Author Topic: FYZIKA - Skuska  (Read 102140 times)

revelc

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 275
    • View Profile
Re: FYZIKA - Skuska
« Reply #125 on: 05.06.2010, 21:58:50 »
napíšte Biot-Savartov zákon??..
Čo môžeš urobiť dnes odlož na pozajtra a ziskaš deň voľna.

"I'm a man of simple tastes. I enjoy dynamite...and gunpowder...and gasoline! "

scorpi

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 86
    • View Profile
Re: FYZIKA - Skuska
« Reply #126 on: 05.06.2010, 22:03:46 »
ok, cize na skuske u Olcaka bude: 1.Kinematika hmotného bodu, 2.Dynamika hmotného bodu, 3.Dynamika sústavy hmotných bodov, 4.Dynamika tuhého telesa, 5. Mechanický kmitavý pohyb, 6. Mechanické vlnenie, 7. "Elektromagneticke veci"....este nieco?

TheOne

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 251
    • View Profile
Re: FYZIKA - Skuska
« Reply #127 on: 05.06.2010, 22:27:23 »
ok, cize na skuske u Olcaka bude: 1.Kinematika hmotného bodu, 2.Dynamika hmotného bodu, 3.Dynamika sústavy hmotných bodov, 4.Dynamika tuhého telesa, 5. Mechanický kmitavý pohyb, 6. Mechanické vlnenie, 7. "Elektromagneticke veci"....este nieco?


 to by malo byt vsetko, uz sa to len naucit  ;)   :P

scorpi

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 86
    • View Profile
Re: FYZIKA - Skuska
« Reply #128 on: 05.06.2010, 22:33:53 »
nj uz na tom pracujem :D ...pocujte, mozte konkretnejsie napisat, ze co vsetko spada pod tie elektromagneticke veci? :D

albin

  • Newbie
  • *
  • Posts: 29
    • View Profile
Re: FYZIKA - Skuska
« Reply #129 on: 05.06.2010, 22:35:19 »
sak u olcaka jake lahke veci mate..a kolko malo......ja pri hlavacovej neviem ani co vsetko sa mam ucit :(

TheOne

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 251
    • View Profile
Re: FYZIKA - Skuska
« Reply #130 on: 05.06.2010, 22:37:46 »
sak u olcaka jake lahke veci mate..a kolko malo......ja pri hlavacovej neviem ani co vsetko sa mam ucit :(

ta mne to nepride malo, od 80 do 100 stran poznamok A4 ...ale vsetko zalezi na tom jake otazky dostaneme

MasacreStN

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 61
    • View Profile
Re: FYZIKA - Skuska
« Reply #131 on: 06.06.2010, 00:06:57 »
kyvadla dufam ze nedaju bo sa ich nejdem ucit ...
haptaptapta

cenki

  • Guest
Re: FYZIKA - Skuska
« Reply #132 on: 06.06.2010, 00:16:39 »
kyvadla dufam ze nedaju bo sa ich nejdem ucit ...
Prečo sa všetci učia takýmto štýlom? :D Ja sa učím štýlom: dúfam že dajú kinematiku :)

TheOne

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 251
    • View Profile
Re: FYZIKA - Skuska
« Reply #133 on: 06.06.2010, 00:30:59 »
kyvadla dufam ze nedaju bo sa ich nejdem ucit ...

jj tato tema a aj cele kmity a vlnenia mi nejak nejdu do hlavy, blbo to mame asi vysvetlene  :pusta:   

albin

  • Newbie
  • *
  • Posts: 29
    • View Profile
Re: FYZIKA - Skuska
« Reply #134 on: 06.06.2010, 00:39:31 »
knižka FYZIKA 1   strana 85...druhy zdola je gravitacny newtonov zakon.....vie mi niekto povedat co je to male pismenko tam?..vyzera to ako male velke K ale neviem co to je...a v zosite mam na to mieste velke pisane H....taze co to je? :D inak daco uz aj viem z tej fyziky :D....snad dam :)

TheOne

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 251
    • View Profile
Re: FYZIKA - Skuska
« Reply #135 on: 06.06.2010, 00:41:47 »
knižka FYZIKA 1   strana 85...druhy zdola je gravitacny newtonov zakon.....vie mi niekto povedat co je to male pismenko tam?..vyzera to ako male velke K ale neviem co to je...a v zosite mam na to mieste velke pisane H....taze co to je? :D inak daco uz aj viem z tej fyziky :D....snad dam :)


si pozri asi 5-6 riadkov vyssie tam ti pise co to je ..v knizke myslim

albin

  • Newbie
  • *
  • Posts: 29
    • View Profile
Re: FYZIKA - Skuska
« Reply #136 on: 06.06.2010, 00:49:18 »
knižka FYZIKA 1   strana 85...druhy zdola je gravitacny newtonov zakon.....vie mi niekto povedat co je to male pismenko tam?..vyzera to ako male velke K ale neviem co to je...a v zosite mam na to mieste velke pisane H....taze co to je? :D inak daco uz aj viem z tej fyziky :D....snad dam :)


si pozri asi 5-6 riadkov vyssie tam ti pise co to je ..v knizke myslim
aha  ;D som pozeral a nepisalo....a uz pise zrazu :D...diki

