Author Topic: Priprava na skusky  (Read 10446 times)

ppt

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 935
    • View Profile
Priprava na skusky
« on: 05.01.2007, 19:29:29 »
Cafte, moja otazocka asi skor pre tych, ktori uz maju nejake tie skusky za sebou... Akym sposobom ste sa ucili na skusky? Teda co ma zaujima napr.: z mat. analyzy.. k tym teoretickym otazkam.. staci vediet tie zakladne definicie (co je limita, derivacia, integral....) + chapat riesenie prikladov a chapat nejake vety, alebo treba vediet vypisat vsetky vety, kt. sme mali, robit dokazy (najma ake?) ... Proste ako sa ucit? Urcite viete, co mam na mysli. :j_grin:
Piste aj k inym predmetom, nielen k MAI.  :j_tongue:

Dik vsetkym za odpovede. :j_smiley:

sandym

  • Newbie
  • *
  • Posts: 17
    • View Profile
Re: Priprava na skusky
« Reply #1 on: 06.01.2007, 00:21:40 »
MA I.

Bol som na predtermine. Priklady su v podstate lahke Dzurina baziruje na somarinach ako je neznacenie ASS alebo ABS alebo F(x)+c atd.
Teoria: nemusis vediet vsetko staci limity derivacie integraly tie zakladne vety v podstate. Dokaz som mal jeden a to per partes. ( nauc sa aj ostatne ;) ) ucil som sa dva dni bolo to sice Dcko ale nie som filatelista  :emot-drunk:

ZIM s Pietrikovou co sa ucit na skusku ?
« Last Edit: 06.01.2007, 00:23:16 by sandym »

ppt

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 935
    • View Profile
Re: Priprava na skusky
« Reply #2 on: 06.01.2007, 02:25:07 »
No ja mam MA s Hascakom (B paralelka)...
A otazky su kladene ako (teraz myslim skor na teoriu :c_evil: )? Napr len:
Definuj derivaciu? (tu by som len napisal zakladnu definiciu derivacie :j_laugh: )

alebo nieco ako:
Definuj derivaciu + popis vetu o ...

Proste ci je napisana len 1 otazka a ty musis popisat vsetko o nej, co vies (vsetky vety co vies atd) no a podla toho si oni rozdavaju body (ako sa im zapaci), alebo je otazka a staci len presna odpoved na nu.

K tomu ZIM:
Este som sa poriadne do toho nepozeral (vsak ZIM mam poslednu skusku :j_grin: ) a tiez netusim, ako sa to budem ucit. :j_huh: Prezeral som si tu na fore nejake otazky, ake boli po minule roky, tak snad podla toho nejako. Vlastne preto som aj zalozil tuto temu, aby nam "uchanom" ti starsi trosku pomohli, akym sposobom sa ucit. :ropebanana:

milanko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2428
  • Silence!!! I'll kill you!!!
    • View Profile
Re: Priprava na skusky
« Reply #3 on: 06.01.2007, 03:03:54 »
no s MA I ti asi velmi nepomozem ... ja som mal skusku pri Klescovi a on si na teorii velmi potrpel....jeho oblubena veta bola ze priklady sa nauci ratat aj cvicena opica......ale on zase si vsetko pekne odprednasal a to co si aj odprednasal tak to aj vyzadoval na skuske..aj dokazy nejake......cize asi tolko k tomu...s Hascakom ani s Dzurinom som nemal....

a k ZIM s Pietrikovou.. tak pri nej som mal skusku... ale ona striedala terminy... na fore si urcite videl nejake sady po 7 otazok.... lenze okrem toho sem tam dala este aj test kde bolo asi 70 otazok ci kolko a mal si vyznacit spravnu odpoved z A B C D moznosti.....ja som zrovna chytil test....

pre porovnanie....ked mas pisomku tak podla tych otazok co sa tocili uz vies asi ktore casti si mas pozriet.....

lenze ked ma test 70 otazok tak to sice menej do hlbky ale obsiahne pomerne celu knihu....

ale Pietrikova ako osoba je velmi dobra...nestresuje ta a nesnazi sa ta nejak zhodit alebo ta vyrazit..skor ked ti chybaju body tak ti este aj priamo na mieste da nejaku sancu....len musis prejavit zaujem....ze si chces tu skusku zasluzit....zvykla davat niekomu komu chybali body tak este na vyhodnocovani nejaku otazocku...niekedy sa ta aj nenapadne opyta pred tym ze co si najviac pametas :)))

cize asi tak

GL & HF
(\__/)
(O.o )
(> < ) This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination!

