porozumel. a na doucko pocas semestra som nestihal, kedze sa treba ucit aj na ine predmety. jedinou moznostou by podla mna bolo si to zadanie kupit a potom cez leto sa doucit.. 

Ing. nemtom

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 7709
  • lofr dyslektik
    • View Profile
Re: programovanie
« Reply #69 on: 30.04.2010, 20:21:28 »
alebo si najst tutorial a podla toho alebo si kupit knihu a podla toho
brix will be shat

Palike

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 230
    • View Profile
Re: programovanie
« Reply #70 on: 01.05.2010, 03:47:50 »
potom co mam robit, ked som z takej školy, ze programovanie som nevidel ani z daleka (obchodna akademia). Samotne cvika podla mna nestacia na to aby som tomu porozumel. a na doucko pocas semestra som nestihal, kedze sa treba ucit aj na ine predmety. jedinou moznostou by podla mna bolo si to zadanie kupit a potom cez leto sa doucit..  

ja som tiez z obchodnej..a zadanie uz mam hotove teraz si ho skusam farbit.. co su len plusove body... na ziadnom doucku som nebol ked som nieco nevedel hladal som to v prednaskach alebo UTFG pripadne nieco aj tu na fore.. nieje to az take zlozite ked si na to sadnes.... takze na skolu sa nevyhovaraj..ide o to ci chces alebo nie..

tommy-sv

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 308
  • kapitalista
    • View Profile
Re: programovanie
« Reply #71 on: 01.05.2010, 04:40:04 »
potom co mam robit, ked som z takej školy, ze programovanie som nevidel ani z daleka (obchodna akademia).

ale ked si z OA tak aspon ovladas desatprstovu (o)hmatovu metodu... pisania ;)
a neda mi, neprihodit par filozofickych myslienok. co by si mal robit, ked si z takej skoly... mozno zo vsetkeho horeuvedeneho troska - obzvlast samostudium, a konzultacie problematickych oblasti. co sa tyka samostudia, zdrojov je na internete take nepreberne mnozstvo ze clovek si casto ani nevie vybrat co si skor precitat. ja som vyrastal ("informaticky") v dobe, ked internet bol zriedkavym luxusom, informacie sa dali zohnat najskor v kniznici a v casakoch. proste tak troska doba temna ked bol clovek odkazany sam na seba. cize ucenie sa niecoho spotrebovalo vela casu, ale vracalo okrem vedomosti este nieco - odhodlanie a disciplinu.
teraz, ak chces prejst, sa mozno javi ako najefektivnejsie to zadanie si kupit. nezabudaj ale, ze ta caka aj skuska - a ak si nebodaj odborom informatik - ach jaj...
"Čím skôr zomrieš, tým dlhšie budeš mŕtvy."
"Radšej viac vypiť, ako menej zjesť."

blaze164

  • Newbie
  • *
  • Posts: 26
    • View Profile
Re: programovanie
« Reply #72 on: 03.05.2010, 01:24:53 »
Kto by mi spravil zadanie 27 a 4? zaplatim....viem ich spravit len nestiham... ak niekto vie kontaktujte ma na blaze164@gmail.com THX

dEVIANT

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1311
  • Robím, čo môžem. Keď nerobím, nemôžem!
    • View Profile
Re: programovanie
« Reply #73 on: 03.05.2010, 01:34:26 »
Kto by mi spravil zadanie 27 a 4? zaplatim....viem ich spravit len nestiham... ak niekto vie kontaktujte ma na blaze164@gmail.com THX

Ja viem lietať ale nechce sa mi...
Nie je nič nákazlivejšie ako rozhodný a presvedčením sa vyznačujúci život.

petopetolkoo

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 68
    • View Profile
Re: programovanie
« Reply #74 on: 03.05.2010, 02:17:00 »
Kto by mi spravil zadanie 27 a 4? zaplatim....viem ich spravit len nestiham... ak niekto vie kontaktujte ma na blaze164@gmail.com THX

Ja viem lietať ale nechce sa mi...

aspon ze tu mame humoristov...jan snopko jan greksa a zdeno luknar sa mozu zacat obavat o svoje pozicie humoristov na deresi