Author Topic: Brigada na leto  (Read 44816 times)

eLPi

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 152
  • Enyvan elz uana traj diz s~yt?
    • View Profile
Re: Brigada na leto
« Reply #125 on: 29.07.2010, 23:49:21 »
Si myslim ze najlepsie IT firmy v kosiciach su (poradie podla platoveho ohodnotenia) AT&T, Siemens, Ixonos, T-Systems > aspon co ja poznam.

Pohovor som prve robil v Ixonose, (vsetky su v anglickom jazyku) zaroven s T-systemom, prijali ma do oboch, ale v ixonose ma manazer 'vystrasil', ze v maji budem na mesiac utekat do Finska na skolenie (bol som druhak, po kkt skusok predomnou - nakoniec po roku som sa dozvedel, ze sa da vyjednat, ze by som siel po skole, ale uz mi je to <> platne ;p )
Tak som aj napriek horsiemu platu zobral T-systems, lebo tam netrebalo nic, beru tam kazdeho blbca a myslel som, ze budem na lepsej pozicii...
Obe prace boli na part-time. To bolo pred dvoma rokmi. Tento rok som koncom maja skusal znova Ixonos, ale asi si ma pametali, ze som im raz odmietol, tak sa neozvali.
No a tak som sa cez kolegu dostal k AT&T, brutalny pohovor, ale experience vynikajuca. Sice TPP, ale work hours su skvele orientovane na studenta (2:00pm-10:30pm). Nadnarodna firma s moznym kariernym rastom, nie ako v Tecku... Takze ak mate znameho v AT&T dajte mu vediet, nech vam napise, ak sa otvoria nove pozicie. Ja konkretne som bol vybrany z pomedzi 4 ktorych brali. Je to tazke, ale oplati sa. Predsa len, do Tcka sa hrnie kazdy, nechcete byt ako kazdy :p Ale ako prve odporucam Ixonos, su orientovany na C a Javu a taktiez na testovanie softwaru, ktore je ako jedine part-time, ak by ste chceli pisat motivak s CVckom, tak na tu poziciu.... Moja rada, mat znameho vo firme kde chcete ist a nech on odnesie CV na HR alebo veducemu tymu. Predsa len takto je vacsia sanca ako mailom do prazdna....

hawk a vela stastia pri hladani a pohovoroch ;)

EDIT: AD T-Systems : praca je lahko stihatelna, robite bud 5x 4h alebo 2x 8h + 1x 4h (work hours> 8:00-12:00, 12:30-16:30), proste 20 hodin do tyzdna musite mat, zavysi na dohode s Team Leadrom.... Plat na studenta obstojny, ale to len ja som asi na viac, takze mne nestacil :P
« Last Edit: 29.07.2010, 23:54:26 by eLPi »
EPITAPH

And then, when he should take on with blessed vision of shining future, shook him waftage of unexplainable fear, feeling, which were completly strange to him...
(c) Nemessis


dEVIANT

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1311
  • Robím, čo môžem. Keď nerobím, nemôžem!
    • View Profile
Re: Brigada na leto
« Reply #126 on: 30.07.2010, 00:05:33 »
Ja viem povedať, že plat part -time študenta a pracovný čas v KE v Siemense (ja), RWE IT (prvý spolubývajúci) a T-Systems (druhý spolubývajúci) sú skoro tie isté.

Btw. do toho RWE IT hladajú teraz .NET programátorov, čo vedia "ASP, T-SQL, javascripty a podobne prkotiny". Ta keby dakto chcel môžem posunúť kontakt spolubývajúcemu, ale čo s tým on spraví to už ja neviem :D
Nie je nič nákazlivejšie ako rozhodný a presvedčením sa vyznačujúci život.

sri

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 644
    • View Profile
    • ACEQES, s.r.o.
Re: Brigada na leto
« Reply #127 on: 30.07.2010, 03:13:20 »
Nemam sice konkretne skusenosti s hore spominanymi spolocnostami (okrem RWE, aj to len pohovor, na ktory som nesiel, kedze uz som pracu mal), ale myslim, ze vacsie spolocnosti ako RWE, T-Systems atd atd. budu brat vzdy, kedze tam je vysoka fluktuacia ludi ... teda sledovat ich stranky, profesiu, poslat zivotopis -> aj viackrat na viac pozicii, ak sa neozyvaju + suhlas na spracovanie osobnych udajov (inak Vas musia po nejakom case skartovat) a cakat.

