Author Topic: Paralelné programovanie  (Read 46671 times)

Eghinka

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 174
  • kac! :P
    • View Profile
Re: Paralelné programovanie
« Reply #100 on: 03.11.2010, 22:06:08 »
ale ved presne takto to mam  bu tak uz mi z toho vychadza ze asi jedine v tej alokacii bude chyba :-) dobre no idem skusat dalej

Agamemnon

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2942
  • Per aspera ad Astra
    • View Profile
Re: Paralelné programovanie
« Reply #101 on: 03.11.2010, 22:55:48 »
ale ved presne takto to mam  bu tak uz mi z toho vychadza ze asi jedine v tej alokacii bude chyba :-) dobre no idem skusat dalej

ako to bolo? :D chyba je medzi stoličkou a klávesnicou? ;D
All code is crap.

42

Eghinka

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 174
  • kac! :P
    • View Profile
Re: Paralelné programovanie
« Reply #102 on: 03.11.2010, 23:00:10 »
pocuvaj nestvi ma mafia vie kde mas kancel :-D

Agamemnon

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2942
  • Per aspera ad Astra
    • View Profile
Re: Paralelné programovanie
« Reply #103 on: 04.11.2010, 02:04:49 »
pocuvaj nestvi ma mafia vie kde mas kancel :-D

hej hej, však toho sa presne obávam, že mafia vie ;D
All code is crap.

42

Agamemnon

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2942
  • Per aspera ad Astra
    • View Profile
Re: Paralelné programovanie
« Reply #104 on: 04.11.2010, 02:08:53 »
btw... koľko to už je, čo to mafia vie? deň-dva? :P ;D
All code is crap.

42

Michal102

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 91
    • View Profile
Re: Paralelné programovanie
« Reply #105 on: 04.11.2010, 17:23:23 »
Pamätá si niekto ako Chodarev hovoril ako má fungovať zadanie č.5 (ukladanie reťazca do tabuľky)
Ď.

provasik

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 136
    • View Profile
Re: Paralelné programovanie
« Reply #106 on: 05.11.2010, 20:05:42 »
No v podstate sa jedna o paralelne vyhladavanie volnej pozicie v nejakej tabulke nachadzajucej sa v pamati. Prva pozicia v tejto tabulke, do ktorej v pripade ak je volna ulozime tuto hodnotu sa vypocita na zaklade nejakej lubovolnej hashovacej funkcie, v pripade ak nie, tak vypocitame novu poziciu na zaklade posunutia pozicie o nejaky konstantny pocet miest. Toto opakujeme kym nenajdeme volnu poziciu, potom hodnotu ulozime, a prechadzame na dalsiu hodnotu [hodnoty nacitavame z suboru] .

Ja osobne mam tuto tabulku na roote, a u slavov pametam iba ktore pozicie su obsadene a ktore nie, pricom jednotlivym hostom rozdelim kompetencie tak ze kazdy overuje volne pozicie iba v niektorej casti tabulky - aj by som dal moje urobene zadanie, ale nechem aby sa zopakoval MAGSA pripad ze tretina ludi bude mat toto zadanie, pricom dvaja z nich ani nezmazali moj komentar z menom autora na zaciatku suboru....

Btw, nevie niekto ako presne ma fungovat zadanie 7? Prosim ak by niekto najradsej mohol dat nejaky priklad filtra, a hodnvot nejakej farby a na nom ukazat ako presne sa toto pre kazdu poziciu pocita....

trek

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 568
  • cestu sme mali spolo?nú ale nohy ma bolia vlastné
    • View Profile
Re: Paralelné programovanie
« Reply #107 on: 05.11.2010, 20:16:10 »
nam wassermann vravel ze pre 5tu ulohu staci na vstupe zadat nejaky retazec ale netreba ho fyzicky ulozit....staci ak ako vysledok zebrazime index na ktorom by sa ulozil dany retazec...takto to mam presne aj riesene...kazdy uzol dostane nejaku cast tabulky + vie aky je index daneho miesta v celkovej tabulke...kazdy uzol mi vrati nejaky index kde by ulozil ten retazec a master uz len vyberie najvhodnesie miesto podla velkosti indexu a poctu prechodov ktore sa museli urobit pri vyratavani

provasik

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 136
    • View Profile
Re: Paralelné programovanie
« Reply #108 on: 05.11.2010, 20:22:43 »
Aha, no ja to aj fyzicky ukladam, okrem ze ja to mam trochu inak riesene, u mna kazdy z nich uroby prechod raz, zistim ci niekto nasiel [v zodpvedajucom poradi], ak ano, vyberiem poziciu, ak nie, tak robym prechody znova, az kym poziciu nenajdem.... Inace, pls, moze niekto skratka vysvetlit tu 7cku, ako presne funguje ten filter, lebo som z toho jelen :D

