Author Topic: Paralelné programovanie  (Read 46311 times)

puq

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4065
    • View Profile
Re: Paralelné programovanie
« Reply #50 on: 17.10.2010, 17:47:55 »
nam wassermann vravel ze nas nebude zatazovat latexom...a myslim ze staci odovzdat dokumentaciu az na konci

hej? :D naisto staci na konci? lebo akosi nepamatam :D tiez mam s wassermannom :)

trek

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 568
  • cestu sme mali spolo?nú ale nohy ma bolia vlastné
    • View Profile
Re: Paralelné programovanie
« Reply #51 on: 17.10.2010, 17:49:46 »
mne sa zda ze hej...ale nie som si na 100% isty :D ...kazdopadne to urcite nebudem robit teraz :D

Tanka

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 173
  • Bude horsie...
    • View Profile
Re: Paralelné programovanie
« Reply #52 on: 17.10.2010, 18:41:02 »
dokumentacia? take treba uf tusim zacnem vnimat na cvikach

ApokalypS

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 5801
  • apokalyps(a) sa mení..
    • View Profile
    • projekt k mojej diplomovke..
Re: Paralelné programovanie
« Reply #53 on: 17.10.2010, 19:39:00 »
nacase, kedze od zajtra zacina piaty tyzden ;) ;D
80% mozgu človeka tvorí kvapalina, v mojom prípade brzdová..

CHCEM S5 :zuzka: STARY IS :zuzka: !!!!
http://www.tu-ke.com/forum/o-nicom/otvoreny-list-vedeniu-firmy-dupress-(dodavatel-mais)/

Agamemnon

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2942
  • Per aspera ad Astra
    • View Profile
Re: Paralelné programovanie
« Reply #54 on: 17.10.2010, 23:26:19 »
nj, my sme tiež až na konci dokumentáciu odovzdávali... a všetko naraz, v jednom dokumente... cca nejaké 2 strany to malo, krátke :)
All code is crap.

42

roman5555

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 178
    • View Profile
Re: Paralelné programovanie
« Reply #55 on: 18.10.2010, 22:16:28 »
neposkytne niekto vyracovane tie prve tri zadania ? za nejaku odmneu ?

dungeo

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 220
  • ked avatar, tak avatar :P
    • View Profile
Re: Paralelné programovanie
« Reply #56 on: 18.10.2010, 23:47:57 »
neposkytne niekto vyracovane tie prve tri zadania ? za nejaku odmneu ?
Ano, neposkytne. Pekne makaj ako ostatni :P
Základom automatizácie tvorby jazykových procesorov je ekvivalencia reprezentácie jazyka generovaním a rozpoznávaním.

pepco

  • Guest
Re: Paralelné programovanie
« Reply #57 on: 18.10.2010, 23:59:48 »
inac by ma zaujimalo akym efektivnym algoritmom ste poresieli nasobenie matic aby sa neposielalo vsetkym vsetko?

btw uz to mam nakodene, ale po svojom, takze ma zaujimaju este ine varianty ako by sa to dalo riesit

Eghinka

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 174
  • kac! :P
    • View Profile
Re: Paralelné programovanie
« Reply #58 on: 19.10.2010, 00:33:54 »
hm pri transponovani matic maju tie uzly aj nieco robit alebo proste iba vratia to co dostali? alebo co vlastne maju robit?? alebo co znamena ulozit riadok ako stlpec? dik za odpoved bv

pepco

  • Guest
Re: Paralelné programovanie
« Reply #59 on: 19.10.2010, 00:37:12 »
k tomu transponovaniu sme mali este zahrnut aj nejaku matematicku funckiu napr umocnit prvky

Eghinka

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 174
  • kac! :P
    • View Profile
Re: Paralelné programovanie
« Reply #60 on: 19.10.2010, 00:46:09 »
no dobre ale akoze uzlom poslem napr. riadky tie prvky umocnim alebo whatever a vratim ich tak ako prisli? a az pootm to root transponuje?

pepco

  • Guest
Re: Paralelné programovanie
« Reply #61 on: 19.10.2010, 01:21:00 »
jj tak, preto hovoril ze to mame napr umocnit, aby bolo vidno ze aspon nieco tie uzly spravili :D inak to je dost nezmysel

SSPPYY

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 170
    • View Profile
Re: Paralelné programovanie
« Reply #62 on: 19.10.2010, 02:13:31 »
Presne tak NIE  :)
Pokial ide o cvika s Chodarevom, tak to bolo myslene len obrazne, ako priklad. Ziadne operacie tam netreba robit, len transponovat. Treba len rozdelit maticu na casti pre kazdy uzol a kazdy uzol potom vrati hodnoty prisluchajuce svojej casti, ale po transponovani.

DeNaTuReMaN

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 331
  • Achab
    • View Profile
Re: Paralelné programovanie
« Reply #63 on: 19.10.2010, 02:20:41 »
Mne tie uzly pri transponovani spravia to, ze kazdy dostane riadok povodnej matice, a odosle postupne iba jednu hodnotu z riadku v rovnakom case s ostatnymi uzlami, tieto hodnoty sa zgrupuju do noveho riadku a tieto nove riadky potom tvoria hotovu transponovu maticu.  Takze mne tam netransponuje root v nejakom cykle, ale transponovanie prebieha iba pomocou 2 riadkou MPI.
V nedelu na obed budu krky

SSPPYY

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 170
    • View Profile
Re: Paralelné programovanie
« Reply #64 on: 19.10.2010, 02:29:36 »
Ale sak to mas to iste nie? Pokial uzol len prime hodnoty a potom ich posiela naspet, tak aky ma zmysel potom ten uzol?

