Author Topic: trh práce a stáží 2008  (Read 18468 times)

nighthunter

  • ING
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 7786
    • View Profile
Re: trh práce a stáží 2008
« Reply #50 on: 14.05.2008, 17:13:26 »
ked budu mat moznost ist za lacnajsou pracovnou silou pojdu
a nielen IT firmy

Poliaci tiez robia jak draci a clacnejsie ako na Sovensku

pre firmu je X lacnejsich prilezitosti a ver mi ze firmy budu skusat nove trhy
nase podmienky sa im osvecili  ale budu si hladat nove a lacnejsie zdroje

ale zahranicne investicie samozrejme zavisia aj od inych fakltorov nielen  prac. sila (politicke prostredie, dane, ciim da vlada danove rpazdninty (preto tu je US Steel a preto sa vravi ze po 2009 pojdu het ked im skoncia danove prazdniny) a aj tebou spominana pracovna kultura)
10 veci ktore na PC nenavidim
1. MAIS 2. Vista 3. Office 07 4. ICQ 5 Internet Explorer 6 WMP 7 BSOD 8.......(prijimam napady)

ywetka

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1972
    • View Profile
    • ywetka @ MySpace
Re: trh práce a stáží 2008
« Reply #51 on: 14.05.2008, 17:19:17 »
tak india mozno ani ne, ale rumunsko urcite... uz teraz viem o dvoch KE firmach, ktore sa pomaly stahuju tam - tam maju kulturu pomerne ok a su lacnejsi, to urcite.
Co sa tyka indie, tak ja som s nimi tiez spolupracovala, chvalabohu len na dialku... ale boli to neskutocni babraci, cize to, ze maju v hlave API ;) ma nikto nepresvedci... najma co pocuvam od kamosov a tak. No firmam sa to oplati napriek tomu prestahovat to cele do Indie. Moj BF robi pre dost velku firmu (nemenujem) a ta ide svoju velku cast prestahovat do Indie, hoci nemaju bohvieake referencie na ich pracovnu kulturu... kazdopadne idu tam presunut par menej vyznamnych pobociek, kde sa im to napriek vsetkemu financne nenormalne oplati... pretoze hoci robia ako robia, su lacni a v konecnom dosledku predsa len po case nieco vypotia, hoci zlozitou cestou - to si stale moze ta firma dovolit, bez toho, aby ju to ohrozilo.
Neviem, ale nemam pocit, ze v KE ma nejaka firma vyznamnu pobocku (takmer urcite nie, najma vacsina spominanych firiem), cize nejaky presun naozaj hrozi v horizonte par rokov... nie nevyhnutne, ale je to pomerne dost realna hrozba vzhladom na (ne)vyznam tunajsich pobociek v ramci obrovskych spolocnosti ako T-Systems alebo Ness celosvetovo su.
~~Was mich nicht umbringt, macht mich stärker.~~
При́п'ять, мы никогда не будем забывать Вас.

nighthunter

  • ING
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 7786
    • View Profile
Re: trh práce a stáží 2008
« Reply #52 on: 14.05.2008, 17:22:19 »
ono dost problem je aj s infraastrukturou a chybaju tu dialnice, ktore napriklad zapadne Sk ma

na cas koncim debatu a vraciam sa k milovanej ekonomii :D
10 veci ktore na PC nenavidim
1. MAIS 2. Vista 3. Office 07 4. ICQ 5 Internet Explorer 6 WMP 7 BSOD 8.......(prijimam napady)

LNC

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1003
  • biflošskí geekovia, to je moje
    • View Profile
    • grcke
Re: trh práce a stáží 2008
« Reply #53 on: 14.05.2008, 17:25:40 »
po 1. neverim, ze US Steel odtial odide, to by polozilo Kosice, to si nemozu dovolit
po 2. rad by som dopisal, ale ide mi brika, tak zatial padam
http://www.digitalnysvet.sk/ lubim moj HP Probook

nighthunter

  • ING
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 7786
    • View Profile
Re: trh práce a stáží 2008
« Reply #54 on: 14.05.2008, 17:27:35 »
neodide predaju to dalej americania
(hovori sa ze Rusom)
10 veci ktore na PC nenavidim
1. MAIS 2. Vista 3. Office 07 4. ICQ 5 Internet Explorer 6 WMP 7 BSOD 8.......(prijimam napady)

Agamemnon

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2942
  • Per aspera ad Astra
    • View Profile
Re: trh práce a stáží 2008
« Reply #55 on: 14.05.2008, 17:47:06 »
jj, to s tou indiou, to mám rovnaké skúsenosti/referencie
All code is crap.

