• Welcome to TUKE FÓRUM - Fórum pre študentov Technickej Univerzity v Košiciach.
 

FYZIKA - Labaky

Started by totaluser, 24.02.2010, 21:45:10

« predchdzajce - alie »

revelc

Nebola ziadna prezencka
Čo môžeš urobiť dnes odlož na pozajtra a ziskaš deň voľna.

"I'm a man of simple tastes. I enjoy dynamite...and gunpowder...and gasoline! "

cenki

Quote from: revelc on  25.04.2010, 18:54:23
Nebola ziadna prezencka
Uf tak to som rád :) takže môžem rátať s 9timi bodmi?

totaluser

hej, ak tam patris (nedopisoval si sa, teda mas tam podla MAISu chodit) tak mas automaticky 9b

charlie

pocujte co mam robit ked mi vychadzaju odchylky cca 300%? ah: vsak to jej asi takto nemozem odovzdat, ne? 

cenki

Quote from: charlie on  26.04.2010, 19:21:00
pocujte co mam robit ked mi vychadzaju odchylky cca 300%? ah: vsak to jej asi takto nemozem odovzdat, ne? 
Škrtni jednu nulu. A je po probléme.

Safyia

Quote from: cenki on  26.04.2010, 19:33:12
Quote from: charlie on  26.04.2010, 19:21:00
pocujte co mam robit ked mi vychadzaju odchylky cca 300%? ah: vsak to jej asi takto nemozem odovzdat, ne? 
Škrtni jednu nulu. A je po probléme.
Presne tak :D  Nam hodnoty nekontrolovala vobec, akurat zaokruhlenie kontrolovala ( ci mame odchylku na dve platne miesta zaokruhlenu a tak) aa jednotky ci mame vsade napisane. Hodnoty sme si vzdy vymysleli, alebo domysleli, aby vyzerali dobre ;D

petopetolkoo

Quote from: Safyia on  26.04.2010, 21:06:12
Quote from: cenki on  26.04.2010, 19:33:12
Quote from: charlie on  26.04.2010, 19:21:00
pocujte co mam robit ked mi vychadzaju odchylky cca 300%? ah: vsak to jej asi takto nemozem odovzdat, ne? 
Škrtni jednu nulu. A je po probléme.
Presne tak :D  Nam hodnoty nekontrolovala vobec, akurat zaokruhlenie kontrolovala ( ci mame odchylku na dve platne miesta zaokruhlenu a tak) aa jednotky ci mame vsade napisane. Hodnoty sme si vzdy vymysleli, alebo domysleli, aby vyzerali dobre ;D


takze ked mam povedzme  8,35 +- 0,12 je to dobre ?..to maju byt dve platne miesta alebo dve platne desatinne miesta ?:P
alebo to ma byt 8,35 +- 0,1 ?
alebo 8,4 +- 0,1 ? :P...

Safyia

tak povedme ze 8,35 by si mat nemal :D Lebo to by ti chyba vysla 835 % :D  Teda by si to mal mat 0,dacodaco dve platne desatinne :D

petopetolkoo

to bol len priklad :P...ale dakujem za info :P..aa mne vychadzali uz aj niekolko tisic percentne odchylky :D....,ale sem skrt, tam skrt, a uz je to zrazu 0,01 :D

ursus

kto vie borci ci treba labaky co sme merali v 10tom tyzdni odovzdat uz v 11tom tyzdni, kedze v 12tom piseme ten zapocet

je to pravda?
So this router walks into the doctor's office...
- Doctor, it hurts when IP.

totaluser

ta treba
ale staci do konca tyzdna
teda ze nemusi to byt na cviceni
aspon tak povedal nam pan cviciaci

Tenebrae

Vedel by mi niekto poradit s labakmi NE6 a E16, nejaky vypracovany so vzorcami aby som si vedel aj ja svoj dopracovat

VikThor

Neviete aké lmax a Tmax je v labáku G1? A nehovorte že 0,01m a 0,0001s lebo sa mi to nezdá.

totaluser

Quote from: VikThor on  29.04.2010, 01:17:51
Neviete aké lmax a Tmax je v labáku G1? A nehovorte že 0,01m a 0,0001s lebo sa mi to nezdá.

skutocne nie :)

1/1000 m a 1/100 s

VikThor

Ešteže tak  ;), diky

VikThor

Ešte jedna otázočka z labáku G1:
urg mi vyšlo 0,005247 a navyše vyšlo, že to nemá jednotku, ale v zápise výsledku je že urg je v %. Takže teraz čo s tým? má byť aj to 0,005247 % alebo to mám nechať ako bezjednotkovú veličinu a v zápise výsledku to mám vynásobiť 100?

sulo

Pri relatívnych štandarných neistotách väčšinou býva vo vzorci aj "*100%". Tam to síce napísané nie je, ale ak máš výsledok zapísať v percentách, treba ho vynásobiť 100 a za to dopísať percento, čím vlastne dostaneš pôvodné číslo, len inak zapísané. Napr. 0,123 = 12,3%.

Poznámka: Aj "xyz %" je bezrozmerné číslo, % nie je jednotka.

VikThor

 ah: No veď jasne % není jednotka  :evica:, už to dáva zmysel.

Jordy

Treba mi labak NGL konkretne mi chyba standartna neistota takze nemozem zapisat vysledok ... pomozte niketo ak neikto ma ten referat mohol by poslat ;)

Hezechiel

s tymto som presiel ja snad niekomu pomoze
http://uloz.to/4741539/fyzika-2.rar
Never argue with idiots. They'll drag you down to their level, then beat you with experience. (GILAMONSTER)
I miss WoW so much :(