Tanka

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 173
  • Bude horsie...
    • View Profile
Re: Paralelné programovanie
« Reply #65 on: 19.10.2010, 02:41:49 »
ja si to nejako neviem rozumne predstavit ved co mozu spravit tie uzly spravit dostanu nejaku cast matice(riadok,stlpec,stvorec...) a trochu ju zmenia (otocia,zapisu do nejakeho jednorozmerneho pola, whatever) a poslat spat na root a ten to musi zas poskladat len z ineho zdroja nez keby to robil priamo z matice? ja osobne tam velku efektivitu nevidim...  spravene to uz nejako mam len mi to nedava extra vyznam.

pepco

  • Guest
Re: Paralelné programovanie
« Reply #66 on: 19.10.2010, 02:43:01 »
sak preto ten priklad nema velmi vyznam... aspon tak nam hovoril Wasserman, ze preto mame dat este nejaku operaciu nad prvkami

ved logicky sa matica v uzloch transponovat neda, teda za predpokladu, ze je jednotlive pridelene ulohy su rozdelene rovnako pre kazdy uzol podla poctu prvkov, potom sa neda transponovat.... transponovat na uzle sa da jedine ak uzlu pridelime napr cely riadok, ale to zas nie je efektivne, lebo pri mnohych kombinaciach poctu riadkov a uzlov proste by vyslo na inych ze nemaju nic
« Last Edit: 19.10.2010, 02:46:58 by pepco »

SSPPYY

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 170
    • View Profile
Re: Paralelné programovanie
« Reply #67 on: 19.10.2010, 02:54:39 »
No da sa to urobit v pohode tak, aby boli rovnomerne vytazene vsetky uzly, ovsem samozrejme za predpokladu ze pocet uzol je mensi, alebo rovny poctu prvkov matice. A pokial ide o efektivitu tak suhlasim ze tu velmi zmysel nema, ale minimalne sa paralelizuje operacia hladania transponovaneho prvku.
Kazdopadne ak master len rozdeli data po riadkoch a potom ich zas master sklada po stlpcoch, to nie je paralelne transponovanie.

pepco

  • Guest
Re: Paralelné programovanie
« Reply #68 on: 19.10.2010, 03:01:47 »
no mozno by sa to nejako dalo poriesit, ale urcite nie s prikazom scatterv, ktory pouzivam... zase potom by to nebolo velmi efektivne

SSPPYY

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 170
    • View Profile
Re: Paralelné programovanie
« Reply #69 on: 19.10.2010, 03:05:21 »
jaj tak jasne ze kedy kazdy uzol vlastni len svoju cast dat tak to sa neda paralelne transponovat  :)

DeNaTuReMaN

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 331
  • Achab
    • View Profile
Re: Paralelné programovanie
« Reply #70 on: 19.10.2010, 03:33:35 »
Ja to chapem takto: Ked si spravim maticu ako 1D pole v rootovi, urobim scater nejakym dielom medzi vsetky uzly ,  potom gather pre kazdy unit toho dielu do 2D pola kde prvy rozmer bude poradie unitu a druhy poradie dielu. Vysledne 2D pole vypisem zaradom v rootovi a mam transponovanu maticu. Samozrejme efektivne to asi nieje oproti obycajnemu transponovaniu pomocov vypisu pola v cykle s obratenymi dimenziami, ale je to reisene paralelne ( odoslu sa casti udajov, poslu sa mensie casti naspat po davkach, ziska sa zmeneny celok udajov)
V nedelu na obed budu krky

SSPPYY

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 170
    • View Profile
Re: Paralelné programovanie
« Reply #71 on: 19.10.2010, 03:41:20 »
Tak uvidis co ti na to povie cviciaci  ;)
Ale podla mna paralelne transponovanie je az vtedy, ked sa samotny algoritmus transponovania vykonava na kazdom uzle a master len prime vysledne data v rovnakom poradi ako poslal zdrojove.

Gover

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 68
    • View Profile
Re: Paralelné programovanie
« Reply #72 on: 20.10.2010, 19:43:52 »
Neviete niekto kde najdem ten navod od eminky co mala na cviku, bolo tam zhrnute ako kompilovat, spustat program nastavovat uzly atd. ???

Gover

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 68
    • View Profile
Re: Paralelné programovanie
« Reply #73 on: 20.10.2010, 20:29:30 »
a co? zmizol odtial?

a odkial mal zmiznut?   :laugh:

ApokalypS

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 5801
  • apokalyps(a) sa mení..
    • View Profile
    • projekt k mojej diplomovke..
Re: Paralelné programovanie
« Reply #74 on: 20.10.2010, 21:19:54 »
a nebude to nahodou tuto? len hadam, nie som si isty

edit: trafil som sa :)
80% mozgu človeka tvorí kvapalina, v mojom prípade brzdová..

CHCEM S5 :zuzka: STARY IS :zuzka: !!!!
http://www.tu-ke.com/forum/o-nicom/otvoreny-list-vedeniu-firmy-dupress-(dodavatel-mais)/