42

ywetka

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1972
    • View Profile
    • ywetka @ MySpace
Re: trh práce a stáží 2008
« Reply #56 on: 14.05.2008, 18:13:52 »
a nie je to nahodou tak, ze vlada sr poskytuje rozne vyhody zahranicnym firmam pocas prvych xy rokov na svk? asik preto im vyhovuje byt tu a ked tieto vyhody skoncia, budu rozmyslat, ci sa im tu oplati ostat... zatial su ok, zivia nie jednu rodinu, ale ked o par rokov vypustia kopu nezamestnanych ludi, asi az vtedy zacnu ludia poriadne nadavat... ved uvidime, moznoze sa im tu tak zapaci, ze tu zostanu :emot-prettywink:

ano, je to presne tak, ako hovoris :) som si to schovavala ako last attack info ;)
presne preto naberaju tie firmy tolko ludi, ze musia proste za rok trebars 300 novych zamestnancov najst - maju za to dotacie, lacne budovy a podobne - podmienkou je, ze vytvoria nove pracovne prilezitosti ;). Co myslite, preco je uplne v pohode, ze maju tolko ludi a skoro nikto tam nepracuje a este sa chvali, ze nic nerobi? Ved to nie je normalne, firme by sa to nikdy neoplatilo - zatial je to vsak vyhodne, prave vdaka toku penazi od vlady... skoncia peniaze, skoncia ludia, ziadna firma este totiz nic nezarobila na necinnosti zamestnancov ;). A isti ludi vo vedeni jednej z tychto firiem sa tym ani netaja, ale nepoviem ktorej ;)
~~Was mich nicht umbringt, macht mich stärker.~~
При́п'ять, мы никогда не будем забывать Вас.

ywetka

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1972
    • View Profile
    • ywetka @ MySpace
Re: trh práce a stáží 2008
« Reply #57 on: 14.05.2008, 19:55:34 »
ak by to niekoho zaujimalo, tak tu je dnesny clanok zo sme:
http://ekonomika.sme.sk/c/3875640/americania-budu-v-piestanoch-prepustat.html

prakticky je to to iste, co som napisala o prispevok vyssie... firme skoncili benefity, prispevky od vlady a danove prazdniny a tak odchadzaju... ano, zamestnali ludi, podmienky splnili... co teraz bude s nimi, nobody cares  :-\
~~Was mich nicht umbringt, macht mich stärker.~~
При́п'ять, мы никогда не будем забывать Вас.

Ing. nemtom

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 7709
  • lofr dyslektik
    • View Profile
Re: trh práce a stáží 2008
« Reply #58 on: 14.05.2008, 20:10:31 »
tu mate dialog 2 ludi co robia v t-systems, jeden vyssie postaveny, druhy menej, mena cenzurujem ;) kecaju o tom ze ten obycajny si chce hladat novu robotu
[27. 4. 2008 13:31:33] [obycajny:P] says: a ked ti mam pravdu povedat, ani by ma to nesralo, vsetko sa tam kurviiii
[27. 4. 2008 13:31:39] [vyssi] says: kazdy je nahraditelni
[27. 4. 2008 13:32:15] [obycajny:P]: no za tie peniaze a s tymi narokmi co maju, nebudu mat donekonecna posily
[27. 4. 2008 13:36:02] [vyssi] says: som tam trosku dlhsie...
[27. 4. 2008 13:36:20] [vyssi] says: bohuzial ano... hockoho zaskolis na to co robite... uplne hockoho...
[27. 4. 2008 13:37:27] [vyssi] says: u nas je to trosku ine ale cas na zaskolenie je 2 mesiace... a tiez tam mozes dat hockoho... bude to trvat pol roka kym bude vediet to co naozaj potrebuje
brix will be shat

LNC

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1003
  • biflošskí geekovia, to je moje
    • View Profile
    • grcke
Re: trh práce a stáží 2008
« Reply #59 on: 14.05.2008, 21:33:42 »
ok, ale ved to predsa kazdy chape, ze firmy tu budu dovtedy dokial to bude pre ne vyhodne, dovtedy pokial budu zarabat... ved boli by blaznami, keby isli do minusu... to je trhovy kapitalizmus... je na lobingu vlady, ze tu tieto firmy udrzi a ze Slovensko bude dalej napredovat... a ti, kt. maju na viac, ti sa budu mat super dobre, o tych, kt. to maju na trubke a su radi, ze skoro nic nemusia robit, tych mi je luto...
http://www.digitalnysvet.sk/ lubim moj HP Probook