Palike

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 230
    • View Profile
Re: FYZIKA - Skuska
« Reply #137 on: 06.06.2010, 00:56:21 »
kyvadla dufam ze nedaju bo sa ich nejdem ucit ...
Prečo sa všetci učia takýmto štýlom? :D Ja sa učím štýlom: dúfam že dajú kinematiku :)

podobne :D este aj nieco z dynamiky a mame to :D

jany1

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 66
    • View Profile
Re: FYZIKA - Skuska
« Reply #138 on: 06.06.2010, 01:36:05 »
neviete niekto ako by mohli vyzerat otazky u gibovej? som druhak a fyzu opakujem, tak neviem- nehovorila daco na cvikach? ci len dajake zakladne veci abo vsetky detialy, odvodenia a cococinky kolo toho....

yvory

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 160
    • View Profile
Re: FYZIKA - Skuska
« Reply #139 on: 06.06.2010, 02:02:05 »
neviete niekto ako by mohli vyzerat otazky u gibovej? som druhak a fyzu opakujem, tak neviem- nehovorila daco na cvikach? ci len dajake zakladne veci abo vsetky detialy, odvodenia a cococinky kolo toho....

ja by som bol tiez rad keby sa tu rozoberala skuska u gibovej kedze mam taky pocit ze o nej neviem absolutne nic,len to co ma na stranke a to je minimum,keby som vymenil nazov fyzika 1 za hocico ine tak by to mohla byt kludne sablona na kazdy jeden predmet,niektori tu maju otazky,dokonca nemaju na skuske priklady,nespokojny som  bk

Palike

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 230
    • View Profile
Re: FYZIKA - Skuska
« Reply #140 on: 06.06.2010, 02:07:27 »
ja by som bol tiez rad keby sa tu rozoberala skuska u gibovej kedze mam taky pocit ze o nej neviem absolutne nic,len to co ma na stranke a to je minimum,keby som vymenil nazov fyzika 1 za hocico ine tak by to mohla byt kludne sablona na kazdy jeden predmet,niektori tu maju otazky,dokonca nemaju na skuske priklady,nespokojny som  bk

lol bud rad, my pri hlavacovej nemame ani nic na jej stranke napisane.. takze nevieme ani co bude nie to este co tam urcite nebude ako vy..a este tam mate aj ktore priklady budu cca.. :-$

MasacreStN

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 61
    • View Profile
Re: FYZIKA - Skuska
« Reply #141 on: 06.06.2010, 02:38:03 »
kyvadla dufam ze nedaju bo sa ich nejdem ucit ...
Prečo sa všetci učia takýmto štýlom? :D Ja sa učím štýlom: dúfam že dajú kinematiku :)

podobne :D este aj nieco z dynamiky a mame to :D

no akoze gravitacne pole, elektrostaticke pole, kmity, kinematika, dynamika, mechanika tuheho telesa a elektrokinetiku nebolo sa tazke naucit lebo tam vsetko zavisi na niecom vies zakladny vzorec a polovicu si odvodis ale do riti ked su tam tresnute len vzorce a ucit sa to naspamat to je nahovno
haptaptapta

yvory

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 160
    • View Profile
Re: FYZIKA - Skuska
« Reply #142 on: 06.06.2010, 02:53:43 »


lol bud rad, my pri hlavacovej nemame ani nic na jej stranke napisane.. takze nevieme ani co bude nie to este co tam urcite nebude ako vy..a este tam mate aj ktore priklady budu cca.. :-$

clovece tych prikladov je 105,pri prepocitavani som v polke prisiel do stavu beznadeje a vrhol som sa radsej do teorie,momentalne som aj pri tej v stave paniky a uzkosti

TheOne

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 251
    • View Profile
Re: FYZIKA - Skuska
« Reply #143 on: 06.06.2010, 02:58:27 »


lol bud rad, my pri hlavacovej nemame ani nic na jej stranke napisane.. takze nevieme ani co bude nie to este co tam urcite nebude ako vy..a este tam mate aj ktore priklady budu cca.. :-$

clovece tych prikladov je 105,pri prepocitavani som v polke prisiel do stavu beznadeje a vrhol som sa radsej do teorie,momentalne som aj pri tej v stave paniky a uzkosti

tomu sa hovori syndrom nadmerneho ucenia.. neboj nesi jediny, dneska si s tym uz daj pokoj a zajtra sa ete daco poucis, ja som sa tez chcel ucit dnes poobede ale nasilu sa neda

albin

  • Newbie
  • *
  • Posts: 29
    • View Profile
Re: FYZIKA - Skuska
« Reply #144 on: 06.06.2010, 03:11:08 »


lol bud rad, my pri hlavacovej nemame ani nic na jej stranke napisane.. takze nevieme ani co bude nie to este co tam urcite nebude ako vy..a este tam mate aj ktore priklady budu cca.. :-$

clovece tych prikladov je 105,pri prepocitavani som v polke prisiel do stavu beznadeje a vrhol som sa radsej do teorie,momentalne som aj pri tej v stave paniky a uzkosti

tomu sa hovori syndrom nadmerneho ucenia.. neboj nesi jediny, dneska si s tym uz daj pokoj a zajtra sa ete daco poucis, ja som sa tez chcel ucit dnes poobede ale nasilu sa neda

ze nasilu sa neda ;D ty sa ucis dakedy aj dobrovolne? :D .....mas moj obdiv  :metal: :D