Podla mna je zaklad rozoslat ponuky a dostat sa na pohovor. Na maili mi neodpisalo uz vela firiem, ale zo vsetkych pohovorov doteraz ma odmietli iba po jednom - paradoxne na pozicii, na ktoru by som sa na zaklade vedomosti a skusenosti hodil asi najviac :)

ApokalypS

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 5801
  • apokalyps(a) sa mení..
    • View Profile
    • projekt k mojej diplomovke..
Re: Brigada na leto
« Reply #128 on: 30.07.2010, 17:35:11 »
tak ak mailom nie, tak mam prist osobne na recepciu do konkretnej firmy s vytlacenym zivotopisom?

alebo tym chces povedat, ze sice neodpisalo vela firiem, ale treba stale skusat a otravovat ich?
80% mozgu človeka tvorí kvapalina, v mojom prípade brzdová..

CHCEM S5 :zuzka: STARY IS :zuzka: !!!!
http://www.tu-ke.com/forum/o-nicom/otvoreny-list-vedeniu-firmy-dupress-(dodavatel-mais)/

eLPi

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 152
  • Enyvan elz uana traj diz s~yt?
    • View Profile
Re: Brigada na leto
« Reply #129 on: 30.07.2010, 18:18:44 »
tak ak mailom nie, tak mam prist osobne na recepciu do konkretnej firmy s vytlacenym zivotopisom?

alebo tym chces povedat, ze sice neodpisalo vela firiem, ale treba stale skusat a otravovat ich?

ja osobne neodporucam ist do fy osobne.... mail + motivacny list + sprievodny stale potesi a je velka sanca ze sa ti aspon ozvu....
EPITAPH

And then, when he should take on with blessed vision of shining future, shook him waftage of unexplainable fear, feeling, which were completly strange to him...
(c) Nemessis


ApokalypS

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 5801
  • apokalyps(a) sa mení..
    • View Profile
    • projekt k mojej diplomovke..
Re: Brigada na leto
« Reply #130 on: 30.07.2010, 18:25:09 »
vďaka za radu
80% mozgu človeka tvorí kvapalina, v mojom prípade brzdová..

CHCEM S5 :zuzka: STARY IS :zuzka: !!!!
http://www.tu-ke.com/forum/o-nicom/otvoreny-list-vedeniu-firmy-dupress-(dodavatel-mais)/

sri

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 644
    • View Profile
    • ACEQES, s.r.o.
Re: Brigada na leto
« Reply #131 on: 31.07.2010, 04:45:47 »
tak ak mailom nie, tak mam prist osobne na recepciu do konkretnej firmy s vytlacenym zivotopisom?

alebo tym chces povedat, ze sice neodpisalo vela firiem, ale treba stale skusat a otravovat ich?
tym som len chcel povedat ze dolezite je zaujat a dostat sa na pohovor (a tam tiez prikraslit co sa da aby si zaujal :D ) ale to je len moja skusenost... neda sa to takto jednoznacne povedat, pretoze niektore firmy si na aj pohovor pozvu vsetkych co poslali mail, takze sanca tam nie je o nic vyssia

Agamemnon

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2942
  • Per aspera ad Astra
    • View Profile
Re: Brigada na leto
« Reply #132 on: 31.07.2010, 07:04:19 »
nie je dobre si vymýšľať na pohovoroch, ani v cv a pod...
All code is crap.

42

eLPi

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 152
  • Enyvan elz uana traj diz s~yt?
    • View Profile
Re: Brigada na leto
« Reply #133 on: 31.07.2010, 15:00:47 »
nie je dobre si vymýšľať na pohovoroch, ani v cv a pod...

vymyslat nie, prikraslit hej, ale iba take veci, ktore sa nedaju overit. Napr. v AT&T som podpisoval papier, ze moj zamestnavatel moze kontaktovat byvalych zamestnavatelov v pripade overenia si mojho CV a backgroundu, taktiez roky studia musia presne sediet atd... Co sa schopnosti tyka, tam to je uz individualne, to mozte na pohovore dostat test napr ;p
EPITAPH

And then, when he should take on with blessed vision of shining future, shook him waftage of unexplainable fear, feeling, which were completly strange to him...
(c) Nemessis


Agamemnon

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2942
  • Per aspera ad Astra
    • View Profile
Re: Brigada na leto
« Reply #134 on: 01.08.2010, 00:44:50 »
hej... hlavne sú všetci nadšení, keď vidia na cv, že si expert na niečo... to potom takmer nikto neverí takému cv... ak máš 20 a si expert na niečo... alebo najlepšie na viac vecí naraz...
All code is crap.