SSPPYY

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 170
    • View Profile
Re: Paralelné programovanie
« Reply #109 on: 05.11.2010, 23:35:40 »
Pokial ja viem tak filter ta vobec nemusi trapit. Ja som odovzdal median filter, viem ze robia aj grayscale filter a pod. Dolezita je hlavne paralelna distribucia a opetovne spojenie casti obrazka.
Cize len nacitaj obrazok, rozdel ho po pixeloch uzlom, kazdy uzol napr. invertuje farby a posle svoju cast spet, kde master ich spoji a zapise do vystupneho suboru (idealne pre pouzitie scaterv a gatherv). A mas hotovy paralelny inverzny filter.

Padres

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 313
    • View Profile
Re: Paralelné programovanie
« Reply #110 on: 08.11.2010, 17:41:11 »
- majme jednorozmernu tabulku o velkosti 25 riadkov
- majme krok 7
- majme lubovolny index 'i' z tabulky (povedzme 10)

Ako zistim, v ktorom "prechode" mi ten krok pripadne na cislo 10?

puq

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4065
    • View Profile
Re: Paralelné programovanie
« Reply #111 on: 08.11.2010, 17:44:47 »
- majme jednorozmernu tabulku o velkosti 25 riadkov
- majme krok 7
- majme lubovolny index 'i' z tabulky (povedzme 10)

Ako zistim, v ktorom "prechode" mi ten krok pripadne na cislo 10?

daco mi tu nesedi :D co vlastne xces? ty mas jednoducho zistit hashHodnotu nejakeho slova a potom sa ho snazis ulozit na hodnotu tohto hashu ak je volne ulozis ak nie je hladas prve volne podla kroku cize hashHodnota + krok atd

Padres

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 313
    • View Profile
Re: Paralelné programovanie
« Reply #112 on: 08.11.2010, 17:50:44 »
ano, lenze ja to mam tak: tu tabulku si rozdelim medzi procaky, kazdy procak prejde svoju cast tabulky a najde volny prvok ktory ma minimalny index prechodu tabulkou a ktory je volny. To vsetko idem linearne cize procak 0 ide od 0->5, procak 1 od 6-10 atd atd, na konci uz len master pozbiera od slejvov co nasli a z toho urobi minimum

puq

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4065
    • View Profile
Re: Paralelné programovanie
« Reply #113 on: 08.11.2010, 17:55:02 »
ano, lenze ja to mam tak: tu tabulku si rozdelim medzi procaky, kazdy procak prejde svoju cast tabulky a najde volny prvok ktory ma minimalny index prechodu tabulkou a ktory je volny. To vsetko idem linearne cize procak 0 ide od 0->5, procak 1 od 6-10 atd atd, na konci uz len master pozbiera od slejvov co nasli a z toho urobi minimum

no sak tak ako pises to ma fungovat cize co potrebujes vediet vlastne? ja som vyssie vseobecne ako to ma fungovat lebo nechapem co potrebujes vediet :)

Padres

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 313
    • View Profile
Re: Paralelné programovanie
« Reply #114 on: 08.11.2010, 18:00:53 »
no, ked prechadzas tabulku s rozmerom 22 s nejakym stepom, povedzme 7, tak sa moze stat ze v prvom prechode tabulkou je vsetko zaplnene (0,7,14,21),  druhy prechod uz je 1,8,15, ...
no a ja teraz chcem zistit, ze 8-cka nastane v 2. prechode tabulkou, proste to nejako vypocitat

edit:

proste funkciu.

int vKtoromPrechodeStupiNaIndexVTabulke(int index, int velkostTabulky, int krok)
{
 return cisloPrechoduVKtoromStupiNaIndex;
}
« Last Edit: 08.11.2010, 18:06:00 by Padres »

puq

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4065
    • View Profile
Re: Paralelné programovanie
« Reply #115 on: 08.11.2010, 18:06:30 »
ja na to pouzivam jednoducho modulo, cize priratavam postupne krok k hashodnote a pomocou modulo zistujem kedy je uz v tom danom rozsahu indexov pre dany slave a nasledne zistim ci je volna pozicia ak nie tak sa priratava dalej...

