Author Topic: Windows vs. Linux  (Read 10315 times)

Agamemnon

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2942
  • Per aspera ad Astra
    • View Profile
Re: Windows vs. Linux
« Reply #75 on: 15.05.2009, 05:41:02 »
jj, tento by mal... lebo to tam rieši európska komisia... ja som to skôr myslel na tie autorské zákony... tie sú všade iné - viď aj teraz ten prípad s thepiratebay.org vo švédsku...
All code is crap.

42

Agamemnon

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2942
  • Per aspera ad Astra
    • View Profile
Re: Windows vs. Linux
« Reply #76 on: 17.05.2009, 06:25:14 »
ok, takže ku tým licenciám:

- platné je na slovensku len to, čo je v písomnej forme a podpísané - tj. musí to byť podpísané perom alebo elektronicky digitálnym podpisom...

z toho vyplýva, že gnu gpl licencia ani žiadna ďalšia softwareova licencia typu, že je niečo napísané a ty si dáš accept, nie je na slovensku platná... :) teda všetky eula, všetky gnu gpl, wtf licencia a pod., a takisto slávna icq licencia sú na slovensku len kopa kecov :D
« Last Edit: 17.05.2009, 06:29:46 by Agamemnon »
All code is crap.

42

!Cica!

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 186
  • Kto ma nepozná môže ?utova?,kto ma pozná už ?utuje
    • View Profile
Re: Windows vs. Linux
« Reply #77 on: 17.05.2009, 07:15:16 »
...tak toto moze byt akurat len pre nas (Slovakov) vyhoda a uplne s tym suhlasim =)

dik za snahu se si sa spytal  br

Agamemnon

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2942
  • Per aspera ad Astra
    • View Profile
Re: Windows vs. Linux
« Reply #78 on: 17.05.2009, 07:32:08 »
np :)

len ono :) autorský zákon a pod. veci platia stále :) takže až tak veľmi to obchádzať asi nepôjde :D
All code is crap.

42

Smokie

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 852
    • View Profile
    • TESEL
Re: Windows vs. Linux
« Reply #79 on: 17.05.2009, 14:14:42 »
...tak toto moze byt akurat len pre nas (Slovakov) vyhoda a uplne s tym suhlasim =)

dik za snahu se si sa spytal  br
Tak ja tym az tak nadseny nie som, pretoze je to sakra nevyhoda pri vyvoji a sireni softwaru... Pretoze ked ja vyviniem nejaky kus SW a uvolnim so zdrojovymi kodmi ho pod GNU GPL, tak budem ocakavat, ze v zmysle tejto licencie to urobi kazdy kto si z mojho SW urobi svoj fork, alebo kazdy kto ho upravi a ze sa v zmysle tejto licencie medzi autormi bude dalej uvazdat moje meno. Ale to vobec nemam iste, pretoze je u nas blba legislativa...

Hlavne, ze BSA tu buzeruje koho moze a vdaka nej platime za tlaciarne a media viac, pretoze potencionalne ich mozeme vyuzit na piratstvo a kradez dusevneho vlastnictva, pritom ale nechava otvorenu branu pre kradez dusevneho vlastnictva vo sfere open-source SW... :)
"And how is education supposed to make me feel smarter? Besides, every time I learn something new, it pushes some old stuff out of my brain. Remember when I took that home winemaking course, and I forgot how to drive?"
- Homer Simpson -

Worry what your friends think, not your enemies

Agamemnon

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2942
  • Per aspera ad Astra
    • View Profile
Re: Windows vs. Linux
« Reply #80 on: 17.05.2009, 16:09:57 »
hmm... ono, mne totiž z toho vychádza toto:

bez vysloveného písomného podpísaného súhlasu, by ten tvoj kód, čo si vytvoril, nikto ani použiť nemohol :) takže aj keby si ho vydal ako gnu gpl (čo je inak dosť nezmyselná licencia, sú tam aj oveľa lepšie licencie, imo), tak je vlastne ten kód uzavretý úplne, nie len v rozsahu tej licencie...

ono - bsa vôbec nezaujíma open source :) však oni majú úplne iné ciele, a úplne iných členov :)
All code is crap.

42

Agamemnon

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2942
  • Per aspera ad Astra
    • View Profile
Re: Windows vs. Linux
« Reply #81 on: 17.05.2009, 16:11:17 »
a ešte: ja si nemyslím, že slovensko je jediná krajina, kde niečo také platí - resp. kde licencie nemajú váhu... by som povedal, že takých krajín bude veľká väčšina... v podstate asi až na zopár málo výnimiek...
All code is crap.

42

tske

  • Newbie
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Re: Windows vs. Linux
« Reply #82 on: 19.05.2009, 02:10:43 »
Celkom nerozumiem preco by vobec akasi nejednotnost distribucii mala byt problemom :) Ty pouzivas jednu distribuciu, ktora ti vyhovuje a ostatne ta zaujimat nemusia.
Tu nejednotnost myslim z toho uhla pohladu ze pracujem za strojom na ktorom je WIN, som zvyknuty na iste zakladne veci, pridem za iny stroj kde je win, mam to tam tiez
Linux, pouzivam nejaku distibuciu, ok som zvyknuty na nu, pridem k inemu stroru kde je ina distrubbucia, a zrazu je to ine, chyba to chyba hento a neda sa to ani nejak jednoducho prepnut vid rozdiel KDE alebo Gnome