ppt

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 935
    • View Profile
Re: Priprava na skusky
« Reply #4 on: 06.01.2007, 03:25:35 »
Nam hovorila cviciaca zo ZIM (Bujalobokova :j_cool: ), ze na skuske budeme mat 7 otazok (cize asi verzia testu odpada). No a ako do hlbky sa treba vyjadrovat pri jednotlivych odpovediach? Cca kolko viet? :j_undecided:

davhan

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 612
    • View Profile
Re: Priprava na skusky
« Reply #5 on: 06.01.2007, 03:50:10 »
mno...najpr ZIM.... prejdi si archiv...1. rocnik...tam su vypisane snad vsetky otazky z minuleho roka......a kedze napln predmetu sa nemeni , tak budu tie iste :-) 
a analyza s hascakom....on pozaduje len podstatne veci....nepamatam si to presne...ale tusim ze na nejakych okrajovych zaleyitostiach velmi nebaziroval....  urcite bude nieco take..ako definicia integralu....alebo teoreticke postupy pre dajme tomu pre priebeh fcie ..alebo podmienky pre monotonnost....a atd....  (btw..uz ani neviem co boo na jednotke...strasne sa mi to pletie s MA2 )

ppt

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 935
    • View Profile
Re: Priprava na skusky
« Reply #6 on: 06.01.2007, 04:02:55 »
Juuuj, dikes chalani, feest pomahate. :thumbsup: Mate u mna  :beer1:

davhan

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 612
    • View Profile
Re: Priprava na skusky
« Reply #7 on: 06.01.2007, 17:12:54 »
Juuuj, dikes chalani, feest pomahate. :thumbsup: Mate u mna  :beer1:
.nooo..milanko...vsak sa tesime na  :beer1:   :j_smiley:

milanko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2428
  • Silence!!! I'll kill you!!!
    • View Profile
Re: Priprava na skusky
« Reply #8 on: 07.01.2007, 20:31:36 »
tesime tesime... len dufam ze nebude virtualne.... ehm...
(\__/)
(O.o )
(> < ) This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination!

mrkvy

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3249
  • Forever young......
    • View Profile
Re: Priprava na skusky
« Reply #9 on: 08.01.2007, 00:16:58 »
tesime tesime... len dufam ze nebude virtualne.... ehm...
naj se paci:  :beer1: :D ;)
(\__/)
(O.o )
(> < ) To understand is to be, but to be taken, requires a state of trance.......  ;)


mrkvy :zuzka: svoj vodicak :D

ppt

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 935
    • View Profile
Re: Priprava na skusky
« Reply #10 on: 08.01.2007, 00:20:06 »
mrkvy, milanko: heh :j_laugh:

Sandym: Taka otazocka k tomu suboru, ktory si dal na ftp.. Prva otazka z casti teoria.. Tam nemalo byt Per Partes? Bol lopital sa pri limitach pouziva, ne? Abo uz som tak zmagoreny z tej matiky? :lol9:

mrkvy

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3249
  • Forever young......
    • View Profile
Re: Priprava na skusky
« Reply #11 on: 08.01.2007, 00:24:01 »
ono Ta casom zmagori cela skola.. :D Jak ja zabijem "lol" ked sa s holkou rozpravam, tha sa so mnou uz ani nebavi potom.. :D :D :D
(\__/)
(O.o )
(> < ) To understand is to be, but to be taken, requires a state of trance.......  ;)


mrkvy :zuzka: svoj vodicak :D

ppt

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 935
    • View Profile
Re: Priprava na skusky
« Reply #12 on: 09.01.2007, 20:13:14 »
mrkvy: tak sa tesim do buducnosti ;D
No a este taka otazocka... na skuske z maI sa moze pouzivat oficialny tahak, ktory je na webe? http://www.tuke.sk/fei-km/MA1/oftah.pdf  :lookaround:

connar

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 261
    • View Profile
    • aka taste
Re: Priprava na skusky
« Reply #13 on: 09.01.2007, 20:20:44 »
MA1 je pohodicka, ja som sa ucil len tak, ze som pocital priklady, prepocital som takmer vsetky co su na nete, do teorie som popisal len vzorce co som vedel, a teraz este mate vyhodu ze vam staci zo skusky aj zo zapoctu chytit dokopy 51 bodov, my sme museli mat aj skusku aj zapocet nadpolovicu... vela stastia  :ropebanana:
aka taste / ambient nujazz / vukow syndycate

exothx

  • Newbie
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
Re: Priprava na skusky
« Reply #14 on: 09.01.2007, 21:47:15 »
hmmm ....cafte ja som Dcko paralerka..... zimko 1. mno akoo spoliehate sa aj vy na tie minulorocne otazky??....ma tu niekto skusenosti s MA1 s Klescom (otazky a tak) ..... a na ULU???  hehhe

pUf

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4931
  • guess who's back :D
    • View Profile
Re: Priprava na skusky
« Reply #15 on: 10.01.2007, 02:33:06 »
mrkvy: tak sa tesim do buducnosti ;D
No a este taka otazocka... na skuske z maI sa moze pouzivat oficialny tahak, ktory je na webe? http://www.tuke.sk/fei-km/MA1/oftah.pdf  :lookaround:

minuly rok to tak bolo. mohol sa pouzivat. ked by to tak nebolo dozvies sa na skuske ked ta s tym chytja  :emot-dance: ale mal by byt povoleny ked je to OFICIALNY tahak :)
pUf :zuzka: ywetku (teh one and only :D)
~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~
Support my band :) :P
bandzone
facebook

mrkvy

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3249
  • Forever young......
    • View Profile
Re: Priprava na skusky
« Reply #16 on: 10.01.2007, 05:21:15 »
mrkvy: tak sa tesim do buducnosti ;D
No a este taka otazocka... na skuske z maI sa moze pouzivat oficialny tahak, ktory je na webe? http://www.tuke.sk/fei-km/MA1/oftah.pdf  :lookaround:
To sa veru mas na co... ;) Inak toten tahak si vytlac dones a hned pred skuskou sa spytaj 30 ludi okolo ci sa moze pouzivat.. Porobis priemery a pridas sa k vacsine... ;)
(\__/)
(O.o )
(> < ) To understand is to be, but to be taken, requires a state of trance.......  ;)


mrkvy :zuzka: svoj vodicak :D

ppt

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 935
    • View Profile
Re: Priprava na skusky
« Reply #17 on: 10.01.2007, 17:33:12 »
To sa veru mas na co... ;) Inak toten tahak si vytlac dones a hned pred skuskou sa spytaj 30 ludi okolo ci sa moze pouzivat.. Porobis priemery a pridas sa k vacsine... ;)
Nj... aspon si zopakujem pocitanie. Cez dajaky integral spravim vzorec a bude. ;D
Dik  :p:

mrkvy

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3249
  • Forever young......
    • View Profile
Re: Priprava na skusky
« Reply #18 on: 10.01.2007, 17:48:52 »
Tha ked nemas nic lepsie na praci.. :D Inak asi Ta sklamem, ale vzorce na taketo veci sa budes ucit o rok v zime na NMPMS.. ;)
(\__/)
(O.o )
(> < ) To understand is to be, but to be taken, requires a state of trance.......  ;)


mrkvy :zuzka: svoj vodicak :D

ppt

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 935
    • View Profile
Re: Priprava na skusky
« Reply #19 on: 10.01.2007, 17:58:40 »
hehh, ked sa tam dostanem. :j_grin:

mrkvy

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3249
  • Forever young......
    • View Profile
Re: Priprava na skusky
« Reply #20 on: 10.01.2007, 19:27:17 »
Ked velmi chces, tha Ti mozem pozicat prednasky a cvika a ked porobis skusky tha si mozes toto citat.. :P
(\__/)
(O.o )
(> < ) To understand is to be, but to be taken, requires a state of trance.......  ;)


mrkvy :zuzka: svoj vodicak :D

pUf

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4931
  • guess who's back :D
    • View Profile
Re: Priprava na skusky
« Reply #21 on: 11.01.2007, 00:32:44 »
Ked velmi chces, tha Ti mozem pozicat prednasky a cvika a ked porobis skusky tha si mozes toto citat.. :P

a ked neporobis budes smutit ze o co si prisiel  :h_cry:  :bananadance:
pUf :zuzka: ywetku (teh one and only :D)
~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~
Support my band :) :P
bandzone
facebook

mrkvy

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3249
  • Forever young......
    • View Profile
Re: Priprava na skusky
« Reply #22 on: 11.01.2007, 08:30:31 »
vsaq toto... Nejde ani tak o ten predmet, ale o uja Pirc-a... On je king, ale tha uz odchadza... Skoda...  :h_cry:
(\__/)
(O.o )
(> < ) To understand is to be, but to be taken, requires a state of trance.......  ;)


mrkvy :zuzka: svoj vodicak :D

pUf

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4931
  • guess who's back :D
    • View Profile
Re: Priprava na skusky
« Reply #23 on: 13.01.2007, 18:17:01 »
jeho by mali nechat a miesto neho poslat hudaka a to hned teraz! alebo staci 21.  :laugh:
pUf :zuzka: ywetku (teh one and only :D)
~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~
Support my band :) :P
bandzone
facebook

Raleon

  • VIP
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1296
  • Csirke forever!
    • View Profile
    • Pessimistic Dreams
Re: Priprava na skusky
« Reply #24 on: 13.01.2007, 20:24:05 »
vsaq toto... Nejde ani tak o ten predmet, ale o uja Pirc-a... On je king, ale tha uz odchadza... Skoda...  :h_cry:

cooozeee??? preco odchadza?? vsak si myslim ze zatial on bol No.1 na matike... hoci som to nemyslel, pokym som s nim nemal cvika  :h_cry:


There is no such bad temper that can not be fixed with some good wine.