42

plexisklo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 629
  • "I have PhDr. in kicking your ass"
    • View Profile
Re: Brigada na leto
« Reply #135 on: 01.08.2010, 01:37:34 »
ja som (E 51)xpert :D
I´ma kick open the door of the oval office an I´ma chop that motherfuckin desk in half - Byaaah!!
pwn

eLPi

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 152
  • Enyvan elz uana traj diz s~yt?
    • View Profile
Re: Brigada na leto
« Reply #136 on: 01.08.2010, 02:30:34 »
hej... hlavne sú všetci nadšení, keď vidia na cv, že si expert na niečo... to potom takmer nikto neverí takému cv... ak máš 20 a si expert na niečo... alebo najlepšie na viac vecí naraz...

jj poznam takych EfIxpertov :p
EPITAPH

And then, when he should take on with blessed vision of shining future, shook him waftage of unexplainable fear, feeling, which were completly strange to him...
(c) Nemessis


ywetka

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1972
    • View Profile
    • ywetka @ MySpace
Re: Brigada na leto
« Reply #137 on: 01.08.2010, 18:54:30 »
no k nam hladaju uz treti mesiac studenta na java developera, dokopy prislo 40 CVs, pohovory su jak na beziacom pase a stale nikoho nemaju... :-/. ale musim uznat, ze vo vacsine pripadov je to neskutocna slabota a casto totalna nepripravenost kandidatov, o angline nehovoriac.
~~Was mich nicht umbringt, macht mich stärker.~~
При́п'ять, мы никогда не будем забывать Вас.

ApokalypS

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 5801
  • apokalyps(a) sa mení..
    • View Profile
    • projekt k mojej diplomovke..
Re: Brigada na leto
« Reply #138 on: 01.08.2010, 23:44:38 »
kOsTi o tom vie? :)
80% mozgu človeka tvorí kvapalina, v mojom prípade brzdová..

CHCEM S5 :zuzka: STARY IS :zuzka: !!!!
http://www.tu-ke.com/forum/o-nicom/otvoreny-list-vedeniu-firmy-dupress-(dodavatel-mais)/

Payne

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 408
    • View Profile
Re: Brigada na leto
« Reply #139 on: 01.08.2010, 23:52:40 »
Mozem spytat jaka firma ywetka?

kOsTi

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 12765
    • View Profile
    • pretaktovanie.sk
Re: Brigada na leto
« Reply #140 on: 02.08.2010, 00:42:47 »
kOsTi o tom vie? :)

a co mi z toho?
:trestac:

Agamemnon

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2942
  • Per aspera ad Astra
    • View Profile
Re: Brigada na leto
« Reply #141 on: 02.08.2010, 03:47:02 »
Mozem spytat jaka firma ywetka?

ids scheer
All code is crap.

42

Payne

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 408
    • View Profile
Re: Brigada na leto
« Reply #142 on: 02.08.2010, 08:35:03 »
You myslel som si a posielal som tam zivotopis uz davnejsie ale neozvali sa...

ywetka

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1972
    • View Profile
    • ywetka @ MySpace
Re: Brigada na leto
« Reply #143 on: 02.08.2010, 17:00:00 »
kOsTi o tom vie? :)

povedala som, ze povacsine ze slabota... ne, ze vsetci, cize myslim, ze nijako som kostiho neurazila (praveze hovorili, ze pohovor s nim bol fajn). Ono je to vacsinou tak, ze z par ludi sa vyberie najlepsi kandidat a ten sa posle na dalsi pohovor k Nemcovi.. no jemu sa v poslednom case nikto nepozdava, tak sa to vsetko zacina odznova :-/
~~Was mich nicht umbringt, macht mich stärker.~~
При́п'ять, мы никогда не будем забывать Вас.

psicho

  • VIP
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3173
  • Markus[pSicho]Fesi
    • View Profile
    • codemazing
Re: Brigada na leto
« Reply #144 on: 03.08.2010, 13:24:46 »
na pohovore treba klamat kolko vladzes potom job dostanes ... jasom napriklad povedal ze som naprogramoval vlastny OS pre iPhone a zrobil som vlastne drivere pre android a ze na symbian uz ani expert nejsom bo toje slabe slovo a hned na druhi den mi volali ze ma zobrali a skoro mi aj 1500 dali , jeto len ovlas ... a podla mna len preto mi nedali 1500 lebo som nepovedal ze jasom robil architekturu pre windows mobile :( .shiiit
read my blog> www.codemazing.com <read my blog

ApokalypS

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 5801
  • apokalyps(a) sa mení..
    • View Profile
    • projekt k mojej diplomovke..
Re: Brigada na leto
« Reply #145 on: 03.08.2010, 21:38:01 »
ywetka, ja som to nemyslel tak, ze chces nejak kOsTiho urazit, mne skor slo o to, ze si napisala, ze hladaju java developera, tak ci by nemal zaujem o ten job :) ale ako citam, tak on uz i na pohovore bol
80% mozgu človeka tvorí kvapalina, v mojom prípade brzdová..

CHCEM S5 :zuzka: STARY IS :zuzka: !!!!
http://www.tu-ke.com/forum/o-nicom/otvoreny-list-vedeniu-firmy-dupress-(dodavatel-mais)/