GUI je len nastroj ulahcujuci pracu...to ze vas vo windowse ucia "klikni sem, potom sem a tam a bude to je vec druha".
V linuxe je to tiez rovnake resp. je tam jednotnost ze ta to nauci preco robis to a to ...command line.
Linux ta uci chapat suvislosti a nie posuvat po ploche kurzorom ako opica  :)

t0Mi

  • Guest
Re: Windows vs. Linux
« Reply #83 on: 19.05.2009, 03:03:22 »
GUI je len nastroj ulahcujuci pracu...to ze vas vo windowse ucia "klikni sem, potom sem a tam a bude to je vec druha".
V linuxe je to tiez rovnake resp. je tam jednotnost ze ta to nauci preco robis to a to ...command line.
Linux ta uci chapat suvislosti a nie posuvat po ploche kurzorom ako opica  :)
Ty by si mal zahodit mobil a zacat namiesto toho pouzivat morseovku... Ved aj opica vie vydavat zvuky do mikrofonu... :whacko:

Seriously guys, that's enough.. :)
« Last Edit: 19.05.2009, 03:18:40 by t0Mi »

Mao

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 392
    • View Profile
Re: Windows vs. Linux
« Reply #84 on: 19.05.2009, 03:20:58 »
Celkom nerozumiem preco by vobec akasi nejednotnost distribucii mala byt problemom :) Ty pouzivas jednu distribuciu, ktora ti vyhovuje a ostatne ta zaujimat nemusia.
Tu nejednotnost myslim z toho uhla pohladu ze pracujem za strojom na ktorom je WIN, som zvyknuty na iste zakladne veci, pridem za iny stroj kde je win, mam to tam tiez
Linux, pouzivam nejaku distibuciu, ok som zvyknuty na nu, pridem k inemu stroru kde je ina distrubbucia, a zrazu je to ine, chyba to chyba hento a neda sa to ani nejak jednoducho prepnut vid rozdiel KDE alebo Gnome

GUI je len nastroj ulahcujuci pracu...to ze vas vo windowse ucia "klikni sem, potom sem a tam a bude to je vec druha".
V linuxe je to tiez rovnake resp. je tam jednotnost ze ta to nauci preco robis to a to ...command line.
Linux ta uci chapat suvislosti a nie posuvat po ploche kurzorom ako opica  :)
Neboj suvislosti chapem, mozno viac ako ty, aj linux viem slusne pouzivat. Ale pokial ide o co najefektivnejsiu pracu, tak pouzivanie istych zvyklosti je nevyhnutne a prechod z jedneho prostredia pribrzduje viac ci menej, ci chces alebo nechces.
To je ako ked hras basketbal a potom vezmes do ruky volejbalku. Aj s nou sa da hrat, ale chvilu trva kym si zvyknes, ze je o polovicu lahsia a ze s nou sa musi hadzat trochu inac.

Agamemnon

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2942
  • Per aspera ad Astra
    • View Profile
Re: Windows vs. Linux
« Reply #85 on: 19.05.2009, 03:21:23 »
hovorím, že táto téma nemá zmysel... ešte sa nestalo, aby z takto postavenej témy nevznikol flame...

plus na právnicku otázku sa odpovedalo...
tak to locknite niekto... nech sa tu zbytočne ľudia nehádajú a neurážajú...
All code is crap.

42

Smokie

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 852
    • View Profile
    • TESEL
Re: Windows vs. Linux
« Reply #86 on: 19.05.2009, 03:48:20 »
jj, locknite to :) nema to zmysel
"And how is education supposed to make me feel smarter? Besides, every time I learn something new, it pushes some old stuff out of my brain. Remember when I took that home winemaking course, and I forgot how to drive?"
- Homer Simpson -

Worry what your friends think, not your enemies

Mao

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 392
    • View Profile
Re: Windows vs. Linux
« Reply #87 on: 19.05.2009, 04:01:52 »
rovno zmazte :)

Ing. nemtom

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 7709
  • lofr dyslektik
    • View Profile
Re: Windows vs. Linux
« Reply #88 on: 19.05.2009, 05:18:59 »
nieeeeee, urazajme sa, MEHAHAHAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA mao smrdi :D inak s linuxom to je aj podla mna tak ze nuti cloveka viac rozumiet tomu co robi, a to je cool
brix will be shat

wirer

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 369
  • ... wirerko ...
    • View Profile
    • homepage :-P
Re: Windows vs. Linux
« Reply #89 on: 28.05.2009, 06:31:59 »
nedalo mi to, nehodiť sem obrázok:


Smokie

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 852
    • View Profile
    • TESEL
Re: Windows vs. Linux
« Reply #90 on: 28.05.2009, 13:29:48 »
 :thumbs-up: :thumbs-up: :thumbs-up:
"And how is education supposed to make me feel smarter? Besides, every time I learn something new, it pushes some old stuff out of my brain. Remember when I took that home winemaking course, and I forgot how to drive?"
- Homer Simpson -

Worry what your friends think, not your enemies

JCube

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 9008
    • View Profile
Re: Windows vs. Linux
« Reply #91 on: 28.05.2009, 17:09:42 »
ako windows zabija linux? :)
sudo [ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf /* || echo "Alive!"

kOsTi

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 12765
    • View Profile
    • pretaktovanie.sk
Re: Windows vs. Linux
« Reply #92 on: 29.05.2009, 05:49:26 »
nedalo mi to, nehodiť sem obrázok:

:trestac:

mishelka

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4269
  • Bacikova, nie Kreutzova. Bacikova!! :D
    • View Profile
Re: Windows vs. Linux
« Reply #93 on: 29.05.2009, 16:20:23 »
  

#define TRUE FALSE //Happy debugging suckers :D