Padres

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 313
    • View Profile
Re: Paralelné programovanie
« Reply #116 on: 08.11.2010, 18:12:16 »
cize ty v mastrovi pripocitavas krok k hash hodnote a nasledne ten index co ti vyjde das modulo na velkost tabulky (aby index bol v rozsahu tabulky). Tento index potom posles slejvom aby ocheckovali ci je volny?

puq

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4065
    • View Profile
Re: Paralelné programovanie
« Reply #117 on: 08.11.2010, 18:21:39 »
cize ty v mastrovi pripocitavas krok k hash hodnote a nasledne ten index co ti vyjde das modulo na velkost tabulky (aby index bol v rozsahu tabulky). Tento index potom posles slejvom aby ocheckovali ci je volny?

no nie...master len posle vypocitany hash...a kazdy slave v cykle pokial nenajde volnu poziciu alebo pokial neprejde celu svoju cast, tak pripocitava krok k hashu a pomocou modulo zistuje ci uz je v jeho rozsahu a ak ano tak zistuje ci je ta pozicia volna

Padres

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 313
    • View Profile
Re: Paralelné programovanie
« Reply #118 on: 08.11.2010, 18:37:27 »
Okej dik, spravim to tiez tak

ApokalypS

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 5801
  • apokalyps(a) sa mení..
    • View Profile
    • projekt k mojej diplomovke..
Re: Paralelné programovanie
« Reply #119 on: 08.11.2010, 19:52:26 »
prepacte, ze prerusim vasu komunikaciu k zadaniam, ale chcel som to napisat este po prednaske, no nejak som zabudol
takze strucne k tomu, co som postrehol, co nam povedal:
povedal nam uz vlastne vsetko, co budeme potrebovat ku skuske a tym padom by dalsie prednasky uz neboli potrebne
no chce nam este cosi povedat k Petriho sietam, ktore sme vraj preberali na OS, JAVE, etc.. ale to sa este dohodneme na dalsej prednaske, ktora nebude 11.11. ale 18.11. kedze on sam tu nebude v tomto termine
a este chce s nami diskutovat, ci bude prednaska v termine 25.11., kedze v ten den je imatrikulacia

a to hlavne - odporucam kolegom menom Petrasko a Oralov, ospravedlnujem sa za skomoleniny, ale takto si pametam, aby sa mu ozvali ohladom svojej diplomovej prace, lebo to nemusi dobre pre chlapcov dopadnut..
dakujem za pozornost ;D
80% mozgu človeka tvorí kvapalina, v mojom prípade brzdová..

CHCEM S5 :zuzka: STARY IS :zuzka: !!!!
http://www.tu-ke.com/forum/o-nicom/otvoreny-list-vedeniu-firmy-dupress-(dodavatel-mais)/

trek

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 568
  • cestu sme mali spolo?nú ale nohy ma bolia vlastné
    • View Profile
Re: Paralelné programovanie
« Reply #120 on: 08.11.2010, 20:06:56 »
a co budeme vsetko potrebovat ku skuske? :D

ApokalypS

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 5801
  • apokalyps(a) sa mení..
    • View Profile
    • projekt k mojej diplomovke..
Re: Paralelné programovanie
« Reply #121 on: 08.11.2010, 23:25:12 »
to som chcel napisat :)
80% mozgu človeka tvorí kvapalina, v mojom prípade brzdová..

CHCEM S5 :zuzka: STARY IS :zuzka: !!!!
http://www.tu-ke.com/forum/o-nicom/otvoreny-list-vedeniu-firmy-dupress-(dodavatel-mais)/

puq

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4065
    • View Profile
Re: Paralelné programovanie
« Reply #122 on: 12.11.2010, 03:09:27 »
viete mi povedat co hovoril vcera wassermann ohladne dalsieho cvika ze kedy bude? alebo nieco podobne lebo som odozvdal skor ako zacalo cviko a akosi som zabudol sa spytat na to

trek

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 568
  • cestu sme mali spolo?nú ale nohy ma bolia vlastné
    • View Profile
Re: Paralelné programovanie
« Reply #123 on: 12.11.2010, 03:51:43 »
viete mi povedat co hovoril vcera wassermann ohladne dalsieho cvika ze kedy bude? alebo nieco podobne lebo som odozvdal skor ako zacalo cviko a akosi som zabudol sa spytat na to

myslim ze nevravel nic ale podla rozpisu na jeho stranke by na buduci tyzden malo byt definovanie zadania 7

puq

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4065
    • View Profile
Re: Paralelné programovanie
« Reply #124 on: 12.11.2010, 03:52:30 »
viete mi povedat co hovoril vcera wassermann ohladne dalsieho cvika ze kedy bude? alebo nieco podobne lebo som odozvdal skor ako zacalo cviko a akosi som zabudol sa spytat na to

myslim ze nevravel nic ale podla rozpisu na jeho stranke by na buduci tyzden malo byt definovanie zadania 7

hej to viem ale buduci tyzden je sviatok :) preto sa pytam ci nieco nespominal