TheOne

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 251
    • View Profile
Re: FYZIKA - Skuska
« Reply #145 on: 06.06.2010, 03:18:54 »


lol bud rad, my pri hlavacovej nemame ani nic na jej stranke napisane.. takze nevieme ani co bude nie to este co tam urcite nebude ako vy..a este tam mate aj ktore priklady budu cca.. :-$

clovece tych prikladov je 105,pri prepocitavani som v polke prisiel do stavu beznadeje a vrhol som sa radsej do teorie,momentalne som aj pri tej v stave paniky a uzkosti

tomu sa hovori syndrom nadmerneho ucenia.. neboj nesi jediny, dneska si s tym uz daj pokoj a zajtra sa ete daco poucis, ja som sa tez chcel ucit dnes poobede ale nasilu sa neda

ze nasilu sa neda ;D ty sa ucis dakedy aj dobrovolne? :D .....mas moj obdiv  :metal: :D

to mas pravdu ;D zle som sa vyjadril, proste ked som schopny sa ucit tak sa ucim, ked nie tak nie ,  :p: :p:
ale dakedy sa rad ucim, ale uz nepamatam co :P

kopro3

  • Newbie
  • *
  • Posts: 47
    • View Profile
Re: FYZIKA - Skuska
« Reply #146 on: 06.06.2010, 03:32:02 »
Ja dnes som mal v plane 4kapitoly teorie... no realita bola ina 7 hodin ucenia a slabo viem polovicku jednej... to neni normalne take daco sa mi snad este nestalo... Vobec nic mi neslo do hlavy... 1,2 kapitolu som sa naucil asi za 30min a da sa povedat ze ju ovladam... ale zvysok.. dnes proste nemam svoj den na ucenie... sa len modlim nech zajtra to nedopadne rovnako... Priklady som vobec nepozrel kedze neni sanca ze sa stihnem naucit vsetko a je miziva sanca ze mi hlavacova trafi z tych 10 kapitol tie co sa naucim...

MasacreStN

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 61
    • View Profile
Re: FYZIKA - Skuska
« Reply #147 on: 06.06.2010, 03:40:18 »
Ja dnes som mal v plane 4kapitoly teorie... no realita bola ina 7 hodin ucenia a slabo viem polovicku jednej... to neni normalne take daco sa mi snad este nestalo... Vobec nic mi neslo do hlavy... 1,2 kapitolu som sa naucil asi za 30min a da sa povedat ze ju ovladam... ale zvysok.. dnes proste nemam svoj den na ucenie... sa len modlim nech zajtra to nedopadne rovnako... Priklady som vobec nepozrel kedze neni sanca ze sa stihnem naucit vsetko a je miziva sanca ze mi hlavacova trafi z tych 10 kapitol tie co sa naucim...

skus si kuknut dake teoreticke otazky z minuleho roka mozno ti sadne aspon jedna dve na skuske minuly rok bolo tak ze na opravnom bolo polovica veci z riadneho a na dekanskom kombinacia tych dvoch testov no len kto bude cakat ze da tie iste otazky :)
haptaptapta

kopro3

  • Newbie
  • *
  • Posts: 47
    • View Profile
Re: FYZIKA - Skuska
« Reply #148 on: 06.06.2010, 03:55:33 »
Najviac ma stve ze mam skoro minimalny zapocet... Lebo svcovic je kraal a opravuje ako kaar...  zapoctovka 3 priklady zo 4 a dal mi 5 bodov za pisomku... A to nehovorim este o labakoch... ale nic.. teraz musim vytahnut 29b zo skusky co na prvy termin je unreal! Jedina sanca je ze ma zajtra chyti chut do ucenia ... ako pred maturov napr.. za den som sa nucil celu sj a dostl som 2znej... alebo na henten zapocet z fyziky... som sa naucil naspamet 1,2,3kapitoly priklady komplet aj z postupom za 2dni (odkrem tych odvodzovacich) No tak dnes pojdem skorej spat... vstanem neskor a budem dufat ze to pojde... ale mam pocit ze uz mam mozog v prazdninovom rezime...

ursus

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 595
    • View Profile
Re: FYZIKA - Skuska
« Reply #149 on: 06.06.2010, 04:18:29 »
pocujte, tie pdf skripta od olcaka koncia pri dynamike, uz anjavascript:void(0)i sustavy tam nie su, nejake pokracovanie neexistuje?  :trestac:
« Last Edit: 06.06.2010, 05:28:13 by ursus »
So this router walks into the doctor’s office…
- Doctor, it hurts when IP.